• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ניתוק תושבות והשקעה בארץ בתור תושב זר

לפי מה שאמרו לי הפוליסה שלי מוקפא, ואם אמשוך את כל הסכום היא מתבלטת.

למה שתמשוך את הכסף? תשאיר אותו שם ויחכה לך לגיל הפרישה שלך. רק תעביר לקרן ברירת מחדל שלא יגבו לך דמי ניהול מקסימליים

• אהבתי
Reactions: Roi
או קופת גמל.

גם אפשרות, כמובן, אבל דמי הניהול לרוב גבוהים משמעותית. עכשיו עם המסלול עוקב S&P500 של הלמן אלדובי, אני לא רואה הרבה יתרונות לקופת גמל על פני קרן פנסיה, במיוחד במצב לא פעיל

מי שלא עמד בחזקת הימים ורוצה לסתור את טענת רשות המסים חייב להגיש דוח שנתי. זוהי זכות שלך, לא חובה.
אשמח אם תוכל לשלוח לינק שמרחיב את הנושא במיוחד לגבי מדינת אמנה.

כי כל מה שמצאתי זה:

בשנת 2016 נכנס לתוקף חוק שהחמיר את ההתייחסות לאנשים שביצעו ניתוק תושבות והוא קבע כי אדם שטוען כי מתקיימת נגדו חזקת התושבות לעיל ובכל זאת הוא מבקש לסתור את החזקה אז הוא חייב להגיש דוח ניתוק תושבות פורמלי למס הכנסה (כולל דוח 1301, טופס 1348 ודוח מילולי). הגשת דוח ניתוק תושבות מס הכנסה לפי תיקון זה הינה קריטית למי שטוען כי הוא ניתק את התושבות שלו וכי אינו חייב במס ובדיווח על הכנסותיו מחו”ל – אחרת טענתו עלולה להיחסם בגלל אי הגשת דוח כנדרש ואף יהיה חשוף לטענות פליליות וקנסות מצד רשות המס

לא הבנתי מה לא ברור.

מה ש @KFC Uerdingen 05 כתב נכון.

@עודד4 לדוגמא:
נניח שעזבת את ישראל בספטמבר 2020. התחלת להרוויח כשכיר בחו״ל באוקטובר 2020. לפי החוק הישראלי אתה תושב ישראל לכל שנת המס 2020 ומכיוון שהרווחת כספים בחו״ל שלא נוכה מהם מס במקור אתה חייב בהגשת דו״ח שנתי בישראל ובו לדווח על כל ההכנסות מכל המקורות באותה השנה. אי הגשת דו״ח עלולה לחשוף אותך להליך פלילי.

במידה ותהיה מעוניין לטעון שהחל מספטמבר 2020 אתה תושב חוץ, יהיה עלייך להגיש את טופס 1348. רשות המיסים יכולה לקבל או לא לקבל את טענתך. בשנים שלאחר מכן, בהנחה שלא תעמוד בחזקת הימים, אין שום צורך להגיש יותר את טופס 1348.

לא עו״ד / רו״ח ולא מומחה בתחום.

נניח שעזבת את ישראל בספטמבר 2020. התחלת להרוויח כשכיר בחו״ל באוקטובר 2020. לפי החוק הישראלי אתה תושב ישראל לכל שנת המס 2020 ומכיוון שהרווחת כספים בחו״ל שלא נוכה מהם מס במקור אתה חייב בהגשת דו״ח שנתי בישראל ובו לדווח על כל ההכנסות מכל המקורות באותה השנה. אי הגשת דו״ח עלולה לחשוף אותך להליך פלילי.
את זה אני מבין, חובה לשלם מיסים ולהגיש דוח שנתי על השנה שקיימת בה חזקת ימים. אם אני רוצה לסתור חזקת ימים אני צריך להגיש טופס 1348 יחד עם דוח שנתי (כי טופס 1348 הוא נספח לדוח שנתי), לכן בכל מקרה אני צריך להגיש דוח שנתי, וזה כבר לא זכותי, נראה לי זה כבר חובה, כי לא קיימת אפשרות חוקית בלי להגיש דוח שנתי.

@KFC Uerdingen 05
בנוסף, אני כן עברתי למדינת אמנה, מה שונה במקרה הזה?

בנוסף, אני כן עברתי למדינת אמנה, מה שונה במקרה הזה?
ניקח מקרה פרטי היפותטי - עברתי למדינת אמנה, שיעור המס שלי במדינה אליה עברתי גבוה משיעור המס בישראל וכל הרווחים שיש לי בישראל נכנסים תחת מסגרת אמנת המס (לא תמיד המקרה!), מכאן נובעות כמה תובנות -
1. הוראות אמנת המס גוברות על חוקי המס המקומיים במדינות. בנוסח האחרון של אמנת המס ישראל גרמניה למשל לא קיים יותר מבחן הימים לבחינת מבחן תושבות, רק מבחן מהותי, יגידו רשות המיסים מה שיגידו.
2. אני יכול לאוץ לרוץ ביום הראשון ולבטל תושבות בישראל ואז לשלם מס מלא בגרמניה או לא לאוץ לרוץ, לשלם מס בישראל ולהתקזז על המס הזה בגרמניה, התוצאה מבחינתי אותה תוצאה.
3. אם שלוש שנים אחרי המעבר בכל זאת מתחשק לי להתחיל דף חלק הקייס שלי לביטול תושבות חזק בהרבה מביום הראשון אחרי המעבר. במקרה הזה אני גם לא כבול לטופס 1348 (מאחר שהחזקה לא קיימת) ויכול לטעון רק טענות מהותיות, גם רטרואקטיבית!

צריך להגיד - כן, גם במקרה זה בתיאוריה היית צריך להגיש דוח שנתי לכל אחד מהשנים האמורות, קשה להאמין שרשות המיסים תרדוף אחריך בגלל זה אם אתה לא בר רפאלי (ובגלל אמנת המס מדובר רק בפרוצדורה ולא בחוסר מהותי).

הכל מאוד אישי וספציפי ומצריך בכל מקרה ייעוץ מקצועי, אבל כעקרון אין כאן פרס על פעלתנות יתר.

הכל מאוד אישי וספציפי ומצריך בכל מקרה ייעוץ מקצועי, אבל כעקרון אין כאן פרס על פעלתנות יתר.
בדיוק. זה מה שעוצר אותי להגיד 1348+דוח שנתי.

עברתי לפני כמה שנים למדינת אמנה. ביררתי עם רו''ח האם אני צריך להגיש 1348+דוח שנתי על שנת המעבר (קיימת חזקת ימים). כולם אמרו שכן אחרת תיק פלילי. אני לא חובש שאלפי ישראלים שעוזבים וחוזרים יודעים על זה שהם צריכים להגיש דוח שנתי + 1348 אלא אם כן יש פה עניין של רו''ח להרויח כסף.

יגידו רשות המיסים מה שיגידו

הבעיה שהם לא רק אומרים. הם דורשים והם מטילים עיצומים כשאתה לא נענה לדרישות שלהם. רוצה לקחת אותם לבית המשפט? תראה כמה תיקים נפסקים לזכותם וכמה לא.

עברתי לפני כמה שנים למדינת אמנה. ביררתי עם רו''ח האם אני צריך להגיש 1348+דוח שנתי על שנת המעבר (קיימת חזקת ימים). כולם אמרו שכן אחרת תיק פלילי. אני לא חובש שאלפי ישראלים שעוזבים וחוזרים יודעים על זה שהם צריכים להגיש דוח שנתי + 1348 אלא אם כן יש פה עניין של רו''ח להרויח כסף.
טופס 1348 הוא טופס יחסית חדש ואכן מספר משמעותי של ישראלים שעוזבים לא מכירים אותו ואת הדרישות השונות ולכן חושפים עצמם להליכים פליליים.

באיזה שנה עזבת? לאיזו מטרה?

אני למשל עזבתי בשנת 2012 למטרת לימודים. עזבתי במחצית השנייה של השנה ככה שבאותה שנה הייתי תושב ישראל לצרכי מס במשך כל שנת המס. אבל.... מכיוון שבאותה השנה לא היו לי הכנסות ממקורות זרים כלל (סטודנט) לא הייתה עלי חובה להגיש שום דבר למס הכנסה מישראל.
לכן כל מקרה לגופו.

באיזה שנה עזבת? לאיזו מטרה?

עזבתי ב-2018 למטרת מגורים. עזבתי בתחילת השנה אבל אחרי 30 ימים. ללא הכנסות בארץ אבל עם הכנסות בחול. עדיין לא ניתקתי ביטוח לאומי (משמלים סכום לפי סטטוס עבוד מדינת אמנה). לכן לפי חוק אני חייב להגיש דוח שנתי על 2018 + טופס 1348 כי רוצה לבקש ניתוק תושבות מס.

השאלה 1, מה יקרה אם אני לא אגיש דוח+1348?

השאלה 2, אם אגיש דוח+1348 מה קורה אחר כך, מס הכנסה צריכה להודיע לי שהם מסכימים? או שלא ואז להגיש דוח על 2019?

עדיין לא ניתקתי ביטוח לאומי (משמלים סכום לפי סטטוס עבוד מדינת אמנה).
למה? כמובן שיכולות להיות אינספור סיבות שונות אבל כל עוד לא ניתקת תושבות מבט״ל יהיה למס הכנסה יותר קל לטעון שלא ניתקת תושבות מס כלל. שים לב שמבט״ל ניתן לנתק תושבות רטרו (אלא אם כן שילמת להם במהלך כל התקופה).

השאלה 1, מה יקרה אם אני לא אגיש דוח+1348?
מס הכנסה יטען שאתה תושב לצרכי מס עבור כל שנת 2018. זה לא בהכרח אומר שזה נכון אבל עקב אי הגשת הדו״ח יהיה להם קייס טוב. כמו כן, מכיוון שהיית חייב בהגשת דו״ח אתה עלול להיות חשוף להליך פלילי.
השאלה 2, אם אגיש דוח+1348 מה קורה אחר כך, מס הכנסה צריכה להודיע לי שהם מסכימים? או שלא ואז להגיש דוח על 2019?
אני לא בטוח מכיוון שמעולם לא הגשתי. מאמין שלא יודיעו לך כלום.
כמו כן, לא חושב שתצטרך להגיש דו״ח ב-2019 מכיוון שתטען שכבר ניתקת תושבות ולא עמדת בחזקת הימים באותה השנה (במידה ואתה אכן רוצה לנתק תושבות). מכיוון שטרם ניתקת תושבות מבט״ל אולי מס הכנסה יחלקו עליך. כמובן שיסתכלו על מכלול הנסיבות (מספר ימי שהייה בארץ, עיסוקים בארץ/בחו״ל, ביטוח רפואי, לימודים, עבודה, איפה מתגוררת משפחתך ועוד ועוד).

לאור מצבך הייתי מתייעץ עם בעל מקצוע, וכנראה שיותר מאחד. אני חוזר לארץ בקרוב ויצא לי לדבר עם מספר עו״ד / רו״ח והופתעתי מהרמה הנמוכה של חלק מהם. חלק מהטוענים שהם ״מומחים״ לא יודעים דבר וחצי דבר על החוקים. אחד אפילו טעה כשאמר לי איזה הטבות מגיעות לתושב חוזר....

* אני לא עו״ד, לא רו״ח, ולא מומחה בתחום.

לאור מצבך הייתי מתייעץ עם בעל מקצוע, וכנראה שיותר מאחד
נראה לי שיש להם עניין למשוך את הבעיה, להגיש כמה שיותר דוחות, כי זה הרווח שלהם.

אשמח אם תוכל לתת כמה המלצות לגבי רו''ח (בפרטי)

נראה לי שיש להם עניין למשוך את הבעיה, להגיש כמה שיותר דוחות, כי זה הרווח שלהם.

אשמח אם תוכל לתת כמה המלצות לגבי רו''ח (בפרטי)
יכול להיות להם עניין - זה לא אומר שיש להם זכות. כל עוד אתה תושב חוץ אתה לא חייב להם דין וחשבון.

לפני מספר שנים קיבלתי מהם טופס שמבקש פירוט על כל ההכנסות שלי בארץ ובחו״ל. שלחתי להם בחזרה טופס ריק וטענתי שאני תושב חוץ. לא שמעתי מהם מאז. אם בעתיד הם יחלקו על עמדתי, שום בעייה. נפתור את זה בבית משפט (למרות שלדעתי אין סיכוי שנגיע למצב הזה).

לפני מספר שנים קיבלתי מהם טופס שמבקש פירוט על כל ההכנסות שלי בארץ ובחו״ל. שלחתי להם בחזרה טופס ריק וטענתי שאני תושב חוץ. לא שמעתי מהם מאז. אם בעתיד הם יחלקו על עמדתי, שום בעייה. נפתור את זה בבית משפט (למרות שלדעתי אין סיכוי שנגיע למצב הזה).

אני רק ממליץ לך לחפש פסקי דין דומים לפני שאתה נכנס איתם לבית המשפט. מס הכנסה מנצחים אחוז גבוה להחריד של תיקים בבית המשפט

אני רק ממליץ לך לחפש פסקי דין דומים לפני שאתה נכנס איתם לבית המשפט. מס הכנסה מנצחים אחוז גבוה להחריד של תיקים בבית המשפט
קראתי כבר לא מעט ולכן אני משוכנע שלא נגיע לזה. המקרה שלי יחסית פשוט ולכן אני סבור שהוא מוצק ואין להם קייס.

הבעיה שהם לא רק אומרים. הם דורשים והם מטילים עיצומים כשאתה לא נענה לדרישות שלהם. רוצה לקחת אותם לבית המשפט? תראה כמה תיקים נפסקים לזכותם וכמה לא.
אתחיל בהבהרה - הבחירה שלי באי עשייה (לאחר התייעצות) לא נעשתה על מנת למנוע או לחסוך תשלומי מיסים בשום דרך, אם כבר אז שילמתי כמה גרושים יותר מידי ולא פחות מידי.
ולשאלותך - ידרשו ממני להגיש דוח? אז אגיש, אין לי מה להסתיר, עד עכשיו לא דרשו.

עיצומים? על מה? אין לי רכוש בארץ.

לקחת לבית משפט? על אי הגשת דו"ח שנתי בתיק שברור שאין בו חבות מס? כשרואים איזה שמיניות באוויר עושה רשות המיסים על מנת לא להגיע לבית משפט גם בתיקי העלמת מס ברורים אני מרשה לעצמי להטיל ספק בריא באפשרות שתיק כזה יגיע לבית משפט.

אבל כמו שאמרתי - כשיבקשו אענה בנימוס ובאופן מלא. אין לי מה להסתיר ובאופן ברור אין לי חבות מס.

ללכת ולרוץ ולשלם ליועצים ולכנס לדיונים ארוכים בשביל שאולי יום יבוא.... החלטתי לוותר.

כל עוד אתה תושב חוץ אתה לא חייב להם דין וחשבון.
הסטטוס תושב חוץ לא ברור, הרי הסטטוס נקבע לפי שאלון 1348, ואני לא מאמין שלכולנו לא נשאר קשר עם ישראל.
לכן לא ידוע אם מס הכנסה יקבלו טענות או לא.

@Rahash @SirL @KFC Uerdingen 05

מעניין מה קורה אם מבקשים לשנות תושבות מס בבנק בישראל, כנראה הבקשה צריכה להגיע למס הכנסה.

עוד דבר מה קורה כשמבקשים החזר מס ממס הכנסה?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ד תשלום מס על RSU כשעושים ניתוק תושבות מיסים 1
S סוגיות במילוי דוח שנתי כאשר טוענים לתושבות חוץ (ניתוק תושבות). מיסים 1
M ניתוק תושבות מס - השתלמות ופנסיה מיסים 8
M ניתוק תושבות או עוסק פטור מיסים 5
ח ניתוק תושבות שוק ההון 1
ח ניתוק תושבות צרכנות פיננסית 4
T ניתוק תושבות ומיסוי טריטוריאלי מיסים 3
ע ניתוק תושבות מס וסגירת חשבון בברוקר ישראלי שוק ההון 3
bar1 ניתוק תושבות השלכות אוף טופיק 9
Y ניתוק תושבות ברילוקיישן שוק ההון 23
M טופס 627 ניתוק אזרחות מיסים 1
ש רוצה להתנתק, מה ההבדל בין הפסקת שירות/ניתוק/סיום? צרכנות פיננסית 11
deslok ניתוק הקשר הפיננסי לישראל שוק ההון 103
M ניתוק ביטוח אכ"ע מהחיסכון ללא חיתום מחדש - אפשרי? צרכנות פיננסית 21
M תושבות מס ופתיחת קרן פנסיה והשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
י חשבון בנק בחו"ל (תושבות ישראלית) שוק ההון 7
T השקעה בשוק ההון בארצות הברית ללא אזרחות/תושבות שוק ההון 3
א אזרחות זרה, תושבות ודרכון זר פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 106
Y חתימה על טופס לבנק - "הצהרה בדבר תושבות מס" מיסים 15
ע לשנות תושבות בחשבון השקעות בישראל שוק ההון 0
א פתיחת תיק השקעות ומיסוי ללא תושבות קבועה מיסים 19
ע הצהרת תושבות אצל הברוקר הישראלי שוק ההון 2
S סקר תושבות אוף טופיק 0
O מיסוי RSU בירושה או בניתוק תושבות מיסים 0
B מייל מ-IBI על סגירת חשבון עקב תושבות בארה''ב שוק ההון 12
S ניהול תיק השקעות והקטנת מיסוי במצב של תושבות כפולה מיסים 4
Y בועת ההשקעות הפסיביות והשקעה במניות ערך (value) שוק ההון 10
T קופת גמל להשקעה והשקעה במדדים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
I מינוף קופת גמל והשקעה באפיקים סולידים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
G מכירת נכס בחו"ל והשקעה בפיקדון בארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ה מכירת נכס והשקעה במדדים ונדלן - התלבטות קשה שוק ההון 26
לאונל איזון תיק שקלי-דולרי והשקעה עקיפה בזהב שוק ההון 4
stamEhad פירמידת הצרכים של הסולידית והשקעה בפוליסת חיסכון שוק ההון 0
ר לקיחת הלוואה והשקעה בביטקוין אוף טופיק 55
W עזרה להורים מבוגרים בהתארגנות כלכלית והשקעה של סכום שניתן לסכנו שוק ההון 1
רוטב פיצה מכירת דירה והשקעה בשוק ההון בשביל אפקט ריבית דריבית שוק ההון 20
D משיכה מ s&p 500 והשקעה בנדל"ן בחו"ל שוק ההון 4
O ביונד מיט והשקעה במנייה ספיציפית שוק ההון 127
M קרנות QEF והשקעה עבור אזרחים אמריקאיים שוק ההון 8
E קרן השתלמות מסלול מחקה מדד לעומת IRA והשקעה מחקת מדד שוק ההון 0
יאיא מינוף קרן השתלמות על ידי הלוואה והשקעה חוזרת שוק ההון 19
ס התייעצות לפני רכישת דירה להשקעה ב700-800אלף והשקעה משפחתית נדל"ן 39
L פתיחת חשבון Schwab והשקעה ב-S&P 500 שוק ההון 19
Y השקעה נמוכה בק' גמל, איך מחשבים והשקעה ללחוצים שוק ההון 12
R עצמאי שכיר והשקעה שוק ההון 3
ארגמן סרטון נחמד להעברת מסרים בנושא חסכון, ריבית דה-ריבית והשקעה במדדים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
אצטרובל צוראל נדל״ן והשקעה בנדל״ן ארה״ב שוק ההון 52
L שתי שאלות - קרן מגודרת מטח והשקעה לטווח קצר שוק ההון 8
Y IRA והשקעה במניות דיבידנד שוק ההון 34

נושאים דומים

Back
למעלה