• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

צריך עזרה בהבנת תיק "מייק", בדולרים, למתחילים

בא-ללמוד

משתמש רשום
דירוג
3
היי, מקבל בקרוב כ-50k$, ורוצה להשקיע בתיק "מייק"
יש סיכוי שזה יהיה בשקלים אז מנסה להתכונן לשני התרחישים, אז נניח שהמקבילה היא 160k ש"ח

מחזיק תיק השקעות כמעט ריק (20k ש"ח) בגוף מוכר (מותר לציין פה שם? אלו שדוחפים פרסומות לפריים טיים)
בהשראת המאמר, רוצה להשקיע
50% ב-אשס.חוץ SPX 500, מס’ נייר 115925
50% ב- MSCI ACWI מס' נייר 1159235
לא מעוניין באג"חים בשלב זה

ועכשיו לשאלות, וסליחה על החובבנות שלי מראש

1. במאמר של מייק, כשאני קורא "iShares MSCI ACWI" או "השקלית של בלאקרוק על מדד S&P 500"',
אם בגוף שבו אני סוחר אין את הטקסט הזה, ורק המספרי ניירות זהים (מלבד ה-0 בסוף) אני יכול להניח שזה אותו דבר ?

2. במאמר של מייק, אני קורא שיש לקרנות דמי ניהול, אבל אני לא רואה זכר לזה בפלטפורמת מסחר, אז .. מתי נלקחים ממני הדמי ניהול ? זה אומר שאני צריך להשאיר בצד קצת כסף לד"נ בתיק השקעות ?

3. שאלות 1 ו-2 אבל בדולרים, בהיתנן שקיבלתי את הכסף שארצה להשקיע בדולרים, באותה חלוקה, מה הדרך הכי טובה ?

4. עמלות, סינית למתחיל, עובר על התעריפון של הגוף, לדעתי שני הניירות נופלות ב"ניירות ערך בחוץ לארץ" (צודק?)
אם צודק,
אז איך אני הופך את התעריף הזה שלהם:
"מסחר בבורסות ארה"ב: מסלול א': 1 סנט למניה, מינימום 12 $ לעסקה. מסלול ב': %7.0 משווי העסקה, מינימום 12 $ לעסקה. עסקאות מחוץ לשעות המסחר או דרך ECN/עושה שוק שאינו בהסדר יחויבו בעמלת ברוקר נוספת. לא נגבית עמלה בגין אי ביצוע העסקה. מסחר בשאר בורסות העולם: %3.0 ,מינימום 50 במטבע העסקה, יתכן חיוב בעמלות ברוקר/עמלות צד ג' נוספות."
לכמה עמלה אני אשלם ברכישות ?

רב תודות לכל הסבלנות :)

Solid seat

משתמש ותיק
דירוג
273
50% ב-אשס.חוץ SPX 500, מס’ נייר 115925
50% ב- MSCI ACWI מס' נייר 1159235
0. אם תקרא טוב את מייק, אלו שתי חלופות לא שתי הצעות שמחולקות 50% 50%. אתה מבין את ההשלכה של הבחירה הזו?

0.1 לא ציינת מה מטרת ההשקעה וטווח הזמן, זה מאוד משפיע.

1. במאמר של מייק, כשאני קורא "iShares MSCI ACWI" או "השקלית של בלאקרוק על מדד S&P 500"',
אם בגוף שבו אני סוחר אין את הטקסט הזה, ורק המספרי ניירות זהים (מלבד ה-0 בסוף) אני יכול להניח שזה אותו דבר
לא, תוודא שזה באמת אותו נייר. אל תניח הנחות.

2. במאמר של מייק, אני קורא שיש לקרנות דמי ניהול, אבל אני לא רואה זכר לזה בפלטפורמת מסחר, אז .. מתי נלקחים ממני הדמי ניהול ? זה אומר שאני צריך להשאיר בצד קצת כסף לד"נ בתיק השקעות
בדרך כלל כל חודש, כן, תשאיר כסף.
3. שאלות 1 ו-2 אבל בדולרים, בהיתנן שקיבלתי את הכסף שארצה להשקיע בדולרים, באותה חלוקה, מה הדרך הכי טובה
שאלה אחד תלויה אם אתה רוצה להמיר אותם לשקלים או לא. אם אתה ממיר לשקלים, אין הבדל, פשוט תשלם עמלת המרה. אם אתה רוצה לקנות בדולרים, אתה צריך קרן שנסחרת בדולרים.

שאלה שתיים משתנה על פי הנייר שתקנה מבחינת דמי הניהול, לא מבחינת זה שאתה צריך להשאיר כסף.
4. עמלות, סינית למתחיל, עובר על התעריפון של הגוף, לדעתי שני הניירות נופלות ב"ניירות ערך בחוץ לארץ" (צודק)
לא, אלו קרנות שנסחרות בארץ. אם תקנה בשקלים. אם אתה קונה בדולרים כבר סיכמנו שאתה צריך קרנות אחרות.

לכמה עמלה אני אשלם ברכישות
תלוי מה תקנה איפה. אם נמשיך עם הדוגמה שלך: אתה צריך לבחור מסלול, ולשלם על פיו. זה תלוי באיזו בורסה אתה קונה ומה אתה קונה.

בא-ללמוד

משתמש רשום
דירוג
3
תודה רבה על התשובות והסבלנות :) , באמת מעריך

0. אם תקרא טוב את מייק, אלו שתי חלופות לא שתי הצעות שמחולקות 50% 50%. אתה מבין את ההשלכה של הבחירה הזו?
לא, מודה שלא

0.1 לא ציינת מה מטרת ההשקעה וטווח הזמן, זה מאוד משפיע.
טווח זמן, 5 שנים לפחות, תחושת בטן שיותר

לא, תוודא שזה באמת אותו נייר. אל תניח הנחות.
מבין, אם מספר הנייר אותו מספר, זה לא מספיק ? רק הכותרת טיפה אחרת

לגבי העמלות, אם אני קונה את הקרנות השקליות, אז בתעריפון אני אחפש ניירות ערך שנסחרות בארץ ?

Solid seat

משתמש ותיק
דירוג
273
אל תשקיע במה שאתה לא מבין. תשאל, תבין ואז תשקיע. ההשלכה של הבחירה שלך היא הטיה חזקה לכיוון השוק האמריקאי עם 500 החברות הגדולות. הנייר השני הוא תיק עולמי עם כיסוי של כ60% ארה"ב. יוצא לך הטיה גדולה מאוד לשוק האמריקאי, זו השורה התחתונה.

לא הייתי נכנס להשקעה בבורסה לטווח של חמש שנים. מסוכן מידי. בטח אם הטווח מבוסס על תחושת בטן.

מבין, אם מספר הנייר אותו מספר, זה לא מספיק ? רק הכותרת טיפה אחרת

כתבת למעלה שזה לא אותו מספר נייר בדיוק, לכן הצעתי שתוודא. דוגמא להבדלים: קרן צוברת דיבידנדים מול קרן מחלקת.

לגבי העמלות, אם אני קונה את הקרנות השקליות, אז בתעריפון אני אחפש ניירות ערך שנסחרות בארץ
כן

אוגורן

משתמש ותיק
דירוג
331
.. מתי נלקחים ממני הדמי ניהול ? זה אומר שאני צריך להשאיר בצד קצת כסף לד"נ בתיק השקעות ?

בדרך כלל כל חודש, כן, תשאיר כסף
לדעתי זה לא נכון.
דמי הניהול מגולמים בשווי הקרן - כלומר שווי היחידה עולה קצת פחות משווי הנכסים שהיא מחזיקה. מי שמחזיק בקרן לא צריך לשלם כלום ישירות.
צריך להשאיר כסף בשביל עמלות של הברוקר, למשל קניה/מכירה.
3. שאלות 1 ו-2 אבל בדולרים, בהיתנן שקיבלתי את הכסף שארצה להשקיע בדולרים, באותה חלוקה, מה הדרך הכי טובה ?
אחת האפשרויות, לא בהכרח הטובה ביותר, היא לקנות את אותן קרנות בדולרים בבורסה של לונדון.
אז אין צורך להמיר מט"ח. מצד שני עמלות קניה בברוקר ישראלי גבוהות יותר, והפעולה פחות נוחה (תלוי בברוקר).

Yoss

משתמש בכיר
דירוג
4,637
בדרך כלל כל חודש, כן, תשאיר כסף
כמו שציין @אוגורן, זה יורד מהקרן עצמה (באופן שוטף). אין צורך להשאיר בצד. יש צורך רק עבור דמי ניהול של הברוקר, לא של הקרנות.

בהיתנן שקיבלתי את הכסף שארצה להשקיע בדולרים, באותה חלוקה, מה הדרך הכי טובה ?

4. עמלות
הקרנות שהזכרת (שהן קרנות מצויינות, אם הן מתאימות למה שאתה מעוניין להשקיע בו) נסחרות גם בדולרים, בלונדון.
לפי העמלות שציטטת, במקרה כזה יגבו ממך $50 על כל רכישה. זו עמלה שערורייתית שדורשת מיקוח מחדש, ולטעמי מצדיקה גם מעבר ברוקר אם אתה אכן מתכנן לקנות בלונדון.

Solid seat

משתמש ותיק
דירוג
273
לדעתי זה לא נכון.
דמי הניהול מגולמים בשווי הקרן - כלומר שווי היחידה עולה קצת פחות משווי הנכסים שהיא מחזיקה. מי שמחזיק בקרן לא צריך לשלם כלום ישירות.
צריך להשאיר כסף בשביל עמלות של הברוקר, למשל קניה/מכירה.
אתה צודק כמובן. קראתי עמלות במקום דמי ניהול.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ה צריך עזרה בחיים | 28 יומני מסע אישיים 41
ב צריך עזרה לעשות סדר בפנסייה וביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
stamEhad קרן סל מחקה MID/SMALL CAP גלובאליות - צריך עזרה בחיפושים שוק ההון 4
מ צריך עזרה בנוגע למס מיסים 5
ק צריך עזרה להבין למה קרן ממונפת בהכרח מפסידה לאורך זמן שוק ההון 63
ע רישום לIB צריך עזרה שוק ההון 7
G משקיע מתחיל - צריך עזרה לבניית תיק שוק ההון 10
amidar צריך עזרה בחישוב החזר הלוואה. שוק ההון 6
waskindalost צריך עזרה - האם לעבור ק. פנסיה ? צרכנות פיננסית 3
S צריך עזרה לגבי פנסיה בדש מיטב צרכנות פיננסית 6
S האם צריך דו"ח שנתי למען דיבידנדים בלבד? מיסים 2
P מתי צריך להגיש מס רווח הון? מיסים 21
ה האם החוב הענקי של ארהב צריך להדאיג אותי? שוק ההון 5
כנשר האם צריך רישיון בכדי למכור (לשווק?) פוליסת ביטוח? צרכנות פיננסית 1
א באסה - צריך משקפיים. לפני שאני ניגש לאופטיקה, מה תמליצו לי ממרכיבי משקפים מנוסים? אוף טופיק 19
aminadav שאלה לגבי 6 כללי אצבע להרכבת תיק השקעות. בשביל לישון בשקט צריך להיות מוכן להפסיד את הכל, לא רק חצי, לא? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24
T לוקח פסק זמן מהעבודה - האם צריך לדאוג באופן מיוחד לקופות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
D למה צריך חשבון ממוסה (תיק פרטי) בנוסף לחשבון פטור (IRA) ? שוק ההון 11
נירוש צריך חוות דעת לגבי PEPPER פוסטים מאיכות נמוכה 17
S מה אני צריך לחפש בצבא? התפתחות אישית 17
י צריך כמה חידודים לגבי ההבדלים בין קרן סל לקרן נאמנות, ופקודות קנייה. שוק ההון 38
סול אולי הייתי צריך למצע? יומני מסע אישיים 28
ע מה צריך לעשות כדי לקבל את מענק הקורונה של טראמפ? אוף טופיק 1
F האם צריך תואר כדי להתברג בתכנות ? ועוד שאלה על תחומי הייטק אחרים אוף טופיק 59
ח אחרי שלושה עשורים צריך למצוא כיוון. התפתחות אישית 16
M החזר מס לשכיר - האם צריך להגיש טופס 134? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
מ כמה מזומן באמת צריך בעובר ושב שוק ההון 14
P נשברתי - צריך לשנות כיוון התפתחות אישית 5
P פתיחה ברשויות המס - האם גם בימינו צריך ללכת פיזית? צרכנות פיננסית 2
S מישהו יודע איזה טופס צריך למלא כדי לקבל את המענק שהמיסים שלנו ממנים לנו? פוסטים מאיכות נמוכה 5
Lemonade צריך את הערכתכם למשך זמן הדרוש ללימוד פיתוח, שדרוג ועיצוב אתרים התפתחות אישית 4
C מעבר לבית על גלגלים צריך ייעוץ מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
O כדאיות הלוואה לרכב אם ״לא צריך״ מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
ע כיצד לבנות תיק השקעות כאשר צריך את הכסף נזיל? שוק ההון 15
C שאלה - האם מצויין בחוק בתוך כמה זמן מס הכנסה צריך להחזיר שומת מס אחרי הגשת מסמכים? צרכנות פיננסית 8
ג איזה מדד צריך להשוות לתשואות של מסלולים מנוהלים שוק ההון 14
R אילו עלויות אני צריך לקחת בחשבון בניהול תיק השקעות? שוק ההון 0
ד מה צריך לדעת לפני שנותנים הלוואה עם שעבוד של דירה (משכנתא) לטובת ההלואה? נדל"ן 13
ש האם צריך אג"ח וכמה אג"ח? שוק ההון 12
ב משקיע עם IB. לא מוכר. מקבל דיבידנדים לאחר 25%. צריך להגיש דו״ח? צרכנות פיננסית 27
L 'אתה צריך להכיר חמישה אנשים כדי להגיע לאדם שאתה רוצה' מי מזהה מה מקור המשפט? אוף טופיק 2
L יזמים או בעלי עסקים, אילו תכונות וכישורים צריך וכדאי לשפר? התפתחות אישית 34
P ביטול עסקת מקרקעין + פיצוי, צריך פיצול סעדים? נדל"ן 6
H אני צריך קצת הכוונה אני מבולבל נדל"ן 15
י על איזה מדד צריך להסתכל כדי לדעת האם הכלכלה טובה? אוף טופיק 13
Liron2035 אם פתחתי חשבון בIB השנה(2018) אני צריך לדווח למס הכנסה בסוף 2019? צרכנות פיננסית 20
ק צריך לפתוח קופת גמל והלכתי לאיבוד צרכנות פיננסית 7
unrealx פינוי ובינוי - מה צריך לבדוק? נדל"ן 17
נ בחירת קרן סל ספציפית - מה צריך להביא בחשבון? שוק ההון 4
F מה צריך ללמוד כדי להגיע לעצמאות פיננסית? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 29

נושאים דומים

למעלה