• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

צ'ק ליסט לקראת רילוקיישן

מיסים וביטוח לאומי הולכים יד ביד כי הם קשורים לתושבות שלך ועל זה שאלתי.

למיטב הבנתי, אם חוזרים לארץ אחרי פחות מ-3 שנים מרגע הצהרת ניתוק התושבות נדרשים לשלם רטקואקטיבית.

מזל טוב על הרילוקיישן! זאת חוויה מדהימה ומשנת חיים.
אני כותב בתור מישהו שעבר לקליפורניה, ואז חזר לישראל, ואז עבר שוב לקליפורניה וחזר לישראל. כשהגענו בפעם הראשונה, היו אומרים לנו "אתם עוד בשלב שאתם חושבים שאתם פה רק לשנתיים". חשבתי שאין להם מושג על מה הם מדברים, הרי החוזה שלי הוא לשנתיים ואני לא יכול להשאר עוד. מסתבר שהם צדקו.

אז נושא אחד מאוד חשוב. באמת מאוד חשוב. קשה לך מאוד להעריך היום כמה זמן תהיה ברילוקיישן. נראה לך היום שזה מעבר זמני, מין טיול ארוך. אבל לאחר שנה, מתחילים להכות שורשים, הילדים מתחברים בגן, מתחילים להעריך ולהוקיר את ה"תרבות האירגונית" של המקום. הרבה מאוד ישראלים מוצאים פתאום שלווה, ראש נקי וזמן חופשי שלא יכלו למצוא בישראל. בעוד שנתיים, אתה תהיה אדם אחר, עם העדפות אחרות. יתכן שגם זוגתך תהיה אדם אחר עם העדפות אחרות.

כדאי להקצות זמן למחשבה ודיון בתוך המשפחה לאספקטים האלו. לדבר עם חברים שעברו תהליך דומה, גם כאלו שנשארו בחול. יש סיכוי לא קטן שהם ישפיעו על החיים שלך באופן עמוק ומשמעותי הרבה שנים קדימה. בהצלחה!

מיסים וביטוח לאומי הולכים יד ביד
לאו דווקא. מצב של ניתוק תושבות בביטוח לאומי ללא ניתוק תושבות לצרכי מס (או עם סירוב של רשות המיסים לניתוק תושבות) הוא לחלוטין נפוץ.

ההחלטה כרגע היא לבצע ניתוק תושבות.
ההחלטה כרגע היא אולי לפעול לניתוק תושבות. קחו בחשבון שבנתונים שהובאו הסיכוי שרשות המיסים תסכים בשנתיים /שלוש הראשונות לנתק תושבות לצרכי מס נמוך מאוד.

במסמך הזה מתוארים מקרים המדגימים את פירוש תקנות מס הכנסה. יש גם מקרי רילוקיישן, מעל שלוש שנים ומתחת. קצת ארוך אבל אפשר לדלג ישירות למקרים הרלוונטיים:
זהו מסמך מ 2012. נדמה לי שמאז יש פסיקות של העליון ששינו את המצב.

חבר עשה השנה רילוקיישן לארה״ב. בשביל לקבל את הגרין קארד היה מחוייב לעשות חיסון מחומש,צהבת b, פעמיים קורונה, בדיקת שחפת, ועוד.
כמו כן, אסור לו לעזוב את ארה״ב ליותר משבועיים בשנה משהו כזה.

היי,
ההכנות לרילוקיישן מתקדמות במרץ, אפשרות סבירה שזן הקורונה האחרון יחרבש לנו את התוכניות אבל נקווה לטוב.
שאלה לבעלי הניסיון - מה עשיתם עם המספר הישראלי?
אני מעוניין לשמור עליו בשביל SMSים לאימות כניסה (לפחות לכמה חודשים) ולראות שיחות שהתקבלו אבל לפי מה שהבנתי אם מבטלים Roaming (נדידת נתונים) לא ניתן לקבל SMS או שיחות, ואם לא מבטלים אז צריך חבילת גלישה (דבר יקר).
אשמח לעצות.

היי,
ההכנות לרילוקיישן מתקדמות במרץ, אפשרות סבירה שזן הקורונה האחרון יחרבש לנו את התוכניות אבל נקווה לטוב.
אני מעוניין לשמור עליו בשביל SMSים לאימות כניסה (לפחות לכמה חודשים) ולראות שיחות שהתקבלו אבל לפי מה שהבנתי אם מבטלים Roaming (נדידת נתונים) לא ניתן לקבל SMS או שיחות, ואם לא מבטלים אז צריך חבילת גלישה (דבר יקר).
אשמח לעצות.
אפשר להשאיר חבילה מינימלית אצל קרוב משפחה שסומכים עליו ולהיעזר בהם לצורך קבלת סמס (בשביל נוחות אפשר גם לקנות טלפון מאוד זול כדי שלא יהיה צורך להחליף סים)

היי,
אשמח לעצות.
012. תכנית בסיסית. 12.5₪ לחודש. מכשיר עם סים כפול, מפעיל ומנתק בהתאם לצורך לקבל סמס.

היי,
אשמח לעצות.
מספר סלולרי וירטואלי ישראלי ב zadarma
עולה 2$ לחודש, ותעביר את כל האימותים שלך למספר הזה.
אם אתה צריך ווצאפ תבדוק שהוא לא חסום למספר, אם כן תחליף מספר.
תשלם מראש לשנתיים+ או לפחות תטעין מספיק כסף לחשבון שלא תגלה ששכחת לחדש והמספר התבטל.
אפשר לעשות הפניית סמסים חינם למספר אחר וגם אתה מקבל מייל כאשר הגיע סמס.

012. תכנית בסיסית. 12.5₪ לחודש. מכשיר עם סים כפול, מפעיל ומנתק בהתאם לצורך לקבל סמס.
מעניין.
עצם זה שהפעלת, אפילו לכמה דקות והמכשיר מסתנכרן, מקבל את הSMS או משהו לא עולה כסף?
כמו כן, אתה יכול לראות שמתקשרים אלייך אם הסים לא פעיל?

לפי מה שהבנתי אם מבטלים Roaming (נדידת נתונים) לא ניתן לקבל SMS או שיחות, ואם לא מבטלים אז צריך חבילת גלישה (דבר יקר).
אשמח לעצות.
אין קשר בין חבילת גלישה ל sms, אפשר לקבל מסרונים גם אם הטלפון חסום לחלוטין לגלישה. גם אין קשר בין roaming לגלישה - roaming יכול גם לכלול שיחות והודעות בלבד, אם אתה חסום לגלישה.

מעניין.
עצם זה שהפעלת, אפילו לכמה דקות והמכשיר מסתנכרן, מקבל את הSMS או משהו לא עולה כסף?
כמו כן, אתה יכול לראות שמתקשרים אלייך אם הסים לא פעיל?
קבלת סמס לא עולה כסף. יכולתי גם להשאיר פעיל כל הזמן וזה עדיין לא היה עולה.
אחד היתרונות הכי משמעותיים ברילוקיישן זה שאתה יכול להשאיר את כל הספאמרים מאחור ולפתוח דף חדש. אתה תגלה שמי שבאמת צריך אותך, ימצא דרך.

אין קשר בין חבילת גלישה ל sms, אפשר לקבל מסרונים גם אם הטלפון חסום לחלוטין לגלישה. גם אין קשר בין roaming לגלישה - roaming יכול גם לכלול שיחות והודעות בלבד, אם אתה חסום לגלישה.

אז אם חוסמים גלישה ומשאירים Roaming, כל עוד לא שולחים הודעות או עונים לשיחות אין חיוב?

אז אם חוסמים גלישה ומשאירים Roaming, כל עוד לא שולחים הודעות או עונים לשיחות אין חיוב?
אין חיוב שקשור לחו"ל. אם יש לך סוגי חיוב קבועים אחרים, הם ימשיכו גם כשאתה בחו"ל.

למיטב הבנתי, אם חוזרים לארץ אחרי פחות מ-3 שנים מרגע הצהרת ניתוק התושבות נדרשים לשלם רטקואקטיבית.
נקודה למחשבה מניסיוני האישי - ניתן פשוט להפסיק לשלם לביטוח לאומי ועדיין למעשה לשמר תושבות על מנת לשמור על זכויות בקופת חולים. לאחר שנתיים מרגע הפסקת התשלומים לבט״ל תיזרקו מקופת החולים באופן אוטומטי ולא תוכלו לקבל יותר שירותים. גיליתי זאת כאשר ניגשתי לרופא משפחה והכרטיס לא עבר (הרופא ואני לא הבנו למה...)

כמו כן, ניתן לבצע ניתוק תושבות מבט״ל באופן רטרואקטיבי. אני ביצעתי ניתוק תושבות כשנתיים - שלוש לאחר שעזבתי את הארץ. בט״ל הכירו בי כתושב חוץ מיום העזיבה המקורי ומחקו את כל החובות שצברתי בהיותי מחוץ לישראל.

אני מניח שאיש מקצוע לא ימליץ לנקוט בדרך זו ולא יודע אם סתם התמזל מזלי או שככה בט״ל עובדים באופן כללי. בכל מקרה, לא רציתי לנתק תושבות מהיום הראשון מכיוון שהביטוח הרפואי שלי בארה״ב בתחילת דרכי לא היה מהמצויינים (ביטוח רפואי של סטודנט). לאחר שהתחלתי לעבוד כשכיר מפלס הלחץ ירד והייתי מבוטח בתכנית טובה.

בפועל, מכיוון שביצעתי ניתוק תושבות ממש מיום העזיבה, לא הייתה דרישת חוב מצד ביטוח לאומי.
חזרתי לארץ לפני כשנה והסדרתי את התושבות מול ביטוח לאומי.

גילוי נאות - לא מומחה ולא יועץ בתחום.

לא בהכרח. מאוד תלוי בנסיבות החזרה. ישנם פסקי דין שבני הזוג חזרו אחרי פחות מ-3 שנים ובית המשפט פסק שהתרחש ניתוק תושבות.

יש ברשותכם RSUs?

לא בהכרח. מאוד תלוי בנסיבות החזרה. ישנם פסקי דין שבני הזוג חזרו אחרי פחות מ-3 שנים ובית המשפט פסק שהתרחש ניתוק תושבות.

יש ברשותכם RSUs?
כן, סכום זניח יחסית, לא מתכוון לגעת בו

כן, סכום זניח יחסית, לא מתכוון לגעת בו

שים לב שאירוע vesting הוא אירוע מס בארה"ב. (בארה"ב אין משהו דומה לסעיף 102)

1. אל תמשכו פיצויים או תמשכו לפני המעבר על מנת להימנע מתשלום מס בארה"ב
2. אל תפדו קרנות השתלמות או תפדו לפני המעבר על מנת להימנע מאירוע מס בארה"ב
3. השכרת דירה בישראל תהיה חייבת במס בארה"ב, אבל בסיס הפחת כנראה יהיה מספיק גדול בשביל לייצר מספיק הוצאות פחת שיקזזו את הכנסות משכירות. החשיפה שלכם יכולה להיות במידה ותחליטו להאריך את השהות בארה"ב + למכור את הנכס בארץ.

נערך לאחרונה ב:
שלום לכולם,
המעבר התבצע בהצלחה מעל המצופה (אף ילד לא הקיא/נכנס לטנטרום כל הטיסה, וזו טיסה ארוכה... הציפיות שלי היו נמוכות)
כרגע בדירה זמנית, צריכים להחליט אם לשכור או לקנות בתום התקופה (לא הולך להיכנס לזה פה)

שאלה למנוסים - בהנחה ואנו מעוניינים בניתוק תושבות, איך אמורים להתנתק מקופת החולים בארץ?
או שזה מתבצע אוטומטית עם הניתוק מבטח"ל?
סתם לא מעוניין לשלם לקופ"ח בתקופה שייקח להסדיר את כל הבירוקרטיה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ב שאלות + צ'ק ליסט למעבר עבודה צרכנות פיננסית 13
בובין חוט-השני הצ'ק ליסט המושלם כשרואים דירה נדל"ן 6
ש צ'ק ליסט לפורש פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 13
ITS הרגלים פיננסיים שנתיים - יצירת צ'ק ליסט קולקטיבי צרכנות פיננסית 5
מ ממש לקראת פתיחת תיק בבית השקעות שוק ההון 1
edangz שאלה לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 2
א שתי שאלות בסיסיות לקראת פתיחת חשבון בניירות ערך שוק ההון 5
N מס' שאלות לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 59
GeraltOfHaifa שלושה בתים ארה"ב אך ללא הון שיקלי, התכוננות נדרשת לקראת קנית נכס בארץ? נדל"ן 16
ע בת 24 לקראת לימודים, מתלבטת איפה לשים את החסכון יומני מסע אישיים 11
M הכנות לקראת הורדת ריבית שוק ההון 9
י ללמוד Excel לקראת תפקיד אנליסט (כלכלה) התפתחות אישית 3
K הנזלת מניות לקראת משכנתה של דירת הגרלה שוק ההון 3
צ חשבון בנק משותף - זוג לקראת חתונה צרכנות פיננסית 7
י השקעה דולרית לקראת רילוקיישן שוק ההון 2
מ לקראת משבר חוקתי פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 284
פיטר גריפין שאלות לקראת הדו״ח השנתי - עוסק פטור מיסים 8
ר מצב השוק לקראת 2023 שוק ההון 30
H יומן מסע - סטודנט לקראת הסוף (וההתחלה...) יומני מסע אישיים 7
J דיווח מאמצע מסע - לקראת גיל 50 יומני מסע אישיים 38
ט שקשוק מפחד לקראת כניסה לשוק ההון בסכום גבוה שוק ההון 62
סנופקין לקראת רכישה של דירה חדשה: סעיף מהיזם - איסור על מכירת הדירה עד מסירת המפתח נדל"ן 3
freakazoid התייעצות לגבי קרן סל בנקים ישראל\ארה"ב לקראת עליית המדד שוק ההון 1
פ פעולות לקראת סגירה של חשבון בנק צרכנות פיננסית 9
ס מניות נדלן בישראל ככלי לשמירה על ערך הכסף לקראת קנייה בעוד כמה שנים שוק ההון 6
נ "גם לי יש רק תיק אחד" - דילמות לקראת השקעה עצמאית שוק ההון 3
ה שינוי תיק לקראת פרישה שוק ההון 19
ד נזילה בדירה שכורה לקראת תמ"א - בעל דירה לא מתקן אוף טופיק 28
המהנדל לבטים לקראת כניסה לעסקי הנדל"ן נדל"ן 17
ה שינוי מקצועי לקראת גיל ה40. התפתחות אישית 11
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 43
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 0
ס צומת דרכים לקראת משבר גיל 30 יומני מסע אישיים 2
stamEhad ייעוץ פיננסי לקראת פרישה של אימי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
אגוז_קוקוס לקיחת אחריות כלכלית לקראת ילד ראשון יומני מסע אישיים 51
V עושה סדר בפנסיה (והאם יש איך להתכונן לקראת פגישה עם יועץ פנסיוני?) - התייעצות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א חיסכון לקראת הפנסיה מגיל 20 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S עצה עבור משקיע בתולי לקראת כניסה ראשונה לשוק ההון שוק ההון 6
S תכנון לקראת משכנתא צרכנות פיננסית 3
A תיק השקעות לקראת רילוקיישן שוק ההון 6
קירכהוף משבר המשכנתאות בישראל -האם אנחנו לקראת משבר סאב פריים אוף טופיק 5
לאונל אפשרויות להפקדה בקרן השתלמות לקראת סוף השנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
מ ניוד פנסיה לקראת פרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
Y משקיע מתחיל לקראת גיוס שוק ההון 22
צ בן 23, לקראת לימודים יומני מסע אישיים 5
R הכנה לקראת תואר ראשון במדמ"ח. התפתחות אישית 28
A חייל משוחרר לקראת עבודה ראשונה התפתחות אישית 23
י חייל לקראת תיק השקעות ראשון שוק ההון 17