• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סקר | חקיקה אזרחית

חקיקה אזרחית לצד פרלמנט דרך משאלי עם ?

• כן

הצבעות: 17 42.5%
  • לא

הצבעות: 9 22.5%
  • לא יודע

הצבעות: 13 32.5%
  • אין תשובה

הצבעות: 1 2.5%

• סך הכל מצביעים
    40
  • Poll closed .

flower

משתמש רגיל
דירוג
161
שלום לכם חברים

באופן כללי ובאופן הפשטני ביותר,
האם הייתם מעוניינים בחקיקה אזרחית לצד פרלמנט דרך משאלי עם במדינת ישראל?
אשמח מאוד אם תענו בסקר בבקשה

אם זה טוב לשוויץ, לא רואה למה לא לייבא את השיטה לישראל

אם זה טוב לשוויץ, לא רואה למה לא לייבא את השיטה לישראל
עם הפלגנות הקיימת וסלידה בין מגזרים, אני יכולה לדמיין חקיקות גזעניות לעילא. השאלה היא באיזה נושאים אפשר לעשות זאת בלי להמיט אסון על האחר או המדינה. מה שכן סביר בעיניי, זה לשנות כך חקיקה מוניציפלית (תקנות ונהלים), כל אחד ברשות המקומית שלו.

באוכלוסיה שבטית וכתוצאה מכך מפולגת כמו בישראל אני לא בטוח שזה יכול לעבוד.

יש לי חששות מזה שאופן ניסוח השאלה במשאל עם יקבע את התוצאה בגלל כל מיני הטיות פסיכולוגיות. וזה יהפוך לכלי למניפולציה על הציבור ללא נציגים שיכולים להעמיק בחוק ולהיכנס לפרטים. (לא שכל הח"כים ככה, אבל זה מה שמצופה מהם).

עם הפלגנות הקיימת וסלידה בין מגזרים, אני יכולה לדמיין חקיקות גזעניות לעילא. השאלה היא באיזה נושאים אפשר לעשות זאת בלי להמיט אסון על האחר או המדינה. מה שכן סביר בעיניי, זה לשנות כך חקיקה מוניציפלית (תקנות ונהלים), כל אחד ברשות המקומית שלו.
לא יודע לגבי חקיקה גזענית. אני חושב שכבר עכשיו יש לנו מספיק ממנה, תחת שיטה פרלמנטרית טהורה.
אבל אני כן מסכים עם הרעיון של העברת יותר סמכויות לרמה המוניציפלית. בייחוד בכל הנוגע לצביון ציבורי. הייתי אף מרחיק יותר, אבל זה כבר סתם חלומות בהקיץ.
בבריטניה זה פחות הצליח...
אני לא יודע על איזה תקופה אתה מדבר
יש לי חששות מזה שאופן ניסוח השאלה במשאל עם יקבע את התוצאה בגלל כל מיני הטיות פסיכולוגיות. וזה יהפוך לכלי למניפולציה על הציבור ללא נציגים שיכולים להעמיק בחוק ולהיכנס לפרטים. (לא שכל הח"כים ככה, אבל זה מה שמצופה מהם).
זה קורה אצל השוויצים כל הזמן. יש חולשות ברורות למערכת הזו.
אבל מבחן התוצאה מראה עד כה שהציבור יותר חכם ממה שנותנים לו קרדיט. וסך הכל, אנשים כן מרוצים מזה שהם יכולים לדרוס את הפוליטיקאים שלהם - לפחות במידת מה.

תשובתי הקצרה -
אני הצבעתי בעד משאל עם אבל אנחנו לא מוכנים לזה.
התשובה הארוכה -
משאל עם בדרך כלל הוא בנושאים משמעותיים שלמחוקקים אין תשובה הולמת למציאות העכשית ומבקשים את 'חוכמת ההמונים' כי הנושא מאוד, מאוד חשוב ונבחרי הציבור מעדיפים להוריד את ההחלטה והאחריות אל ו/או על העם.
הכל טוב ויפה אבל אנחנו לא שוויץ, קנדה, שוודיה, דנמרק או ארה"ב.
אצלנו חוכמת ההמונים היא למעשה טיפשות ההמונים כי ההחלטות הן שבטיות ומקוטבות כי לא ירדנו עדיין מהעצים.
אז או קיי, תקטלו אותי אבל במציאות שלנו זה לא ריאלי כי זה יוביל למלחמת אחים [מטפורמה] ולא לדיון פוליטי/אידאולוגי נאור.
מכירים את הביטוי - אבי ייסר אתכם בשוטים ואני אייסר אתכם בעקרבים?
שנאמר על ידי המלך רחבעם כשהעם ביקש ממנו להקל מהעול שאביו הטיל עליהם (מלכים א, יב יא).
וככול שמנחיתים עלינו גזירות, מצביעי ביבי ממשיכים להצביע עבורו כאילו שהוא המושיע הלאומי...
ועל מה אני רוצה משאל עם:
הפרדת דת ומדינה
נשואוים אזרחיים
ליגליזציה
פתיחת הכותל למגזרים ולפרק את ממסד רב הכותל. זה יותר מאישו דתי, זה אישו לאומי שמאחד את כל הפלגים ביהדות בארץ ובעולם.

אני לא יודע על איזה תקופה אתה מדבר
התכוונתי למשאל עם שהוחלט בו על הברקזיט
זה קורה אצל השוויצים כל הזמן. יש חולשות ברורות למערכת הזו.
יש את אותן חולשות שמשפיעות על אופן החקיקה הנוכחית (פופוליזם, חוסר לקיחת אחראיות על טעויות, הטיית דעת הקהל דרך הסתה וגזענות וכו'). מילא אם היה מדובר בכלי שחשוף לסיכונים שונים מאלו שיש בפוליטיקה כיום, אבל זה לא המצב. לכן אני מסכים עם @גילגה ו @בת העמק שזה רק נותן לפוליטיקאים יותר כלים עם פחות רגולציה שישמשו אותם כדי להסית ולפלג.

התכוונתי למשאל עם שהוחלט בו על הברקזיט
זו כבר דעתך האישית בלבד שזה שלילי. הפופולריות של הברקזיט רק הלכה והתגברה לאורך כל תהליך ההתנתקות. ומוקדם מאוד לומר אם זה היה נכון או לא, אפילו מבחינה כלכלית טהורה.
יש את אותן חולשות שמשפיעות על אופן החקיקה הנוכחית (פופוליזם, חוסר לקיחת אחראיות על טעויות, הטיית דעת הקהל דרך הסתה וגזענות וכו'). מילא אם היה מדובר בכלי שחשוף לסיכונים שונים מאלו שיש בפוליטיקה כיום, אבל זה לא המצב. לכן אני מסכים עם @גילגה ו @בת העמק שזה רק נותן לפוליטיקאים יותר כלים עם פחות רגולציה שישמשו אותם כדי להסית ולפלג.
אני יותר אופטימי לגבי המערכת של השוויצים. היו כבר כמה וכמה החלטות שהעם קיבל שהיו מאוד לא-פופולריות בקרב האליטה הפוליטית של שוויץ, שבמערכת פרלמנטרית לא היו עוברות.
אבל הפוליטיקאים שלהם לא חסרי אונים עד כדי כך כנגד מערכת משאלי העם (אני חושב שחבל). יש להם יכולת במידת מה למסמס ולדלל החלטות שעברו במשאל ושהציבור לא תמך בהן באופן גורף. אבל אם יש תמיכה גורפת, זה כן עובר - וזה בפני עצמו גם חשוב.

I recently watched a conversation between Daniel Schmachtenberger and Bret Weinstein, where Daniel said something along the lines of voting being a failure state of democracy.

With representative democracy we get to pass off the responsibility of governance to people whose interests are supposedly vaguely aligned with ours, assuming they'll be better informed of the issues because they devote their full time to them.
And of course there are a lot of issues with that, populism, tribalism, abuse of power for personal interests, general fallibility of individual human reasoning.

Then there's direct democracy, where the people make the specific decisions themselves, wisdom of the crowds and all that, that may work for some things that are intuitive, but would fail miserably in others, because you can't expect the whole populous to be well informed on all subjects, and it ends up being just another illusion of the people being responsible for how they are governed without much good coming out of it.

So I think the point Daniel was making, because he was talking about the dialectical method, is that his ideal form of governance would be a discussion of the issues until a consensus is reached and there's no longer need to vote.
Not quite sure how practical that is, but seems like a good ideal to strive toward.

Anyway, I think what governance is lacking is some sort of scientific evidence-based framework where broader goals can be set by the governed, but the actual execution is done in a way that can be tested and corrected.

אנחנו לא שוויץ, קנדה, שוודיה, דנמרק או ארה"ב.
אצלנו חוכמת ההמונים היא למעשה טיפשות ההמונים כי ההחלטות הן שבטיות ומקוטבות
ובארה"ב? :)

בארה״ב זה ברמת המדינה ולא ברמת האומה כך שזה יותר מקומי ופחות משמעותי [בטווח הקצר] ברמה הכללית.
כן, הכרעות ברמת המדינות מחלחלות אט,אט לרמה הגלובלית כמו לגליזציה או הפלות.

המערכת השלטונית בישראל מקולקלת כיום בצורה כזאת, שאני כבר לא יודע מה אפשר לעשות. הם בחיים לא יוותר על הכוח ולא יתנו לאזרחים להחליט, וזה גם הרבה יותר גרוע מזה. דמוקרטיה, שלטון החוק ותקשורת חופשית בישראל הופכים להיות לנחלת העבר וליותר אשליה ממציאות.

נערך לאחרונה ב:
דוגמה לחסרונות השיטה: נראה לי שלא היתה בשוויץ זכות בחירה לנשים עד לשנות ה-70 של המאה ה-20.

אשמח לעוד תגובות והצבעות

אחרי הרבה התלבטות הצבעתי כן.
בסופו של דבר מעורבות אזרחית יכול להיות תהליך בריא עם כל החסרונות.

זה פשוט מאד תלוי ביישום ובפוליטיקה ב סביב זה.
יש פה המון מה לתקן בלי קשר ואם יישמו כיום לצד המערכת הקיימת פוטנציאל הנזק עצום.

אז עמדתי היא כן עקרוני ולא כרגע.

ועל מה אני רוצה משאל עם:
הפרדת דת ומדינה
נישואין אזרחיים
לגליזציה
פתיחת הכותל למגזרים ולפרק את ממסד רב הכותל. זה יותר מאישו דתי, זה אישו לאומי שמאחד את כל הפלגים ביהדות בארץ ובעולם.

ואני ארצה להוסיף לרשימה:
- הגבלת כהונת ראש הממשלה, ל2 או 3 קדנציות.
- אישור חוקת ישראל, לכשתגובש סופסוף, בימינו במהרה ואחרי שיצא לנו המיץ, כן יהי רצון.

לדעתכם, עכשיו יותר מתמיד, איננו צריכים חקיקה אזרחית?
בעקבות אירוע הבחירות האחרון, יש לדעתי לבצע מעשה.

לדוגמא,
הצבעה לא למרכיב הממשלה, אלא הצבעה לאופן הממשלה עצמה - קביעה של אילו נבחרי כנסת הינך רוצה בכנסת הקרובה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
A [סקר] איפה נמצא תיק ההשקעות הממוסה שלכם? שוק ההון 34
ד סקר עמלות מוסדות פיננסים צרכנות פיננסית 3
חתול לילה סקר: האם מובילי המאבק צריכים להסכים לפשרה פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 379
guesto סקר: עד כמה פסיבי התיק שלכם? שוק ההון 28
הק995 חובת מילוי סקר פולשני של הלמ"ס אוף טופיק 47
oferM סקר: האם הריבית העולה תוריד את מחירי הדירות מחוץ לאיזור הפריפריה ? פוסטים מאיכות נמוכה 7
O סקר - האם מייק צריך להשקיע בקרן של אינבסקו במקום בזו של בלאקרוק? שוק ההון 310
E סקר: דירה ענקית 6 חדרים VS ארבע חדרים עם גינה גדולה נדל"ן 9
ט סקר - עד מתי חורף הקריפטו? השקעות אלטרנטיביות 8
adamshalev מה תהיה התשואה השנתית היחסית של ARKK מול SPY חמש שנים מהיום - סקר 3 שוק ההון 8
ק סקר שוק בנקים ופתיחת חשבון בנק - מרחוק צרכנות פיננסית 7
adamshalev מה תהיה התשואה השנתית היחסית של ARKK מול SPY חמש שנים מהיום - סקר 2 שוק ההון 21
stamEhad סקר -מחזיקים נכסים שלא בהכרח קורלטיביים לשוק המניות? שוק ההון 11
חתול לילה סקר: האם זה תיק טוב למשקיע מתחיל? שוק ההון 76
Harvey אסטרטגיה להשקעה בנדל״ן באיזור גוש דן, סקר - מה הסוג נכסים המועדף עליכם? נדל"ן 8
הסולידית סקר: איזו ערכת עיצוב הכי מוצלחת? שער הקהילה 35
nicepo1 סקר,בחירה בנכס ספקולטיבי ל20 שנה אוף טופיק 11
S סקר שוק בין הבנקים כדי למצוא את הבנק האטרקטיבי ביותר צרכנות פיננסית 5
flower סקר - עוזר\ת וירטואלית - Alexa/Bixby/Cortana/Siri/Google אוף טופיק 19
twister סקר + דיון: כמה מזומן אתם מחזיקים בעו"ש למחייה היומיומית? שוק ההון 120
Ron.B סקר מחיר למשתכן- מגורים או השקעה? נדל"ן 7
Mr. Bigglesworth סקר: כמה התיק שלכם חשוף ישירות לשקל? שוק ההון 6
גרהם סקר בחירות 2020 אוף טופיק 1378
S סקר - עד כמה אתם הייתם מוכנים לפשרה כדי למנוע בחירות נוספות אוף טופיק 152
א סקר ריבית מובטחת עד סוף החיים שוק ההון 20
L סקר ביטול הוי הכחול בוואטסאפ - יש לכם ווי כחול בווטסאפ או שביטלתם את זה? אוף טופיק 54
ג אחוזים קטנים מהתיק בניירות ספקולטיביים + סקר שוק ההון 11
the_newbie סקר: אלוקציית נכסים ע"פ מצב משפחתי שוק ההון 36
דור דורים מועד ב' – סקר בחירות 2019S אוף טופיק 1073
Jenia29 סקר משכורות אוף טופיק 7
קורא הדוק אם מחר מבטלים את הפטור ממס בקרן השתלמות. מה אתם עושים? (סקר) צרכנות פיננסית 20
S סקר למשקיעי מדדים פסיבים על החלק המנייתי בתיק שלכם שוק ההון 67
adamshalev סקר: איזה סוג של משקיע אתם? שוק ההון 37
דור דורים סקר בחירות 2019 - אחרי הגשת הרשימות אוף טופיק 119
S סקר למשקיעים באופן פרטי עם חשבון חייב במס שוק ההון 40
H סקר ביטוח בריאות צרכנות פיננסית 79
Benjamin W סקר בחירות 2019 אוף טופיק 2476
adamshalev סקר: מה ההקצאה שלכם למניות היום שוק ההון 153
S סקר תושבות אוף טופיק 0
S סקר: עצמאים מרוויחים יותר ? אוף טופיק 3
א סקר - גילאי עובדי הייטק בפורום אוף טופיק 26
S סקר - כמה נשים מביאות הביתה נטו ? אוף טופיק 191
א סקר: באיזה גיל אתם מתכננים לפרוש/באיזה גיל פרשתם ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 21
מתכנת סקר: יש לכם רכב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 34
דור דורים [סקר] מיטב דש פנסיה מקיפה מסלול מנייתי פאסיבי חו"ל צרכנות פיננסית 35
א סקר: לאיזה עשירון אתם שייכים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
adamshalev סקר: מה הייתה התשואה שלכם לשנת 2017 שוק ההון 66
P סקר השוואת דמי ניהול בפוליסות חסכון צרכנות פיננסית 78
י תוצאות סקר שוק: מדיניות ההשקעות בתכנית 'חסכון לכל ילד' של כל קופות הגמל, במסלול הסיכון המוגבר. שוק ההון 31

נושאים דומים

Back
למעלה