• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ביטוחים - תמונת מצב אישית - איך להוזיל ומה מיותר?

• פותח הנושא ITS
  • פורסם בתאריך

ITS

משתמש רגיל
דירוג
361
שלום לכולם,

בטח כמו חלק גדול מהאנשים, אני מוצא שאני מוציא הרבה כסף כל חודש על ביטוחים שונים.
אני מבקש את עזרתכם ואת הידע של חברי הפורום כדי להבין איפה ואיך אני יכול לצמצם עלויות של הביטוחים הללו, קרי אילו מהם מיותרים לי ואיך להוזיל את אלו החשובים.

אני עצמאי, בן 36, עם חברה (רווק ע"פ סטטוס), בריא, ללא ילדים ובלי כוונה להביא כאלו בשנה-שנתיים הקרובות.

מכיון שאני עצמאי יש ביטוחים שקשורים למקצוע:
1. ביטוח עסק - בגדול מכסה תביעת צד ג' עד מיליון ש"ח, רשלנות מקצועית עד 500,000 ש"ח וביטוח מבנה עד כ-50,000. אני משלם על ביטוח זה 192 ש"ח בחודש. האם זה הרבה לדעתכם ומנסיונכם? אני לא רוצה לבטל את הביטוח הזה כי אני מחויב לגובה הכיסויים הביטוחיים הללו בחוזה שכירות העסק, אלא רק להבין אם יש מקום לצמצום.
2. ביטוח חיים + אובדן כושר עבודה מקצועי - ביטוח חיים על סכום של 158,000 ש"ח ואובדן כושר עבודה על משכורת של כ-5,250 ש"ח. אני משלם עליו 246 ש"ח חודשית. נשמע לי הרבה ובעיקר אני לא בטוח שאכן אני צריך כזה דבר.

ובנוסף יש ביטוחים אישיים (שאינם קשורים למקצוע):
1. ביטוח בריאות פרטי - כן כן... זה מהביטוחים שלפני 2014 שסוכן הביטוח הצליח לשכנע אותי לקנות ולא לבטל... נראה על פניו שהכיסוי הוא טוב (לפי עיני, אבל איני מבין גדול בנושאים הללו), אבל אני משלם עליו 85 ש"ח חודשית (לאחר התמקחות והוזלה).
2. שב"נ (מאוחדת עדיף) - 70 ש"ח חודשי.
3. ביטוח שיניים - 80 ש"ח חודשי.

הגענו פה לסה"כ של 673 ש"ח בכל חודש!

כל זה עוד לפני שדיברנו על הביטוחים ה"רגילים"... רכב (חובה+מקיף), ביטוח לאומי, קופ"ח, וכו'...

ממש אשמח לתובנות בעניין :roll:
אני מרגיש שהכסף זולג לי מבין האצבעות ואולי ללא הצדקה כלל...:'(

הרגת את העיניים שלי עם כול האדום, האדום הזה...............

ביטוח שיניים זה לא פשוט תשלום מראש על נזק עתידי וודאי (רק בעלות גבוהה יותר)?

מתקשה להאמין שזה ביטוח משתלם. מה הכיסוי שאתה מקבל לעומת התשלום החודשי הגבוה? האם ניצלת אותו עד היום?

הרגת את העיניים שלי עם כול האדום, האדום הזה...............
@yossik צודק, זה באמת כואב גם לי בעיניים לראות את הסכומים האלו יורדים מחשבוני כל חודש...

@Glazgo
ביטוח שיניים זה לא פשוט תשלום מראש על נזק עתידי וודאי (רק בעלות גבוהה יותר)?
אני מניח שכן, זה תשלום על נזק עתידי די וודאי, אך השאלה האם משתלם יותר לעשות ביטוח שכזה או לשלם רק כשמגיעה ה"מכה" בפה...

מתקשה להאמין שזה ביטוח משתלם. מה הכיסוי שאתה מקבל לעומת התשלום החודשי הגבוה? האם ניצלת אותו עד היום?
זה מה שאני מנסה לברר.
מקבלים במסגרת הביטוח טיפולים תקופתיים (כלולים), כגון:
3 טיפולי שיננית
בדיקת רופא שיניים אחת לחצי שנה
במידה ויש צורך בצילומים כדי לקבל אבחנות, הצילומים כלולים.
מעבר לאלו, יש השתתפויות ניכרות של הביטוח בטיפולים משמרים (שורש, עקירות וכד') ללא טיפולים משקמים (השתלות וכו'). לדוגמא, על טיפול שורש שעלה כ-900 ש"ח, הביטוח החזיר לי כ-750 ש"ח.
מבחינת השימוש שלי...
אפשר לומר שנעזרתי בשנים קודמות בהחלט בביטוח בכמה טיפולי שורש ועקירות שהייתי צריך לבצע. מעבר לזה את הזכות לשיננית אני מממש רק פעם בשנה בערך ובדיקה תקופתית אצל רופא אני עושה גם כן אחת לשנה.

אז בשביל מי ביטוח החיים? בשביל החברה?
@בת העמק ,
הביטוח חיים הוא בגלל שהסוכן הסביר לי שאי אפשר לעשות ביטוח אובדן כושר עבודה ללא ביטוח חיים... זו הסיבה היחידה אפשר להגיד. יכול להיות שהוא הטעה אותי או שלא, איני יודע, אבל זה היה התמריץ שלי לעשיית ביטוח החיים. כיסוי אובדן כושר עבודה מקצועי הוא הכיסוי שבעצם עניין אותי בזמנו כשעשיתי את הביטוח לראשונה (לפני 6-7 שנים לפחות) אבל גם לגביו אני כבר לא בטוח שבאמת יש לי בו צורך ושהוא כדאי.

שוב, הכל מסתכם כל חודש ל-673 ש"ח שנשמעים לי כמו הרבה מאוד כסף לשלם באופן חודשי קבוע על ביטוחים, אבל אולי אני טועה ו"יש תמורה בעד האגרה" במקרה הזה.
מה דעתכם?

זה מה שאני מנסה לברר
תבדוק את זה אמפירית.
תחשב כמה שילמת לביטוח בשנים האחרונות וכמה הוא "שילם" לך בהחזרים / חסך לך עלות לטיפולים.
אם אתה מקבל יותר ממה שאתה משלם, ואתה צופה שאתה עתיד להזדקק לטיפולים דומים בעתיד - זה משתלם. אם לא - זה לא.

הכל מסתכם כל חודש ל-673 ש"ח שנשמעים לי כמו הרבה מאוד כסף לשלם באופן חודשי קבוע על ביטוחים
אני מסכים, והדבר הראשון שהייתי בודק הוא המשך הצורך בשב"ן עם קיומו של ביטוח פרטי. יותר משתלם להחזיק רק אחד מהם, אבל תצטרך לבדוק טוב את הכיסוי שלך. (גילוי נאות - לא מחזיק ביטוח שב"ן. מציע לך לחפש על זה בפורום, כתבנו על זה לא מעט).

• אהבתי
Reactions: ITS
הביטוח חיים הוא בגלל שהסוכן הסביר לי שאי אפשר לעשות ביטוח אובדן כושר עבודה ללא ביטוח חיים...
אז הוא שיקר לך. הבן שלי. הרווק, פתח קופת גמל לפנסיה ולכן היה צריך לעשות לחוד את אובדן כושר עבודה. בלי ביטוחי חיים ובלי קצבאות לשאירים.
אולי @נדב יוכל להרחיב אם הוא יציץ לכאן.

• אהבתי
אז הוא שיקר לך
אני מעדיף לכתוב "טעה", ולא רק בגלל שאני סוכן ביטוח, אלא כי אני מעדיף להאמין בבני אדם. לטעמי יש הגיון קטן לעשות ביטוח חיים מסויים למרות שאין לך תלויים וזה בעיקר כדי לקבע מצב בריאות קיים כיוון שבעתיד יצטרך את הביטוח ככל הנראה. יחד עם זה גם א הטיעון שאם חו"ח הולך לעולמו אזי המשפחה הולכת להוציא סכום כסף מסוים.
כאמור, אין הכרח לעשות ביטוח חיים כדי לרכוש א.כ.ע., בעבר היו תוכניות משולבות אבל בחברות שאני עבדתי איתן ניתן היה לרכוש ביטוח חיים של 10,000 ש"ח שעלו שקל אחד.
אני ממליץ לך לבדוק את עלות ביטוח הא.כ.ע שלך - אני לא יודע מה גילך ומה מקצועך אבל הוא לא זול.
לגבי ביטוח בריאות - יש בו חלקים חשובים (תרופות, השתלות) וחלקים שקצת פחות. ביטוח שיניים יכול להיות מאוד כלכלי אם אתה עם בעיות שיניים רבות. אם אין לך - אתה משלם כמעט אלף ש"ח בשנה.
לעניות דעתי - הרובד הראשון של השב"ן (מאוחדת עדיף) מספיק בהחלט, בייחוד אם יש לך ביטוח שיניים או שאתה לא משתמש בשירותי השיניים של הקופה.

• אהבתי
לגבי א.כ.ע. – הייתי מפריד, לצורך הדיון, בין השכר המבוטח לפרמיה.
בא.כ.ע. במקרה של אבדן כושר עבודה מלא תקבל עד 75% מהשכר המבוטח.
כלומר על 5,300 ₪ תקבל בפועל כ-4,000 ₪.
האם מדובר בסכום שיענה על כל הצרכים שלך?
לגבי העלות – אתה יכול להפריד בין עלות ביטוח חיים לבין א.כ.ע.?

מאוחדת עדיף זה יקר לרווקים, רק תעריף המשפחות שלהם משתלם. כללית מושלם למשל זה 48 שח בגילך.

158 אלף שקלים לא ניתן להחשיב כביטוח חיים וזה לא משהו שצריך להשפיע בצורה כזאת על עלות הביטוח, וכמו ש @יוסי כתב מעלי,העלות של הביטוח כולל האבדן כושר עבודה נראית גבוהה מאוד.

אני פשוט ביטלתי הכל ונשארתי עם ביטוח בסיסי של קופת חולים.
מרגיש שעובדים עלי בעיניים. משלים מושלם זהב פלטיניום מורחב. סיעודי שמסיעודי.
במקרה קיצון סביר (ניתוח יקר על חשבוני, מצב סיעודי של כמה שנים, הוצאה של כמה אלפי שקלים בחודש על תרופה שלא בסל), לא אגיע לפת לחם. ולמקרי קיצון בלתי סבירים אני לא מתכוון להערך.

הביטוח חיים הוא בגלל שהסוכן הסביר לי שאי אפשר לעשות ביטוח אובדן כושר עבודה ללא ביטוח חיים...
אז הוא שיקר לך.
בדיוק יצא לי עכשיו לעבור על טופס של הצטרפות לאכ"ע של חברה כלשהי - ובמקרה שלהם לפחות, צריך שיהיה גם איזשהו ביטוח חיים בשביל לפתוח את הפוליסה. מצד שני, בפועל ההכוונה שקיבלתי בע"פ הייתה למלא את זה על ביטוח חיים של 1,000 שח (המינימום, וזה עולה רק כמה עשרות אגורות בחודש).
ככה שלפחות עבור המקרה הספציפי הזה, הניסוח לא היה "שקר", אם כי אולי אפשר היה להכווין את המבוטח בצורה רלוונטית.

מישהו יודע אם כללית מושלם פלטינום זהב וכו האם הם כוללים מקרי קיצון של ניתוחים בחול והשתלות ?

@noname - תכניות השב"ן מפורסמות באתרים של קופות החולים. תוכל למצוא את התשובה שם.

לעניות דעתי - הרובד הראשון של השב"ן (מאוחדת עדיף) מספיק בהחלט
יוסי - מה לגבי העובדה שתרופות אונקולוגיות מצילות חיים לא כלולות בביטוח השב"ן (לעומת ביטוח פרטי)?

תודה רבה לכל המגיבים!

נראה שהדבר הראשון שעלי לטפל בו הוא ביטוח החיים+א.כ.ע
את ביטוח החיים בכוונתי לבטל.
אשמח לקבל המלצות היכן וכיצד כדאי לי לעשות ביטוח א.כ.ע מקצועי - הכוונה איך אני יכול לקבל הצעות ולהשוות ביניהן באופן מרוכז ואשמח גם להמלצות ספיציפיות אם יש לכם/ן.

מה לגבי העובדה שתרופות אונקולוגיות מצילות חיים לא כלולות בביטוח השב"ן (לעומת ביטוח פרטי)?
ענית בעצמך - ביטוח פרטי, בעיקר לתרופות, גם להשתלות.

@יוסי - אני יודע שזו התשובה שלי :) מדבריך פשוט השתמע שבכל הנוגע לביטוח בריאות אתה חושב שדי בביטוח השב"ן הבסיסי, ולדעתי כדאי כבר לקחת ביטוח פרטי שכולל את האלמנטים שציינת, במקום ביטוח השב"ן (ולא בנוסף אליו - משיקולי עלות).

@יוסי - אני יודע שזו התשובה שלי :) מדבריך פשוט השתמע שבכל הנוגע לביטוח בריאות אתה חושב שדי בביטוח השב"ן הבסיסי, ולדעתי כדאי כבר לקחת ביטוח פרטי שכולל את האלמנטים שציינת, במקום ביטוח השב"ן (ולא בנוסף אליו - משיקולי עלות).
כלכלית עדיף משלים שב"ן + שב"ן
מאשר
ביטוח פרטי מהשקל הראשון ללא שבן

מבחינת נוחות יותר נוח להתנהל מול גוף אחד (בהנחה שהוא הגון)

כלכלית עדיף משלים שב"ן + שב"ן
מאשר
ביטוח פרטי מהשקל הראשון ללא שבן
לא נכנס לכך שוב, אבל כבר ציינתי שאצלי למשל זה לא כך, והביטוח מהשקל הראשון יצא זול יותר. מציע לכל אחד לבדוק לגביו באופן אישי.
בנוסף - גם אם העלות של ביטוח פרטי גבוהה יותר במעט מזו של ביטוח השב"ן, שווה בהחלט לשקול זאת בתמורה לקבלת גישה לתרופות אונקולוגיות מצילות חיים.

מבחינת נוחות יותר נוח להתנהל מול גוף אחד (בהנחה שהוא הגון)
+1

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S ביטוחים צרכנות פיננסית 8
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
I כפל ביטוחים ,החזרי ביטוח ותקוף הגשת תביעה. צרכנות פיננסית 0
dudde162000 ביטוחים בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Y ביטוחים צרכנות פיננסית 11
א ניהול ביטוחים צרכנות פיננסית 4
O כדאיות ביטוחים, אשמח לשמוע את דעתכם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
C ביטול כפל ביטוחים בדיעבד צרכנות פיננסית 0
S עלות ביטוחים לפנסיה צרכנות פיננסית 1
T ביטוחים צרכנות פיננסית 17
A ביטוחים בדירה להשקעה נדל"ן 30
K ביטוחים לצעיר בריא צרכנות פיננסית 25
B סיעור מוחות- ביטוחים צרכנות פיננסית 16
B ביטוחים בקרן פנסיה עם מגבלת גיל צרכנות פיננסית 4
amit ביטוחים ,לאחד שלא מבין הרבה צרכנות פיננסית 0
the_newbie ביטוחים לשוכר דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
E ביטוחים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
S ביטוחים צרכנות פיננסית 4
2028_שנת_פרישה ביטוחים לקטסטרופות פיננסיות צרכנות פיננסית 2
ליאור ביטוחים והקטנת עלותם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 27
C ביטוחים נדרשים עבור זוג צעיר צרכנות פיננסית 44
amit ביטוחים לעצמאים צרכנות פיננסית 0
מ איזו קרן פנסיה מחקת סנופי בחרתם ולמה? (יש גם סיכום של תמונת המצב היום) פוסטים מאיכות נמוכה 5
נ האקדמיה והמהפכה המשטרית - תמונת מצב פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 74
Yevgeny חלופה ב-IB לנתוני זמן אמת בתשלום - תמונת מצב רגעית (Snapshot) שוק ההון 3
ש יש מצב שהדמי ניהול באמריקאית מחלקת זה רק מהדיבידנדים שוק ההון 1
ר מצב השוק לקראת 2023 שוק ההון 30
adamshalev מצב עדכני לקרן ישראלית מחקה סנופי או נאסדק? שוק ההון 11
A רכישת דירה מקבלן - הסבר לגבי מצב חשבון, ממה להיזהר? נדל"ן 2
H שאלה לגבי תנאי קבלה למחיר למשתכן עקב מצב מסורבל. נדל"ן 17
Zach Moshe החרגה של מצב רפואי מפוליסת בריאות צרכנות פיננסית 11
Myrath שימור הון והקפאת מצב קיים שוק ההון 27
ק גיל 40, מצב כלכלי חדש - מה הלאה? יומני מסע אישיים 32
L מצב שוק הנדל"ן נדל"ן 136
T מצב הפוליטיקה בארץ אוף טופיק 180
U ניצול מצב עתידי בהעלאת ריבית באינפלציה לצורך השקעה הדירה נדל"ן 24
P מה מצב הפורום / עומס? אוף טופיק 35
M למה הכרזה על 'מצב חירום' עשתה בדיוק את ההפך מהמצופה? שוק ההון 33
4 אתם חושבים שזה זמן טוב להשקיע בטבע, או שיש מצב שהיא חברה מתה שוק ההון 2
Arrow האם וועד בית חייב לפרסם דו"ח על מצב הכספים, ואם כן מתי וכמה? אוף טופיק 8
the_newbie סקר: אלוקציית נכסים ע"פ מצב משפחתי שוק ההון 36
א עוד לא בן 20; מצב התיק שלי שוק ההון 11
Yesmad משיכת קרנות\קופות ללא חשבון בנק ישראלי - מצב ביש, רעיונות? צרכנות פיננסית 13
תומס מצב כלכלי סטודנט התפתחות אישית 0
Roi מצב הכלכלה בארץ על פי THE MARKER מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 40
N חוסר הבנה של מצב האג"ח הממשלתי שוק ההון 62
Y באיזה מצב כדאי להקים חברת השקעות במקלט מס כדי לצמצם את נטל המס? שוק ההון 133
Buffett מצב הכלכלה העולמית שוק ההון 70
ע יש מצב שלעולם לא נחווה שוב קריסה בבבורסה? שוק ההון 51
c881 כותרות "אדומות" - בכל מצב. יש להם בכלל צבע כחול בכותרת? שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה