• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מפסיד על הפנסיה שלי

עומר12

משתמש רשום
דירוג
0
הפנסיה שלי נמצאת בכלל ביטוח. דמי הניהול שאני משלם כרגע הם 4% מההפקדות ו0.25% מהצבירה.
לפי הדוח השנתי, בשנתיים האחרונות (אני רק שנתיים נמצא אצלם) הקופה שלי רק מפסידה בעקבות דמי הניהול הגבוהים ובעקבות כך שהרווחים שלהם לא מתקרבים ל4%.
ההגיון אומר שכדי להרוויח, התשואה השנתית צריכה להיות גבוהה יותר מדמי הניהול שהם גובים, אני צודק?
זאת טענה מספקת לדרוש הורדה בדמי הניהול?
חשוב לציין שהמשכורת אינה גבוהה

זאת טענה מספקת לדרוש הורדה בדמי הניהול?
בכמה הם כבר יורידו? תבחר לעצמך קרן פנסיה אחרת שיש בה דמי ניהול נמוכים. זכותך לבחור את קרן הפנסיה שלך. עדיף גם קרן שמשקיעה בסוגי השקעות שמקובלים עליך.
יש אתר למשרד האוצר שנקרא "פנסיה-נט" ואתה יכול לראות את דמי הניהול של כל הקרנות וגם במה הן משקיעות. יש גם הרבה חומר כאן בפורום.

הם לא עשו יותר מ-0.25% תשואה בשנתיים האחרונות?
באיזה מסלול?

דרך סוכן או לבד?
אתה יכול פשוט להרים טלפון ולבקש להוריד דמי ניהול.
או לפנות לקרנות ברירת מחדל 1.3~1.5 מההפקדה ו-0.01~0.001 מהצבירה.
או כל קרן אחרת.

הם לא עשו יותר מ-0.25% תשואה בשנתיים האחרונות?
באיזה מסלול?
ייתכן שרוב חסכונו של השואל הוא בהפקדות החודשיות, כי טרם צבר צבירה משמעותית, מה שמוביל לכך שדווקא דמי הניהול מהפקדה חיסלו לו את התשואה..

ייתכן שרוב חסכונו של השואל הוא בהפקדות החודשיות, כי טרם צבר צבירה משמעותית, מה שמוביל לכך שדווקא דמי הניהול מהפקדה חיסלו לו את התשואה..
אם הוא רואה הפסד בדוחות של הפנסיה/באתר זה לא יכול להיות כתוצאה מדמי הניהול מההפקדות.

אם הוא רואה הפסד בדוחות של הפנסיה/באתר זה לא יכול להיות כתוצאה מדמי הניהול מההפקדות.
זה לא חייב להופיע כהפסד, כל מה שצריך זה לראות שסה"כ ההפקדות לקופה קטנות מסה"כ הנכסים שמצויים בה..

זה יכול לנבוע מביטוחים. יתכן שהמסלול שלך עתיר ביטוח. תבדוק.

דמי ניהול אסטרונומיים. עבור לברירת מחדל ויפה שעה אחת קודם.

בהחלט דמ"נ שגבוהים מהממוצע. אני חושב שאם אתה ללא סוכן תוכל לבקש הטבה.
לאמא שלי הייתה תקופה ארוכה של דמ"נ מקסימליים וברוב הדוחות התשואה עלתה על גובה דמ"נ שנלקחו.
אני חושב שאם עשית חישוב אולי לקחת גם אם הסכום שמופרש בעבור כיסוי ביטוחי וגם אז לא בטוח. מצב נוסף הוא שהקרן חדשה לגמרי ללא צבירה קודמת.
התשואות בכלל פנסיה נראה שהיו לא מהנמוכות בענף בשנתיים האחרונות.

4% מההפקדות
דמי הניהול שנגבים מההפקדות גבוהים מאד! זה נכון במיוחד אם אתה במצב שבו אין לך צבירה גבוהה, אבל גם בכל סיטואציה אחרת הם פשוט גבוהים מדי.
חשוב מאד שתפעל להפחתה של דמי הניהול:
1. בדוק אפשרות לעבור לקרנות ברירת המחדל. בהלמן אלדובי דמי הניהול הם 0.001% מהצבירה, 1.49% מההפקדות ובמיטב דש הם 0.01% מהצבירה, 1.31% מההפקדות. יש גם חסרונות לקרנות האלו, אבל נראה שבמצב המדובר הם בטלים בשישים לעומת דמי הניהול הנוכחיים שלך. היה דיון בנושא כאן.
2. בצע סקר שוק בין קרנות שונות, נסה להתמקח. הסבירות שתוכל להגיע לדמי הניהול שמוצעים בקרנות ברירות המחדל הוא אפסי, אבל לעתים לקרנות הגדולות יש יתרונות על פני הקטנות.
3. תתמקח מול כלל ביטוח.

מעבר מקרן פנסיה אחת לשנייה זאת פעולה פשוטה. ברגע שתצטרף לאחת הקרנות החברה תבצע עבורך את כל הבירוקרטיה. לאורך זמן זה יכול לחסוך לך מאות אלפי שקלים.

בקשר לקרנות ברירות המחדל:
ממש בקרוב (אוקטובר 2018) אמור להתבצע מכרז חדש לקביעת קרנות ברירות המחדל. אני לא יודע איך זה ישפיע על הקרנות והאם הלמן אלדובי ומיטב דש יהיו מחויבים לאחר מכן לאותם דמי ניהול כפי שהציעו במכרז הקודם (שפוקע במהלך אוקטובר הקרוב). אם תצטרף אליהן במהלך אוקטובר, הן יהיו מחויבות לדמי הניהול האלה במשך 10 השנים הבאות.
יכול להיות שכדאי למהר ולטפל בזה בהקדם על מנת להבטיח לכל הפחות את דמי הניהול האלה, אבל במקביל לעקוב אחר תוצאות המכרז החדש ולעבור במידה שיזכו קרנות שיציעו דמי ניהול טובים יותר.

סוג של פוקע. מי שנכנס עד המכרז החדש זכאי לדמי הניהול הקודמים (הנמוכים מאוד) מובטחים לעשר שנים. החל מהמכרז החדש דמי הניהול יהיו לפי החדשים (לא כל כך נמוכים וזאת על פי דרישות המכרז)

סוג של פוקע. מי שנכנס עד המכרז החדש זכאי לדמי הניהול הקודמים (הנמוכים מאוד) מובטחים לעשר שנים. החל מהמכרז החדש דמי הניהול יהיו לפי החדשים (לא כל כך נמוכים וזאת על פי דרישות המכרז)
האם משתנים תנאי הקבלה של העמיתים לקופה? האם מתחיל סינון רפואי? (שכרגע לא קיים)

לא צפוי להיות סינון, עדיין אמורות להיות קרנות ברירת מחדל.
פעם שעברה דמי הניהול היו הקריטריון העיקרי לבחירה וזכו מי שנתנו הכי נמוך.
הפעם מדברים על מינימום דמי ניהול של 1% מהפקדה (פחות מהזוכים הקיימים) ושל 0.05% (קצת יותר מהקיים) במטרה למשוך עוד שחקנים.
היה אמור כבר להתקיים ולהתפרסם. לא ברור לי אם זה כבר קרה ולא מצאתי מידע על כך בנתיים.

לא ידעתי שהתנאים הקודמים כבר לא יהיו תקפים...
במידה ולבן זוגי יש קרן פנסיה ברירת מחדל, והוא בדיוק מנייד לשם קרנות פנסיה מחברות אחרות, יכולים לדרוש ממנו דמי ניהול גבוהים יותר לפי המכרז החדש?

יהיו תקפים לקיימים (עד 10 שנים מהמכרז הראשון) , אבל כנראה שלא למצטרפים חדשים
תודה!
השאלה אם ניוד כספים לחשבון קיים נחשב ללקוח קיים שנשאר עם התנאים הישנים.

תודה!
השאלה אם ניוד כספים לחשבון קיים נחשב ללקוח קיים שנשאר עם התנאים הישנים.
יש הרבה שאלות פתוחות שהחברות יחליטו בעצמן בתום המכרז
צפויים לסגור את המכרז בחודש נובמבר, לא ידוע לי אם זה אכן יקרה בפועל במועד

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א האם התיק שלי מפסיד כתוצאה מפיחות השקל? שוק ההון 6
F כמה כסף אני מפסיד כשלא מחדש את הרכב? צרכנות פיננסית 37
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ג שיקולים בחשיפה למטח בקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
T ביטוח נכות\אכ"ע בלי הפקדות לקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
F האם קרנות הפנסיה כרגע בירידה בשל המצב? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
B כמה לשים בקרן הפנסיה כמובטל בכל חודש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
ב האם מעבר בין מסלולי השקעה בקרן הפנסיה מצריך חיתום רפואי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
S רגע לפני מעבר ל-IRA התיעצות אחרונה - האם לנייד כסף מקרן הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
S האם יש מוטיבציה להשקיע את כספי הפנסיה מרגע שנקבעה הקצבה הפנסיונית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
B גוף מנהל לקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Michel רצץ זכויות ביטוח בקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ה צימצום משכנתא באמצעות קרן הפנסיה נדל"ן 6
צ העברת קרן הפנסיה מסנופי לקרן משולבת סנופי+נאסד"ק פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
T מחשבות על הפנסיה ואיזה סיכון כדי לקחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
B התייעצות לגבי העברת הפנסיה וקרן ההשתלמות למסלול מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
מ זיכוי מס על מטריה לקרן הפנסיה לשכיר מיסים 6
M 2 הצעות שקיבלתי לקרן הפנסיה, אשמח לדעתכם. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
I משיכה מקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
P איזה מחברות הפנסיה עם אאוטסורסינג לממשק מעסיקים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
AbuNafha השלמת הכנסה מביטוח לאומי לאחר פרישה לפנסיה, והורשת קרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 39
G מעבר בין מסלולי הביטוח בקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
נ ניכוי מס מכספי פיצויים בקרן הפנסיה מיסים 17
B הלאמות של קרנות הפנסיה - במדינות אחרות אוף טופיק 17
S הפקדות רטרואקטיביות לקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ו האם חברת הפנסיה עשתה לי תרגיל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
N כמה להפריש לקרן הפנסיה בתור עצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
N זיכוי וניכוי בקרן הפנסיה לעצמאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
C שאלות על הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
O מרכיב הפיצויים בקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
י הסיכון שבהשקעת כל הפנסיה וההשתלמות באותו מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
C האם הלך על הפנסיה שלי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
Dončić האם חברות הפנסיה מבצעות פעולות שהן ספק כשרות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
M הפקדה מעל לתקרת הפנסיה המקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S השכר שממנו מחושבות הפרשות הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
האזרח החשדן הלוואה מקרן השתלמות או מקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
tomer111 האם צריך לעשות לבצע פעולה אקטיבית בקרן הפנסיה לומר לה שפורש בגיל 60 שמתחיל לקבל פנסיה בגיל 60? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S סיום עבודה והתחלת הכשרה מקצועית-מה כדאי לדעת בנוגע לקרן הפנסיה ולקרן ההשתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
deussex למה בעצם לא לשים את קופת הפנסיה לעקוב אחרי מסלול מנייתי, אלא דווקא סנופי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
R מעבר לארה"ב עם ויזת L (עם תהליך מיידי של גרין קארד לאחר ההגעה)- מה עושים עם הפנסיה וקרנות ההשתלמות? מיסים 0
D ביקשתי לקבל פירוט של חישוב ביטוח הנכות מקרן הפנסיה וקיבלתי בתגובה ענו לי שאין אפשרות לשלוח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
deussex איך ההורים שלכם (דור הפנסיה) שומר על ערך הקניה של הכסף שלהם בבנק ? שוק ההון 16
I מעסיק משך כספים מקרן הפנסיה שלי. הגיוני? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
T האם יש הבדל בין קרנות הפנסיה מחקות מדד S&P 500? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
c881 דיבורים על דמי ניהול דיפרנציאלים בקרנות הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
א האם קרנות הפנסיה מחייבות להשקיע חלק מהכספים בשוק ההון הישראלי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
R העלאת הריבית לחישוב קצבת הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
שם משתמש בעייתי חישוב גס: כמה שקל אחד בקרן הפנסיה שווה לקצבה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
deussex בשנת 2022 צפויה להיפסק הנפקת איגרות חוב מיועדות לקרנות הפנסיה בישראל פוסטים מאיכות נמוכה 25

נושאים דומים

Back
למעלה