• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עצמאות כלכלית ללא חיסכון שוטף

לא נעים לחשוב על זה, אבל סביר שקרוב לגיל פרישה תתקבל ירושה (נמוכה מהצפוי בדרך כלל)
בני 40.
ההורים בני 60 עד 78 (כל ה-4).
לא בטוח שתהיה ירושה, כנראה דרישה מהמדינה להשתתף בכיסוי בית אבות בדרך.

בני 40.
ההורים בני 60 עד 78 (כל ה-4).
לא בטוח שתהיה ירושה, כנראה דרישה מהמדינה להשתתף בכיסוי בית אבות בדרך.
אכן מאד תלוי נסיבות. עם עליית מחירי הנדלן, לפחות מי שגר במרכז בדירה בבעלות (שכיח בדור הזה) ישאיר בדרך כלל ירושה מכובדת, אבל אכן מאד תלוי נסיבות.

תחת הנחות לא מאד מציאותיות, מתקבלת פרישה קרוב לגיל פרישה ללא דירה משלך.

אשמח להבין איזה הנחות הן לא מציאותיות בעינייך?
ההנחה שניתן לשמור את כספי הפנסיה/פיצויים/קרן השתלמות בלי למשוך אותם עד לפנסיה?
ההנחה שהתשואה (לאחר הפחתה של דמי הניהול) בקרנות הפנסיה/פיצויים/קרנות השתלמות תהיה 4%?

שהם יעבדו את ה-40 שנה הקרובות בלי להיות מפוטרים, לא יהיה צורך בהוצאה גדולה שתכניס אותם חודש אחד למינוס ואם אין חסכון, הם כנראה ישארו בו.
שמקדם הפנסיה ישאר אותו דבר.
שכל שנה הפנסיה תכניס 4% רווחים.

לדוגמה.

גם להרוויח מעל הממוצע לא סיפור פשוט בכלל... שהרוב לא מצליח להשיג

ההנחה שניתן לשמור את כספי הפנסיה/פיצויים/קרן השתלמות בלי למשוך אותם עד לפנסיה?
ההנחה שהתשואה (לאחר הפחתה של דמי הניהול) בקרנות הפנסיה/פיצויים/קרנות השתלמות תהיה 4%?

הציפיה להרוויח שכר מעל הממוצע זה אומר שמכוונים את הסיפור רק לבערך 30% מהאוכלוסיה

הציפיה להרוויח שכר מעל הממוצע זה אומר שמכוונים את הסיפור רק לבערך 30% מהאוכלוסיה
הסולידית העידה על עצמה שהיא הרוויחה כסף יפה באנגליה לפני שפרשה בארץ.
אין מנוס מהצורך להוויח כסף, ועדיף כמה שיותר ממנו.

עריכה: וזה למה אני חושב שכל מי שיש לו קצת תחת ויכולת לימוד, צריך ללמוד מקצוע פרקטי ורווחי כמו אחד ממקצועות ההיטק, ולא משהו שעתיד ותוחלת התעסוקה ממנו מוטלים בספק.
זה אם רוצים להרוויח כסף. אם רוצים להגשים שליחות, אז זה משהו אחר.

השכר הממוצע הוא 10k לפי הנתון הרשמי, אך הוא כולל בתוכו גם אנשים שלא עובדים במשרה מלאה ואפילו ילדים שמחלקים פלאיירים בחופש נכללים במספר הזה.
השכר הממוצע עבור אנשים שעובדים במשרה של 80% או יותר גבוה משמעותית ולפי הערכות סבירות נע באזור 14k לפחות.

כנ"ל לגבי שכר חציוני שלפי הנתון הרשמי הוא כ- 7.5k ועבור מי שעובד למעלה מ 80% משרה הוא גבוה בהרבה.

כל זאת לפני שבכלל התייחסתי להכנסות ב"שחור" שפשוט לא נכנסות לסטטיסטיקה הזו.

להרחבה בנושא:
https://treasureteen.com/2016/10/26/על-השכר-החציוני-האמיתי/

אני מצאתי את הפוסט שהביא פות"ש מעניין ואת ההנחות סבירות לחלוטין עבור למעלה מ- 50% מהאוכלוסיה.

נערך לאחרונה ב:
בתור בן 40 שעבר 2 תקופות אבטלה ב-10 שנים האחרונות... וביתר מרוויח מעל הממוצע.
אני מוצא את הפוסט לוקה בחלומות.

הסולידית העידה על עצמה שהיא הרוויחה כסף יפה באנגליה לפני שפרשה בארץ.
אין מנוס מהצורך להוויח כסף, ועדיף כמה שיותר ממנו.

עריכה: וזה למה אני חושב שכל מי שיש לו קצת תחת ויכולת לימוד, צריך ללמוד מקצוע פרקטי ורווחי כמו אחד ממקצועות ההיטק, ולא משהו שעתיד ותוחלת התעסוקה ממנו מוטלים בספק.
זה אם רוצים להרוויח כסף. אם רוצים להגשים שליחות, אז זה משהו אחר.

וגם זה לא מבטיח בשום פנים לא שכר מעל הממוצע ולא יציבות תעסוקנית

בתור בן 40 שעבר 2 תקופות אבטלה ב-10 שנים האחרונות... וביתר מרוויח מעל הממוצע.
אני מוצא את הפוסט לוקה בחלומות.
יש שם יותר מידי הנחות מקלות..

וגם זה לא מבטיח בשום פנים לא שכר מעל הממוצע ולא יציבות תעסוקנית
שום דבר לא מובטח, אבל מי שמשקיע בלימודים וביכולות שלו מתחיל משכר של 20.

שום דבר לא מובטח, אבל מי שמשקיע בלימודים וביכולות שלו מתחיל משכר של 20.

לא רק עניין של השקעה..
יש כאילו שנולדו עם יכולת להצליח יותר ויש עם פחות..
אנשים אולי בחרו מקצוע שנחשב רווחי בממוצע שפחות מתאים להם והם פחות טובים בו למשל..
להגיד שמי שמשקיע בלימודים וקורע את התחת מתחיל מ 20 אלף? נו באמת...
זה פשוט לא נכון.. בטח שלא לכולם ולא יודע אם לרוב

השכר הממוצע הוא 10k לפי הנתון הרשמי, אך הוא כולל בתוכו גם אנשים שלא עובדים במשרה מלאה ואפילו ילדים שמחלקים פלאיירים בחופש נכללים במספר הזה.
השכר הממוצע עבור אנשים שעובדים במשרה של 80% או יותר גבוה משמעותית ולפי הערכות סבירות נע באזור 14k לפחות.

כנ"ל לגבי שכר חציוני שלפי הנתון הרשמי הוא כ- 7.5k ועבור מי שעובד למעלה מ 80% משרה הוא גבוה בהרבה.

כל זאת לפני שבכלל התייחסתי להכנסות ב"שחור" שפשוט לא נכנסות לסטטיסטיקה הזו.

להרחבה בנושא:
https://treasureteen.com/2016/10/26/על-השכר-החציוני-האמיתי/

אני מצאתי את הפוסט שהביא פות"ש מעניין ואת ההנחות סבירות לחלוטין עבור למעלה מ- 50% מהאוכלוסיה.
בנוסף, אני חושב גם שבכל דיון כזה ראוי להתייחס בנפרד לכל אחת משלוש האוכלוסיות: חרדים, ערבים ויהודים לא חרדים.
כל אחת מהשלוש חיה חיים שונים מאוד מבחינה כלכלית.
לשם העניין, אם נתייחס בדיון שלנו רק ליהודים לא חרדים הנתונים יהיה גבוהים אפילו יותר ממה שציינת.

ואני מכיר שכונות שלמות שבהן יהיה לכם קשה למצוא מי שמרווח יותר מ9-10. מחוץ לגוש דן

אם נתייחס בדיון שלנו רק ליהודים לא חרדים הנתונים יהיה גבוהים אפילו יותר ממה שציינת.
גם לא בטוח.
באזור הצפון המשכורת הממוצעת קרובה מאד למשכורת המינימום, אני מעריכה שבסביבות 7K-8K ליהודים לא חרדים וזה כולל גם כאלה שעובדים שנים רבות במשרה מלאה. אני מעריכה שבדרום זה דומה.
מי שמשקיע בלימודים וביכולות שלו מתחיל משכר של 20.
אתה כנראה חי בבועה הייטקיסטית. כמה אחוז מהסטודנטים המצטיינים, שלא הלכו להייטק, מתחילים במשכורת כזאת לדעתך?

ואני מכיר שכונות שלמות שבהן יהיה לכם קשה למצוא מי שמרווח יותר מ9-10. מחוץ לגוש דן
צודק, כתמונת ראי יש גם שכונות שלמות שתתקשה למצוא בהן מישהו שמרוויח פחות מ9-10.
כתוצאה מכל הנ"ל, ההסתכלות על הנתון האחד של שכר ממוצע (או חציוני) של "ישראל ישראלי" האזרח הכללי במדינה נותנת אינפורמציה מאוד חסרה.

כתוצאה מכל הנ"ל, ההסתכלות על הנתון האחד של שכר ממוצע (או חציוני) של "ישראל ישראלי" האזרח הכללי במדינה נותנת אינפורמציה מאוד חסרה.

למה ככה?
זה די ברור שכל נושא הפרישה המוקדמת פשוט לא רלוונטי למי שמרוויח פחות מהחציון מכיוון שיכולת החיסכון מוגבלת מראש.

לכן, אמרתי שהפוסט יכול להיות נכון מאוד ומעודד עבור כ- 50% מהאוכלוסיה (בניגוד ל"ישראל ישראלי" שאז זו הכללה לא נכונה).

אתה כנראה חי בבועה הייטקיסטית. כמה אחוז מהסטודנטים המצטיינים, שלא הלכו להייטק, מתחילים במשכורת כזאת לדעתך?
אני אישית סיימתי תואר במדעי המחשב ועבדתי ב 3 חברות הייטק שונות שניים מהן סטארטאפ בפיתוח תוכנה וחברה אחת גדולה באוטומציה ובכולן הרווחתי פחות
היום אני עובד בחברה גדולה שלא בהייטק והשכר גבוהה יותר לשעה יותר מאשר בשלושת החברות האחרות.. (ועדיין מתחת לממוצע ) (אם לקחת בחשבון נסיעות, ואוכל אז אני קצת נוגע בגבול מלמטה..)
במהלך התואר אני לא פחות מקרעתי את התחת זה לקום בבוקר וללמוד עד הערב..
וגם לאחרי התואר ובמהלך התואר למדתי לבד התמקצעתי ופיתחתי כל מני דברים ללימוד ולשימוש אישי...
ובכל זאת אני לא מתקרב ל 20.. אז להגיד שרק להשקיע זה מספיק זה ממש לא נכון.. צריכך בנוסף גם תכונות שמאפשרות להצליח (לא מדבר על קשרים וחבר כזה או אחר..)

אבל רק לקרוע את התחת במקצוע שהוא (נחשב) יחסית רווחי ממש לא מספיק ולא לגבי כולם בטוח..

שהם יעבדו את ה-40 שנה הקרובות בלי להיות מפוטרים, לא יהיה צורך בהוצאה גדולה שתכניס אותם חודש אחד למינוס ואם אין חסכון, הם כנראה ישארו בו.
שמקדם הפנסיה ישאר אותו דבר.
שכל שנה הפנסיה תכניס 4% רווחים.

לדוגמה.

זאת קצת דמגוגיה...
בפוסט הוא נתן מספר תקופות... אתה יכול להתייחס לעשר עשרים או שלושים שנה.
ספציפית לגבי ״הגעה לעצמאות כלכלית״ הוא דיבר על 30 שנה שזה בדיוק מה שמפת החום של הסולידית מציינת כאשר חוסכים כ-27% מהנטו (שזה בערך אחוז החיסכון כאשר חוסכים מהברוטו, בלי למשוך, את הפנסיה/הפיצויים וקרנות ההשתלמות).
אז מה כל כך לא נכון בהנחות שלו??
ה- 4% ממוצע לא הגיוני? זה הרי אחוז המשיכה הלכאורה *בטוח* למסלול 50-50 בשביל להשאיר את הקרן בשלמותה. רוב מסלולי הפנסיה הם במסלולים כלליים כאלו. ושוב, גם הסולידית, במפת החום, התייחסה לתשואה ממוצעת קבועה (היא אגב לקחה 5%) אז למה כאן זה כל כך לא הגיוני?

לגבי להיכנס למינוס. נו באמת. מדובר על ״לחיות במסגרת היכולת״. חלק מהזמן יש תקופות קשות (שבהן מוציאים יותר) חלק מהזמן תקופות טובות (שבהן אפשר לחסוך יותר). הרעיון הוא שזה אפשרי לחיות במסגרת ההכנסות נטו. גם זה לא הגיוני לדעתך?

מקדם פנסיה הוא לקח 210. לא נראה לי שזה בלתי סביר בעליל. בכל מקרה הוא הציג גם את הסכום המתקבל ולא רק את הקצבה מה גם שדובר שם גם על כספים נזילים או הוניים כך שאתה יכול לחלק באיזה מקדם שנראה לך...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
whybe יעוץ השקעות בראי עצמאות כלכלית פוסטים מאיכות נמוכה 5
S עצמאות כלכלית ממשכורת של מורה? האמנם? יומני מסע אישיים 144
Homer המשך הפרשה לפנסיה גם לאחר עצמאות כלכלית פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 16
N מלכוד 22 - ילדים או עצמאות כלכלית? אוף טופיק 73
Mose עצמאות כלכלית עד גיל 30? יומני מסע אישיים 13
סול עצמאות כלכלית- איך מחשבים? שוק ההון 18
G לקנות דירה ולוותר על עצמאות כלכלית? שוק ההון 13
ב עצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 26
לא חשוב שמות "חתרנות" - המחולל הסמוי מאחורי הפנטזיות הדינדיבידואליות כמו עצמאות כלכלית/המחאה החברתית? אוף טופיק 16
Q מציאת משמעות במצב של עצמאות כלכלית פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 34
F עצמאות כלכלית - תוך כמה זמן? יומני מסע אישיים 24
הנועזת עצמאות כלכלית: עיקר ותפל, קריאת תיגר על התמה המרכזית של הסולידית פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 277
ה תהייה [עצמאות כלכלית למעמד הנמוך] התפתחות אישית 115
pyrocks שירים שמדברים על אנטי-צרכנות\עצמאות כלכלית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
T אין אכיפת רעש עצמאות 2023 אוף טופיק 7
M תיק השקעות ללא עצמאות בפעולות- מה לעשות? שוק ההון 37
איש ירח עצמאות פיננסית לתינוקות שלך דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 27
M עצמאות בתחום הדיגיטל התפתחות אישית 3
DavidA עצמאות ממערכת התשתיות בישראל אוף טופיק 68
de dud לגור בשכירות תמורת עצמאות פיננסית? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 28
ח החלטת בית הדין בהאג והתארגנות כלכלית לקראתה פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 12
Y איך להגיע לעצמאות כלכלית? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 32
A מעבר לקטנוע חשמלי - כדאיות כלכלית לעומת חסרון טווח הנסיעה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
O בדרך לעצמאות כלכלית.. הרהורים יומני מסע אישיים 34
N קנית דירה ראשונה למגורים - התאבדות כלכלית או החלטה חכמה? נדל"ן 8
T זוג סולידי עם שאיפות לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 13
ס יומן מסע בדרך לחירות כלכלית יומני מסע אישיים 13
W זוג בני כמעט 30 שרוצים להתפתח כלכלית- חוסכים כל חודש 14 אלף ורוצים להשקיע שוק ההון 12
P מדד איכות חיים 2020 (למ"ס) - שביעות רצון כלכלית אוף טופיק 0
A התנהלות כלכלית הורה מזדקן אוף טופיק 13
אחת שרוצה לדעת מחיילת לעצמאית (כלכלית) יומני מסע אישיים 27
P חשבתם פעם להצביע לפי מדיניות כלכלית ? פוסטים מאיכות נמוכה 32
S המסע לעצמאות כלכלית (בן 21) יומני מסע אישיים 33
M רכישת רכב. מה הדבר הנכון כלכלית? צרכנות פיננסית 18
השקעה לא מזל איזה משפט/מוטו מלווה אתכם לעצמאות כלכלית ? פוסטים מאיכות נמוכה 3
M מסודר כלכלית ואלהורי - מתקשה למצוא משמעות בחיים התפתחות אישית 86
L באמת יש התאוששות כלכלית? לפעמים נדמה שלא פוסטים מאיכות נמוכה 8
M עשיתי תוכנית כלכלית, לפני שמתחיל רוצה לוודא שלא טעיתי בדרך שוק ההון 25
אגוז_קוקוס לקיחת אחריות כלכלית לקראת ילד ראשון יומני מסע אישיים 45
rootcause בחורה חרדתית בדרך לבהירות כלכלית (?) יומני מסע אישיים 34
ס התנהלות כלכלית בזוגיות צרכנות פיננסית 9
ת ביטוח רכב - כיצד מחשבים עליית הפרמיה בהפעלת הפוליסה? והאם כדאי (כלכלית) להתעקש תמיד על ה.עצמית גבוה? צרכנות פיננסית 0
R זוג צעיר בצומת דרכים נדל"נית כלכלית נדל"ן 8
T התנהלות כלכלית נכונה - אתגר תכנוני צרכנות פיננסית 5
S לא סולידי, אבל עם יומרות להשתקם כלכלית יומני מסע אישיים 31
Z כדאיות כלכלית בהוצאת היתר בניה נדל"ן 4
M החלום שלי לצאת לעצמאות כלכלית מתי זה יקרה?? יומני מסע אישיים 17
W עזרה להורים מבוגרים בהתארגנות כלכלית והשקעה של סכום שניתן לסכנו שוק ההון 1
שמנת חמוצה גישה כלכלית - קפיטליזם, סוציאליזם וכל המאקרו.. דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
ב אלימות כלכלית - הצעת חוק חדשה על שולחן הכנסת אוף טופיק 254

נושאים דומים

Back
למעלה