• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פרקטיקה של דיווח

• פותח הנושא efa
  • פורסם בתאריך
בדוח האחרון שהגשתי עם רואה חשבון לא זכור לי עניין של ריבית והצמדה (אני אבדוק כמובן לפני הגשת דוחות השנה)

בדוח האחרון שהגשתי עם רואה חשבון לא זכור לי עניין של ריבית והצמדה (אני אבדוק כמובן לפני הגשת דוחות השנה)
זה לא רואה החשבון מחשב את זה. אחרי ההגשה מקבלים פירוט שומה הביתה שכתוב בה אם היה ריבית והצמדה.
עד עכשיו היו לנו רק החזרי מס אז בכל מקרה ריבית והצמדה לא היה תקף לגבינו.

עד עכשיו היו לנו רק החזרי מס אז בכל מקרה ריבית והצמדה לא היה תקף לגבינו.
אצלי דוקא בהחזרי מס דאגו תמיד לשלם ריבית והצמדה.
אבל זה בעיקר כי הרו"ח שלי מגיש את הדו"ח נורא מאוחר

אצלי דוקא בהחזרי מס דאגו תמיד לשלם ריבית והצמדה.
אבל זה בעיקר כי הרו"ח שלי מגיש את הדו"ח נורא מאוחר
סליחה, אבהיר.
ריבית והצמדה בגין איחור לא היה תקף לגבינו. לא יודע אם נגיד קנס מינהלי כמו שיש על הגשה באיחור תקפה במקרה הזה גם.
על ההחזר כן קיבלנו ריבית והצמדה (הגם של 6 חודשים בלבד כי אני צריך להזדרז ולהגיש כאן כדי להגיש אחר כך בארה"ב).

בואו נדבר קצת על חוברת דע את זכויותיך של 2017 שפורסמה שלשום. לינק
על כל אחד להיכנס ולקרוא בעצמו ולא להסתמך עלי, זה גם יתרום לנושא
פרק א' "הוראות מיוחדות בדבר פטור מהגשת דין וחשבון על הכנסה"
סעיף 1:..הכנסת חוץ שנקבע לה פטור ממס או ששולמה בשלה מקדמת מס ”בדיווח מקוצר״, או שנוכה ממנה מלוא המס במקור, שסכומה אינו עולה על סך של 334 אל''ש ”הכנסת חוץ״ הינה הכנסה שהופקה או שנצמחה מחוץ לישראל, וכן הכנסה ממכירת נייר ערך של חברה תושבת ישראל הרשום למסחר בבורסה מחוץ לישראל.

בהמשך נכתב: "אם היו לך הכנסות חוץ מהמקורות להלן, ואין סיבה אחרת בגינה הינך חייב בהגשת דו''ח, בכפוף לתקרה הנ"ל תוכל להיות פטור מהגשתו אם שילמת מקדמת מס במסלול הדיווח המקוצר... על גבי שוברי תשלום שמספרם 351,352 (מישהו ראה את השוברים האלה? אני לא מצאתי אותם באתר רשות המיסים)
באותו סעיף של הפטור מהגשת דוח מופיע גם:
סעיף 5: .הכנסה ממכירת נייר ערך הנסחר בבורסה, לרבות הכנסה ממכירת נייר ערך זר או ממכירת מלווה קצר מועד, אשר נקבע לגביה פטור ממס או נוכה ממנה מלוא המס לפי הפקודה או שולמה בשלה מקדמת מס, אם סכום ההכנסה )מחזור המכירות( אינו עולה על 2.5 מ' בשנת המס 2017.

פרק ח' מקדמות, ניכוי במקור, תשלומים על חשבון
סעיף 2: תשלום מקדמות מס בגין הכנסות בשיעורי מס מיוחדים בישראל ובחו"ל
חלה חובה לשלם מקדמות מס בגין הכנסות מיוחדות המפורטות מטה, ששיעור המס בגינן מוגבל. חובה זו חלה על יחידים: תושבי ישראל לרבות שכירים, שההכנסה החייבת הופקה או נצמחה בישראל או מחוץ לישראל, וכן על תושבי חוץ בגין הכנסות שהופקו בישראל.
אופן התשלום
יחיד ללא תיק פעיל במס הכנסה — באמצעות טופסי דיווח מקוצר שאפשר לקבל במשרדי המס, או באמצעות תשלום באתר רשות המסים באינטרנט: - הכנסות ורווחי הון בחו"ל טופס 351 ...
ד. דיווח ותשלום מקדמות בגין עסקאות בניירות ערך- חלה חובה לדווח ולשלם מקדמות בגין עסקאות הוניות בניירות ערך הרשומים למסחר בבורסה )בישראל או מחוץ לישראל(. הדיווח על רווח ההון יתייחס רק לניירות הערך שלא נוכה מהם מלוא המס במקור. חובת הדיווח ותשלום המקדמה היא פעמיים בשנה: ב-07/31 בגין העסקאות בתקופה ינואר-יוני. ב-01/31 בגין העסקאות בתקופה יולי-דצמבר בשנה שקדמה לדיווח.

סעיף 9 .שירותים אינטרנטיים שניתן לבצע באתר רשות המסים באינטרנט
תשלום ודיווח מקדמות באינטרנט - אפשר לבצע תשלום ודיווח מקדמות שוטפות, ללא צורך ברישום מוקדם. המשלם מזדהה על-ידי ציון מס׳ התיק וציון מס׳ סידורי המופיע בפנקס המקדמות. את התשלום אפשר לבצע באמצעות כרטיס אשראי )לרבות קרדיט(, או באמצעות העברה בנקאית. מינימום סכום לתשלום הוא 25 .₪ אפשר לבצע גם דיווחי אפס. אישור על התשלום ישלח לדוא"ל )אם צוין(.

נראה ש
1.מתחת לתקרת ה 334 אל''ש, ואם אין חובת הגשת דו''ח בכל מקרה
2. הכנסת חוץ (דיווידנד וגם מכירת ני"ע) לא טעונים דיווח, רק תשלום המקדמה אם לא נוכה המס במקור.
3. (מסעיף 5 אני מבין שממחזור הכנסה של 2.5 מ' בכל מקרה יש חובת הגשת דוח)

4. כמובן בסך הכל זה לא מחדש המון לעומת מה שמופיע כאן בפורום אבל:
א'
לא מצאתי שום התייחסות שם לטופס שמוזכר כאן הרבה (5139 אאל"ט? ברח לי הרגע..)
ב' ממה שאני הבנתי אפילו מכירת ני"ע לא דורשת דיווח, רק תשלום על ידי טופס 351 שלא מצאתי כל כך

(האמת אני כבר מתחיל לחשוב שאלך לברוקר ישראלי.. אולי זה באמת לא כזה רלוונטי בסכומים הזעירים שלי.. מזל שעוד אין לי סיבה למהר)

בואו נדבר קצת על חוברת דע את זכויותיך של 2017 שפורסמה שלשום. יש לינק באתר של רשות המיסים
על כל אחד להיכנס ולקרוא בעצמו ולא להסתמך עלי, זה גם יתרום לנושא
פרק א' "הוראות מיוחדות בדבר פטור מהגשת דין וחשבון על הכנסה"
סעיף 1:..הכנסת חוץ שנקבע לה פטור ממס או ששולמה בשלה מקדמת מס ”בדיווח מקוצר״, או שנוכה ממנה מלוא המס במקור, שסכומה אינו עולה על סך של 334 אל''ש ”הכנסת חוץ״ הינה הכנסה שהופקה או שנצמחה מחוץ לישראל, וכן הכנסה ממכירת נייר ערך של חברה תושבת ישראל הרשום למסחר בבורסה מחוץ לישראל.

בהמשך נכתב: "אם היו לך הכנסות חוץ מהמקורות להלן, ואין סיבה אחרת בגינה הינך חייב בהגשת דו''ח, בכפוף לתקרה הנ"ל תוכל להיות פטור מהגשתו אם שילמת מקדמת מס במסלול הדיווח המקוצר... על גבי שוברי תשלום שמספרם 351,352 (מישהו ראה את השוברים האלה? אני לא מצאתי אותם באתר רשות המיסים)
באותו סעיף של הפטור מהגשת דוח מופיע גם:
סעיף 5: .הכנסה ממכירת נייר ערך הנסחר בבורסה, לרבות הכנסה ממכירת נייר ערך זר או ממכירת מלווה קצר מועד, אשר נקבע לגביה פטור ממס או נוכה ממנה מלוא המס לפי הפקודה או שולמה בשלה מקדמת מס, אם סכום ההכנסה )מחזור המכירות( אינו עולה על 2.5 מ' בשנת המס 2017.

פרק ח' מקדמות, ניכוי במקור, תשלומים על חשבון
סעיף 2: תשלום מקדמות מס בגין הכנסות בשיעורי מס מיוחדים בישראל ובחו"ל
חלה חובה לשלם מקדמות מס בגין הכנסות מיוחדות המפורטות מטה, ששיעור המס בגינן מוגבל. חובה זו חלה על יחידים: תושבי ישראל לרבות שכירים, שההכנסה החייבת הופקה או נצמחה בישראל או מחוץ לישראל, וכן על תושבי חוץ בגין הכנסות שהופקו בישראל.
אופן התשלום
יחיד ללא תיק פעיל במס הכנסה — באמצעות טופסי דיווח מקוצר שאפשר לקבל במשרדי המס, או באמצעות תשלום באתר רשות המסים באינטרנט: - הכנסות ורווחי הון בחו"ל טופס 351 ...
ד. דיווח ותשלום מקדמות בגין עסקאות בניירות ערך- חלה חובה לדווח ולשלם מקדמות בגין עסקאות הוניות בניירות ערך הרשומים למסחר בבורסה )בישראל או מחוץ לישראל(. הדיווח על רווח ההון יתייחס רק לניירות הערך שלא נוכה מהם מלוא המס במקור. חובת הדיווח ותשלום המקדמה היא פעמיים בשנה: ב-07/31 בגין העסקאות בתקופה ינואר-יוני. ב-01/31 בגין העסקאות בתקופה יולי-דצמבר בשנה שקדמה לדיווח.

סעיף 9 .שירותים אינטרנטיים שניתן לבצע באתר רשות המסים באינטרנט
תשלום ודיווח מקדמות באינטרנט - אפשר לבצע תשלום ודיווח מקדמות שוטפות, ללא צורך ברישום מוקדם. המשלם מזדהה על-ידי ציון מס׳ התיק וציון מס׳ סידורי המופיע בפנקס המקדמות. את התשלום אפשר לבצע באמצעות כרטיס אשראי )לרבות קרדיט(, או באמצעות העברה בנקאית. מינימום סכום לתשלום הוא 25 .₪ אפשר לבצע גם דיווחי אפס. אישור על התשלום ישלח לדוא"ל )אם צוין(.

נראה ש
1.מתחת לתקרת ה 334 אל''ש, ואם אין חובת הגשת דו''ח בכל מקרה
2. הכנסת חוץ (דיווידנד וגם מכירת ני"ע) לא טעונים דיווח, רק תשלום המקדמה אם לא נוכה המס במקור.
3. (מסעיף 5 אני מבין שממחזור הכנסה של 2.5 מ' בכל מקרה יש חובת הגשת דוח)
4. כמובן בסך הכל זה לא מחדש המון לעומת מה שמופיע כאן בפורום אבל:
א'
לא מצאתי שום התייחסות שם לטופס שמוזכר כאן הרבה (5139 אאל"ט? ברח לי הרגע..)
ב' ממה שאני הבנתי אפילו מכירת ני"ע לא דורשת דיווח, רק תשלום על ידי טופס 351 שלא מצאתי כל כך

(האמת אני כבר מתחיל לחשוב שאלך לברוקר ישראלי.. אולי זה באמת לא כזה רלוונטי בסכומים הזעירים שלי.. מזל שעוד אין לי סיבה למהר)

עבור הכנסה פסיבית מדיבידנדים בלבד, המנוכים במקור ב-IB, מה יש לעשות במקרה של בקשה להחזר מס שנתי (עקב חישוב שגוי של נ"ז, שתי עבודות וכדומה)?

עבור הכנסה פסיבית מדיבידנדים בלבד, המנוכים במקור ב-IB, מה יש לעשות במקרה של בקשה להחזר מס שנתי (עקב חישוב שגוי של נ"ז, שתי עבודות וכדומה)?
עד כמה שאני יודע, כשאתה מבקש החזר מס צריך לדווח על כל ההכנסות שלך ועל כל המס ששילמת, כולל הדיבידנדים.
לפי אתר רשות המיסים, אם היו לך הכנסות מחו"ל אתה לא יכול להגיש דו"ח מקוצר אלא חייב להגיש דו"ח מלא במקרה הזה
כדי לממש את זכאותך להחזר מס, עליך להגיש דוח בתוך 6 שנים מתום שנת המס שבגינה שולם מס ביתר. לדוגמא: בקשה להחזר מס בגין שנת המס 2011, ניתן להגיש עד ליום 31/12/2017.
יובהר כי דוח מקוצר, בטופס 135, אינו מיועד ליחיד שהייתה לו בשנת המס הכנסה מעסק ו/או שבח חייב ו/או הכנסה מניירות ערך שאינם סחירים ו/או הכנסה מחו"ל ו/או הכנסה של בעל שליטה בחברה ו/או הכנסה מנאמנות.

אאל''ט טופס החזר המס הוא בעצם נספח של טופס הדיווח המלא ולכן זה מאלץ לבצע דיווח מלא, זה גם די הגיוני.
ואם אתה מתכוון בשאלה האם במקרה שממלאים דיווח מלא יש לדווח על ההכנסה הזו, אז ממה שאני מצליח להבין דיווח מלא כולל גם את זה.
אבדוק את עצמי שוב מול החוברת מאוחר יותר, אבל בכל מקרה מה שאני אומר זה בערבון מוגבל..

האם משהו יכול להמליץ (בלי להמליץ כמובן :lol:, אפשר בפרטי) על רואה חשבון באיזור ירושלים שבקיא בתהליך הזה - החזר מס שנתי עם טפסי 106 מכמה עבודות + חשבון השקעות ב-IB עם ניירות ערך מחלקי דיבידנד (VTI)?
עריכה - אם אפשר לעשות את כל התהליך בלי להגיע פיזית (טלפון\אונליין), כמובן שלא משנה המיקום...

חפש בפורום. היה דיון עם @עמוסס שניסה לשלם באמצעותם, ומס הכנסה המציא בעיות חדשות.

וואלה? לא שמתי לב ואני חם על זה אז לא ציפיתי לפספס, אבדוק..

בכל מקרה, הנחתי שהתשלום האינטרנטי עצמו מתבצע על ידי טופס 351 ושנחשפים אליו כשמשלמים,
כי אחרת לא ברור למה אין אותו באתר וגם לא כל כך בגוגל, אז התכוונתי שכשאצטרך פשוט אשלם באתר מה שצריך

וואלה? לא שמתי לב ואני חם על זה אז לא ציפיתי לפספס, אבדוק..

בכל מקרה, הנחתי שהתשלום האינטרנטי עצמו מתבצע על ידי טופס 351 ושנחשפים אליו כשמשלמים,
כי אחרת לא ברור למה אין אותו באתר וגם לא כל כך בגוגל, אז התכוונתי שכשאצטרך פשוט אשלם באתר מה שצריך
זה לא טופס אלא שובר תשלום.
לטופס יש ארבע ספרות.

גם למס הכנסה עצמם לא היה מושג לגבי השובר הזה מלבד העובדה שהוא מופיע בחוזר שלהם עם הסברים מה ואיך למלא ולשלם.

זה מוזר שיש חוסר ודאות לגבי זה
אין אף אחד שנמצא מתחת תקרת המינימום לחובת דיווח (340 אל''ש בערך),
שהרווח שלו לרוב הוא רק מדיבידנדים מתחת לתקרה הנ''ל ולכן לא מדווח,
ויצא לו להתנסות ברווח הון, ויכול לומר מה הוא עשה?
נראה לי שהמצב הזה פשוט צריך לשלם באתר שלהם וזהו.. מה אתם אומרים?

זה לא טופס אלא שובר תשלום.
לטופס יש ארבע ספרות.
אתה יכול לספר מה המשמעות של שובר: מה זה? איך מקבלים? איך מגישים? אני שומע את המילה הזאת הרבה ואני לא מצליח להבין.

נראה לי שהמצב הזה פשוט צריך לשלם באתר שלהם וזהו.. מה אתם אומרים?
אתה כמובן צריך לדבר עם רואה חשבון לגבי המצב הספציפי שלך. לי אין צורך להגיש דוח ולכן אני משלם באתר לפי הדוח שאני מקבל מ IB ואז מתקשר כדי שהם יקשרו את הסכום ששולם לסעיף המס הרלוונטי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ש השקעה ב-S&P500 - פרקטיקה שוק ההון 12
O השקעה במדדים - פרקטיקה שוק ההון 13
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 1
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 15
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 18
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 3
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
ס האם אפשר לקזז ירידת ערך של רכב ממס רווחי הון מיסים 16
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ש חסרונות של פנקס קבלות ממוחשב לעומת ידני? מיסים 6
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
K חברה משותפת בבעלות של כמה חברות יזמות והגדלת הכנסות 14
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G נייר ערך של 50 החברות הגדולות ב-s&p שוק ההון 6
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
Z אם מתחרטים יום אחרי על מכירה של מנייה שהוחזקה שנים שוק ההון 4
P להיות הגירסה הכי טובה של עצמך. התפתחות אישית 14
ה הפסיכולוגיה של הכסף - הספר צרכנות פיננסית 2
S חבות מס של ידועים בציבור כשלאשה אין הכנסה חייבת במס מיסים 2
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
עלילה מסלול חוות דעת על תמהיל של יועץ נדל"ן 32
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
K התחשבות במיסוי בשיקול מכירת נייר ורכישה של אחר? שוק ההון 2
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
ה מה היתרון של קרן אג"ח ממשלתית לעומת קרן כספית? שוק ההון 12
Yuvalbuz3 הנהירה של כל צעירי ישראל ללימודי מדעי המחשב התפתחות אישית 57

נושאים דומים

Back
למעלה