• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ניצול ה'מפולת' בצורה סולידית

^^
לני"ע זרים שנקנו בשער מט"ח נמוך יותר משער המכירה. המס על הרווח השקלי יהיה פחות מ25%.
חשבתי שהמיסוי הוא 25% על הרווח הדולרי כאשר שער הדולר הוא השער ביום המכירה או שלוקחים שער דולרי ממוצע לאותה שנת מס בה התבצעה המכירה.

גילגמש: לא. רווח (או הפסד) הנובעים מהפרשי השערים פטורים ממס.
המס הוא אכן 25% על הרווח הדולרי.

חברים, אני קורא את החדשות על המפולת וחשבתי שאולי זו הזדמנות למכור בהפסד את כל התיק שלי (המורכב מ4 etfים זרים), ליצור לעצמי מגן מס, ומיד לקנות מחדש את אותם המוצרים. אני משקיע חדש, בעצם אלא המוצרים הראשונים שלי. האם זה נשמע לכם הגיוני? האופציה השנייה פשוט לא לעשות כלום ולחכות לעליות העתידיות. מה נשמע לכם הגיוני יותר?

מגן מס מחזיק לשנה.
אפשר למשוך את מגן המס לשנים הבאות כשמגישים דוחות למס הכנסה.

אני אזכיר לך שאתה לא יודע כמה זמן הירידות ימשכו, מתי יתחילו לעלות או האם יגיע היום שמס הכנסה יחליט כמו IRS האמריקאי שרכישה וקניה של אותו מוצר בטווח של פחות מ-30 יום הוא "לא תקף".

האם כתבת לעצמך "חוזה אודיסאוס"?
בכלל היום קיבלת פוסט "רק בשבילך" - http://www.hasolidit.com/מה-שחשוב-כעת-זו-ההתנהגות-שלכם-לא-של-השו
רק תקרא.

adriansinger: לדעתי זה רעיון לא רע. בנוסף למגן המס, זה עוזר לך להרגיש שאתה מרוויח מהנפילה ועוזר לתעל את הצורך "לעשות משהו" למחוזות פחות הרסניים.

משהו לקחת בחשבון הוא שמגן המס רק דוחה תשלום, לא מבטל אותו. לעומת זאת, ליצירת המגן יש עלות אמיתית. רצוי לחשב מה תהיה העלות (עמלות + spread) ולהחליט האם זה שווה את הדחייה בתשלום המס.

הכי טוב יהיה אם יש לך חלקים שאתה עקרונית לא מתכוון למכור. לדוגמה, מי שמחזיק מניות דיבידנד "לכל החיים" יכול עכשיו למכור ולהשאיר את המס כלוא ומושקע לנצח נצחים אם הוא באמת לא ימכור בעתיד.

זה עוזר לך להרגיש שאתה מרוויח מהנפילה ועוזר לתעל את הצורך "לעשות משהו" למחוזות פחות הרסניים.
לדעתי את הצורך הזה צריך לדכא כשהוא עוד קטן. בסך הכל מה היה לנו פה? ירידות של כמה אחוזים? מה תעשה כשיהיה משבר אמיתי?
אם נחשפת למניות בשיעור שעולה על סיבולת הסיכון שלך, הדבר היחיד שהייתי שוקל לעשות זה להביא את התיק למצב שתואם את סיבולת הסיכון שלך בטווח הארוך ולזכור היטב שהיית חמדן ולא לתת לעצמך להגיע לנקודה הזאת יותר לעולם (ההפסד שתנעל יהיה שכר הלימוד שלך).

חברים, אני קורא את החדשות על המפולת וחשבתי שאולי זו הזדמנות למכור בהפסד את כל התיק שלי (המורכב מ4 etfים זרים), ליצור לעצמי מגן מס, ומיד לקנות מחדש את אותם המוצרים. אני משקיע חדש, בעצם אלא המוצרים הראשונים שלי. האם זה נשמע לכם הגיוני? האופציה השנייה פשוט לא לעשות כלום ולחכות לעליות העתידיות. מה נשמע לכם הגיוני יותר?

הקונספט כמובן הגיוני, ולדעתי אפשר לשקול אותו.
אבל קודם, כמו ש @yossik כתב - להרגע, ולקרוא את התגובה של @c881 .

אחרי הצעד הראשון ההכרחי הזה, יש פה כמה דיונים רלוונטים בפורום על הנושא. דרך אחת לעשות את זה, היא לבדוק האם ה-ETFים שלך אכן מתאימים, אולי זו הזדמנות דווקא לשפר הניירות שלך. אני לא מתכוון חו"ח ביחס להרכב שלהם (זה בינך ובין הפסיכולוג שלך ואלוהים), אלא רק לענייני מנהלה כמו דמי ניהול,צוברות/מחלקות, חשיפה למס ירושה וכד'. יש פה הרבה דיונים על היתרונות והחסרונות שלהם.

באופן כזה תוכל למעשה להחליף את הניירות שלך בלי לשנות את הרכב הנכסים שלך, וליצור מגיני מס אפקטיביים (שצריך לדאוג להעביר גם לשנים הבאות). זה פתרון שיכול להתאים אאל"ט אפילו ל-IRS.

אמל"ק, מאוד חשוב לעשות את זה בקור רוח של ממש*, עם קריאה מתאימה, ואז ניתן להחליף ניירות עם אותן אחזקות אבל ליצור מגיני מס.

* (לא כאילו, לא חצי, כשתעמוד מול הקנייה שוב ותצטרך להכניס "כסף אמיתי שוב" לניירות שמחר ימשיכו לאבד 30% ומעלה, היד פתאום לא בטוח שתהיה יציבה),

רעיון מצויין ואני אף עושה זאת בעצמי לעיתים. במקום כבר "לשרוף" את כל מגיני המס שלך בבת אחת הייתי שוקל לעשות זאת רק ב1 מהאחזקות.
השאלה בשביל מתי אתה צריך את המגן מס הזה? אם זה לשנה הבאה זה סתם יצריך אותך למלא דו"ח למס הכנסה, עדיף ליצור את מגן המס בשנה שאתה באמת צריך אותו. אני אישית עושה את התרגיל הזה בשביל להקטין את חבות המס על דיוידנדים של אותה השנה.
קח בחשבון גם עמלות עסקה.

אישית אני הולך לעשות את זה, כי עברתי במהלך השנה מבנק לבית השקעות. בבנק שילמתי על רווחים. אם עכשיו ארשום הפסדים, אז שילמתי מס ביתר, ואוכל להגיש דו״ח ולקבל החזר. ואם אגיש את הדו״ח רק בעוד 6 שנים, אהנה מאג״ח מדינה צמוד בריבית יפה עד אז :)

אם אגיש את הדו״ח רק בעוד 6 שנים, אהנה מאג״ח מדינה צמוד בריבית יפה עד אז :)
אתה בטוח ב-100% שהריבית היא ממועד תשלום במס ולא ממועד הגשת הדו"ח?

תל אביבי: עקרונית אתה צודק אבל הגישה שלי היא שאם המדינה חייבת לי כסף אני רוצה אותו כמה שיותר מהר ומוכן לשלם כמובן בהפסד ריבית. אתה לא יודע מה יהיה עוד 6 שנים. המדינה טובה מאד בלגבות כסף, בלהחזיר אותו הרבה פחות.

לא זה ולא זה - הם מסוף שנת המס הרלוונטית. כלומר, מתחילים לקבל הצמדה וריבית החל מ-1/1/16.
אני מניח שזה בתנאי ולא הגשת דו"חות למס הכנסה עבור 2016 עד 2022?

מה קורה אם אתה חייב/רוצה להגיש דו"חות למס הכנסה כל שנה?

אם אתה חייב להגיש דו״ח על 2015, אתה כמובן לא יכול לדחות.

אם אתה חייב להגיש על 2016, או רוצה להגיש על 2016 מיידית, האם עדיין תוכל לדחות את הדו״ח על 2015 ולהגיש יותר מאוחר? להפוך את סדר השנים? אין לי מושג...

גילגמש: לא. רווח (או הפסד) הנובעים מהפרשי השערים פטורים ממס.
המס הוא אכן 25% על הרווח הדולרי.
לפי איזה שער דולר ממירים לשקלים כדי לגבות את המס?

גילגמש: לפי השער ביום המכירה.

לדוגמה, מי שמחזיק מניות דיבידנד "לכל החיים" יכול עכשיו למכור ולהשאיר את המס כלוא ומושקע לנצח נצחים אם הוא באמת לא ימכור בעתיד.

תוכל בבקשה להסביר את המשפט הזה?

לגבי הפסדי הון, ע"פ סעיף 92 במס הכנסה תיקון 22 אין למגן מס מגבלה של זמן כל עוד הוגשה לפקיד המס דוח לאותה שנת מס בה היה ההפסד.

אם אתה חייב להגיש על 2016, או רוצה להגיש על 2016 מיידית, האם עדיין תוכל לדחות את הדו״ח על 2015 ולהגיש יותר מאוחר? להפוך את סדר השנים? אין לי מושג...

ממה שאני מכיר, ואני לא שולט בכלל בענייני מס הכנסה, אם אתה חייב להגיש דו"ח כל שנה (לדוגמה אם אתה עצמאי) אז יש חובה לעשות זאת בתקופה 1/1-31/3 של אחרי שנת המס.
אם אתה לא מחויב, אז אין מניעה להגיש בקשה להחזר מס או הכרה במגן מס בסדר אקראי את השנים כל עוד זה עד 7 שנים אחורה. כמובן שרצוי להגיש תחילה את השנה המוקדמת ביותר כדי לא להפסיד אותה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A ניצול ימי מבצעים קבועים ברשתות המזון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
N ניצול מגן מס - האם יש סיבה שלא? מיסים 8
י השכרת דירה כאשר שכר הדירה כולל חשבונות - כיצד להגן מפני ניצול יתר נדל"ן 10
מ ניצול הפסד בבורסה מיסים 0
ז ניצול זמן בנסיעות התפתחות אישית 19
F ניצול ירידות לשינוי הרכב התיק שוק ההון 1
Z ניצול ירידות לצרכי מס השקעות אלטרנטיביות 6
A ניצול קופת גמל להשקעה בשביל הלוואה שוק ההון 9
ע ניצול אופטימלי של הכנסות מנדל"ן אמריקאי צרכנות פיננסית 47
sha256 ניצול יעיל של פטור המס בקרן ההשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
T ניצול סיטואציה של הסגירה של הלמן אלדובי לטובת שיפור תנאים בניוד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M ניצול הטבות בשביל מתנת הצטרפות - ואז לבטל אוף טופיק 20
P ניצול נקודות זיכוי כנגד ריווחי הון מיסים 14
1337justme ניצול שנתי וקבוע של החזר מס רווחי הון שוק ההון 11
Rahash ניצול פטור מס רווח הון שוק ההון 1
amikal חריגה זמנית מאסטרטגיית השקעה בזמן קורונה לצורך ניצול הזדמנויות שוק ההון 16
S ניצול נקודות זיכוי מס (ועוד כמה שאלות) מיסים 5
M ניצול תעודה הוראה התפתחות אישית 0
U ניצול מצב עתידי בהעלאת ריבית באינפלציה לצורך השקעה הדירה נדל"ן 24
א ניצול הירידות למגן מס שוק ההון 6
H ניצול הירידות לביצוע שינוי טכני בתיק שוק ההון 3
Mr. Bigglesworth ניצול הזדמנות מס עם הירידות האחרונות מיסים 25
I ניצול טיסות מרובות לחול באופן מיטבי צרכנות פיננסית 8
כימאי ניצול כספי החוסכים בקופות הגמל והפנסיה שוק ההון 37
ש ניצול כספי הלוואת משכנתא לנכס חדש נדל"ן 3
adamshalev ניצול נק זכות עם תיק השקעות שוק ההון 30
מוריארטי ניצול התנודתיות האינהרנטית של מניות שוק ההון 7
nmac ניצול פיקדון צבאי להשקעות שוק ההון 26
M ניצול תקרת מס נמוכה בניהול התיק שוק ההון 6
M ניצול מגן מס? שוק ההון 11
I ניצול מגן מס שוק ההון 13
לא חשוב שמות עוקבים אחריך - פגיעה בפרטיות האזרחים לשם ניצול תמימותם? אוף טופיק 6
Jane Doe ניצול אופטימלי של תקציב רילוקיישן - איך הייתם מרהטים דירה מאפס? אוף טופיק 34
זרטוסטרא "ניצול" הטבת מס סוף שנה לקופת גמל שוק ההון 12
ח התייעצות בנושא תכנון מס נקודתי - ניצול רווחי הון חד פעמיים שוק ההון 4
א ניצול הטבת מס בבורסת לונדון/אירלנד שוק ההון 0
P קיים מסלול בקרנות השתלמות או פנסיה שיכול להגן מפני מפולת? צרכנות פיננסית 8
H קניית מניות בזמן מפולת בשוק שוק ההון 100
הסולידית הצילו, מפולת! שוק ההון 58
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
A שיפור השפה האנגלית דרך שיעורי 1*1 בצורה מקצועית וזולה? התפתחות אישית 9
לאץ' איך לעשות סדר בדירה שכורה שהתנהלה עד כה בצורה לקויה? נדל"ן 19
P הפעלת מזגן בצורה חסכונית ויעילה יותר - קצת על פונקציית I-FEEL בשלט. צרכנות פיננסית 13
א המרת דולרים בצורה הכי פשוטה וזולה שוק ההון 8
י טיפים לאיך להשקיע בצורה פאסיבית בשוק ההון שוק ההון 6
A מישהו מבין למה שערי הדולר והאירו עלו בצורה חדה שוק ההון 8
ט האם יש דרך לראות בצורה מרוכזת את כל השרשורים שאני עוקב אחריהם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
J התלבטות בנוגע למשיכת כספי פנסיה בצורה חד פעמית לפורש לפנסיה עקב הכנסות אחרות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 27
ל איזו משכורת צריך כדי לחיות בצורה צנועה לבד בארה"ב? התפתחות אישית 9
AbuNafha פנסיה בחברת ביטוח / בית השקעות VS ניהול פנסיה בצורה עצמאית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 31

נושאים דומים

Back
למעלה