• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ניצול ה'מפולת' בצורה סולידית

האם (ואיך) פלוני יכול לנצל את הפלקטואציות שהוא רואה בטווח הקצר, כדי לשפר את התשואה שלו?
אם הפלוני שלך חושב שהמניות זולות מאוד עכשיו, הוא יכול לשנות את הקצאת הנכסים שלו באופן זמני (כי אחרת מה הטעם בהקצאת נכסים מלכתכילה) בשביל שתכלול יותר מניות ופחות (נניח) מזומן. על אותו משקל יום אחד המניות יהיו יקרות מדי ואז הוא יעשה ההפיך. בקיצור הוא יחזיק בהקצאת נכסים דינאמית שמשתנה כאשר הוא מחליט שיש מצב לתזמן שוק.

@Sinister תודה על הרעיון :)
עניין נוסף שאולי צריך להתחשב לגביו הוא מגן המס-
מכיוון שמכרנו מניות בהפסד קיבלנו אותו עכשיו במקום במועד שאולי יתאים לנו יותר (למרות שנדמה לי שקראתי פה שניתן לדחות אותו 7 שנים קדימה).

כשאני קורא את הוראת החוק, נדמה לי שאי אפשר לדחות רווחים, אלא רק הפסדים. אבל נדמה לי שהבנק שלי דוחה את שניהם. (לא בטוח, אבל הוא רושם לי את כל הרווחים, לרבות אלה מהשנה הקודמת, בסימולציית המיסוי שלו)

אנסה לעזור להסביר כי הרבה הסברים פה הולכים מסביב לנקודה אבל לא נוגעים בה בדיוק לטעמי -
כמה הנחות מוצא:
1) הביצועים העתידיים של הקרן המנוהלת והקרן החדשה שמבקשים לקנות אינם ידועים ולכן נניח שיהיו שווים.
2) מחיר ממוצע לסל המניות שמחזיקה הקרן המנוהלת והקרן החדשה הינו אותו המחיר בכל עת.
אם כך, במצב בו נניח קיים רווח של 20% בקרן המנוהלת וההשקעה הראשונים היתה 100 ש"ח - נמכור ונשאר עם 115 ש"ח לאחר מיסים. עם הכסף הזה נקנה קרן חדשה. נניח לצורך הדוגא שיחידה בקרן החדשה עולה 1 ש"ח - לכן נקנה 115 יחידות.
כאשר הקרן המנוהלת הינה ללא רווח נמכור ונשאר עם 100 (מיסים=0). בהנחה ששתי הקרנות ספגו את אותה ירידה במחירים - מחיר ממוצע ליחידה בקרן החדשה ירד ב- 16.67% (כמו הירידה מ-120 ל- 100 בקרן המנוהלת), זאת אומרת שמחיר ליחידה הוא 0.833 ש"ח. סה"כ ב-100 ש"ח שלנו נוכל לקנות 120 יחידות. זאת אומרת שבגלל שמכרנו ללא תשלום מס אנו בעצם יכולים לקנות יותר יחידות בקרן החדשה. כמובן שבעולם האמיתי ההנחות אינן מתקיימות, אבל זה ההיגיון מאחורי ההחלטה שהוצעה בת'רד להבנתי.

נראה שאני מפספס משהו, אבל אני לא מבין את ההגיון בלחכות שמוצר פיננסי יקר יהיה בהפסד כדי למכור אותו...
המס הרי משולם מהרווח, אז אם אתה מוכר כשהמוצר ברווח, תקבל רק 75% מהרווח. אם אתה מוכר בהפסד, אז אמנם לא תשלם 25% מס, אבל גם לא תקבל שום רווח...

1. נגיד שיש לי קרן VT אמריקאית. קניתי ב 1000 ש"ח. עלתה 10%. מכרתי. קיבלתי לחשבון 1075 ש"ח. קניתי עם זה מייד קרן אירית ב 1075 ש"ח. מיד אחרי זה השוק ירד ב 10%. נשארתי עם 967.5 ש"ח.
2. נגיד שיש לי קרן VT אמריקאית. קניתי ב 1000 ש"ח. עלתה 10%. חיכיתי. השוק ירד ב 10%, נשארתי עם 990 ש"ח. מכרתי וקניתי קרן אירית באותו הסכום.

@קרן, אני חושב שהנחת המוצא של חלק (רוב?) המגיבים בשרשור הזה היא שככלל, עדיף לדחות תשלום מס מאשר להקדים אותו. עבור מי שעדיין לא מבין את זה, אולי עדיף להסביר באמצעות דוגמה פשוטה יותר, שמוכרים ומייד קונים מחדש את אותו נייר. אחרי שמבינים את זה לגבי אותו נייר, אפשר להסביר שזה נכון גם אם קונים נייר אחר, שבכלל לא דומה לקודם.

עריכה: אולי הגישה שתיארתי מתאימה יותר לאלה שמעדיפים insight על נתונים... (אפרופו השרשור על מבנה אישיות).

נערך לאחרונה ב:
אז ככה, מי שמאמין שהשוק יעיל, מאמין שגם אחרי ירידות, המניות שוות בדיוק כמה שהן שוות, ולכן אי אפשר לקנות אותן 'בזול'. כלומר שאין שום סיבה לשנות את הקצאת הנכסים.

איך בכל זאת ניתן בהנחה הזו 'להרוויח' משהו מהמפולת? לטעמי זו הזדמנות פז להחליף נכסים. לדוגמא, לי יש פוליסת ביטוח ישנה המושקעת במניות באופן מנוהל (1% ד"נ) במניות. אחרי הירידות האחרונות, 'סוף סוף' היא בהפסד, ולכן אוכל למכור אותה בלי לשלם מס, ולהשקיע את הכסף מיד במניות, כך, הקצאת הנכסים שלי לא תשתנה (ולכן אין פה תזמון שוק) אבל אוכל לשלם פחות ד"נ כי אשקיע הכסף בעצמי.

ניתן כך להחליף קרנות יקרות בקרנות זולות.

מה אתם חושבים?
רעיון מצויין. מרוויח פעמיים, גם פחות דמי ניהול וגם מגן מס, מעולה.
מה אני עשיתי:
1. הקדמתי קנייה של כמה מניות דיוידנד שגם ככה התכוונתי לרכוש בחודש הקרוב, נכנסתי למינוס קטן לשם כך שיסגר בשבועיים הקרובים.
2. הקדמתי מכירה של מניה שאני ברווח עצום עליה וככה אשלם פחות מס, עם הכסף אקנה מניות דיוידנד אחרות.
3. הגדלתי פוזיציה לטווח בינוני/קצר במניית בנק הפועלים, לא התכוונתי לכך אבל כשראיתי שירד ביותר מ4% פשוט לא יכולתי להתאפק.

לפעמים כשמתעסקים בפרטים הקטנים שוכחים את התמונה הגדולה
השוק נפל ב 5% (נגיד)
איבדתם 5% מהתיק
גילחו לכם שנה+ של חסכון "סולידי"
ואתם מתעסקים כאן באיך לחסוך 0.1 בדמי ניהול?
קצת פרופורציות.. החסכון בדמי ניהול כנראה לא יחזיר את ההפרש עד הפנסיה :)

מר כסף היקר, דובר פה על חיסכון במס שזה יכול להיות הרבה הרבה יותר מ0.1% (לצערי) מה גם שיוצר השרשור שילם דמי ניהול שערורייתיים של 1% שזה בדיוק פי 10 ממה שאתה מציין. לדמי ניהול כאלה יש השפעה קולוסאלית על הפנסיה או החיסכון לטווח הארוך.

כשאני קורא את הוראת החוק, נדמה לי שאי אפשר לדחות רווחים, אלא רק הפסדים. אבל נדמה לי שהבנק שלי דוחה את שניהם. (לא בטוח, אבל הוא רושם לי את כל הרווחים, לרבות אלה מהשנה הקודמת, בסימולציית המיסוי שלו)
רווחים ממומשים או לא ממומשים? החוק מדבר על רווחים ממומשים. סביר להניח שסימולציית המיסוי של הבנק מציגה לך רווחים לא ממומשים.

רעיון מצויין. מרוויח פעמיים, גם פחות דמי ניהול וגם מגן מס, מעולה.

2. הקדמתי מכירה של מניה שאני ברווח עצום עליה וככה אשלם פחות מס, עם הכסף אקנה מניות דיוידנד אחרות.
3. הגדלתי פוזיציה לטווח בינוני/קצר במניית בנק הפועלים, לא התכוונתי לכך אבל כשראיתי שירד ביותר מ4% פשוט לא יכולתי להתאפק.

אתה יכול להסביר שוב את משפט 2? איך מכירה של "מניה ברווח עצום" מביאה לפחות מס? או שהתכוונת שירדה רק כמה אחוזים ולכן תשלם פחות מס על הרווח העצום.
האם שמת לב שעצם המכירה מוריד לך כ-25% מהרווח (אחרי איפלציה והוצאות על אותה מניה X)?

3. אם אתה משקיע פסיבי - אתה לא אמור לרוץ אחר שינוי של 4%. אולי להתחיל להתעניין (שזה מה שקורה בפורום בשבוע האחרון). יותר בכיוון של 10%~30% שינוי באלוקציה של הנכסים בתיק.
ואין "אקטיבי לעיתים" - או שאתה פסיבי או שאתה אקטיבי. SWITCH זה בפורומים אחרים.

@תל אביבי אין "חוקי קבלה לפורום".
ואני אגלה לך סוד קטן - אם תכין אסטרטגיה כלשהי, אף אחד גם לא מבקש שתפרסם אותה (נראה אותך מוצא את שלי).
אבל, מי שמגדיר את עצמו משקיע פסיבי - אמורה להיות לו אסטרטגיה כלשהי.
קונה X / Y / Z לפי חלוקה של....
מאזן אחת ל....
מאזן כל פעם שאחוז החלוקה נע ב...

http://www.investopedia.com/terms/p/passiveinvesting.asp

אתה יכול להסביר שוב את משפט 2? איך מכירה של "מניה ברווח עצום" מביאה לפחות מס? או שהתכוונת שירדה רק כמה אחוזים ולכן תשלם פחות מס על הרווח העצום.
האם שמת לב שעצם המכירה מוריד לך כ-25% מהרווח (אחרי איפלציה והוצאות על אותה מניה X)?

3. אם אתה משקיע פסיבי - אתה לא אמור לרוץ אחר שינוי של 4%. אולי להתחיל להתעניין (שזה מה שקורה בפורום בשבוע האחרון). יותר בכיוון של 10%~30% שינוי באלוקציה של הנכסים בתיק.
ואין "אקטיבי לעיתים" - או שאתה פסיבי או שאתה אקטיבי. SWITCH זה בפורומים אחרים.

2. כיוון שהשוק ירד, גם המניה ירדה בחדות משמע פחות רווח. מס אני לא אשלם בכלל אל תדאג, הירידה פשוט הקלה עלי את העניין. המס הוא לא תמיד 25% מהרווח, יש יוצאי דופן.
3. אני לא מחפש הגדרות לעצמי, אתה יכול לקרוא לי מהמר אם זה יעשה לך טוב. איפה החוק הזה כתוב "שאו שאני פסיבי או שאני אקטיבי"? ובגלל הדימוי הכה מתבקש האם גם אצל החד מיניים זה חייב לעבוד ככה? אז אם רכשתי במקרה מניה בכוונה להרוויח אז אסור לי לכתוב פה?

• אהבתי
Reactions: ogi
^^
דוגמאות:
לני"ע שנרכשו לפני שנת 2002
לני"ע זרים שנקנו בשער מט"ח נמוך יותר משער המכירה. המס על הרווח השקלי יהיה פחות מ25%.
לחלק מני"ע שביצעו SPINOFF, לפעמים הSPINOFF מוכר בתור הפסד מס לכל דבר ועניין בנייר, הנייר שקיבלת במסגרת הSPINOFF מקבל שער עלות 0.

לחלק מני"ע שביצעו SPINOFF, לפעמים הSPINOFF מוכר בתור הפסד מס לכל דבר ועניין בנייר, הנייר שקיבלת במסגרת הSPINOFF מקבל שער עלות 0.
אשמח לקבל הסבר נוסף.
אם הנייר מקבל עלות 0 זה דווקא אומר שתשלם מס על מלוא התמורה שתקבל כשתמכור אותו. לא?
אולי אתה מדבר על הנייר המקורי, שחבות המס בו ירדה כתוצאה מהספין-אוף, ואולי אפילו הפכה להפסד, כי הוא נשאר רשום באותה עלות בזמן שמחירו ירד בעקבות הספין-אוף.

אוגי: אכן זו הייתה כוונתי.

• אהבתי
Reactions: ogi
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A ניצול ימי מבצעים קבועים ברשתות המזון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
N ניצול מגן מס - האם יש סיבה שלא? מיסים 8
י השכרת דירה כאשר שכר הדירה כולל חשבונות - כיצד להגן מפני ניצול יתר נדל"ן 10
מ ניצול הפסד בבורסה מיסים 0
ז ניצול זמן בנסיעות התפתחות אישית 19
F ניצול ירידות לשינוי הרכב התיק שוק ההון 1
Z ניצול ירידות לצרכי מס השקעות אלטרנטיביות 6
A ניצול קופת גמל להשקעה בשביל הלוואה שוק ההון 9
ע ניצול אופטימלי של הכנסות מנדל"ן אמריקאי צרכנות פיננסית 47
sha256 ניצול יעיל של פטור המס בקרן ההשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
T ניצול סיטואציה של הסגירה של הלמן אלדובי לטובת שיפור תנאים בניוד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M ניצול הטבות בשביל מתנת הצטרפות - ואז לבטל אוף טופיק 20
P ניצול נקודות זיכוי כנגד ריווחי הון מיסים 14
1337justme ניצול שנתי וקבוע של החזר מס רווחי הון שוק ההון 11
Rahash ניצול פטור מס רווח הון שוק ההון 1
amikal חריגה זמנית מאסטרטגיית השקעה בזמן קורונה לצורך ניצול הזדמנויות שוק ההון 16
S ניצול נקודות זיכוי מס (ועוד כמה שאלות) מיסים 5
M ניצול תעודה הוראה התפתחות אישית 0
U ניצול מצב עתידי בהעלאת ריבית באינפלציה לצורך השקעה הדירה נדל"ן 24
א ניצול הירידות למגן מס שוק ההון 6
H ניצול הירידות לביצוע שינוי טכני בתיק שוק ההון 3
Mr. Bigglesworth ניצול הזדמנות מס עם הירידות האחרונות מיסים 25
I ניצול טיסות מרובות לחול באופן מיטבי צרכנות פיננסית 8
כימאי ניצול כספי החוסכים בקופות הגמל והפנסיה שוק ההון 37
ש ניצול כספי הלוואת משכנתא לנכס חדש נדל"ן 3
adamshalev ניצול נק זכות עם תיק השקעות שוק ההון 30
מוריארטי ניצול התנודתיות האינהרנטית של מניות שוק ההון 7
nmac ניצול פיקדון צבאי להשקעות שוק ההון 26
M ניצול תקרת מס נמוכה בניהול התיק שוק ההון 6
M ניצול מגן מס? שוק ההון 11
I ניצול מגן מס שוק ההון 13
לא חשוב שמות עוקבים אחריך - פגיעה בפרטיות האזרחים לשם ניצול תמימותם? אוף טופיק 6
Jane Doe ניצול אופטימלי של תקציב רילוקיישן - איך הייתם מרהטים דירה מאפס? אוף טופיק 34
זרטוסטרא "ניצול" הטבת מס סוף שנה לקופת גמל שוק ההון 12
ח התייעצות בנושא תכנון מס נקודתי - ניצול רווחי הון חד פעמיים שוק ההון 4
א ניצול הטבת מס בבורסת לונדון/אירלנד שוק ההון 0
P קיים מסלול בקרנות השתלמות או פנסיה שיכול להגן מפני מפולת? צרכנות פיננסית 8
H קניית מניות בזמן מפולת בשוק שוק ההון 100
הסולידית הצילו, מפולת! שוק ההון 58
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
A שיפור השפה האנגלית דרך שיעורי 1*1 בצורה מקצועית וזולה? התפתחות אישית 9
לאץ' איך לעשות סדר בדירה שכורה שהתנהלה עד כה בצורה לקויה? נדל"ן 19
P הפעלת מזגן בצורה חסכונית ויעילה יותר - קצת על פונקציית I-FEEL בשלט. צרכנות פיננסית 13
א המרת דולרים בצורה הכי פשוטה וזולה שוק ההון 8
י טיפים לאיך להשקיע בצורה פאסיבית בשוק ההון שוק ההון 6
A מישהו מבין למה שערי הדולר והאירו עלו בצורה חדה שוק ההון 8
ט האם יש דרך לראות בצורה מרוכזת את כל השרשורים שאני עוקב אחריהם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
J התלבטות בנוגע למשיכת כספי פנסיה בצורה חד פעמית לפורש לפנסיה עקב הכנסות אחרות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 27
ל איזו משכורת צריך כדי לחיות בצורה צנועה לבד בארה"ב? התפתחות אישית 9
AbuNafha פנסיה בחברת ביטוח / בית השקעות VS ניהול פנסיה בצורה עצמאית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 31

נושאים דומים

Back
למעלה