• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ניצול התנודתיות האינהרנטית של מניות

מוריארטי

משתמש רגיל
דירוג
492
האם ניתן לבכל זאת לתזמן את השוק?
הרי המניות נופלות מספר פעמים בשנה - אז נגיד ואני קונה רק כשהשוק נופל, למעשה אני גם זוכה לקנות בזול וגם לפזר את הסיכון שלי (כי עדיין אקנה מספר פעמים בשנה).

השאלה המעניינת כאן היא איך להגדיר "נפילה". בתור הצעה התחלתית נניח שנפילה מוגדרת כך: תקופה של עד שבוע שבה ירד המחיר ב3%. ואולי אפשר גם להגדיר שאם לא קרה דבר כזה במשך רבעון, אז פשוט קונים בכל מחיר.

החסרון הוא שהשיטה תמיד תפספס את הירידות הגדולות באמת, שלקנייה העיוורת יש סיכוי לתפוס - למשל ירידות של 10%. אולי אפשר דווקא לקנות בעליה - אבל רק בתנאי שהיא מגיע אחרי השפל, למשל אם השוק ירד ביותר מ3% - אז ברגע שהוא עולה ב1% קונים.

האם יש בזה משהו או שזה נועד לכשלון? אין כאן תזמון אמיתי של השוק, שכן זמן הקנייה מראש מוגדר באופן שמתוכנן להביא לכך שיהיו מספר קניות בכל שנה.

לצורך העיניין נניח שתיק ההשקעות הוא מאוד פשוט ומורכב ממוצרים בודדים.

דיון תיאורטי בלבד

האם ניתן לבכל זאת לתזמן את השוק?
הרי המניות נופלות מספר פעמים בשנה - אז נגיד ואני קונה רק כשהשוק נופל, למעשה אני גם זוכה לקנות בזול וגם לפזר את הסיכון שלי (כי עדיין אקנה מספר פעמים בשנה).

השאלה המעניינת כאן היא איך להגדיר "נפילה". בתור הצעה התחלתית נניח שנפילה מוגדרת כך: תקופה של עד שבוע שבה ירד המחיר ב3%. ואולי אפשר גם להגדיר שאם לא קרה דבר כזה במשך רבעון, אז פשוט קונים בכל מחיר.

החסרון הוא שהשיטה תמיד תפספס את הירידות הגדולות באמת, שלקנייה העיוורת יש סיכוי לתפוס - למשל ירידות של 10%. אולי אפשר דווקא לקנות בעליה - אבל רק בתנאי שהיא מגיע אחרי השפל, למשל אם השוק ירד ביותר מ3% - אז ברגע שהוא עולה ב1% קונים.

האם יש בזה משהו או שזה נועד לכשלון? אין כאן תזמון אמיתי של השוק, שכן זמן הקנייה מראש מוגדר באופן שמתוכנן להביא לכך שיהיו מספר קניות בכל שנה.

לצורך העיניין נניח שתיק ההשקעות הוא מאוד פשוט ומורכב ממוצרים בודדים.

דיון תיאורטי בלבד
אוקיי, נזרום. אתה קם בבוקר- השוק ירד 1%. אתה קונה? יום אחרי ירד עוד 2%, עכשיו אתה קונה? איך אתה יודע מתי זה יירד מספיק כדי להכנס?
ומה אם השוק עולה 50% במשך חצי שנה רצוף עם 0 תנודתיות ואז יורד 3%? כן אתה תקנה ב 3% הנחה מהשיאים, אבל אתה עדיין קונה בפרמיה של בערך 46% מהיום הראשון שהתחלת לחכות.

בקיצור מה שאני מנסה להגיד שיש הרבה תרחישים שיגרמו לי לפקפק בשיטה כזו. וזה טבע האדם להכנס ללחץ ולהתחיל לקנות ולמכור ולעקוב אחרי חדשות כלכליות כדי לנסות להבין מה קורה, במקום להתרכז בעבודה ובחיים שלו. חיסכון והשקעה זה אמור להיות משהו פסיבי יחסית לדעתי.

הניחוש שלי הוא שזה אולי יכול היה להצליח לפני 30 שנה, אם היית עושה את זה ממש טוב. היום אבל זה כנראה נועד לכישלון. הסוחרים האלגוריתמיים יאכלו אותך בלי מלח כי אתה מתחרה בהם בדיוק בנקודה הכי חזקה שלהם. זה כמו שתלך בלי שום ניסיון לקרב אגרוף נגד אלוף העולם באגרוף, או למעשה נגד כל המתאגרפים המקצועיים יחד. אם אתה רוצה להרוויח, תזמין אותם למשחק שחמט. אתה צריך למצוא משהו שבו אתה יותר טוב מהם, אבל זה ממש לא פשוט ומעטים מאוד מצליחים בזה.

אוקיי, נזרום. אתה קם בבוקר- השוק ירד 1%. אתה קונה? יום אחרי ירד עוד 2%, עכשיו אתה קונה? איך אתה יודע מתי זה יירד מספיק כדי להכנס?
ומה אם השוק עולה 50% במשך חצי שנה רצוף עם 0 תנודתיות ואז יורד 3%? כן אתה תקנה ב 3% הנחה מהשיאים, אבל אתה עדיין קונה בפרמיה של בערך 46% מהיום הראשון שהתחלת לחכות.
התייחסתי ל2 הנקודות האלו...

הניחוש שלי הוא שזה אולי יכול היה להצליח לפני 30 שנה, אם היית עושה את זה ממש טוב. היום אבל זה כנראה נועד לכישלון. הסוחרים האלגוריתמיים יאכלו אותך בלי מלח כי אתה מתחרה בהם בדיוק בנקודה הכי חזקה שלהם. זה כמו שתלך בלי שום ניסיון לקרב אגרוף נגד אלוף העולם באגרוף, או למעשה נגד כל המתאגרפים המקצועיים יחד. אם אתה רוצה להרוויח, תזמין אותם למשחק שחמט. אתה צריך למצוא משהו שבו אתה יותר טוב מהם, אבל זה ממש לא פשוט ומעטים מאוד מצליחים בזה.
אבל הקרב שלי הוא לא נגד הסוחרים, נקודת הרפרנס היא קנייה עיוורת

נועד לכשלון.
בכל אופן - המידע זמין בחינם, ואתה יכול לממש את האסטרטגיה עם כמה שורות קוד, או אפילו אקסל, ולבדוק מה היה קורה בעבר.

נועד לכשלון.
בכל אופן - המידע זמין בחינם, ואתה יכול לממש את האסטרטגיה עם כמה שורות קוד, או אפילו אקסל, ולבדוק מה היה קורה בעבר.
כשלון מבחינת ביצועים זהים לקנייה עיוורת או פחות טובים? ולמה?
אני אבדוק את זה. ניסיתי לפני כשבוע להשתמש בספריות פיננסיות לפייתון וכלום לא עבד... אנסה שוב

כשלון מבחינת ביצועים זהים לקנייה עיוורת או פחות טובים? ולמה?
אני אבדוק את זה. ניסיתי לפני כשבוע להשתמש בספריות פיננסיות לפייתון וכלום לא עבד... אנסה שוב
תסתכל בדף הפרופיל שלי.
טובים פחות. למה? מסים. עמלות. Backtesting overfitting. פסיכולוגיה אנושית.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N ניצול מגן מס - האם יש סיבה שלא? מיסים 8
י השכרת דירה כאשר שכר הדירה כולל חשבונות - כיצד להגן מפני ניצול יתר נדל"ן 10
מ ניצול הפסד בבורסה מיסים 0
ז ניצול זמן בנסיעות התפתחות אישית 19
F ניצול ירידות לשינוי הרכב התיק שוק ההון 1
Z ניצול ירידות לצרכי מס השקעות אלטרנטיביות 6
A ניצול קופת גמל להשקעה בשביל הלוואה שוק ההון 9
ע ניצול אופטימלי של הכנסות מנדל"ן אמריקאי צרכנות פיננסית 47
sha256 ניצול יעיל של פטור המס בקרן ההשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
T ניצול סיטואציה של הסגירה של הלמן אלדובי לטובת שיפור תנאים בניוד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M ניצול הטבות בשביל מתנת הצטרפות - ואז לבטל אוף טופיק 20
P ניצול נקודות זיכוי כנגד ריווחי הון מיסים 14
1337justme ניצול שנתי וקבוע של החזר מס רווחי הון שוק ההון 11
Rahash ניצול פטור מס רווח הון שוק ההון 1
amikal חריגה זמנית מאסטרטגיית השקעה בזמן קורונה לצורך ניצול הזדמנויות שוק ההון 16
S ניצול נקודות זיכוי מס (ועוד כמה שאלות) מיסים 5
M ניצול תעודה הוראה התפתחות אישית 0
U ניצול מצב עתידי בהעלאת ריבית באינפלציה לצורך השקעה הדירה נדל"ן 24
א ניצול הירידות למגן מס שוק ההון 6
H ניצול הירידות לביצוע שינוי טכני בתיק שוק ההון 3
Mr. Bigglesworth ניצול הזדמנות מס עם הירידות האחרונות מיסים 25
I ניצול טיסות מרובות לחול באופן מיטבי צרכנות פיננסית 8
כימאי ניצול כספי החוסכים בקופות הגמל והפנסיה שוק ההון 37
ש ניצול כספי הלוואת משכנתא לנכס חדש נדל"ן 3
adamshalev ניצול נק זכות עם תיק השקעות שוק ההון 30
nmac ניצול פיקדון צבאי להשקעות שוק ההון 26
M ניצול תקרת מס נמוכה בניהול התיק שוק ההון 6
M ניצול מגן מס? שוק ההון 11
I ניצול מגן מס שוק ההון 13
לא חשוב שמות עוקבים אחריך - פגיעה בפרטיות האזרחים לשם ניצול תמימותם? אוף טופיק 6
Jane Doe ניצול אופטימלי של תקציב רילוקיישן - איך הייתם מרהטים דירה מאפס? אוף טופיק 34
זרטוסטרא "ניצול" הטבת מס סוף שנה לקופת גמל שוק ההון 12
Sinister ניצול ה'מפולת' בצורה סולידית שוק ההון 231
ח התייעצות בנושא תכנון מס נקודתי - ניצול רווחי הון חד פעמיים שוק ההון 4
א ניצול הטבת מס בבורסת לונדון/אירלנד שוק ההון 0

נושאים דומים

Back
למעלה