צריך עזרה - האם לעבור ק. פנסיה ?

הנושא בפורום 'צרכנות פיננסית' פורסם ע"י waskindalost, ‏18/7/16.

1. waskindalost

waskindalost משתמש ותיק

הי,

כרגע בכלל במסלול ספיר (הכללי) ומתעתד לעבור להראל.

בפועל כבר נתתי את הוראת המעבר אבל כלל נותנים פייט וחתכו את דמי הניהול עכשיו צריך להחליט.

1. עמלות - בכלל (אחרי שנים ששחטו אותי בעמלות) הורידו את העמלות ל0.9% מההפקדה ו-0.14 מהצבירה.
    בהראל מדובר על 1.5% מההפקדה ו0.15 מהצבירה.
    2. בכלל אני יכול להישאר במסלול הכללי ואילו בהראל אהיה חייב לעבור למסלול תלוי גיל. הסוכן שלי טוען שזה לא משנה המסלול שכן הכסף מנוהל עבור כל האפיקים מתוך סל הכסף של קרן הפנסיה (זה נכון ?).
    3. הראל - העמלות מובטחות לצמיתות גם במעבר מעסיק. כלל - ל-10 שנים בלבד.

נוטה להישאר בכלל ואם יהיה צורך לעבור בעתיד - אבל אשמח לתובנות נוספות.

2. מרק עוגיות

מרק עוגיות משתמש בכיר

תבדוק את זה, יכול להיות שברירת המחדל היא תלוי גיל אבל שאחר כך תוכל להחליף למסלול אחר (בודאות תוכל להחליף למסלול אחר, השאלה אילו מסלולים יעמדו לבחירתך, יכול להיות שהכללי לא ביניהם).

הסוכן שלך טועה ברמה כל כך קיצונית שאני לא הייתי סומכת על אף מילה שלו. בודאי שמשנה המסלול. כל מסלול מושקע בנכסים אחרים ובהתאם התשואה שלו שונה.

daat99 אוהב/ת את זה.
  3. waskindalost

waskindalost משתמש ותיק

לא הבנתי מה את כותבת, הכללי בכל הקרנות סגור למעבר חוסכים חדשים, כל המצטרפים החדשים מגיעים ישירות למסלולים תלויי הגיל.

בנוסף הוא לא טוען שהתשואה לא משתנה אלא שקרן הפנסיה מנהלת סל כסף גדול עבור כלל המסלולים שלה ולכן כמות הכסף שיש במסלול מסוים לא משנה. אבל גם את האמירה הזאת אני לא מבין. בכל מקרה אני לוקח את הדברים שלו בערבון מוגבל.

יש לעוד מישהו תובנה בעניין ? אולי @מתכנת לאור המחקר שעשית ?

4. מרק עוגיות

מרק עוגיות משתמש בכיר

לרוב הקרנות יש עוד מסלולים חוץ מכללי ותלוי גיל, למשל אפשר לבחור במסלול מנייתי או אג"ח וכולי, ואפשר לעבור אליהם בכל מקרה.

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. המשך גלישתך באתר מאשרת את השימוש בעוגיות דפדפן.