• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עצמאות כלכלית

בננית 36

משתמש רשום
דירוג
21
שלום לכולם,
גם אני נחשפתי לסולידית והתמכרתי, זה קרה לפני 3 שנים....
מאז החשיפה המודעות שלי (שתמיד הייתה מחודדת ועם "יד על הדופק") להוצאות ולחסכונות גברה ובקרוב אני יוצאת לדרך חדשה.
הודעתי על הפסקת עבודתי במשרד בו עבדתי, ועוד חודשיים יוצאת לדרך חדשה.
קצת עלינו.
בת 36, בעלי בן 43
יש לנו ילד בן 5 וחצי, לא מתכננים ילדים נוספים.
גרים כבר 14 שנים ביחידת דיור מדהימה אצל ההורים של בעלי, משלמים רק חשבונות שוטפים כל חודש.
בעלי בעל חברה בע"מ רווחית ומצליחה.
הצלחנו להשיג עד כה:
חסכון בתיק השקעות של 1,100,000 ש"ח
3 קרנות השתלמות בסכומים של 60,000/80,000/40,000
קופות גמל להשקעה (2) המכילות יחד 40,000 ש"ח
תיק השקעות ועוד השקעות נוספות המניבות הכנסה חודשית קבועה - בחברה של בעלי
אין בבעלותנו דירה.
בקרוב אני יוצאת לדרך חדשה ומתרגשת לקראת השינוי החדש בחיי,
אני מעוניינת להמשיך לעבוד אבל פחות שעות, ולנהל יותר את הזמן שלי.
אין לנו לחץ שכן המשכורת של בעלי מכסה את ההוצאות ועוד נשאר לנו עודף.....

שמחה למצוא קהילה שכזו, שפתחה את הראש לדרך שונה בחיים....
חברותי לא מצליחות להבין אותי והפסקתי כבר לנסות להסביר,
מבחינתן זה הזוי שאני עוזבת מקום עבודה כאשר אין לי מקום חלופי במקום....

תודה למי שקרא!

ברוכה הבאה לפורום!
חברותי לא מצליחות להבין אותי והפסקתי כבר לנסות להסביר,
את לא לבד, גם המשפחה שלי עדיין לא מבינה אותי והפסקתי להסביר להם לפני 10 שנים...

מצטער להיות לא מפרגן (אני ידוע בסביבה שלי כמשבית שמחות) אבל הסיבה שהחברות שלך לא מבינות אותך כי שאת בעצם גרה אצל ההורים, מה שמרבית האנשים לא עושים בגילכם המתקדם, וזה גם חוסך לכם נתח מאוד משמעותי מההוצאות וגם אם יקרה משהו סביר מאוד להניח שתמשיכו לגור אצלם והם יתמכו בכם כך שבעצם את חיה במעין אשליה שאין דאגות בחיים, ויכולה לצאת לפרישה מוקדמת.
משפחה שאין לה אפשרות לסמוך על תמיכה של ההורים לא יכולה לאפשר לעצמה לפרוש ועושה הכל כדי להתרחק מהקו האדום, מה שאומר להמשיך לעבוד במיוחד כשיש ילדים.
אגב, הכותרת שלך קצת אירו,נית כי לדעתי אי אפשר להגדיר את המצב שלכם כי עצמאות כלכלית כי אתם בעצם תלויים בהורים של בעלך

גרים כבר 14 שנים ביחידת דיור מדהימה אצל ההורים של בעלי, משלמים רק חשבונות שוטפים כל חודש.
מצטער להיות לא מפרגן (אני ידוע בסביבה שלי כמשבית שמחות) אבל הסיבה שהחברות שלך לא מבינות אותך כי שאת בעצם גרה אצל ההורים, מה שמרבית האנשים לא עושים בגילכם המתקדם
למה? הרי הם גרים ביחידת דיור ולא בדירת ההורים. הלוואי שלהורים שלי היייתה יחידת דיור עבורי. החברות 'לא מבינות'? אולי מקנאות?

היא כתבה שהם משלמים חשבונות, לא שכירות.
להיות עם קצת יותר ממיליון שקל בגילם זה ממש לא עצמאות כלכלית אם היום הם מסתכסכים עם ההורים וצריכים לעזוב, אז יש להם בקושי כסף כדי לקנות דירה קטנה בפריפריה

נהדר, הלוואי עלי...
יוסי, אין דבר כזה לגור בחינם בלי מחיר.

ההורים יכלו להשכיר את יחידת הדיור הזו בינתיים. אז זה עולה להם (להורים) כסף כל חודש וחודש.

ברור שכל אחד היה רוצה שההורים שלו יתנו לו קצבה חודשית בגובה השכירות, אך זה מצב שביר.

ברור שכל אחד היה רוצה שההורים שלו יתנו לו קצבה חודשית בגובה השכירות, אך זה מצב שביר.
ברור שזו לא 100% עצמאות כלכלית, אבל קח בחשבון שאם הורים בדרך עוזרים במשכנתא הרי החלופה של מגורים חינם ביחידת דיור זולה יותר עבורם...

בדיוק.
TANSTAAFL
מישהו משלם עבור הארוחה הזאת בצורת הפסד תשואה.
גם אנחנו גרנו בסידור דומה בדירה שהיתה שייכת להורים שלי בתחילת חיי הנישואין שלנו למשך כמה שנים ספורות, אבל ברגע שהתחלנו לפתח את המשפחה קנינו בית, כי לא חשבנו שזה הוגן לנצל את הנדיבות הזאת לאורך זמן.
זה כמו נער בן 14 שגר אצל ההורים, זה סביר והגיוני. בחור בן 34 שגר אצל ההורים זה כבר פחות סביר, גבר בן 54 שגר אצל ההורים זה כבר מעוות

הי! תודה רבה על תגובתך
לא השבתת לי שום שמחה חח
אני לא חושבת שהגענו לעצמאות כלכלית עדין אבל אנחנו כן במצב שאנחנו יכולים לחשב מסלול מחדש...
אנחנו גרים ביחידה מדהימה ששיפצנו והרחבנו בכספנו הפרטי (200,000 ש"ח) לפני 6 שנים. זו העזרה של ההורים, היחידה הזו היא בעצם בית לכל דבר. כמונו גם אחיו (היחידי) של בעלי גר גם הוא כאן ביחידה משלו כך שאין פה אפליות....

אני אפרט מעט יותר....
לא הכרזתי על עצמאות כלכלית (הלוואי) גם אין לי חלום להפסיק לעבוד (לפחות לא בזמן הקרוב) אלא לעבוד פחות שעות ובדברים שיסבו לי יותר הנאה.
היחידה שהיא הבית שלנו ב:14 שנים האחרונות זו באמת פריבילגיה שלצערי לרוב האנשים אין...
ההורים של בעלי (שהם גרושים בעצמם) עוזרים כך ל-2 הבנים שלהם ומאפשרים להם לגור כאן ללא הגבלה ללא תשלום דמי שכירות חודשיים.
אנו כמובן משלמים:מים, גז, כבלים, חשמל, גנן ועוד כל מיני דברים מסביב...
זה עדין חסכון ענקי!
אנחנו מוקירים כל יום תודה להוריו ולא לוקחים זאת כמובן מאליו שאנחנו פה, יחד עם זאת, זה נכון....אין ערובה שנהיה כאן תמיד (למרות שאין לי שום התנגדות, הבית הזה הוא כל מה שאנחנו צריכים ולא מעבר). השקענו פה בשיפוץ נרחב לפני שהבן שלנו נולד, בהסכמת הוריו, שמנו פה 200,000 ש"ח כדי שיהיה לנו מרוווח ונעים יותר.
עם זאת, אני גם חושבת שאין לנו מספיק כסף, זה כמובן בגלל שאנחנו גם לא מוותרים על דברים שאנחנו אוהבים- חו"ל, מסעדות, ועוד דברים שעושים לנו טוב...

חברותי לא מצליחות להבין אותי והפסקתי כבר לנסות להסביר

היי

את לא צריכה להתייחס לדעות של החברות סביבך, אני מניח שהן באמת דואגות לך, וההחלטה שקיבלת לא כל כך שכיחה.

לגבי ההגדרה של עצמאות כלכלית, המשמעות היא הכנסות פסיביות המממנות את עלויות המחיה, ולא קשורות לשכר עבודה.

כאשר יהיו לכם הכנסות כאלו, ללא תלות בשכר של בעלך, וללא תלות בתמיכה של ההורים של הבעל המאפשרים לכם לגור ביחידת הדיור,
זה נקרא עצמאות כלכלית מלאה, לשם רצוי לשאוף :)

תודה רוני, עצמאות כלכלית מלאה זה דבר לא פשוט בינתיים שואפים לעצמאות כלכלית חלקית:)

אותי היה מטריד יותר להתכונן למצב שבו יקרה משהו לאחד ההורים.
לוודא שבמקרה כזה לא מעיפים אתכם מהיחידה וההשקעה של 200 אלך לא יורדת לטימיון.

@בננית 36 את מתבלבלת במושגים.
את חוזרת למודל שליווה הרבה משפחות לפני שנים רבות שבהן הבעל עובד והאשה בבית. זה לא עצמאות כלכלית.
שימי לב ל"שבירות" האישית שלך. תלויה בבעלך. תלויה בהורים של בעלך.

אותי היה מטריד יותר להתכונן למצב שבו יקרה משהו לאחד ההורים.
לוודא שבמקרה כזה לא מעיפים אתכם מהיחידה וההשקעה של 200 אלך לא יורדת לטימיון.
הי. אתה צודק אבל לצערי אין לנו כיצד להבטיח זאת, אנחנו חיים כאן למעלה מעשור, לקחנו את הסיכון שאם יקרה משהו לא נהיה פה ואז ההשקעה עדין לא מגיעה לסכום שבמידה ולא היינו פה היינו צריכים לשלם שכירות כל חיינו... אף אחד לא אמר לנו לשפץ זו היתה החלטה נטו שלנו....

@בננית 36 את מתבלבלת במושגים.
את חוזרת למודל שליווה הרבה משפחות לפני שנים רבות שבהן הבעל עובד והאשה בבית. זה לא עצמאות כלכלית.
שימי לב ל"שבירות" האישית שלך. תלויה בבעלך. תלויה בהורים של בעלך.
לא בדיוק יקירי...אני לא מתכוונת לשבת בבית רק מביאה שינוי לחיי, שינוי מבורך מקצועית ואישית- לעבוד פחות שעות.
לגבי תלויה בהורים של בעלי... אנחנו לא תלויים, בכל עת אם נצטרך (ואני מקווה שלא) נוכל להשכיר דירה...

לא בדיוק יקירי...אני לא מתכוונת לשבת בבית רק מביאה שינוי לחיי, שינוי מבורך מקצועית ואישית- לעבוד פחות שעות.
לגבי תלויה בהורים של בעלי... אנחנו לא תלויים, בכל עת אם נצטרך (ואני מקווה שלא) נוכל להשכיר דירה...
לעניות דעתי @ארגמן צודק מאוד, את בוחרת במסלול שבו תהיי תלויה כספית בבעלך ובהוריו, זו כמובן בחירה לגיטימית והכל אחלה אבל במידה והיחסים (חס וחלילה) יעלו על שרטון עוד מספר שנים את עשויה למצוא עצמך ללא מקום מגורים, עם קריירה מקרטעת בחצי משרה וללא המון כסף.

השימוש במילים "אנחנו", "לנו", "הגענו" מזכיר לי בדיחה (מתוך הספר "מתחת לחגורה" של עמרי בר-לב):
פיל ועכבר רצים במדבר, לפתע מסתובב העכבר ואומר לפיל: "יו, תראה כמה אבק אנחנו עושים."

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
whybe יעוץ השקעות בראי עצמאות כלכלית פוסטים מאיכות נמוכה 5
S עצמאות כלכלית ממשכורת של מורה? האמנם? יומני מסע אישיים 144
Homer המשך הפרשה לפנסיה גם לאחר עצמאות כלכלית פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 16
N מלכוד 22 - ילדים או עצמאות כלכלית? אוף טופיק 73
Mose עצמאות כלכלית עד גיל 30? יומני מסע אישיים 13
סול עצמאות כלכלית- איך מחשבים? שוק ההון 18
S עצמאות כלכלית ללא חיסכון שוטף אוף טופיק 71
G לקנות דירה ולוותר על עצמאות כלכלית? שוק ההון 13
לא חשוב שמות "חתרנות" - המחולל הסמוי מאחורי הפנטזיות הדינדיבידואליות כמו עצמאות כלכלית/המחאה החברתית? אוף טופיק 16
Q מציאת משמעות במצב של עצמאות כלכלית פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 34
F עצמאות כלכלית - תוך כמה זמן? יומני מסע אישיים 24
הנועזת עצמאות כלכלית: עיקר ותפל, קריאת תיגר על התמה המרכזית של הסולידית פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 277
ה תהייה [עצמאות כלכלית למעמד הנמוך] התפתחות אישית 115
pyrocks שירים שמדברים על אנטי-צרכנות\עצמאות כלכלית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
T אין אכיפת רעש עצמאות 2023 אוף טופיק 7
M תיק השקעות ללא עצמאות בפעולות- מה לעשות? שוק ההון 37
איש ירח עצמאות פיננסית לתינוקות שלך דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 27
M עצמאות בתחום הדיגיטל התפתחות אישית 3
DavidA עצמאות ממערכת התשתיות בישראל אוף טופיק 68
de dud לגור בשכירות תמורת עצמאות פיננסית? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 28
ח החלטת בית הדין בהאג והתארגנות כלכלית לקראתה פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 12
Y איך להגיע לעצמאות כלכלית? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 32
A מעבר לקטנוע חשמלי - כדאיות כלכלית לעומת חסרון טווח הנסיעה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
O בדרך לעצמאות כלכלית.. הרהורים יומני מסע אישיים 34
N קנית דירה ראשונה למגורים - התאבדות כלכלית או החלטה חכמה? נדל"ן 8
T זוג סולידי עם שאיפות לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 13
ס יומן מסע בדרך לחירות כלכלית יומני מסע אישיים 13
W זוג בני כמעט 30 שרוצים להתפתח כלכלית- חוסכים כל חודש 14 אלף ורוצים להשקיע שוק ההון 12
P מדד איכות חיים 2020 (למ"ס) - שביעות רצון כלכלית אוף טופיק 0
A התנהלות כלכלית הורה מזדקן אוף טופיק 13
אחת שרוצה לדעת מחיילת לעצמאית (כלכלית) יומני מסע אישיים 27
P חשבתם פעם להצביע לפי מדיניות כלכלית ? פוסטים מאיכות נמוכה 32
S המסע לעצמאות כלכלית (בן 21) יומני מסע אישיים 33
M רכישת רכב. מה הדבר הנכון כלכלית? צרכנות פיננסית 18
השקעה לא מזל איזה משפט/מוטו מלווה אתכם לעצמאות כלכלית ? פוסטים מאיכות נמוכה 3
M מסודר כלכלית ואלהורי - מתקשה למצוא משמעות בחיים התפתחות אישית 86
L באמת יש התאוששות כלכלית? לפעמים נדמה שלא פוסטים מאיכות נמוכה 8
M עשיתי תוכנית כלכלית, לפני שמתחיל רוצה לוודא שלא טעיתי בדרך שוק ההון 25
אגוז_קוקוס לקיחת אחריות כלכלית לקראת ילד ראשון יומני מסע אישיים 45
rootcause בחורה חרדתית בדרך לבהירות כלכלית (?) יומני מסע אישיים 34
ס התנהלות כלכלית בזוגיות צרכנות פיננסית 9
ת ביטוח רכב - כיצד מחשבים עליית הפרמיה בהפעלת הפוליסה? והאם כדאי (כלכלית) להתעקש תמיד על ה.עצמית גבוה? צרכנות פיננסית 0
R זוג צעיר בצומת דרכים נדל"נית כלכלית נדל"ן 8
T התנהלות כלכלית נכונה - אתגר תכנוני צרכנות פיננסית 5
S לא סולידי, אבל עם יומרות להשתקם כלכלית יומני מסע אישיים 31
Z כדאיות כלכלית בהוצאת היתר בניה נדל"ן 4
M החלום שלי לצאת לעצמאות כלכלית מתי זה יקרה?? יומני מסע אישיים 17
W עזרה להורים מבוגרים בהתארגנות כלכלית והשקעה של סכום שניתן לסכנו שוק ההון 1
שמנת חמוצה גישה כלכלית - קפיטליזם, סוציאליזם וכל המאקרו.. דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
ב אלימות כלכלית - הצעת חוק חדשה על שולחן הכנסת אוף טופיק 254

נושאים דומים

Back
למעלה