• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הצילו, מפולת!

הסולידית

מנהל
מייסדת
דירוג
5,926
מקבץ כותרות מהשעות האחרונות:

**דה מרקר**
-"הפחד חזר לשווקים"
-"מדד התנודיות VIX בזינוק החד מעולם"
-"שווי שוק המניות הגלובלי נחתך ב-3.3 טריליון דולר"

**ביזפורטל:**
-"התרסקות בוול סטריט: המשקיעים נמלטו משוק המניות"
-"השבוע הגרוע ביותר מאז 2011"

**גלובס**
-"פאניקה בוול סטריט: המדדים צללו מעל ל-3%"
-"הכאוס הכלכלי בסין: "זה חמור יותר ממה שאתם חושבים"
-"המאמר שמפחיד את וול סטריט: צניחה של 70% בדאו ג'ונס"

**כלכליסט**
-"עקב המפולת בשווקים: עשירי העולם איבדו 182 מיליארד דולר בשבוע"
-"מפולת בניו יורק: "המשקיעים מפוחדים"

כן - כשהשוק יורד זוהי שעתה היפה של התקשורת הכלכלית. פחד = טראפיק, וטראפיק= $$$.

אבל הם לא היחידים שמרוויחים מהמפולת.

מהמפולת הזו מרוויח כל מי שחוסך ומשקיע באופן סדיר (כולל דרך הפרשות לפנסיה ולקרן השתלמות).

מהמפולת הזו מרוויח כל מי שאופק ההשקעה שלו ארוך משנה.

מהמפולת הזו מרוויח כל מי שגילו קטן מ-40.

מהמפולת הזו מרוויח כל מי שיש לו מספיק מזומן או אג"ח בתיק כדי לרכוש מניות במחירים זולים, בתשואת דיבידנד גבוהה יותר, ועם תוחלת תשואה גבוהה יותר.

מהמפולת הזו מרוויח כל מי שיש לו די חוסן נפשי להתעלם מהסערה (הטבעית לחלוטין!) בשוק ההון ומהרעש הפורנוגרפי שהיא מייצרת.

Stay the course

מצויין, בדיוק אני אמור לקנות עוד בספטמבר. תודה על העדכון.

אמת, רק שלא הייתי קורא לירידה של כ- 7% מהשיא האחרון "מפולת".
מפולות היו בתקופה האחרונה ב 2000 ו- 2007.
שנראה ירידה מהירה של יותר מ 30% מהשיא האחרון, נוכל לדבר במונחים כאלו.

@חלכאי כן, "מפולת" צ"ל במרכאות.

שאלה של פסיכולוגיית שוק: עד כמה כותרות כאלו באמת יכולות לייצר מפולת אמיתית מ״מפולת״? לגרום לאנשים למשוך את ההשקעות שלהם? (כמובן שהפורנוגרפיה הזאת לא מוגבלת לעיתונות הישראלית)

@תל אביבי לדעתי האפקט הוא ממשי ואמיתי. פחד הוא תופעה מדבקת, והתקשורת הכלכלית בעצם דיווחיה אודותיו עושה לו אמפליפיקציה

מקווה שאת צודקת, וכדור השלג התחיל להתגלגל :)

תודה שהפלת לי את האסימון וגרמת לי להרגיש גאה בעצמי על זה שלמרות שקראתי על זה בפורום, עדיין לא הרגשתי שום עניין להיכנס לשום אתר חדשות ולקרוא על זה, ואפילו לא להיכנס לתיק שלי ולבדוק איך הוא מרגיש (במקום, הרבה יותר עניינו אותי עניינים שגרתיים של החיים שלי). כשקראתי את הכותרות שהבאת, הרגשתי חמדנות גוברת.

מקווה שהמצב ילך ויחמיר בקיצוניות עד נקודת ההסתכלות הבאה שלי בתיק (תחילת ספטמבר) בשביל שאני יוכל להאכיל את החמדנות שלי.

@תל אביבי לדעתי האפקט הוא ממשי ואמיתי. פחד הוא תופעה מדבקת, והתקשורת הכלכלית בעצם דיווחיה אודותיו עושה לו אמפליפיקציה
מסיבה זו אומרים שהבורסה עולה במדרגות אבל יורדת במעלית. פאניקה הוא רגש חזק בהרבה מחמדנות.

מחר אני רץ למכור את כול המניות שבהן יש לי תשואה מעל 30% :)
כפרה מס רווחי הון מה זה, ממש זניח אם אתפוס מניות בנפילה חופשית בדיסקאונט של 50%
וואלה, נהייתי חמדן, נראה שרק הסולידים מוחאים כפיים...

טוב קדימה, שהציבור יתחיל כבר לסדר לי הנחות לרכישת חלקים מחברות ענק שמייצרות רווחים כבר 40 שנה, איזו הזדמנות זו תיהיה :lol:

שאלה של פסיכולוגיית שוק: עד כמה כותרות כאלו באמת יכולות לייצר מפולת אמיתית מ״מפולת״? לגרום לאנשים למשוך את ההשקעות שלהם?

אם זה היה כ"כ פשוט, הייתי יכול לפתוח שורט ממונף לתקופה הקרובה ולעשות ארגזים.
הבעיה: זה לא עובד ככה. יתכן שהירידות ימשכו ואף יחריפו ויתכן ששבוע הבא נצא לראלי של 5% למעלה, או סתם דשדוש. ובקיצור, אין לדעת.
מן הסתם יש כאלה שנלחצים ומוכרים (בעיקר פרטיים), אבל מהצד השני של המתרס יש שחושבים שזה זמן מעולה לאסוף סחורות בהנחה (בעיקר מוסדיים).
לאן תטה המטוטלת? 50/50 בטווח הקצר.

יש כאלה שנלחצים ומוכרים (בעיקר פרטיים), אבל מהצד השני של המתרס יש שחושבים שזה זמן מעולה לאסוף סחורות בהנחה (בעיקר מוסדיים).

אני מניח שחלק מהשאלה הוא, איזה חלק מהכסף של אותם מוסדיים הוא בעצם כסף מנוהל של פרטיים (קרנות נאמנות, מסלולים מנייתיים של פנסיה), שימשכו אותו / יעבירו אותו מסלול, ויכריחו את המוסדיים לפעול בניגוד לשיקול הדעת המקצועי שלהם?

• אהבתי
Reactions: ogi
אני מניח שחלק מהשאלה הוא, איזה חלק מהכסף של אותם מוסדיים הוא בעצם כסף מנוהל של פרטיים (קרנות נאמנות, מסלולים מנייתיים של פנסיה), שימשכו אותו / יעבירו אותו מסלול, ויכריחו את המוסדיים לפעול בניגוד לשיקול הדעת המקצועי שלהם?
זה לא משנה. אם אתה מניח שאתה לא יכול לתזמן את השוק, אז בהגדרה, התשובה לשאלה הראשונה שלך היא 50/50. או שתהיה מפולת, או ראלי, או דשדוש. אין לדעת.

שנראה ירידה מהירה של יותר מ 30% מהשיא האחרון, נוכל לדבר במונחים כאלו.
מסכים, אני בספק אם בכלל זה שינה למישהו את הקצאת הנכסים מעבר לג"ג.

זה לא משנה. אם אתה מניח שאתה לא יכול לתזמן את השוק, אז בהגדרה, התשובה לשאלה הראשונה שלך היא 50/50. או שתהיה מפולת, או ראלי, או דשדוש. אין לדעת.

אם מניחים דבר כזה מראש, אז אין טעם לשאול על הפסיכולוגיה של השוק, נכון. אבל את זה אל תגיד לי, את זה תגיד לסולידית שמצהירה על הנחות מוקדמות כאלו :)

תל אביבי - אני די בטוח שאם זה היה כ"כ פשוט: ירידה של 10% זינוק במדד הפחד, כל הכותרות מזדעקות - ואז, המון משקיעים בורחים בגלל שהפורנוגרפיה זורעת פאניקה שמייצרת מפולת, אנשים כמו הסולידית לא היו חושבים שלא ניתן לתזמן את השוק.
זה פשוט לא קורה ככה במציאות, או לכל הפחות לא תמיד ולא בד"כ. בהמון מהמקרים, התקשורת נזכרת לשלוף את הדובים אחרי שהמהלך תם.
נכון שלפעמים, בדיעבד, ניתן להסביר את שארע באמצעות ביטוים שקשורים לפסיכולוגיית המונים, וגם אז יש שיסכימו ויש שיטענו אחרת.

+1. עמדתי לכתוב תגובה דומה וחסכת לי.
זה לא משנה.
לדעתי זה כן משנה. הרי מלבד הטענה הכללית שהשוק לא ניתן לחיזוי, טענת גם שהמוסדיים יקנו בלהיטות:
מהצד השני של המתרס יש שחושבים שזה זמן מעולה לאסוף סחורות בהנחה (בעיקר מוסדיים).
ולכך @תל אביבי התייחס.

מהמפולת הזו מרוויח כל מי שיש לו די חוסן נפשי להתעלם מהסערה (הטבעית לחלוטין!) בשוק ההון ומהרעש הפורנוגרפי שהיא מייצרת.
הבעיה היא שחלק מה"פורנוגרפיה" הזו זולג לפורומים, כולל הפורום הזה. ודווקא בגלל העובדה שפורום הסולידית (אני לא מדבר על הסולידית עצמה, אלא על גולשי הפורום) מתהדר בהיותו בעל מודעות מפותחת, נראה תמוהה שגם הוא נגרר לזה.
(בעיניי זה דווקא בכלל לא תמוהה)

נושאים דומים

Back
למעלה