• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

החרגה של מצב רפואי מפוליסת בריאות

Zach Moshe

משתמש סולידי
דירוג
6
היי,
התחלתי עבודה אצל מעסיק חדש וכחלק מהתנאים הם פותחים ביטוח בריאות לעובדים (לא קולקטיב). יש לי פלטפוס בכף הרגל והחברה המבטחת רוצה להחריג את זה מהפוליסה.
הניסוח הוא: ״מוצהר ומוסכם בזאת כי המבטח לא יהיה אחראי ולא ישלם את תגמולי הביטוח על פי פוליסה זו, בגין מקרה ביטוח הקשור ו/או הנובע מהמחלות ו/או הניתוחים ו/או הטיפולים שהוחרגו ופורטו לעיל.״.
לי זה נשמע מעורפל אבל זה די סטנרטי בתחום ולכן אני שואל כאן -
עד כמה הם יכולים למתוח את החבל בנוגע ל״קשור״/״נובע מ״/...? הרי על כמעט כל בעיה אורטופדית (גב, ברכיים וכו׳..) אפשר להגיד שהיא קשורה לפלטפוס.
מישהו יודע להגיד איזה טיפולים מוחרגים בפועל ואיזה מקבלים אישור במקרה כזה? עד כמה ההחרגה הזאת משמעותית בפועל?

הסוכנת עונה תשובות מתחמקות כמו ״הם לא יכולים לא לשלם על מה שהם רוצים, אנחנו נערער על זה״ וכו׳... אבל בכלל לא ברור לי עד כמה האינטרס שלה ושלי הוא אותו דבר (כנראה שיותר חשוב להם להמשיך לעבוד מול חברת הביטוח, ולא איזה לקוח אחד קטן), וגם קצת מוזר לי לשלם פרמיה חודשית רק כדי שאם אצטרך טיפול, נתחיל דיונים על האם זה מוחרג או לא.

תודה,
צח

אני לא מומחה אבל נראה לי שפלטפוס זה מצב די שכיח ולא משמעותי. הם שאלו אותך ספציפית על זה בשאלון הרפואי או ש"הגדלת ראש"?
נראה לי שהסיבות לעשות ביטוח פרטי הן קטסטרופות רציניות שלא יהיה ניתן לקשור לפלטפוס אם חס וחלילה יקרו לך. באופן כללי נראה לי שהסיכוי לקבל כסף מחברת ביטוח על כאבי גב הוא אפסי גם ללא ההחרגה הזו...
אם החלטת שאתה מעוניין בביטוח לדעתי זו לא סיבה לוותר.

עריכה: כתבתי את הפועל להגדיל בלשון עבר והוא מצנזר משום מה.

תלוי באיזה חברה ואיזה חתם.
בטופס הצטרפות של מנורה לדוגמה בכלל לא שואלים על פלטפוס.
אגב, בשאלון בריאות אל תוסיף מיוזמתך בעיות שלא נשאלת במפורש.
תבדוק עם המעסיק אם הוא מוכן לשלם למנורה במקום לחברה הזו.

• אהבתי
Reactions: HHH
אם אצטרך טיפול, נתחיל דיונים על האם זה מוחרג או לא
זה עלול לקרות בכל מקרה. יש לי ביטוח קולקטיבי והם מנסים לחמוק מתשלום מסוים בתואנה של מצב קיים.

זה עלול לקרות בכל מקרה. יש לי ביטוח קולקטיבי והם מנסים לחמוק מתשלום מסוים בתואנה של מצב קיים.
אם האירוע לא הוחרג בחיתום, מצב קודם רלוונטי רק ל 12 חודשים, כמה זמן עבר מאז שהפוליסה הופקה?
אם האירוע קרה אחרי 12 חודשים מהפקת הפוליסה הם לא יכולים לטעון למצב קודם

עד כמה ההחרגה הזאת משמעותית בפועל?
אי אפשר לדעת עד שלא צריך לתבוע (ובתקווה שלא תצטרך, טפו טפו טפו.)
אבל לרוב הם צריכים להוכיח קשר ישיר, להביא מקורות מהספרות המקצועית, יש יעוצים עם רופאים מומחים, ערעורים.
אם תצטרך איזשהו ניתוח ברגליים/בגב/אורטופדי אני לא אופתע בכלל אם הם ינסו להפיל את זה על הפלטפוס (שיכול לגרום לבעיות קרסוליים, ברכיים, גב, כתפיים).

כל הסיפור *ממש ממש* מוזר. הסטנדרט הוא שאם מצטרפים לפוליסה ממקום העבודה- ממלאים שאלון רפואי סופר מצומצם. אפילו אם הפוליסה מפרגנת - נכנסים בשלושה חודשים הראשונים במקום העבודה ללא חיתום בכלל.
וגם קצת מוזר לי לשלם פרמיה חודשית רק כדי שאם אצטרך טיפול, נתחיל דיונים על האם זה מוחרג או לא
כן חשוב לציין שהביטוח מכסה שמונים אלף נושאים אחרים חוץ מענייני הפלטפוס.

אם האירוע לא הוחרג בחיתום, מצב קודם רלוונטי רק ל 12 חודשים, כמה זמן עבר מאז שהפוליסה הופקה?
אם האירוע קרה אחרי 12 חודשים מהפקת הפוליסה הם לא יכולים לטעון למצב קודם
לא היה חיתום. מבקשים היסטוריה רפואית, לראות מתי אובחן.

לא היה חיתום. מבקשים היסטוריה רפואית, לראות מתי אובחן.
ברור, אבל מקרה הביטוח היה פחות מ 12 חודשים מתחילת הפוליסה?
לדוגמה אם יש לך עקמת שלא הוחרגה, ואחרי שנה וחצי היתה החמרה בעקמת וצריך ניתוח לתיקון העקמת, זה מכוסה.

נערך לאחרונה ב:
ברור, אבל מקרה הביטוח היה פחות מ 12 חודשים מתחילת הפוליסה?
לדוגמה אם יש לך עקמת שלא הוחרגה, ואחרי שנה וחצי היתה החמרה בעקמת וצריך ניתוח לתיקון העקמת, זה מכוסה.
מעדיף שלא לחשוף פרטים רפואיים בפורום ציבורי, אכתוב בפרטי.

אי אפשר לדעת עד שלא צריך לתבוע (ובתקווה שלא תצטרך, טפו טפו טפו.)
אבל לרוב הם צריכים להוכיח קשר ישיר, להביא מקורות מהספרות המקצועית, יש יעוצים עם רופאים מומחים, ערעורים.
אם תצטרך איזשהו ניתוח ברגליים/בגב/אורטופדי אני לא אופתע בכלל אם הם ינסו להפיל את זה על הפלטפוס (שיכול לגרום לבעיות קרסוליים, ברכיים, גב, כתפיים).

כל הסיפור *ממש ממש* מוזר. הסטנדרט הוא שאם מצטרפים לפוליסה ממקום העבודה- ממלאים שאלון רפואי סופר מצומצם. אפילו אם הפוליסה מפרגנת - נכנסים בשלושה חודשים הראשונים במקום העבודה ללא חיתום בכלל.

כן חשוב לציין שהביטוח מכסה שמונים אלף נושאים אחרים חוץ מענייני הפלטפוס.
זאת בדיוק הבעייה בכל זה, שאין חוזה ברור ורק אם תהייה תביעה (ונקווה כמובן שלא) נתחיל לברר אם הם משלמים וכמה. הבעייה היא שאם תהייה תביעה, אני אהיה במצב של לחץ (זמן וכסף) ולהם לא תהייה בעייה למרוח את הזמן ולהתחיל להתפלפל.

בכל מקרה - יש לי פוליסה שהייתה קולקטיב והמשכתי אישית ובה אין החרגה (חשבתי להמשיך אותה רק ל 3 חודשים כדי לכסות על התקופת אכשרה של הפוליסה החדשה שהעבודה קונה). ממה שביררתי (אני אנסה שוב), העבודה לא תשלם על פוליסה חיצונית, רק דרך הסוכן שלהם. יש היגיון בלהחזיק את הפוליסה הפרטית רק בגלל החרגה?

זאת בדיוק הבעייה בכל זה, שאין חוזה ברור ורק אם תהייה תביעה (ונקווה כמובן שלא) נתחיל לברר אם הם משלמים וכמה. הבעייה היא שאם תהייה תביעה, אני אהיה במצב של לחץ (זמן וכסף) ולהם לא תהייה בעייה למרוח את הזמן ולהתחיל להתפלפל.

בכל מקרה - יש לי פוליסה שהייתה קולקטיב והמשכתי אישית ובה אין החרגה (חשבתי להמשיך אותה רק ל 3 חודשים כדי לכסות על התקופת אכשרה של הפוליסה החדשה שהעבודה קונה). ממה שביררתי (אני אנסה שוב), העבודה לא תשלם על פוליסה חיצונית, רק דרך הסוכן שלהם. יש היגיון בלהחזיק את הפוליסה הפרטית רק בגלל החרגה?

תראה זמן טיפול בתביעה זה 30 ימים מרגע קבלת כלל המסמכים. אז בכל מקרה- בביטוחי בריאות, אין באמת דחוף. אם הם צריכים לשלם כסף גדול הם תמיד ימשכו עד סוף ה-30 ימים. בתביעות על ייעוצים וכו' יש חברות שפשוט משלמות כמעט אוטומטית (לי לדוגמא הייתה חוויה מאוד טובה עם הראל בזה).

הייתי משווה בין הפוליסה של העבודה הקודמת לפוליסה של העבודה הנוכחית.
אישית, אם אין הבדלים משמעותיים ביניהן, הייתי שומרת את הפוליסה הישנה בלי ההחרגה. מעדיפה את הראש השקט.
גם יכול להיות שעוד כמה שנים מקום עבודה שלישי יציע לך פוליסה חדשה בלי החרגות... לך תדע.
התשלום הוא יחסית פינאטס, זה כנראה במקסימום 300 שקל בחודש.

*לא ממליצה ולא מייעצת*

אם יש מצב רפואי קיים צריך לשקול אלף פעם אם באמת כדאי לעזוב את הפוליסה הקיימת בה אתה לא מוחרג בכלל.

על איזה נספח נופל הפלטפוס?
אילו בעיות רפואיות נובעות מפלטפוס? האם הטיפול בהן דחוף ומיידי?
כמה זה ישפיע עלייך אם בבוא היום תטפל בפלטפוס ובבעיות שקשורות אליו דרך סל הבריאות או שב"ן? אולי הטיפול הציבורי מספיק? אולי השב"ן מספיק?
האם בעת הצורך תהיה יכול ומוכן לשלם על טיפול פרטי מכספך?
תשובה מנומקת (לעצמך כמובן) על השאלות תעזור לך להגיע להחלטה נכונה יותר עבורך.

מה גם שמאז הרפורמה האחרונה, לא חייב לקחת את כל הביטוח כחבילה אחת באותה חברת ביטוח.
לצורך העניין, אתה יכול לשמר את החלק הרלוונטי בביטוח הנוכחי, ואת שאר הנספחים (תרופות, השתלות וכו'), לקחת בחברת הביטוח החדשה.
או לחלופין לבטח שב"ן של קופת החולים ולהשאיר רק חלק מהנספחים שיהיו רלוונטיים לך. בשב"ן אין חיתום רפואי, רק תקופת אכשרה. הם מחוייבים לקבל כל אחד.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E ניוד פנסיה עם החרגה רפואית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
J ביטוח נסיעות לחו"ל - החרגה צרכנות פיננסית 1
G לעבור לביטוח בריאות חדש למרות החרגה? צרכנות פיננסית 13
מ החרגה בקרן פנסיה צרכנות פיננסית 22
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 6
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 8
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 1
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
ס האם אפשר לקזז ירידת ערך של רכב ממס רווחי הון מיסים 3
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ש חסרונות של פנקס קבלות ממוחשב לעומת ידני? מיסים 6
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
K חברה משותפת בבעלות של כמה חברות יזמות והגדלת הכנסות 12
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G נייר ערך של 50 החברות הגדולות ב-s&p שוק ההון 6
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
Z אם מתחרטים יום אחרי על מכירה של מנייה שהוחזקה שנים שוק ההון 4
P להיות הגירסה הכי טובה של עצמך. התפתחות אישית 14
ה הפסיכולוגיה של הכסף - הספר צרכנות פיננסית 2
S חבות מס של ידועים בציבור כשלאשה אין הכנסה חייבת במס מיסים 2
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
עלילה מסלול חוות דעת על תמהיל של יועץ נדל"ן 32
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
K התחשבות במיסוי בשיקול מכירת נייר ורכישה של אחר? שוק ההון 2
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
ה מה היתרון של קרן אג"ח ממשלתית לעומת קרן כספית? שוק ההון 12
Yuvalbuz3 הנהירה של כל צעירי ישראל ללימודי מדעי המחשב התפתחות אישית 57
S ביטוח סיעודי של קופ"ח מכבי לחייל שמתגייס לשירות סדיר צרכנות פיננסית 0

נושאים דומים

Back
למעלה