משיכת קרנות\קופות ללא חשבון בנק ישראלי - מצב ביש, רעיונות?

Yesmad

משתמש ותיק
דירוג
748
אני לא תושב ישראל כבר קרוב לעשור, ולא מתכוון לחזור אי פעם. במושבי הנוכחי אני משלם 0% מס על רווחי הון ו-15% מס (withheld) על דיבידנדים. מכיוון שכך, החלטתי למשוך את כל הקופות והקרנות שברשותי בישראל ולהעבירם להשקעות תחת תנאי המיסוי לעיל.

כוונתי היתה לחתום על יפוי כח, למשוך את הכסף מהחברות השונות לחשבון בנק של קרוב משפחה, ומשם להעבירו בהעברה אחת מרוכזת לחשבון שלי בחו"ל דרך חברת currencytransfer כדי לקבל הפרש שער מינימלי ולא להשחט ע"י הבנק. לצערי התברר ששתי חברות מסרבות לשחרר כספים לצד שלישי (מנורה ואלטשולר). הן מוכנות לשחרר את הכסף אך ורק לחשבון על שמי. היות ואין לי חשבון בנק בישראל, הן הציעו בטובן להעביר את הכסף ישירות לחו"ל על חשבוני. כמובן שבמצב הזה לא אוכל לעשות העברה אחת מרוכזת כדי לחסוך עמלות, ולא אוכל להעביר דרך צד שלישי כדי לחסוך הפרשי שער. זה הפסד של אלפי דולרים.

רעיונות:
  • פתיחת חשבון בנק ישראלי: ניסיתי לפתוח חשבון בנק "אונליין", אבל הסתבר שכדי לפתוח אותו צריך שכבר יהיה לי חשבון בנק קיים באחד הבנקים הישראלים ("אילו דרישות בנק ישראל, ידינו כבולות").
  • ניוד כל הקרנות והקופות אל חברה שכן מוכנה לשחרר כספים לצד שלישי בעזרת יפוי כח, ואז משיכת הכסף דרך החברה הזו: אני לא בטוח כמה הרעיון הזה ישים ואיך לבצע בצורה מיטבית. האם החברה שאליה אעביר תדרוש תקופת אכשרה כלשהי לפני שאוכל למשוך? כמה זמן תהליך כזה יקח? אשמח למידע, למחשבות ורעיונות.
כל רעיון אחר יתקבל בברכה :)

שמוליק קיפוד

משתמש בכיר
דירוג
1,105
  1. לבדוק אם אחד מהבנקים מוכן לפתוח לך חשבון בנק באמצעות ייפוי כוח נוטריוני שתעביר לקרוב משפחה.
  2. להגיע לארץ לביקור ולפתוח חשבון בנק.
  3. להעביר את הכסף (כנכסים) לברוקר אחר (לדוגמא ל-IB). ההמרות שקל/מטבע אחר בטח יהיו מאוד זולות ותוכל למשוך את הכספים לחשבונך בחו"ל בהעברה יחידה.

מרק עוגיות

משתמש בכיר
דירוג
4,734
להעביר את הכסף (כנכסים) לברוקר אחר (לדוגמא ל-IB). ההמרות שקל/מטבע אחר בטח יהיו מאוד זולות ותוכל למשוך את הכספים לחשבונך בחו"ל בהעברה יחידה.
לא חושבת שאפשר להעביר נכסים מחשבון קופת גמל/קרן השתלמות, אפשר רק למשוך מזומן.

ניוד כל הקרנות והקופות אל חברה שכן מוכנה לשחרר כספים לצד שלישי בעזרת יפוי כח, ואז משיכת הכסף דרך החברה הזו: אני לא בטוח כמה הרעיון הזה ישים ואיך לבצע בצורה מיטבית.
כדי לנייד צריך לחתום על טפסים, יש לדעתי חברות שבהן ניתן לעשות זאת אונליין/בטלפון. ניתן למשוך את הכספים מיד אחרי הניוד, ניוד לוקח בערך חודש.

Yesmad

משתמש ותיק
דירוג
748
תודה על ההצעות!

#1 נבדק שוב ושוב ונחסם ע"י כל סניף שנשאל בנושא. יש חובת נוכחות לזהוי ראשוני. אם מישהו יודע אחרת, על סניף שמקל אולי, נא שתפו.
#2 היא אפשרות יקרה בכסף, זמן, וכאבי ראש. סביר שאעדיף להפסיד אלפי דולרים מאשר להגיע.
#3 אתה בטוח שזו אפשרות? למיטב ידיעתי אני יכול למשוך אותן רק לחשבון בנק על שמי או לנייד אותן לקופה מוכרת אחרת. אין דרך להעביר\למשוך אותן ל-IB עד כמה שאני יודע.

נערך לאחרונה ב:

שמוליק קיפוד

משתמש בכיר
דירוג
1,105
מה עם להעביר לIRA, לקנות משהו ואותו להעביר לברוקר?
עוד אופציה שכנראה לא תעבוד, אבל מה עם להוסיף את אחד מקרוביך כשותף בחשבון ואז יהיה אפשר להעביר את הכספים לחשבון על שמו.

Yesmad

משתמש ותיק
דירוג
748
ניסינו להוסיף אותי כשותף בחשבון בנק של קרובי משפחה (בכמה בנקים), וכמו בנסיון לפתוח חשבון עם יפוי כח, זה נחסם ונדרשה נוכחות.
אולי לא קראתי נכון, אתה מציע להוסיף אותם כמורשים או בעלים בקופות עצמן? זה אפשרי?

MarketTimer

משתמש ותיק
דירוג
685
אולי אתה יכול להגיע לסניף בחו"ל של בנק ישראלי ולפתוח את החשבון שם? או לסניף בחו"ך של בנק זר שיש לן סניף גם בישראל.

שאלה לא קשורה: זה שאתה לא תושב ישראל אומר שלא תשלם שום מס על המשיכה?

Roi

משתמש בכיר
דירוג
3,677
ניסינו להוסיף אותי כשותף בחשבון בנק של קרובי משפחה (בכמה בנקים), וכמו בנסיון לפתוח חשבון עם יפוי כח, זה נחסם ונדרשה נוכחות.
אולי לא קראתי נכון, אתה מציע להוסיף אותם כמורשים או בעלים בקופות עצמן? זה אפשרי?
במקרה שלך, נראה שהכי זול זו טיסה לארץ לצורך הסידורים ושלום על ישראל, יש דברים שאי אפשר לעשות בשלט רחוק, הבנק צודק.

קפה שחור

משתמש בכיר
דירוג
10,033
הן מוכנות לשחרר את הכסף אך ורק לחשבון על שמי
האם חוץ מזה שהחשבון אמור להיות על שימך, הוא חייב להיות בבנק ישראלי? או רק לצורך פתיחת החשבון הוירטואלי?
לא כל כך הבנתי מהניסוח שלך האם הם מוכנים לשחרר את הכסף לחשבון בחו"ל שהוא על שימך?

סתם הצעה (לאחר הקפה) , אני מניח שיש לך חשבון בבנק בחו"ל תרים אליו טלפון ותודיע לו שעומדים להכנס XXX שקלים ואתה מבקש לקבל הצעה טובה להמרה ואם הם מוכנים לקבל אותם (בכלל)

Yesmad

משתמש ותיק
דירוג
748
אולי אתה יכול להגיע לסניף בחו"ל של בנק ישראלי ולפתוח את החשבון שם? או לסניף בחו"ך של בנק זר שיש לן סניף גם בישראל.

שאלה לא קשורה: זה שאתה לא תושב ישראל אומר שלא תשלם שום מס על המשיכה?
תודה, זה רעיון מעניין. אני חושב שהאופציה היחידה באיזורי היא סיטיבנק. הבעיה העיקרית איתם היא שהם דורשים הפקדה של סכומים גבוהים מאוד כדי לפתוח חשבון, ולא בדיוק ידועים בגמישות שלהם. אני אנסה איתם ואחקור עוד אופציות.

כל הקופות והקרנות שאני מושך נמצאות במצב נזיל או שאפשר להחיל ותק כדי להנזיל אותן.

האם חוץ מזה שהחשבון אמור להיות על שימך, הוא חייב להיות בבנק ישראלי? או רק לצורך פתיחת החשבון הוירטואלי?
לא כל כך הבנתי מהניסוח שלך האם הם מוכנים לשחרר את הכסף לחשבון בחו"ל שהוא על שימך?
כמו שכתבתי בהודעה הראשונה:
היות ואין לי חשבון בנק בישראל, הן הציעו בטובן להעביר את הכסף ישירות לחו"ל על חשבוני.
אז כן, הקרנות מוכנות להעביר לבנק שלי בחו"ל, אבל אז אפסיד קשות מבחינת עמלות והפרשי שער.
הבנקים הישראלים לא מוכנים להסתמך על חשבונות שלי בחו"ל כדי לפתוח לי חשבון בישראל.
אני מניח שיש לך חשבון בבנק בחו"ל תרים אליו טלפון ותודיע לו שעומדים להכנס XXX שקלים ואתה מבקש לקבל הצעה טובה להמרה
כן, אני מקווה שלא אגיע לברירת המחדל הזו. אין סיכוי לקבל הפרשי שער קרובים ל-currencytransfer.

לסיכום ביניים, אני חושב שכרגע הרעיון לנייד את הקופות לחברה שמוכנה להעביר לצד ג' הוא הכי מעשי. אמנם אאלץ לחכות חודש, אבל אצמצם הפסדים בהרבה. אנסה ביום שני לדבר עם סיטיבנק ולחפש עוד בנקים בינלאומיים רלבנטיים, אבל זה לונג שוט.

תודה!

Everything_Nice

משתמש ותיק
דירוג
272
בעיקרון מאד בעייתי לשלם לצד ג' , אני מכיר שניתן באופן חריג לחתום על כתב שיפוי מול הקונסול במדינה בה אתה גר ולהעביר את הכסף לחשבון בן/ת משפחה מקרבה ראשונה בלבד.
תשאל את מנורה ואלטשולר אם זה ניתן , זה אמור להיות אצל כולם הנוהל ה"חריג" הזה. יש סיכוי סביר שחלק מהחברות מסרבות לבצע אותו.
בכל מקרה אם זה לא דחוף במיידי ומתי שהוא נראה לך שתקפוץ לביקור לדעתי זה הכי טוב.

Yesmad

משתמש ותיק
דירוג
748
אחת הקופות כבר אישרה לי תשלום לצד ג' מקרבה ראשונה (שתי האחרות שהזכרתי סירבו לכבד יפוי כח - לא שאלתי ספציפית על יפוי כח קונסולרי), וכך עלתה תכנית הניוד הנ"ל. ההנחה (או התקווה :)) היא שאותה קופה תאשר העברה לצד ג' בכל קרן או קופה שמנוהלת דרכה.

אני מגיע לישראל לעיתים מאוד רחוקות, יהיה חבל לחכות עכשיו כמה שנים.

MarketTimer

משתמש ותיק
דירוג
685
הזכרת כמה פעמים גם "קופות" וגם "קרנות". הכוונה לקרנות פנסיה? אני מבין איך קופת גמל יכולה להיות נזילה אבל לא שמעתי אף פעם על קרן פנסיה נזילה. אתה בטוח שלא ינכו לך מס במקור?

Yesmad

משתמש ותיק
דירוג
748
קרנות השתלמות וקופות גמל בלבד :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R משיכת נתוני קרנות סל ישראליות ל גוגל שיטס-GOOGLE SHEETS, אוף טופיק 3
א משיכת כספים ע"י יורשים מקרנות פנסיה של נפטר - עמיתים קרנות הפנסיה הותיקות צרכנות פיננסית 0
T איך מדווחים בדוח השנתי על משיכת פקדון בנקאי עם רווחים פטורים? מיסים 3
ל משיכת מט״ח מכספומט בחו״ל צרכנות פיננסית 39
O משיכת כספי פנסיה לפני גיל 67 לבעלי בעיות בריאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S משיכת תגמולים מקרן פנסיה + קרוב משפחה מדרגה ראשונה עם נכות קבועה של 100% שוק ההון 7
א משיכת כספי IRA במט"ח ללא המרה לחשבון בחו"ל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
D משיכת הכסף מהפיקדון הצבאי בשביל להכניס לשוק הוון שוק ההון 11
I החזר מס- השפעה של משיכת פיצויים מיסים 6
U משיכת כספים מקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
I משיכת רווחים מהתיק הפרטי לאחר גיל 60 שוק ההון 0
V משיכת כספי תגמולים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
A משיכת כספים מתוך קרן השתלמות IRA על ידי הגוף הפנסיוני ללא רשות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y משיכת קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
הדבורה מיה משיכת שקלים מאינטראקטיב לחשבון פפר ברוקרים ופלטפורמות מסחר 5
I משיכת נתונים - מיי גמל נט פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D משיכת כספי פיצויים להשקעה - השלכה עתידית מיסים 6
I משיכת פנסיה פרישה מוקדמת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A משיכת סכום גבוה מ- interactive brokers ברוקרים ופלטפורמות מסחר 6
A משיכת שיק מחשבון סגור צרכנות פיננסית 2
C משיכת כספי פיצויים פטורים משפיע על פטור מס עתידי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
J משיכת כספי פנסיה שלא משיוכים. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
מ משיכת נתוני מסחר לצורך עיבוד בתוכנה סטטיסטית שוק ההון 3
1337justme משיכת כספים לא פטורים מקה"ש וכספי פיצויים מהפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 21
D אישור למס הכנסה לצורך משיכת כספי הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
1337justme מס' שאלות לגביי טופס 867 עם דיבידנים בחו"ל ובארץ + משיכת כספים מקופ"ג מיסים 33
L משיכת פיצויים לאחר סיום עבודה מיסים 4
D משיכת כספי פנסיה ללא מס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ע משיכת כספי תגמולים מקרן פנסיה ותיקה עם יתרה נמוכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S בעד ונגד משיכת כספי פיצויים פטורים מקרן פנסיה מחקה S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
F משיכת ניירות ערך מקרן השתלמות IRA - אפשרי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
ה משיכת רווחי הון - זה בעצם כ"כ פשוט? שוק ההון 13
D עמותה - משיכת שכר אוף טופיק 6
D.Tanz משיכת פיצויים פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
M משיכת כספי פנסיה אוף טופיק 23
Blue משיכת קופת גמל קטנה בפטור ממס מיסים 2
מ משיכת rsu לצורך פיזור. מה עושים עם המס? שוק ההון 5
R משיכת הפרשות מעל התקרה לפנסיה שחויבו במס צרכנות פיננסית 12
I האם "לנצל" את אפשרות משיכת קרן השתלמות בקורונה להשקעה עצמאית? שוק ההון 1
J משיכת קרן השתלמות לא נזילה לפי הוראת שעה צרכנות פיננסית 4
A משיכת כספים מהפיקדון צרכנות פיננסית 19
JG1 אולי בכל זאת? משיכת פנסיה לפני גיל פרישה צרכנות פיננסית 2