• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עבודה עם סיפוק או פרישה מוקדמת מה היעד הנכון?

בואי נעשה על זה סקר מה אתם חושבים עדיף להשקיע הגשמה עצמית דרך עבודה או פרישה מוקדמת

• סיפוק מעבודה

הצבעות: 28 68.3%
  • פרישה מוקדמת

הצבעות: 13 31.7%

• סך הכל מצביעים
    41
  • Poll closed .

חרדית

משתמש רגיל
דירוג
269
מסיכום התובנות בבלוג יש אווירה שפרישה מוקדמת מהווה יעד בפני עצמו 'עצמאות כלכלית', אני חושבת שצריך להסתכל על עבודה במבט רחב יותר.
האם העבודה עבורי היא רק אמצעי לפרנסה הרע במיעוטו או שדרך העבודה אני מגשימה את עצמי. האם נכון להשקיע את המאמץ בשנים הראשונות בצבירת הון במטרה להשיג חופש או במציאת עבודה שתביא סיפוק, כשהדרך לכך היא התמקצעות במה שאני רוצה לעשות, חיפוש מקום עבודה מתאים או פיתוח עסק עצמאי בתחום, כשבמקביל לתת מבט איך אפשר מההתמחות שלי להכניס כסף יותר מהממוצע.
לדוגמה אני אוהבת את החינוך וההוראה אוהבת את הילדות הקטנות מתמלאת סיפוק מהקידום שלהם, מלכתחילה הבנתי שעבודה בחינוך לא מכניסה הרבה אבל זה מה שאני אוהבת ובעבודה זו אני שמחה "לשרוד" עד הפנסיה (אולי בהמשך הדרך אני יראה את הדברים אחרת מי יודע). לעומת זאת עבודה שכל תכליתה היא כסף לדוגמה חנות מסחר וכדומה לא ענינה אותי בצעירותי ולא היום.
דוגמה נוספת בעלי שב"ה מכניס הרבה, עושה את מה שהוא רצה לעשות כשהוא חשב על עבודה (כעשר שנים מהחתונה - עד אז הוא למד), כשהא מתחיל ממש מלמטה ועושה שלל תפקידים בתחום, לקח הרבה שנים להתקדם, אבל הוא נהנה לאורך כל הדרך, הוא עשה את מה שהוא יודע ואוהב התמקצע בתחום, ב"ה היום הוא מנהל בתחום כשלצד הניהול הוא מחזיק עסק עצמאי באותו תחום עיסוק.
נכון אין לי את החופש לבחור לעשות מה שאני רוצה כרגע אני לא יכולה לקום ולנסוע לטיול, אני מחויבת לעבודה, אבל אני מגשימה את עצמי בעבודה אני מלאת סיפוק ושמחה, אני פוגשת נשים שלמדתי אותם לפני שנים והם זוכרות ומוקירות.
אני לא חושבת שיש דרך להגשמה עצמית זו שלא דרך המחויבות לעבודה, באם הייתי מחליטה בגיל צעיר שאני מעדיפה הון ובאם בגיל צעיר הייתי נחשפת לתכנים של הסולידית ופועלת במגמה להגיע לפרישה בגיל צעיר, המחיר היה שלא הייתי עובדת בהוראה.
לסיכום לדעתי נכון לצעירים לחשוב איך הם עובדים במה שהם אוהבים לעשות, במה שהם יגשימו את עצמם לצד זאת לחשוב איך מתפרנסים מאותה מקצוע.

למה זה בינארי? אפשר לפרוש מהחובה לבוא לעבודה עבור תלוש ולהמשיך לעבוד עבור סיפוק.
תלוי באיזה תחום, בתחום החינוך לא.
אבל השאלה שאני הצבתי מה נכון לצעירים האם לשאוף לפרישה או לשאוף להגשמה עצמית דרך עבודה

אי אפשר להרגיש סיפוק מהעבודה. אדם לא יכול להגשים את עצמו דרכה.
הוראה זה לא מקצוע מספק, אחרת ארגון המורים לא היה משבית את מערכת החינוך כל שני וחמישי.
הייטק זה לא מקצוע מספק, אחרת העובדים לא היו מחליפים מקומות עבודה כמו גרביים.
אין מה לעשות. אנשים לא אוהבים ארגונים מסועפים מלאי בירוקרטיה, פוליטיקה ארגונית ומנהלים שיושבים להם על הוריד ואומרים להם מה לעשות.
לא יעזור כלום.
אנשים מרגישים סיפוק כשהזמן שלהם נמצא בשליטתם, בעוד שהדרך היחידה להרוויח כסף היא לאפשר לאחרים לשלוט בחייהם לפרק זמן קצוב.

הוראה זה לא מקצוע מספק, אחרת ארגון המורים לא היה משבית את מערכת החינוך כל שני וחמישי.
אין מה לעשות. אנשים לא אוהבים ארגונים מסועפים מלאי בירוקרטיה, פוליטיקה ארגונית ומנהלים שיושבים להם על הוריד ואומרים להם מה לעשות.
לא יעזור כלום.
אנשים מרגישים סיפוק כשהזמן שלהם נמצא בשליטתם, בעוד שהדרך היחידה להרוויח כסף היא לאפשר לאחרים לשלוט בחייהם לפרק זמן קצוב.
יש לך את זה ביותר נחרץ?

אני נשאר בעבודה שלי כי אני נהנה שם, לא כי אני צריך או כי מכריחים אותי.

קרובת משפחה שלי עובדת בחינוך בתחום הנוער בסיכון. היא שם מתוך שליחות, לא כי הכסף מדהים או כי אין לה ברירה.

כדאי למתן קצת את הפסקנות לגבי אחרים.

לא יעזור כלום.
חולקת: הוראה הוא מקצוע מספק למי שאוהב אותו, אבל לא מקצוע מתגמל, התפקיד של ארגון המורים הוא לדאוג לחברים לשכר הוגן ויותר מכך למקסם את שכר המורים.
מסכימה: הייטק בדרך כלל לא מספק, או שיש משהו בהייטק שאני לא מבינה.
אנשים מרגישים סיפוק שהם עושים את מה שהם טובים בו תורמים לחברה וכו'.
לא יודעת מה הסיפוק בעצם הדבר שהזמן שלי בשליטתי מעבר לכך שאני אוכל להקדיש את הזמן לעשות מה שאני אוהבת.
חידדתי נקודה נוספת לפעמים לעשות מה שאני אוהבת זה רק דרך עבודה ממוסדת.

חולקת: הוראה הוא מקצוע מספק למי שאוהב אותו,
המורים שאני פגשתי בימי חיי לא הראו אהבה גדולה לעבודתם, בעיקר שחיקה ואינרציה, בטח לא אחרי עשר-עשרים שהות הוראה.
מורים כמו שאת מתארת הם חלק קטנטן (לצערי).
נדיר, אבל בהחלט קורה. זה תלוי איזו משמעות אתה נותן לעבודתך, כמה אתה מתפתח ולומד, כמה אתה נהנה לעבוד עם אנשים (או לבד).
אני יכולה להעיד על בעלי שהוא ממש מאושר במה שהוא עושה למחייתו. גם לי היו תקופות שהייתי מאד מסופקת מהעבודה, וכשזה נגמר - חיפשתי עבודה חדשה שתתן לי את אותה תחושה.

זה לא נכון להסתכל על שחור או לבן.. עדיף משהו באמצע אבל בעדיפות גם למקצוע שאפשר לחיות ממנו

למה לא? אולי תחליף את המילה "אדם" במילה "אני", או "האדם הטיפוסי". אבל זה לחלוטין לא נכון ל 100% מהמקרים.
אני מרגיש סיפוק מהעבודה וכן מרגיש שאני מפתח את עצמי בעזרתה.
הוראה זה מקצוע שוחק, בעיקר בארץ, כשיש מחסור בתקנים / כיתות גדולות מדי / הורים לא נותנים למורה את החופש לפעול. אם תשאל בפינלנד או דנמרק יתכן מאוד שהתשובה תהיה שונה.
הייטק זה לא מקצוע, הייטק זה ענף. יש בתוכו מגוון רחב של מקצועות, בחלקם התחלופה גבוה יחסית ובחלקה פחות. בנוסף, זהו ענף יחסית חדש, לכן פחות רואים בו אנשים שכבר שלושים שנה באותו מקום (אם כי כבר מתחילים לראות גם כאלו). בנוסף, זה שמישהו עבר מחברה א' לחברה ב' ועושה את אותו תפקיד, לא מעיד על חוסר סיפוק מהתפקיד שלו, אלא על רצון לגוון. אלו שני דברים שונים לחלוטין.
לא יעזור כלום.
לא כל מקום עבודה רווי בביורוקרטיה ופוליטיקה ובמנהלים שיושבים לאנשים על הוריד. במיוחד בהייטק המנהלים פחות יושבים על הוריד.
זו סיבה אחת להרגשת סיפוק, אבל אי אפשר להכליל. יש אנשים שירגישו ריקנות מוחלטת בהיעדר עבודה או מסגרת שמכתיבה להם מה לעשות.
אתה לוקה במחלה שרוב בני האדם סובלים ממנה, שהם מקישים ממה שהם עצמם חושבים על הכלל, וטועים לחשוב ש"אם אני שונא מרק עגבניות, כולם שונאים מרק עגבניות". במציאות לכל אחד יש דברים אחרים שמספקים אותו וההנחות שלך לגבי הכלל הן שגויות.

המורים שאני פגשתי בימי חיי לא הראו אהבה גדולה לעבודתם, בעיקר שחיקה ואינרציה, בטח לא אחרי עשר-עשרים שהות הוראה.
מורים כמו שאת מתארת הם חלק קטנטן (לצערי).
אני קרובה ל30 שנות הוראה...
אני חושבת זה דומה לזוגיות אם אתה משקיע במקום יובש ושחיקה יש העמקה ופריחה.
הוראה זה מקצוע שוחק, בעיקר בארץ, כשיש מחסור בתקנים / כיתות גדולות מדי / הורים לא נותנים למורה את החופש לפעול. אם תשאל בפינלנד או דנמרק יתכן מאוד שהתשובה תהיה שונה.
אולי כאן טמונה התשובה, יתכן שבמגזר החרדי יש משמעות גדולה יותר למחנכת, ובוודאי שיש כבוד למקצוע מצד ההורים והחברה בכלל, מעניין איך זה במגזר הכללי.

הצבעתי סיפוק מעבודה למרות שאני לא זכיתי למספיק סיפוק בעבודה.
לפחות פרשתי מוקדם.
לא יודע אם יש הרבה אנשים שיכולים להגיד בפה מלא שזוכים לסיפוק בעבודה לאורך שנים.

לפחות פרשתי מוקדם.
לא יודע אם יש הרבה אנשים שיכולים להגיד בפה מלא שזוכים לסיפוק בעבודה לאורך שנים.
מעט אנשים זוכים לאחד מהשנים, גם סיפוק וגם פרישה דרושים בגרות, משמעת עצמית והשקעה לאורך זמן, השאלה שלי היא מה ההמלצה הנכונה לצעירים.
שמחה מאוד בשבילך שהצלחת לפרוש מוקדם, תנצל את הזמן הפנוי לעשיה עם משמעות וסיפוק, מורה או לא;)

לא יכולתי לענות על הסקר כי לי חשוב גם וגם (ולשמחתי אנחנו גם מצליחים לממש את זה בפועל).
שנינו גם נהנים מהעבודה אבל גם נהנים מהתחושה שעצמאות כלכלית מייצרת. לכן במקביל לבחירת עבודה ולמידת המקצוע, שחשבנו שמתאימים לנו(*), היה לנו חשוב גם להתנהל בצורה שתביא אותנו לעצמאות כלכלית.

לשמחתי אנחנו כבר שם - עצמאים כלכלית (ויכולים לפרוש) אבל בוחרים כל יום מחדש להמשיך לעבוד.
אז די ברור שהעבודה היא לא רק ״אמצעי פרנסה״ עבורנו.
היא נותנת לנו הרבה דברים בינהם אתגר, סיפוק, חברה, עיניין, וכן גם עוד כסף.
מצד שני אני לא חושבת שהעבודה ״מגדירה אותנו״ או מהווה את מקור הסיפוק היחיד או אפילו לא העיקרי שלנו (את זה, לדעתי, הקשר עם המשפחה והחברים תופס).

בקיצור - אילו הייתה אפשרות הייתי בוחרת בסקר ב- איזון.
מציאת מקום עבודה שיתן ערך מוסף, שתרגיש שכיף לך לקום בבוקר וללכת לעבודה, ובערב כיף לך לחשוב שמחר יש יום עבודה. ובמקביל ובאופן שלחלוטין לא סותר - גם כיף לך שמחר יש יום חופש להיות עם עצמך והתחביבים שלך או מתחילה חופשה עם הזוגי/הילדים או בני המשפחה האהובים או החברים הטובים.
ועצמאות כלכלית מאפשרת לדעתי לבחור להיות במקום הזה ולשנות למקום אחר אם רוצים.

(*) אני לא חושבת שהמקצועות שבחנו ללמוד ולעסוק בהם, ומקומות העבודה שבחרנו, הם היחידים שהיו יכולים לספק/לאתגר/לעניין ולגרום לנו ״לקום בבוקר בשמחה לעבודה״. נכון, יש אנשים שנולדים עם תשוקה מאוד ספציפית למשהו מסויים ואולי אצלם זה יותר דיכוטומי. אצלנו לא היה איזה מקצוע או תשוקה לתחום מסוים. ידענו במה אנחנו טובים, והחיים הובילו אותנו בסופו של דבר למקומות אליהם הגענו. לדעתי, ההנאה שלנו מהעבודה לא תלויה במקצוע מסוים או במקום עבודה מסוים, אלא בגורמים אחרים - למשל - האנשים איתם אנחנו עובדים, התרומה שלנו, היכולת שלנו להשפיע, ואולי חלק לא מבוטל זה גם האופי שלנו שמאפשר לנו למצוא את מקומנו, ולהינות מאיפה שאנחנו נמצאים.

לא יכולתי לענות על הסקר כי לי חשוב גם וגם (ולשמחתי אנחנו גם מצליחים לממש את זה בפועל).
שנינו גם נהנים מהעבודה אבל גם נהנים מהתחושה שעצמאות כלכלית מייצרת. לכן במקביל לבחירת עבודה ולמידת המקצוע, שחשבנו שמתאימים לנו(*), היה לנו חשוב גם להתנהל בצורה שתביא אותנו לעצמאות כלכלית.

לשמחתי אנחנו כבר שם - עצמאים כלכלית (ויכולים לפרוש) אבל בוחרים כל יום מחדש להמשיך לעבוד.
אז די ברור שהעבודה היא לא רק ״אמצעי פרנסה״ עבורנו.
היא נותנת לנו הרבה דברים בינהם אתגר, סיפוק, חברה, עיניין, וכן גם עוד כסף.
מצד שני אני לא חושבת שהעבודה ״מגדירה אותנו״ או מהווה את מקור הסיפוק היחיד או אפילו לא העיקרי שלנו (את זה, לדעתי, הקשר עם המשפחה והחברים תופס).

בקיצור - אילו הייתה אפשרות הייתי בוחרת בסקר ב- איזון.
מציאת מקום עבודה שיתן ערך מוסף, שתרגיש שכיף לך לקום בבוקר וללכת לעבודה, ובערב כיף לך לחשוב שמחר יש יום עבודה. ובמקביל ובאופן שלחלוטין לא סותר - גם כיף לך שמחר יש יום חופש להיות עם עצמך והתחביבים שלך או מתחילה חופשה עם הזוגי/הילדים או בני המשפחה האהובים או החברים הטובים.
ועצמאות כלכלית מאפשרת לדעתי לבחור להיות במקום הזה ולשנות למקום אחר אם רוצים.

(*) אני לא חושבת שהמקצועות שבחנו ללמוד ולעסוק בהם, ומקומות העבודה שבחרנו, הם היחידים שהיו יכולים לספק/לאתגר/לעניין ולגרום לנו ״לקום בבוקר בשמחה לעבודה״. נכון, יש אנשים שנולדים עם תשוקה מאוד ספציפית למשהו מסויים ואולי אצלם זה יותר דיכוטומי. אצלנו לא היה איזה מקצוע או תשוקה לתחום מסוים. ידענו במה אנחנו טובים, והחיים הובילו אותנו בסופו של דבר למקומות אליהם הגענו. לדעתי, ההנאה שלנו מהעבודה לא תלויה במקצוע מסוים או במקום עבודה מסוים, אלא בגורמים אחרים - למשל - האנשים איתם אנחנו עובדים, התרומה שלנו, היכולת שלנו להשפיע, ואולי חלק לא מבוטל זה גם האופי שלנו שמאפשר לנו למצוא את מקומנו, ולהינות מאיפה שאנחנו נמצאים.
מקסים ממש, מסתבר שאתם פרומיל מפרומיל, במיוחד אם כיוונתם לכך מלכתחילה, סייעתא דשמיא והצלחה בהמשך.
מסקרן אותי אם לא אכפת לך לענות, אתם עובדים ביחד? והאם יש לך ילדים.
לגבי הכוכבית, כן נכון לומר שמי שמחפש עבודה בתחום החינוך לא ימצא סיפוק בעיסוק בחנות מכולת/מכשירי כתיבה, נהג וכו', למרות שבתחום החינוך הוא יכול לבא לידי ביטוי במגוון תחומים, כ"כ כישרון כתיבה בולט יכול לבא לידי ביטוי בכתיבת ספרים עיתונאות וכן הלאה.
נ.ב. ההצעה לתת אפשרות לאיזון כשהמשמעות היא גם וגם לא מתקבלת ברור שכולם רוצים גם וגם ובנוסף גם וגם וגם, השאלה שלי במה להשקיע את המאמץ.

מקסים ממש
תודה.

אתם עובדים ביחד?
לא

והאם יש לך ילדים.
שלושה

לגבי הכוכבית, כן נכון לומר שמי שמחפש עבודה בתחום החינוך לא ימצא סיפוק בעיסוק בחנות מכולת/מכשירי כתיבה, נהג וכו', למרות שבתחום החינוך הוא יכול לבא לידי ביטוי במגוון תחומים, כ"כ כישרון כתיבה בולט יכול לבא לידי ביטוי בכתיבת ספרים עיתונאות וכן הלאה.
ואולי ״חינוך״ זו פריזמה צרה מדי?
אולי אפשר להסתכל על זה מזווית רחבה יותר, שפתאום פותחת מגוון מקצועות עצום…
יש לי כמה וכמה דוגמאות לאן המילה ״חינוך״ יכולה להוביל וזה ממש לא חייב להיות ״עבודה שלא מכניסה הרבה״.

השאלה שלי במה להשקיע את המאמץ.
גם וגם;)

לא יכול לענות על הסקר כי אני אוהב את מה שאני עושה
יתרה מזאת יש לי לפעמים פרויקטים שאני הייתי מוכן לשלם כדי לעשות מבחינת העניין
אני מנהל את עצמי ואת הזמן שלי ושל העובדים שלי( כשהם לא באים עם בלתמ"ים...)
עצמאי כלכלית כבר מזמן ועדיין אלך מחר לעבודה
הכל עניין של בחירות בחיים
לפעמים צריך לחשוב מחוץ לקופסא כדי להגיע למקומות שונים מהעדר
לא חייבים להיות חוקר שמחפש ומוצא תרופה לסרטן
מספיק להיות אנשים טובים ולפזר טוב בעולם כדי להיות מאושרים

ואולי ״חינוך״ זו פריזמה צרה מדי?
אולי אפשר להסתכל על זה מזווית רחבה יותר, שפתאום פותחת מגוון מקצועות עצום…
יש לי כמה וכמה דוגמאות לאן המילה ״חינוך״ יכולה להוביל וזה ממש לא חייב להיות ״עבודה שלא מכניסה הרבה״.
מסכימה, לא יודעת כמה רלוונטי למגזר החרדי.
אני רוצה להסביר שבמגזר החרדי חינוך והוראה בישיבה גדולה (הכוונה ישיבה לבני גיל 16 ומעלה עד החתונה) זה עבודה (שטעלע - מישרה באידיש) נחשקת מאוד, ממש הטופ שבטופ, במקביל לנשים הוראה בסמינר היא עבודה מאוד מאוד מכובדת, באופן כללי הוראה וחינוך אלו עבודות המכבדות מאוד את בעליהן, אדם שנבחר לחנך זה הכרה של החברה בכישורים, ביכולות, באופי, ברצינות וביראת שמים. בחברה שמקדישה המון ללימוד המורים הם אליטה. אבל יחד עם זאת ככלל התגמול הכספי לא גבוה.

במקביל לנשים הוראה בסמינר היא עבודה מאוד מאוד מכובדת
אולי כדאי לתאר איך נראה יום עבודה בחינוך שלך? כמה ילדים בכיתה ובבי"ס, מה את מלמדת, מה אחרים מלמדים, שעות הבי"ס, שעות העבודה שלך, חופשים וכו' - יכול להיות שאנחנו משתמשים באותה מילה (חינוך והוראה) לשני דברים מאד שונים במגזר החרדי מול השאר.
וגם מעניין יהיה לשמוע תיאור מקביל של החינוך והלימוד אצל הבנים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R עבודה מאתגרת ותחושת סיפוק(: התפתחות אישית 3
ס עבודה עם לפטופ בסביבה קצת אחרת אוף טופיק 2
S סעיף מוזר בחוזה עבודה אוף טופיק 7
P סיימתי תואר לפני שנה ולא מוצא עבודה התפתחות אישית 19
S עבודה מול מעסיק בחו"ל - מה הדיבור? מיסים 2
קפיטליסט_מרושע "העברת" משכנתא לאחר הפסקת עבודה נדל"ן 2
D האם ניתן להשאיר RSU ב-ESOP לאחר עזיבת מקום עבודה? שוק ההון 2
R שמירת דמי ניהול בקרן פנסיה לאחר עזיבת מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
T מתי הזמן הכי טוב לעזוב עבודה? התפתחות אישית 19
H עצה לגבי חיפוש עבודה התפתחות אישית 14
S תביעת אובדן כושר עבודה מהפנסיה אוף טופיק 5
M תשלום מעביד לביטוח אובדן כושר עבודה - האם אפשרי גם חלק השכר שמופנה לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
עידו ג הצעת עבודה - חברה מפוקפקת? אוף טופיק 7
M פנסיה- תביעת אובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T עבודה ראשונה בתחום אחרי התואר התפתחות אישית 1
A מנסה למצוא עבודה ולא מצליח התפתחות אישית 86
E פנסיה או רק פוליסת אובדן כושר עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
עידו ג עבודה/למידה מרחוק התפתחות אישית 17
ק אובדן כושר עבודה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ד ביצעתי רצף פצויים ולא מצאתי עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
edangz החזר מס עבודה באילת מיסים 0
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
ד החזר מס לשכיר עם הכנסות ממספר מקומות עבודה מיסים 1
B תושבת חוץ וחידוש ויזת עבודה. אוף טופיק 3
N קורס/עבודה לסטודנט התפתחות אישית 3
ס תשלום מיסים לסטודנט חסר עבודה מיסים 1
ס מענק עבודה בשל המלחמה לעובד חדש אוף טופיק 1
ז חוזה עבודה גלובאלי אוף טופיק 17
S עבודה כעצמאי ושכיר חדש תוך כדי מילואים אוף טופיק 1
א דמי הבראה + ימי חופש אחרי הפסקת עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
Y עבודה בתור שכיר בעת שירות מילואים פעיל אוף טופיק 32
Xeno למי לשלם מיסים? אזרח ארהב, גר בישראל, עבודה אמריקאית, עובד עצמאי מיסים 2
מ מטריה ביטוחית ואובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ב שאלות + צ'ק ליסט למעבר עבודה צרכנות פיננסית 13
N פתיחת קופת גמל להשקעה דרך מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
singleton מענק עבודה במדינות אירופה מיסים 1
י לא מצליח למצוא עבודה (בעל תואר ראשון בכלכלה חד חוגי) התפתחות אישית 25
נגב איך מסתדר בן זוג הייטקיסט של קרייריסטית שקיבלה משרה בארה"ב מבחינת ויזת עבודה ומיסים? מיסים 13
G הרעה בדמי ניהול בגמל וקרן השתלמות עקב מעבר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ז מענק עבודה - "מס' נכסים לא מזכה" מיסים 1
Tim_Duncan 0 שעות עבודה בחודש מסוים כשכיר במשרה חלקית אוף טופיק 2
E יש לי עסק עונתי. בזמן שאין עבודה תמיד עולה לי לשלב בעוד קריירה. מה אומרים? אוף טופיק 5
לב מישקין עבודה משרדית - איך אתם שורדים את זה? אוף טופיק 53
B האם להקים פנסיה באופן עצמי לפני תחילת עבודה כשכיר, למי שאין קופה פעילה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
א לא מצליח למצוא עבודה, האם זה בגלל שאני כבד שמיעה? התפתחות אישית 10
F ביטוח אבדן כושר עבודה בפרישה מוקדמת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
י זומנתי לראיון עבודה מחר (לתפקיד של כלכלן/תמחירן) התפתחות אישית 1
stamEhad סיום עבודה - מימון רכישת אופציות ע"י כספי פיצויים + ימי חופשה מיסים 6
ז עבודה כעצמאי בנוסף לעבודה כשכיר התפתחות אישית 11

נושאים דומים

Back
למעלה