• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מצב עדכני לקרן ישראלית מחקה סנופי או נאסדק?

adamshalev

מודרטור
דירוג
23,045
עברו הרבה שנים מאז שהסתכלתי על קרנות ישראליות, יש קרן מועדפת עם דמי ניהול נמוכים וסבירות נמוכה שיעלו בעתיד?
זכור לי שמגדל היו נורמליים. לא יודע אם דברים השתנו.
המטרה היא לקנות קרן מחקה סנופי או נאסדק בבנק בשקלים ולא לגעת עם רכישות תקופתיות מזדמנות.

עברו הרבה שנים מאז שהסתכלתי על קרנות ישראליות, יש קרן מועדפת עם דמי ניהול נמוכים וסבירות נמוכה שיעלו בעתיד?
המטרה היא לקנות קרן מחקה סנופי או נאסדק בבנק בשקלים ולא לגעת עם רכישות תקופתיות מזדמנות.
יש לך את הקרנות השקליות של בלאקרוק, אינבסקו וכו'.

לא ייעוץ לא המלצה

לקרנות של אינבסקו יש מיסוי ריאלי ודמי ניהול נמוכים.
אולי גם לליקסור.

הקרן הישראלית השקלית של בלאקרוק iShares על מדד S&P 500 הנסחרת בבורסת תל אביב (מספר נייר: 1159250).

שתיהן סינטטיות, לא? אז מה המשמעות של הטבות מס?
בזמנו חקרתי את הנושא וזה מה שמצאתי...
אתה אומר שזה לא רלוונטי לקרנות סינטטיות?

Ireland is the most common domicile for non-US domiciled ETFs, although Luxembourg is another popular non-US domicile for ETFs. Of the two, Ireland has the better treatment for dividends from US stocks. ETFs domiciled in Ireland can take advantage of the US/Ireland treaty rate of 15%, but because of a less favourable US treaty ETFs domiciled in Luxembourg suffer 30% tax withholding on dividends from US stocks.[6][7] In general then, if avoiding US domiciled ETFs you should prefer Ireland domiciled ETFs over Luxembourg domiciled ones unless the ETF itself holds no US stocks.[note 2]

אני אומר שדיבידנדים לא קיימים בקרנות סינטטיות,
כן, זה ידוע.
אבל היה פה שרשור ארוך שדן בנושא שישתמע ממנו שגם לקרנות סינטטיות יש יכולת לנצל את הנושא.
בכל מקרה, אם לי הייתה את האופציה מבין השתיים הייתי בוחר באירית.

אבל היה פה שרשור ארוך שדן בנושא שישתמע ממנו שגם לקרנות סינטטיות יש יכולת לנצל את הנושא.
לנצל איזה נושא?
הייתרון היחיד של קרנות סינטטיות זה שהן מסוגלות לתת תשואה קרובה ל TR (כלומר כולל דיבידנד) בלי באמת לקבל דיבידנד ולכן בלי לשלם עליו מס.
מכאן שלא משנה התושבות של הקרן.
למה?

כן, זה ידוע.
הקרנות סינטתיות על ארצות הברית (גם ליקסור וגם אינבסקו) לא משלמות מס דיבדנד, ומשיגות קרוב ל TR מינוס דמי ניהול.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ש יש מצב שהדמי ניהול באמריקאית מחלקת זה רק מהדיבידנדים שוק ההון 1
נ האקדמיה והמהפכה המשטרית - תמונת מצב פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 74
ר מצב השוק לקראת 2023 שוק ההון 30
A רכישת דירה מקבלן - הסבר לגבי מצב חשבון, ממה להיזהר? נדל"ן 2
H שאלה לגבי תנאי קבלה למחיר למשתכן עקב מצב מסורבל. נדל"ן 17
Zach Moshe החרגה של מצב רפואי מפוליסת בריאות צרכנות פיננסית 11
Myrath שימור הון והקפאת מצב קיים שוק ההון 27
ק גיל 40, מצב כלכלי חדש - מה הלאה? יומני מסע אישיים 32
L מצב שוק הנדל"ן נדל"ן 136
T מצב הפוליטיקה בארץ אוף טופיק 180
U ניצול מצב עתידי בהעלאת ריבית באינפלציה לצורך השקעה הדירה נדל"ן 24
P מה מצב הפורום / עומס? אוף טופיק 35
M למה הכרזה על 'מצב חירום' עשתה בדיוק את ההפך מהמצופה? שוק ההון 33
Yevgeny חלופה ב-IB לנתוני זמן אמת בתשלום - תמונת מצב רגעית (Snapshot) שוק ההון 3
4 אתם חושבים שזה זמן טוב להשקיע בטבע, או שיש מצב שהיא חברה מתה שוק ההון 2
Arrow האם וועד בית חייב לפרסם דו"ח על מצב הכספים, ואם כן מתי וכמה? אוף טופיק 8
the_newbie סקר: אלוקציית נכסים ע"פ מצב משפחתי שוק ההון 36
א עוד לא בן 20; מצב התיק שלי שוק ההון 11
ITS ביטוחים - תמונת מצב אישית - איך להוזיל ומה מיותר? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 28
Yesmad משיכת קרנות\קופות ללא חשבון בנק ישראלי - מצב ביש, רעיונות? צרכנות פיננסית 13
תומס מצב כלכלי סטודנט התפתחות אישית 0
Roi מצב הכלכלה בארץ על פי THE MARKER מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 40
N חוסר הבנה של מצב האג"ח הממשלתי שוק ההון 62
Y באיזה מצב כדאי להקים חברת השקעות במקלט מס כדי לצמצם את נטל המס? שוק ההון 133
Buffett מצב הכלכלה העולמית שוק ההון 70
ע יש מצב שלעולם לא נחווה שוב קריסה בבבורסה? שוק ההון 51
c881 כותרות "אדומות" - בכל מצב. יש להם בכלל צבע כחול בכותרת? שוק ההון 3
doc29 יש מצב שניהול אקטיבי לא כזה גרוע? שוק ההון 21
D המשקיע הנבון עדכני להיום? פוסטים מאיכות נמוכה 5
S איתור מידע עדכני על תיק בניין נדל"ן 7
כימאי עדכני - iShare עושה עליה (או שזה רק עניין שיווקי?) שוק ההון 22
מ מחפש קבוצת רכישה לקרן השתלמות זולה (עדיף IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M מעבר לקרן פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ש הגדלת הפרשת חלק עובד לקרן השתלמות מעבר ל-2.5% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ הבדלים בין תעודת סל-לקרן סל )ספצייפים ברמה הפרקטית( שוק ההון 2
B המלצות לקרן דיבידנדים שוק ההון 15
T ביטוח נכות\אכ"ע בלי הפקדות לקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S חלופה לקרן פנסיה ממוסת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 26
S הבדל בין קרן מחקה תל בונד לקרן אג"ח שוק ההון 4
א מה ההבדל בין קרן כספית לקרן מחקה מק"מ? שוק ההון 0
B הבדל בסיכון בין אג"ח קונצרני לקרן כספית שוק ההון 22
S אלטרנטיבה אגחית לקרן כספית המבטיחה תשואה ריאלית ולא תשואה שקרובה לריבית בנק ישראל? שוק ההון 33
N תחליף לקרן כספית כאזרח אמריקאי שוק ההון 19
S אג״ח (לא מקמ) כתחליף לקרן כספית? שוק ההון 10
א חישוב מס רווח הון - הפקדות לקרן השתלמות (עצמאי) מעל לתקרה המזכה: מיסים 7
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S האם יש הבדל מיסויי בין קופת גמל (לתגמולים) לקרן פנסיה בעת קבלת קצבת פנסיה? (לשכירים) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S העברת כספי פיצויים לקופת גמל והמשך הפקדות תגמולים לקרן פנסיה מקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S האם יש כאן אנשים שמפקידים לקופת גמל ולא לקרן פנסיה משלימה? אם כן - אשמח לשמוע למה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 69

נושאים דומים

Back
למעלה