• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פסיכומטרי נמוך מדי -לא יודע מה לעשות , אשמח להצעתכם

תגידו אילו מבין המכללות *המתוקצבות* נחשבות יותר בעיני מעסיקים?
אחי במצב דומה לפות"ש ואנחנו מנסים להבין מה המסלול הכי טוב שלו.
שמעתי שלבינתחומי יש מוניטין טוב אבל שכ"ל שם מטורף.

מניח שזה תלוי באיזו פקולטה מדובר.

תגידו אילו מבין המכללות *המתוקצבות* נחשבות יותר בעיני מעסיקים?
אחי במצב דומה לפות"ש ואנחנו מנסים להבין מה המסלול הכי טוב שלו.
שמעתי שלבינתחומי יש מוניטין טוב אבל שכ"ל שם מטורף.
גם אני בסירה הזאת. לבינתחומי יש שם מצוין במדמח לפי מה שהבנתי. את בעיית שכר הלימוד ניתן לפתור עם מלגות (אני מכיר בעיקר מלגות הצטיינות שרלוונטיות אליי). אני מנסה להתקבל לתא או לטכניון. אם אני לא יצליח (צריך פסיכומטרי מטורף) כנראה שאני ילך על הבין תחומי עם איזו מלגת הצטיינות של 50 אחוז מהשכר לימוד.

מניח שזה תלוי באיזו פקולטה מדובר.
צודק, מדמ"ח. יש פה כל כך הרבה הייטקיסטים בפורום עד ששכחתי שזה לא ברור

גם אני בסירה הזאת. לבינתחומי יש שם מצוין במדמח לפי מה שהבנתי. את בעיית שכר הלימוד ניתן לפתור עם מלגות (אני מכיר בעיקר מלגות הצטיינות שרלוונטיות אליי). אני מנסה להתקבל לתא או לטכניון. אם אני לא יצליח (צריך פסיכומטרי מטורף) כנראה שאני ילך על הבין תחומי עם איזו מלגת הצטיינות של 50 אחוז מהשכר לימוד.
אבל אפילו עם 50% מלגה זה עדיין שכ"ל של 20K...

צודק, מדמ"ח. יש פה כל כך הרבה הייטקיסטים בפורום עד ששכחתי שזה לא ברור

אבל אפילו עם 50% מלגה זה עדיין שכ"ל של 20K...
נכון זה עדיין הבדל של בערך 10 אלף לשנה למול האוניברסיטאות או המכללות המתוקצבות. כמו שכבר אמרתי האופציה המועדפת עליי זה להתקבל לאוניברסיטה אבל טכניון ותא נראה לי יהיה קצת גדול עליי להתקבל נראה מה יהיה. להשקיע עוד 30 אלף בתואר כדי ללמוד ברמה גבוהה יותר (לבין תחומי עדיין יש שם יותר טוב במדמח מרוב המכללות) לא נראה לי הרבה למרות שבטח יצעקו עליי פה עוד מעט חח.
אני גם מאמין שיש יתרונות מבחינת איכות חיים בללמוד באוניברסיטה פרטית לא? הם צריכים להצדיק את השכר לימוד שהם לוקחים באיזושהי צורה. הבנתי שהם מביאים המון אורחים מובילים מהתעשייה להרצאות וזה עולה כסף.
מה גם שכמו שאמרו מעליי העומס באוניברסיטאות הסלקטיביות זה טירוף אין זמן לנשום ובבין תחומי נראה לי שתהיה לי אופציה גם לחיות ולעבוד תוך כדי התואר. בקיצור ההתלבטות לא קלה אכן אני רק מתסבך אותך יותר נראה לי.

נכון זה עדיין הבדל של בערך 10 אלף לשנה למול האוניברסיטאות או המכללות המתוקצבות. כמו שכבר אמרתי האופציה המועדפת עליי זה להתקבל לאוניברסיטה אבל טכניון ותא נראה לי יהיה קצת גדול עליי להתקבל נראה מה יהיה. להשקיע עוד 30 אלף בתואר כדי ללמוד ברמה גבוהה יותר (לבין תחומי עדיין יש שם יותר טוב במדמח מרוב המכללות) לא נראה לי הרבה למרות שבטח יצעקו עליי פה עוד מעט חח.
אני גם מאמין שיש יתרונות מבחינת איכות חיים בללמוד באוניברסיטה פרטית לא? הם צריכים להצדיק את השכר לימוד שהם לוקחים באיזושהי צורה. הבנתי שהם מביאים המון אורחים מובילים מהתעשייה להרצאות וזה עולה כסף.
מה גם שכמו שאמרו מעליי העומס באוניברסיטאות הסלקטיביות זה טירוף אין זמן לנשום ובבין תחומי נראה לי שתהיה לי אופציה גם לחיות ולעבוד תוך כדי התואר. בקיצור ההתלבטות לא קלה אכן אני רק מתסבך אותך יותר נראה לי.
למה לא בן גוריון?
גם בר אילן זו אופציה אגב, למיטב ידיעתי הרמה שם לא נמוכה.

נערך לאחרונה ב:
למה לא בן גוריון?
או העברית גם, אני מתחיל שם השנה והרמה במדמח גבוה מאוד ולא נופלת מאתא או הטכניון והשנה גם היה מסלול קבלה של רק בגרות של 115(שכמובן נסגר תוך חודש כי כל המקומות התמלאו), אבל הדרישות קבלה שם ובבן גוריון הרבה יותר נמוכות מאתא וטכניון(בעיקר כי שנה א זה מסננת במקום סכם מסנן)

למה לא בן גוריון?
גם בר אילן זו אופציה אגב, יש שם את קורסי החובה ביהדות וזה עשוי להיות מעצבן אבל בסהכ למיטב ידיעתי הרמה שם לא נמוכה.

כבוגר מדמ"ח בבר אילן, קורסי היהדות אכן יכולים להיות מעצבנים (או מעניינים, תלוי בקורס ובאדם...), אבל לא הייתי לוקח אותם כמרכיב מהותי בהחלטה.
הרמה במדעי המחשב בבר אילן טובה לדעתי. יש בהחלט מקום לשיפור בהיבטים מסוימים, אבל לא קיבלתי את הרושם שיש הבדלים מהותיים בהרכב הקורסים ביחס לאוניברסטאות אחרות, ואני לא מכיר רבים מבני המחזור שלי שהתקשו למצוא עבודה, כולל בחברות "נחשבות" - בסקרי שכר בהייטק בוגרי בר אילן מרוויחים היטב. אני כן חושב שיש יותר שונות ביכולות של הסטודנטים לעומת ת"א, לדוגמה. בנוסף, יש יותר נטייה ללכת לפעמים "לקראת הסטודנטים", בכל הנוגע לערעורים וכו' (דבר שאולי נראה חיובי לסטודנט בזמן התואר, אבל יכולות להיות לו תוצאות שליליות בהמשך).

בכל הנוגע לרמת המחקר במחלקה בתארים מתקדמים, היא גבוהה למדי. בתחומים כמו קריפטוגרפיה, אבטחה ולמידת מכונה יש במחלקה מעבדות מהטובות בארץ, והמעבדה לעיבוד שפה טבעית נחשבת לטובה בארץ ובין 20 הטובות בעולם.

והמעבדה לעיבוד שפה טבעית נחשבת לטובה בארץ ובין 20 הטובות בעולם.
צודק לגמרי.
אבל לא הייתי לוקח אותם כמרכיב מהותי בהחלטה.
צודק שוב, אני אישית הייתי מעדיף את בר אילן בהרבה על פני מכללה, פשוט ניסיתי לחשוב מה עשוי לעורר רתיעה אצל אנשים.
אני כן חושב שיש יותר שונות ביכולות של הסטודנטים לעומת ת"
זה (נובע מתנאי הקבלה כמובן) מה שלדעתי גורם לה להוות סיגנל פחות חזק ליכולות המועמד ולכן אם יהיה מועמד מת"א ומועמד דומה מבר אילן ייתכן שתהיה העדפה מסויימת לת"א.

מעניין מה יהיה מצבם של בוגרי הפתוחה לפי זה
למיטב הבנתי יש פה שני סיגנלים לאיכות המועמד:
1. עצם הקבלה למוסד.
2. צליחת הלימודים הקשים.
כמה משמעות השוק נותן לכל סיגנל? לא ממש יודע לתת מספר אבל נראה לי שנותנים יותר משקל ל-2, לראיה, בוגרי הפתוחה לא מתקשים למצוא עבודה.
בסהכ גם נשמע לי הגיוני לתת יותר משקל ל3 שנים של תואר קשה על פני בחינה פסיכומטרית.

עם זאת, מחקרים מראים שבוגרי האוניברסיטאות ה"סלקטיביות" עדיין מרוויחים יותר.
האם זה בגלל שהסיגנל יותר חזק או כי הם פשוט יותר מוכשרים בממוצע? לא יודע, לא מכיר מחקרים שבדקו את זה.

לעומת אוניברסיטאות, היחס שתקבל מהמרצים והפקולטה יהיה טוב יותר. דעתי האישית היא שזה אולי תורם לחוויה שלך כסטודנט ולהרגשה שלך שהכסף קונה משהו, אבל זה לא מעלה את הרמה שלך כסטודנט ובעל מקצוע - אפילו להפך. תתמקד בללמוד גם אם זה קשה ו"לא הוגן", ולא במאבקים לבקשת דחיות בהגשת שיעורי הבית. אורחים מובילים מהתעשייה אתה תראה בהרבה מקומות. גם אם לא מביאים אותם ישירות לפקולטה, אתה יכול להצטרף כמעט לכל הרצאת אורח אם תבקש. בכל מקרה, יש הזדמנויות אחרות כגון חילופי סטודנטים שקצת יותר פופולאריות בבינתחומי מאשר באוניברסיטאות אחרות.

* למדתי באוניברסיטה ובבינתחומי. יצא לי גם לתרגל ולהרצות במוסדות אלו ואחרים.

.
אומרים שבבינתחומי יש הרבה בנות יפות. מצד שני, אומרים גם שהן שם רק כדי למצוא בעל עשיר...
לגבי מרצים מהתעשייה - אני יכול להגיד לך שגם בטכניון זה קורה. בפקולטות במדמ"ח יש שיתוף פעולה טוב בין האקדמיה לתעשייה (לפחת בטכניון ובאונ' ת"א, מהידע שלי), וזה מתבטא בימי גיוס שחברות עורכות, הרצאות וכו'.
אני מסכים עם מה שהציעו לך פה על שאר האונ'. באונ' בארץ הרמה של מדמ"ח מספיק טובה כדי למצוא עבודה. אח שלי פשוט לא עבר את הסינון של האונ' אז אני מנסה להבין מה *המככלה* הכי טובה למדמ"ח.

אני מסכים עם מה שהציעו לך פה על שאר האונ'. באונ' בארץ הרמה של מדמ"ח מספיק טובה כדי למצוא עבודה. אח שלי פשוט לא עבר את הסינון של האונ' אז אני מנסה להבין מה *המככלה* הכי טובה למדמ"ח.
האקדמית תל אביב יפו נחשבת טובה מאוד וגם שכר אונברסיטאי.
שיכין את עצמו ליחס של אונברסיטה, לא מאכילים בכפית.

למה לא בן גוריון?
גם בר אילן זו אופציה אגב, למיטב ידיעתי הרמה שם לא נמוכה.
בן גוריון היא גם אופציה. פשוט אני לא במצב סטדנרטי של סטודנט רגיל. אני בן 30 נשוי ובעה עד תחילת שנת הלימודים הבאה גם עם ילד. קצת קשה לי להעביר הכל לבש והעדפתי להישאר פה. למרות שאם אני יצליח להתקבל לטכניון אז לדעתי אני כן יעבור. לא יודע למרות מה שאומרים עדיין אני חושב שבשביל תואר מהטכניון שווה לעבור מקום מגורים ואילו ההבדל בין בין תחומי לבן גוריון הוא כבר באמת לא כזה משמעותי (חוץ מהשכל). על בר אילן האמת שמעתי דברים לא כל כך טובים מבחינת רמה במדמח.

או העברית גם, אני מתחיל שם השנה והרמה במדמח גבוה מאוד ולא נופלת מאתא או הטכניון והשנה גם היה מסלול קבלה של רק בגרות של 115(שכמובן נסגר תוך חודש כי כל המקומות התמלאו), אבל הדרישות קבלה שם ובבן גוריון הרבה יותר נמוכות מאתא וטכניון(בעיקר כי שנה א זה מסננת במקום סכם מסנן)
לא יודע יש לי בעיה עם ירושלים לא מחבב את העיר הזאת.
למרות שבסוף לכל אוניברסיטה ייקח לי שעה להגיע גם לתל אביב שדי קרובה אליי.
אני מחכה לראות מה הסכם שלי יהיה באמת בסופו של יום ככה שהאילוצים בטח יבטלו לי חלק מהאופציות ואז ההחלטה תהיה קלה יותר.

לא יודע יש לי בעיה עם ירושלים לא מחבב את העיר הזאת.
למרות שבסוף לכל אוניברסיטה ייקח לי שעה להגיע גם לתל אביב שדי קרובה אליי.
אני מחכה לראות מה הסכם שלי יהיה באמת בסופו של יום ככה שהאילוצים בטח יבטלו לי חלק מהאופציות ואז ההחלטה תהיה קלה יותר.
הייתי בירושלים איזה פעמיים בחיי אז גם בחיים לא חשבתי שאלך ללמוד שם(תמיד חשבתי שאלמד בתא או בטכניון) אבל לשם היה לי הכי נוח להתקבל והפקולטות נחשבות מעולות וגם ככה מתחילים ללמוד מקוון ומקסימום תמיד אוכל לעבור למוסד אחר על סמך ציוני שנה א

אני אישית לא מתחבר גם לתנועות פוליטיות וכל הדברים האלו בקמפוסים אבל ממה שהבנתי זה קורה רק בהר הצופים ובגבעת רם(של הריאלים) זה בועה שלא מתקשרת לשום דבר שקורה בירושלים בקטע הזה

אני בן 30 נשוי ובעה עד תחילת שנת הלימודים הבאה גם עם ילד
בשלב שלך (ובכלל) הייתי עושה גם את השיקול איפה יהיה יותר קשה.
הלימודים בטכניון איומים, ובכל מקרה עדיף ממוצע 90 מבאר שבע, מממוצע 75 בטכניון.

הלימודים בטכניון לא איומים בכלל אלא מאתגרים. קשה לי להאמין שהרמה בבאר שבע כל כך ירודה עד שסטודנט גרוע (כזה שמסיים עם ממוצע 75 מדעי המחשב בטכניון - החציון הוא כ-80) יצליח לקבל שם 90.

הלימודים בטכניון לא איומים בכלל אלא מאתגרים. קשה לי להאמין שהרמה בבאר שבע כל כך ירודה עד שסטודנט גרוע (כזה שמסיים עם ממוצע 75 מדעי המחשב בטכניון - החציון הוא כ-80) יצליח לקבל שם 90.
לא 90, אבל 83-85 הוא כנראה יצליח להשיג באב"ג.
זה יכול להיות משמעותי בשביל לקבל עבודה ראשונה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S מדמח - מכון לב או בר אילן בשיפור פסיכומטרי התפתחות אישית 37
ה ביטוח מנהלים ישן עם מקדם נמוך בדמי ניהול גבוהים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
S חוזה עם מעסיק על שכר ברוטו נמוך שלא כולל הפרשות ??? אוף טופיק 6
Y מהו הסכום בעו"ש שנחשב בבנק כסכום לא נמוך? צרכנות פיננסית 36
ח הלוואה ארוכה עם החזר נמוך או קצרה בהחזר גבוה צרכנות פיננסית 2
ע מחיר למטר נמוך מהממוצע ברשות המיסים - מה אני מפספס? נדל"ן 10
T מכירת RSU כאשר המס השולי נמוך שוק ההון 12
ה מקמ - מונפק במחיר נמוך? שוק ההון 8
T האם קנייה במחיר נמוך יותר משתלמת יותר? שוק ההון 12
T חשבון חשמל נמוך מאוד ביחידת דיור שמשכירים אוף טופיק 6
R תיקון דירוג אשראי נמוך אוף טופיק 0
D השקעה/חסכון נזיל לטווח קצר בסיכון נמוך בהוראת קבע שוק ההון 2
A האם עדיף להשקיע במדדים בעלי Cape נמוך פוסטים מאיכות נמוכה 21
B בקשת שכר בסיס נמוך יותר לצורך הפרשות פנסיוניות - האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
מ השקעה בסכום נמוך שוק ההון 15
S אפיק השקעה בשיעור סיכון נמוך בשוק ההון שוק ההון 3
Wonko קבלת מענק פיצויים נמוך מהצפוי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D הקמה חברה להשקעות במדינה בעל שיעור מס רווחי הון נמוך שוק ההון 2
S סיכון נמוך וקניה בדולרים שוק ההון 5
maverick מדוע המשקל של כלכלת סין במדד העולמי כל כל נמוך? שוק ההון 16
P מוכר את הבית בסכום נמוך ממחיר הקניה ועדיין מרוויח. איפה אני טועה? נדל"ן 22
ס אם הייתם יכולים להשקיע עד 40k ללא מס אבל מחפשים סיכון נמוך שוק ההון 6
O השקעה באמצעות תיק השקעות עצמאי בסכום נמוך שוק ההון 14
S למה שער הדולר לפי בנק ישראל נמוך משער הדולר בפועל? שוק ההון 2
T עושה הסבה מהנדסה למדעי המחשב (לימודי תעודה בפתוחה) -ממוצע נמוך התפתחות אישית 4
M סטודנט למדמח עם ממוצע נמוך התפתחות אישית 28
Y שכר נמוך והפקדה ל-Roth IRA מיסים 1
A הון עצמי נמוך קניית דירה נדל"ן 21
עייף ומותש סעמק שאלה על השקעה בסכום נמוך שוק ההון 2
D השקעה ראשונה בסכום נמוך שוק ההון 3
Y תהיות לגבי השקעה בסיכון נמוך שוק ההון 6
ד ווליום נמוך בקנות VHVE ו-VFEA שוק ההון 8
S קניה כאשר מחזור המסחר נמוך עם עושה שוק (בלאקרוק שקלי) שוק ההון 27
O מסחר נמוך ב ishares שקליות שוק ההון 24
א קרן סל מחלקת דיבידנד בסכום נמוך שוק ההון 0
י פתיחת קרן השתלמות IRA עם סכום התחלתי נמוך שוק ההון 1
S השקעה בנכסים עם סיכון נמוך לטווח קצר שוק ההון 1
A הנוסחא האופטימלית לתשלום מס נמוך בפרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 111
ד איך למכור מספר נמוך של מניות ? שוק ההון 5
I חשבון מסחר עצמאי בסכום נמוך שוק ההון 7
S פיזור עם סכום התחלתי נמוך. שוק ההון 8
ע פיתרון בסיכון נמוך לסכום דולרי בארה"ב?(ללא אזרחות, אפשרות פיזית לפתיחת חשבון בנק שם) שוק ההון 13
ת השקעה במנייה בעלת מחזור מסחר נמוך שוק ההון 6
Odnight השקעה בסיכון נמוך של 300K שוק ההון 12
M רכישת דירה בתקציב נמוך נדל"ן 5
yossik קניה אימפולסיבית בגלל מחיר נמוך מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
B השקעה של כ-800K ש"ח לכ-5 שנים בסיכון נמוך שוק ההון 9
Barak_hed אג"ח קונצרני ארה"ב האם מומלץ שהדולר נמוך או שאין קשר ? שוק ההון 3
K איך חברות ETF גובות דמי ניהול נמוך ואיך מתמחרים את עלויות הקניה והמחירה שוק ההון 1
Z תקרת ההפקדה לפנסיה עצמאים. אם מי ששכרו נמוך מהרף של 200K+ ומפריש שוק ההון 7

נושאים דומים

Back
למעלה