• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

מסחר נמוך ב ishares שקליות

• פותח הנושא oshc
  • פורסם בתאריך

oshc

משתמש סולידי
דירוג
6
שלום למומחים,

עומד לרכוש בלאקרוק שקליות אבל שמתי לב שהמסחר ממש נמוך.
יש הבנה למה אם זה כלי כלכך מומלץ?

תודה רבה

משקיע גרוע

משתמש סולידי
דירוג
8
למה לא אמור לעניין? מה רע בקצת ספקנות?
היה ניתן לצפות למסחר גבוה אלא אם חברי הפורום יודעים משהו ששאר הסוחרים לא יודעים.
אני גם סקרן מה ההסבר לזה.

פזרן

משתמש ותיק
דירוג
239
למה לא אמור לעניין? מה רע בקצת ספקנות?
היה ניתן לצפות למסחר גבוה אלא אם חברי הפורום יודעים משהו ששאר הסוחרים לא יודעים.
אני גם סקרן מה ההסבר לזה.

הנושא נטחן בפורום, אבל אני אנסה לתת אנלוגיה:
שמעת על חברת חמוצים בינלאומית מובילה במחירות עולמיות שעושה חמוצים טעימים ואיכותיים במיוחד.
אתה קורא עליה לעומק, איך הם מגדלים ומייצרים את החמוצים ורואה ביקורות ומשתכנע שמדובר במשהו עם ערך מוסף מובהק על החמוצים המקומיים.
אתה קופץ למכולת השכונתית לקנות את החמוצים, אבל אתה מגלה להפתעתך שהחמוצים לא עומדים במרכז החנות באור הזרקורים אלא באיזה מדף צדדי שאף אחד לא נוגע בו. החמוצים בתוקף והקופסא נראית תקינה, אבל אתה בסוף לוקח את החמוצים בייצור המקומי כי הם במקום הרבה יותר בולט ואתה רואה שכולם לוקחים אותם.

optimum

משתמש ותיק
דירוג
1,331
הנושא נטחן בפורום, אבל אני אנסה לתת אנלוגיה:
שמעת על חברת חמוצים בינלאומית מובילה במחירות עולמיות שעושה חמוצים טעימים ואיכותיים במיוחד.
אתה קורא עליה לעומק, איך הם מגדלים ומייצרים את החמוצים ורואה ביקורות ומשתכנע שמדובר במשהו עם ערך מוסף מובהק על החמוצים המקומיים.
אתה קופץ למכולת השכונתית לקנות את החמוצים, אבל אתה מגלה להפתעתך שהחמוצים לא עומדים במרכז החנות באור הזרקורים אלא באיזה מדף צדדי שאף אחד לא נוגע בו. החמוצים בתוקף והקופסא נראית תקינה, אבל אתה בסוף לוקח את החמוצים בייצור המקומי כי הם במקום הרבה יותר בולט ואתה רואה שכולם לוקחים אותם.
כן, רק טוויסט קטן בעלילה:
החמוצים הם בדיוק באותו טעם. שים אותם זה לצד זה ולא תרגיש בהבדל.
אבל החברה הבינלאומית טוענת שהחמוצים של המתחרים מעלים את הסיכון ללקות שבץ מוחי באופן משמעותי.
וההתלבטות היא האם להאמין לה ולכן להעדיף את החמוצים שלה.

הכשל באנלוגיה הזו הוא במשך הזמן שידרש עבורך כדי להגיע להכרעה ברורה איזו חברה היתה הטובה ביותר.

1337justme

משתמש בכיר
דירוג
569
אבל החברה הבינלאומית טוענת שהחמוצים של המתחרים מעלים את הסיכון ללקות שבץ מוחי באופן משמעותי.
שבץ מוחי = עקיבה סינטטית + דמי ניהול גבוהים יותר + סיכון להעלאתם + סיכון לסגירת הקרן + חוסר יכולת להמיר את הקרן למקבילה בבורסה זרה (יכול להיות שימושי במקרים מסוימים).

אם כן, אני לא מבין מה הקייס לטובת הישראליות (זוכר במעורפל איזו טענה לגביי אפשרות שהמיסוי בישראליות עדיף, אבל לא זכור אם גזר הדין אכן היה לטובתן בסוף, וגם אם כן, כל החסרונות הנ"ל נראים לי גדולים יותר).

optimum

משתמש ותיק
דירוג
1,331
שבץ מוחי = עקיבה סינטטית + דמי ניהול גבוהים יותר + סיכון להעלאתם + סיכון לסגירת הקרן + חוסר יכולת להמיר את הקרן למקבילה בבורסה זרה (יכול להיות שימושי במקרים מסוימים).

אם כן, אני לא מבין מה הקייס לטובת הישראליות (זוכר במעורפל איזו טענה לגביי אפשרות שהמיסוי בישראליות עדיף, אבל לא זכור אם גזר הדין אכן היה לטובתן בסוף, וגם אם כן, כל החסרונות הנ"ל נראים לי גדולים יותר).
אין פה קייס בעד הקרנות הישראליות, יש פה קייס נגד אנלוגיות לא מוצלחות.
את השיקולים שלך תעשה לבד.

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
6,407
אם כן, אני לא מבין מה הקייס לטובת הישראליות
יש כאן חברה ישראלית (א.ש.) שמשווקת קרן של חברה אחרת, לא ברור מה מידת האחריות שלה ומה בדיוק יקרה אם יחליטו לבטל את העניין כי זה לא משתלם להם (ו/או להעלות דמי ניהול).

בנוסף דווחו ספריידים גדולים במיוחד בקרן הזו (עד 10%), אלא אם כן רוכשים אותה בדיוק בימי שני בין 16:30 ל- 17:00 אבל רק אם מזג האוויר נעים.

אדון ארון

משתמש ותיק
דירוג
150

לא הייתי טוען שיש לבלאקרוק ישראל סיכוי פחות נמוך להיסגר מקרן סינטטית מקומית

roneng

משתמש בכיר
דירוג
11,068
החמוצים הם בדיוק באותו טעם. שים אותם זה לצד זה ולא תרגיש בהבדל.
ממש לא. ההבדלים ענקיים וברורים מאוד.
לא ראיתי אף פרסום או טענה של החברה הבינ"ל.
הדבר היחיד שראיתי זה מחקרים בלתי תלויים של אנשים בפורום הזה (ואחרים).
אגב, אף אחד לא טוען שקרנות ישראליות יהרגו אותך, רק שהאיריות יותר יעילות.
זה לא הבדל של חיים ומוות.
לא ברור מה מידת האחריות שלה
איזה אחריות אתה כבר צריך ממנה?
ומה בדיוק יקרה אם יחליטו לבטל את העניין כי זה לא משתלם להם
מאוד ברור מה יקרה.
או שימצאו חברה ישראלית אחרת או שימרו לך את האחזקות לאחת הגרסאות האירופאיות.
ו/או להעלות דמי ניהול
לחברה הישראלית אין יכולת לעשות את זה.
והסיכוי שהחברה האירית תעלה דמי ניהול הוא נמוך בהרבה מהסיכוי שזה יקרה אצל אחת המתחרות הישראליות.
בנוסף דווחו ספריידים גדולים במיוחד בקרן הזו
למה זה משנה לך? שים לימיט באמצע.
טוב שאתה לא מגזים. למה לא 150% וזהו?
אלא אם כן רוכשים אותה בדיוק בימי שני בין 16:30 ל- 17:00 אבל רק אם מזג האוויר נעים.
עוד הגזמה חסרת קשר למציאות.

roneng

משתמש בכיר
דירוג
11,068
שתיהן מחקות את אותו מדד (באנלוגיה הזו הטעם משול למדד העקיבה)
ההבדל הוא רק בסיכון.
לא, ההבדל הוא באיכות העקיבה (לצורך העניין הטעם). ההפרש בתשואה הוא בערך 0.4% בשנה.
מבחינת סיכון שתיהן מאוד דומות (כי זה אותו מדד)

תל אביבי

משתמש בכיר
דירוג
1,982
אז אנצל את ההזדמנות לשאול: באמת יש בעיית מרווח משמעותית בקרנות האלו בבורסה הישראלית?

1337justme

משתמש בכיר
דירוג
569
יש כאן חברה ישראלית (א.ש.) שמשווקת קרן של חברה אחרת, לא ברור מה מידת האחריות שלה ומה בדיוק יקרה אם יחליטו לבטל את העניין כי זה לא משתלם להם (ו/או להעלות דמי ניהול).
דיברתי איתם ישירות כשהקרנות עלו לאוויר, אמרו שיהיה אפשר לבחור בין העברתם לחבר בורסה בלונדון או מכירה של הקרנות.

בנוסף דווחו ספריידים גדולים במיוחד בקרן הזו (עד 10%), אלא אם כן רוכשים אותה בדיוק בימי שני בין 16:30 ל- 17:00 אבל רק אם מזג האוויר נעים.
הייתה תקופה שהיה לי תחביב לבדוק את הspread במהלך היום למשך תקופה, ראיתי שגם לא בין השעות שציינת הספרדים היו סביב ה0.06% לסנופי ואירופה ומתפתחות 0.18%. כך שאני לא יודע איך הגעת ל10%, אולי היה ספייק קיצוני ו\או עושה שוק לא פעיל באותו רגע. אבל זה ממש ממש לא המצב, גם לא במהלך היום.

ramhal

משתמש ותיק
דירוג
203
שלום למומחים,

עומד לרכוש בלאקרוק שקליות אבל שמתי לב שהמסחר ממש נמוך.
יש הבנה למה אם זה כלי כלכך מומלץ?

תודה רבה
אתה יכול לתת דוגמא לקרן כזו שמחקה סנופי? (שקלית של בלאקרוק עם דמי ניהול נמוכים)

oshc

משתמש סולידי
דירוג
6
חברים זה ממש לא הייתה הכוונה של ההודעה.
בתור משקיע שאני רואה נכס עם מסחר נמוך השאלה הראשונה שעולה בדעתי האם תאורטית אני יכול להיתקע עם הסחורה?
כולנו יודעים שהמסחר גבוהה יותר לאותה קרן באירלנד (לא השיקלית) ולכן הסיכוי להיתקע עם סחורה נמוך יותר.
אותה דוגמא האם ניתן להיתקע עם SPDR תאורטית כן אבל הסיכוי הרבה יותר נמוך.

אודה להתייחסותכם.

אדון ארון

משתמש ותיק
דירוג
150
חברים זה ממש לא הייתה הכוונה של ההודעה.
בתור משקיע שאני רואה נכס עם מסחר נמוך השאלה הראשונה שעולה בדעתי האם תאורטית אני יכול להיתקע עם הסחורה?
כולנו יודעים שהמסחר גבוהה יותר לאותה קרן באירלנד (לא השיקלית) ולכן הסיכוי להיתקע עם סחורה נמוך יותר.

אודה להתייחסותכם.
ברמה הפרקטית יש עושה שוק אז לא.
ברמה התיאורטית ה"סחורה" זה שותפות בעסקים מכל העולם, ותמיד יהיה למי למכור אותה.

roneng

משתמש בכיר
דירוג
11,068
במקרה הזה התשובה היא חד משמעית לא. בגלל שיש עושה שוק.
אתה תמיד יכול להמיר ביניהם אם צריך. (לא שצריך).
גם לא. שוב, בגלל עושה השוק.

בוגל-ראש

משתמש ותיק
דירוג
312
דיברתי איתם ישירות כשהקרנות עלו לאוויר, אמרו שיהיה אפשר לבחור בין העברתם לחבר בורסה בלונדון או מכירה של הקרנות.

הייתה תקופה שהיה לי תחביב לבדוק את הspread במהלך היום למשך תקופה, ראיתי שגם לא בין השעות שציינת הספרדים היו סביב ה0.06% לסנופי ואירופה ומתפתחות 0.18%. כך שאני לא יודע איך הגעת ל10%, אולי היה ספייק קיצוני ו\או עושה שוק לא פעיל באותו רגע. אבל זה ממש ממש לא המצב, גם לא במהלך היום.

אני גם קונה כל חודש בחודשים האחרונים את קרנות בלאקרוק הישראליות ואם אני זוכר נכון הספרד הוא לכל היותר 0.2% (שזה אומר "קנס" של 0.1% לעומת שווי הוגן, לא?) עבור האירופאית והשווקים מתעוררים והרבה פחות מזה לsnp (נדמה לי פחות מ0.1%). אני משתדל לקנות כשהמסחר בארה"ב פעיל אבל בכלל לא בטוח שהספרד גדול יותר גם בשעות מוקדמות יותר ממה שראיתי.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I חשבון מסחר עצמאי בסכום נמוך שוק ההון 7
ת השקעה במנייה בעלת מחזור מסחר נמוך שוק ההון 6
ט מסחר נמוך בתעודות סל - יש סיבה הגיונית? שוק ההון 9
ע IB מאפשרים מסחר בקריפטו. האם יש חשש שהבנקים הישראלים יחסמו העברות אל\מ IB? שוק ההון 6
T אורדרנט/ספארק - מסחר ישיר במניות בבורסות אירופה ,האם אפשרי? ברוקרים ופלטפורמות מסחר 1
ח פלטפורמת מסחר הכי נוחה ל-IRA / מניות ברוקרים ופלטפורמות מסחר 1
ח פלטפורמת מסחר הכי נוחה ל-IRA / מניות ברוקרים ופלטפורמות מסחר 7
C על מסחר יומי, ספציפית ב Tradovate ברוקרים ופלטפורמות מסחר 10
E מסחר במניות שלא מונפקות בניו יורק דרך מיטב דש טרייד שוק ההון 2
S פתיחת חשבון מסחר ראשון דרך הבנק- עמלות. ברוקרים ופלטפורמות מסחר 7
A מסחר בפליטות פחמן/ carbon emissions credits השקעות אלטרנטיביות 0
oren-roach פתיחת חשבון מסחר עצמאי - מסחרי או פרטי שוק ההון 2
R חשבון ב-ETRADE לצורך מסחר במניות ESPP/RSU שהצטברו שם (על מנת לייצר פיזור) שוק ההון 92
מ משיכת נתוני מסחר לצורך עיבוד בתוכנה סטטיסטית שוק ההון 3
M מסחר במניות אמריקאיות - בשורה התחתונה: ברוקר ישראלי (אקסלנס / אייביאיי) או ברוקר אמריקאי (IB) ? ברוקרים ופלטפורמות מסחר 7
V רוצה לפתוח חשבון מסחר עצמאי אבל בית ההשקעות דורש ממני לשלוח לו צילום של תעודת זהות כולל תאריך הנפקה דרך האתר שלהם צרכנות פיננסית 8
ז כיצד לבצע מסחר עצמאי המחקה מסלול כללי? שוק ההון 4
Y שאלות בקשר לקופת גמל להשקעה vs מסחר עצמאי פסיבי שוק ההון 9
D העברת כסף לחשבון מסחר עצמאי שוק ההון 1
ד מסחר בני״ע ישראליים דרך ברוקר אמריקאי (IRA) שוק ההון 0
לאץ' מיסוי מסחר בקריפטו מיסים 8
always.smile מחפש פלטפורת מסחר דמו במניות ברוקרים ופלטפורמות מסחר 4
א מספר שאלות תם על מסחר דרך הבנק לעומת ברוקר חוץ בנקאי ברוקרים ופלטפורמות מסחר 6
efrat מסחר swing שוק ההון 1
י דוח מס הכנסה (מסחר מניות) מיסים 5
A מדיניות מקום עבודה לגבי מסחר בני"ע של החברה אוף טופיק 4
ב דעת הפורום על המהלך של בינסנס עם מסחר של "טסלה" ? השקעות אלטרנטיביות 0
V העברת ניירות ערך מבנק לחשבון מסחר עצמאי בבורסה שוק ההון 4
S העברה בנקאית אוטומטית לחשבון מסחר עצמאי ברוקרים ופלטפורמות מסחר 6
Y פתיחת חשבון מסחר בברוקר אמריקאי לזוג שאחד מבני הזוג אמריקאי והשני לא שוק ההון 5
OiNK למה אפליקציות מסחר כמו Etoro/Robinhood/Fidelity לא משרתות משתמשים ישראלים? פוסטים מאיכות נמוכה 6
Dim חשבון מסחר בחול ומיסים מיסים 11
Mr. Bigglesworth מסחר ב GBTC דרך הבנקים השקעות אלטרנטיביות 2
Z מסחר דרך TD Ameritrade ברוקרים ופלטפורמות מסחר 2
G ניהול מסחר - בנק מול בית השקעות שוק ההון 6
Gari הוראות מסחר לקניית קרנות סל של בלאקרוק שוק ההון 24
ה אימות דו שלבי במערכות מסחר ברוקרים ופלטפורמות מסחר 18
B חשבון מסחר בבורסת ארה"ב - מבקש המלצה לברוקר שוק ההון 0
R איך אני יכול לוודא חשבון מסחר של חברה קטנה שוק ההון 4
א סקר שוק מסחר עצמאי ברוקרים ופלטפורמות מסחר 19
S עמלות מסחר בהשתלמות IRA שוק ההון 0
א מסחר ב Penny stocks ב IRA שוק ההון 1
S תיק מסחר עצמאי עדיף על קופת גמל להשקעה - האומנם? שוק ההון 40