• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פרקטיקה של דיווח

• פותח הנושא efa
  • פורסם בתאריך

efa

משתמש רגיל
דירוג
34
אהלן חבר'ה
ווידוי: חיפשתי המון וקראתי המון בפורום וברשת, לא התעצלתי
אבל
בכל זאת אני מבולבל לחלוטין לגבי נושא הדיווח על רווחי הון.
אזכיר את הסטטוס שלי:
עומד להתחיל להשקיע דרך אינטראקטיב ישראל בVTI וVXUS
מקווה שהנושא יהיה לעזרה לכל מי שהתבלבל כמוני ועדיין רוצה לעשות דברים עצמאים גם מול הרשויות.

אז ככה - מה שאני בטוח בו הוא:
דיבידנד בארצות הברית מנוכה 25% מס הכנסה עוד לפני הגעתו לקרנות הנאמנות שלנו.
על מכירת נייר ערך דרך ברוקר זר יש לדווח למס הכנסה (רווחי הון/מגן מס)

אני לא בטוח איך אני צריך לעשות את זה וכמה פעמים בשנה (חשבתי רק פעם בשנה, אחרי זה אמרו לי באקסלנס שאני אצטרך ארבע פעמים בשנה)
- האם אני צריך לפתוח "תיק" במס הכנסה? ואיך?
-בהנחה שמדווחים פעם בחצי שנה - האם כל דיווידנד צריך להיות מדווח ומפורט או רק סכומים כוללים?
- אחוץ מפתיחת התיק, איזה טופס אני ממלא כל פעם? 5329ב?
זה על קצה המזלג..
ראוי לציין שבאינטראקטיב וגם בחלק מהדיונים כאן מובהר שזה עניין פשוט, אבל אני לא קשה קליטה וקראתי פה על המון שמסתבכים..

אני אשתדל לתעד את התהליך שאני עושה בפועל וזה אולי יעזור להבא

(חשבתי רק פעם בשנה, אחרי זה אמרו לי באקסלנס שאני אצטרך ארבע פעמים בשנה)
ראוי לציין שבאינטראקטיב וגם בחלק מהדיונים כאן מובהר שזה עניין פשוט, אבל אני לא קשה קליטה וקראתי פה על המון שמסתבכים..
מי הברוקר שלך? אם יש לך ברוקר ישראלי אתה לא צריך לדווח בכלל, הוא מדווח בשבילך.

אינטראקטיב ישראל..
מכיר שברוקר ישראלי מדווח הכל. שואל לגבי הסיטואציה עם IB או ינטראקטיב
( מה שאקסלנס אמרו לי זה תוך כדי השיווק הנגדי שהם עשו כשאמרתי שהחלטתי ללכת עם אינטראקטיב)

אני אשתדל לתעד את התהליך שאני עושה בפועל וזה אולי יעזור להבא
גם אני לא בקיא בתהליך ומבולבל מהפוסטים ובכל זאת פתחתי חשבון בIB לפני שאני יודע איך מדווחים למס הכנסה. אני חושב שהיוזמה שלך מצוינת ואם תתעד את התהליך זה יעזור לרבים.

שני הסנט שלי ממה שהצלחתי לתמצת מקריאה (קח הכל בעירבון מוגבל):
אין צורך להגיש דיווח על דיבידנדים שהתקבלו, יש צורך בהגשת דוח שנתי על מנת להעביר מגן מס משנה לשנה, ככלל התרשמתי מניסיונם של אחרים בפורום כי מס הכנסה אינו "מחפש" את הקטנות בטופס של המשקיע הממוצע.

להבנתי (והרו"ח שלי הסכים איתי), כל עוד אתה לא מוכר ועל הדיבידנדים יש ניכוי של 25% במקור אתה לא צריך לדווח בכלל (יש החרגות על היקף מסחר וגודל תיק, אבל היית יודע אם אתה שם).

אם אתה כן צריך לדווח, ממליץ לך לדווח ביחד עם רו"ח לפחות פעם אחת כדי שתבין את התהליך ותהיה לך דוגמה.

להבנתי (והרו"ח שלי הסכים איתי), כל עוד אתה לא מוכר ועל הדיבידנדים יש ניכוי של 25% במקור אתה לא צריך לדווח בכלל (יש החרגות על היקף מסחר וגודל תיק, אבל היית יודע אם אתה שם).

אם אתה כן צריך לדווח, ממליץ לך לדווח ביחד עם רו"ח לפחות פעם אחת כדי שתבין את התהליך ותהיה לך דוגמה.
ארנון אני מבין שאתה מדבר מתוך נסיון?
נסיון של כמה זמן?
היה לך ממשק עם מס הכנסה, סביב הטפסים האלה או שלא?

בכלל כל מי שיכול לכתוב משפט או שניים מתוך נסיון זה מבורך

@efa בכלליות:
אם לא היו לך רווחי הון/ הפסדי הון באותה שנה, אתה לא חייב לדווח. כנל אם הייתה לך הכנסה מדיבידנד שנוכו ממנו במקור 25% מס.
דיווח למס הכנסה נדרש רק אם היו לך רווחי הון באותה שנה. החוק קובע חובת תשלום מקדמות פעמיים בשנה בכל מועד בגין חצי השנה שקדמה לו.
אפשר לשלם את המקדמות באינטרנט באתר רשות המיסים באמצעות כ. אשראי. אני אישית משלם מקדמות מיידית עם מימוש הרווח ומגיש דוח פעם בשנה. אגב, חישוב רווחי/ הפסדי הון צריך להתבצע בשיטת FIFO (נתעלם כרגע מהוויכוח הנצחי כאן בפורום אם דיווח בשיטת מלאי אחרת מקובל או לא). אגב חישוב המס יכול להתבצע ע'פ מחירי קנייה ומכירה מתואמים לשינוי בשער הדולר. היה כבר שרשור בנושא בפורום אפילו עם מחשבון אקסל לביצוע החישובים.

@חלכאי , אתה משלם מס אחרי כל מכירה ?
עוד לא יצא לי לממש רווח מאז שאני לקוח של אצל IB, אבל יצא לי לשלם מס על דיבידנדים שלא נוכה מהם במקור. אני משלם מס מייד מטעמי נוחות, יותר נכון בכדי לא לשכוח לשלם בזמן.
להבנתי החוק לא מחייב לשלם מייד עם כל מכירה, אלא פעמיים בשנה במרוכז.

ששקלתי לפתוח חשבון ב IB, אחד השיקולים המרכזיים היה נושא דחיית מס.
התוכית שלי, נכון לעכשיו לדווח רק פעם בשנה ולהנות מכול הרווחים עד למועד דיווח השנתי.

@efa בכלליות:
אם לא היו לך רווחי הון/ הפסדי הון באותה שנה, אתה לא חייב לדווח. כנל אם הייתה לך הכנסה מדיבידנד שנוכו ממנו במקור 25% מס.
דיווח למס הכנסה נדרש רק אם היו לך רווחי הון באותה שנה. החוק קובע חובת תשלום מקדמות פעמיים בשנה בכל מועד בגין חצי השנה שקדמה לו.
אפשר לשלם את המקדמות באינטרנט באתר רשות המיסים באמצעות כ. אשראי. אני אישית משלם מקדמות מיידית עם מימוש הרווח ומגיש דוח פעם בשנה.
על אילו מקדמות מדובר? מה גובה המקדמה? אם אין מכירה של ני"ע והדיבידנדים נוכו מראש צריך לשלם את המקדמות הנ"ל?

מה גובה המקדמה? א
בעיקרון כל הרווחים (הריאליים ביוס למטבע בו הייתה ההשקעה) בניכוי ההפסדים כפול 25%.
אם יש לך הפסדים משנים קודמות שאתה מתכנן לנצל בשנת המס הנוכחית אז תכניס אותם לחישוב.

המטרה שלך להגיע לדוח השנתי כשאתה לא חייב כסף אחרת זה צובר ריבית והצמדה מסוף החציון הרלוונטי.

כל זה תיאורטי. בפועל שמעתי על מקרים של אנשים שדיווח רק בדוח השנתי ושילמו עד מועד הגשתו את מה שהיו חייבים ולא ננקטו סנקציות נגדם. לא ממליץ.

אגב שאלה אולי קצת טיפשית -
מה הדרך ''להוכיח'' שהדיבידנדים שקיבלתי לאחר ניכוי מס במקור של 25%?
רק לציין שהמקור הוא בקרן vti נניח, וברור לכולם שהקרן נסחרת בבורסה האמריקאית ששם מנכים מס בשווי 25% במקור ויש אמנה על כפל מס וכו'....
או שצריך לצרף נספח שמתעד ו''מוכיח'' את הסיפור הזה, ומזכיר את אמנת המס..

זה אולי נשמע קצת טיפשי אבל זה הנסיון שלי עם גופים גדולים במדינה

מה הדרך ''להוכיח'' שהדיבידנדים שקיבלתי לאחר ניכוי מס במקור של 25%?
יש טופס 1042S שמראה בדיוק כמה מס ניכו לך במקור בתור זר.

אם יש פה איזה רו״ח או מומחה אחר, היה ממש נהדר אם מישהו שמבין עניין היה מעלה סרטון מפורט שבו הוא ממלא את הדו״ח עם הסברים מנומקים וכו׳, בכל מני תרחישים שונים (כמובן בלי להמליץ)... אני בטוח שיש כמה חברים בפורום שהיו מוכנים לתרום לפרויקט כזה ואותו מומחה היה יוצא מורווח מאוד וזוכה בפרסום טוב. אבל אני לא יודע כמה החוק מגביל פה

מישהו רוצה להרים קבוצת רכישה? :)

כל זה תיאורטי. בפועל שמעתי על מקרים של אנשים שדיווח רק בדוח השנתי ושילמו עד מועד הגשתו את מה שהיו חייבים ולא ננקטו סנקציות נגדם. לא ממליץ.

היה שרשור בנושא ואם אני זוכר נכון המסכנות היו שלמרות שמס ההכנסה דורש דיווח פעמיים בשנה הם לא עוקבים אחרי זה ודיווח שנתי מספיק בהחלט.

בנוסף אני לא בטוח שאתה צודק בנושא של ריבית והצמדה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ש השקעה ב-S&P500 - פרקטיקה שוק ההון 12
O השקעה במדדים - פרקטיקה שוק ההון 13
I ״עלייתה ונפילתה של תיאוריית העושר״ - עשור של תובנות על אורך החיים הסולידי יומני מסע אישיים 2
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G נייר ערך של 50 החברות הגדולות ב-s&p שוק ההון 6
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
ק המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 5
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
Z אם מתחרטים יום אחרי על מכירה של מנייה שהוחזקה שנים שוק ההון 4
P להיות הגירסה הכי טובה של עצמך. התפתחות אישית 14
ה הפסיכולוגיה של הכסף - הספר צרכנות פיננסית 2
S חבות מס של ידועים בציבור כשלאשה אין הכנסה חייבת במס מיסים 2
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
עלילה מסלול חוות דעת על תמהיל של יועץ נדל"ן 24
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
K התחשבות במיסוי בשיקול מכירת נייר ורכישה של אחר? שוק ההון 2
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
ה מה היתרון של קרן אג"ח ממשלתית לעומת קרן כספית? שוק ההון 12
Yuvalbuz3 הנהירה של כל צעירי ישראל ללימודי מדעי המחשב התפתחות אישית 57
S ביטוח סיעודי של קופ"ח מכבי לחייל שמתגייס לשירות סדיר צרכנות פיננסית 0
C מקור לראות דוחות כספיים של עסקים קטנים? אוף טופיק 2
3 כמה שאלות של שוכר מתחיל נדל"ן 8
א איפה אפשר לקרוא תנאים בסיסים של קופת פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
מ איך כל העניין הזה של ביטוח חיים משתלם למבטחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
V התיק של VINCENT שוק ההון 4
M האג"ח בסביבה של היום שוק ההון 20
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
ב הניסוי של ארגנטינה: מס ליברטריאני מינימאלי מיסים 7
A "דוחות מס/הערכות מס של השלוש השנים האחרונות" איך אני מוצא משהו כזה? מיסים 2
Y מכירה של RSU בשכבות, מה הדרך המיטבית מיסים 19
מ קנייה של S&P500 דרך בנק הפועלים(חשבון הייטקזון) או מיטב/IBI? שוק ההון 10
painblanc נזילה גדולה מהשכן בדירה של בני נדל"ן 8
A איך להקל על יורשים בהוצאת כספים מחשבונות השקעה אמריקאיים של אזרח אמריקאי שנפטר שוק ההון 188
B התייחסות לRSU של מניות דיוידנד בפרישה מוקדמת שוק ההון 9
ד האם אתם רואים בנפילה של הביטקוין בשבוע האחרון הזדמנות קנייה ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
ה מודיס צפויה להוריד את דירוג האשראי של ישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 168
O דיבידנדים מול מדדים בהקשר של יציאה לחופש כלכלי - איך כדאי להתנהל דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 88
H סיפוח של טיוואן ע"י סין. אוף טופיק 9
D מנסה להבין דיבידנד של VT שוק ההון 13
G ניוד כספים של קרה"ש ושל קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א אחזקה של חברה זרה הנסחרת בny - חשוף למס ירושה? שוק ההון 1
ס מס עיזבון על קרנות של בלאקרוק מיסים 4

נושאים דומים

Back
למעלה