• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מעוניין להפסיק לרכוש שישיות מים - איזה פתרון קיים יש?

גשם לא נופל להגדרה של "שאר זרמים ומקווים של מים"?
גשם זה זרם? גשם הוא טיפות
בכל מקרה כמו שציינתי למעלה, יש בעשור האחרון הרבה מערכות כאלה שמשווקות ומותקנות בישראל, בעיקר בירושלים וצפת ההרריות; אם זה לא היה חוקי היינו שומעים על הנושא יותר בכותרות.

גשם זה זרם? גשם הוא טיפות
להבנתי גם טיפות נופלות להגדרה אבל קטונתי.
יש בעשור האחרון הרבה מערכות כאלה שמשווקות ומותקנות בישראל, בעיקר בירושלים וצפת ההרריות; אם זה לא היה חוקי היינו שומעים על הנושא יותר בכותרות.
זה שיש לא אומר שזה תקין מבחינת החוק, או שזה בהיקף שלא מספיק חשוב לרשויות המדינה לאכוף.
בכל מקרה אין לי מושג אם זה חוקי או לא, מציע שמי שמשתמש במערכות כאלו יברר בעצמו.

לפי לשון החוק זה לא חוקי לאסוף מי גשם. היו כמה ניסיונות להפוך את זה לחוקי בהצעות חוק (יואל חסון בכנסת ה18 ודב חנין ב2018) שלפי דעתי לא התקבלו. בפרקטיקה אף אחד לא יאכוף את זה כפי שלא אוכפים הרבה חוקים אחרים. אבל אני בטוח שהמשפטנים פה יוכלו להרחיב יותר טוב ממני. @גרהם

לפי לשון החוק זה לא חוקי לאסוף מי גשם. היו כמה ניסיונות להפוך את זה לחוקי בהצעות חוק (יואל חסון בכנסת ה18 ודב חנין ב2018) שלפי דעתי לא התקבלו. בפרקטיקה אף אחד לא יאכוף את זה כפי שלא אוכפים הרבה חוקים אחרים. אבל אני בטוח שהמשפטנים פה יוכלו להרחיב יותר טוב ממני. @גרהם
אין לי שמץ של מושג, אז אתן את הניחוש שלי שאין לו יתרון מקצועי על אף ניחוש אחר.
אני מניח שתכלית החוק היא למנוע מצב בו בעלות במקרקעין תאפשר אגירה של מים שהם משאב חשוב ובפרט למנוע אגירה של מים שנגרעים מהכלל. קשה לי לראות מה האינטרס למנוע אגירה וודאי שימוש בכמות ביתית שלא נגרעת מהכלל, כי אם לא ייעשה ב שימוש על ידי בעלי המקרקעין הם פשוט יקוו באדמה. כל זה ברמה הפורמלית.
ברמה המעשית המדינה לא אוכפת חוקים שמגנים על אינטרסים חשובים יותר. קשה לי לראות פקחים מלווים בשוטרים משיגים צו שיפוטי לםרוץ לבית כדי לתפוש בו גיגית לאגירת מי גשמים.

נערך לאחרונה ב:
אתה זוכר מקרה שנשפך למי המוביל הארצי כמות גדולה של כלור (או אמוניה, לא זוכר כרגע באיזה כומר משתמשים לטיהור המים)
לא שלא שופכים ברגיל, פשוט מישהו שכח לסגור את הברז.
ולא התקפת סייבר, מישהו שכח פשוט את הברז.
איזה מזל שמדינה מפקחת על איכות המים.
האשם שילם ב... וב...
לא משנה.

טוב ים המלח זה לא מי שתיה, אז אפשר למכור ל-כי"ל
ומתקני התפלה, עדיף שתפעיל חברה של תשובה.
כי את הבארות כבר מכרנו ל-מי עדן/ נביעות/ עין גדי.

נ.ב.
מישהו פעם אמר לי "הממשלה תמיד עושה קצת מידי, מאוחר מידי ועקום מידי".

הסיבה ללמה אסור לאגור מי גשם זה כדי שתצטרך לשלם על מים למדינה.
מזל שלא אומרים לכל בעלי החצרות להתקין גגות כדי שהמים לא יעברו בדשא.
למרות זאת כמעט לכל האנשים בכל שנות המדינה הייתה גישה למי שתייה נקיים ובריאים,
יש מדינות כמו ארה"ב שזה לא תמיד נכון.

אני קניתי מערכת אוסמוזה הפוכה עם מינרליזטור ובנוסף אני מערבב את המים עם מעט מים מינרלים רק כדי להיות בטוח (קצת פחות מליטר אחד ביום של מים מינרלים).
במי ברז ייתכן שיש מתכות כבדות ופלואוריד שמומלץ מאוד להימנע מהם. מסננים פשוטים כמו תמי 4 וכו' לא ממש יעילים.
לידיעת הקוראים:
אין מתכות כבדות בריכוז מסוכן במי השתייה , הבנתי שמתקינים פיראטיים של מערכות ל"טיפול במים" בעבר אמרו את זה.
פלואוריד מאוד מומלץ שיהיה הוא מחליף את יון ההידקוסיד באמייל השן וכך משפר את העמידות שלה לעששת,
זאת הסיבה שמוסיפים אותו למשחת שיניים.

למרות זאת כמעט לכל האנשים בכל שנות המדינה הייתה גישה למי שתייה נקיים ובריאים,
נכון...
חוץ מאותו שבוע שנאסר לשתות מהברז ונשלחו לקנות בקבוקים.
יש מדינות כמו ארה"ב שזה לא תמיד נכון.
בארה"ב מחלקת המים היא מקומית ולא כלל ארצית.
מה שמוביל לאירועים כמו אלו - https://naacp.org/campaigns/jackson-water-crisis
מה גם שארה"ב קמה לפני שהמציאו מערכות הובלת מים ארצית... אז להגיד שאצלנו בכל שנות המדינה היו מי שתיה לעומת ארה"ב/ בריטניה/ צרפת... יהיה נסיון להתעלם מהשנים בהן המדינה קיימת.

לידיעת הקוראים:
אין מתכות כבדות בריכוז מסוכן במי השתייה , הבנתי שמתקינים פיראטיים של מערכות ל"טיפול במים" בעבר אמרו את זה.
פלואוריד מאוד מומלץ שיהיה הוא מחליף את יון ההידקוסיד באמייל השן וכך משפר את העמידות שלה לעששת,
זאת הסיבה שמוסיפים אותו למשחת שיניים.
יש מתכות כבדות במי השתייה בריכוז נמוך, אבל הבעיה היא שעופרת מזיקה (בעיקר לילדים) בכל מינון לכן רכשתי מערכת אוסמוזה הפוכה כדי להפחית את המינון.
ופלואוריד לא ממש מונע עששת, אבל כן מחליש את השיניים וגורם להן להישבר יותר בקלות. מה שמונע עששת, זאת תזונה דלה בסוכרים ועמילנים + אכילת מזון מותסס שמכיל חיידקים פרוביוטיים.

ופלואוריד לא ממש מונע עששת, אבל כן מחליש את השיניים וגורם להן להישבר יותר בקלות. מה שמונע עששת, זאת תזונה דלה בסוכרים ועמילנים + אכילת מזון מותסס שמכיל חיידקים פרוביוטיים.
בבקשה אל תלך לשם...
ראיתי פעם תמונות של פיות מאזורים בלי תוסף פלואוריד. ולא, "אמא ואבא בני דודים" לא מכסה את הסיבה.
ולפחות תגיד שאתה מצחצח לילדים שיניים עם משחה תקנית.
ולא חלילה
20221007_191756.jpg

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
ראיתי פעם תמונות של פיות מאזורים בלי תוסף פלואוריד
אם אין עמילנים וסוכרים בתזונה אין חורים בשיניים. חקרתי הרבה את הנושא הזה.
וחוץ מזה אנחנו צורכים מספיק פלואוריד ממקורות שונים, להוסיף עוד בצורה מלאכותית זה מזיק.

אם אין עמילנים וסוכרים בתזונה אין חורים בשיניים. חקרתי הרבה את הנושא הזה.
וחוץ מזה אנחנו צורכים מספיק פלואוריד ממקורות שונים, להוסיף עוד בצורה מלאכותית זה מזיק.
תראה...
פעם אחרונה שהחליטו להכניס פלואוריד למים, זה היה שהצליחו לשכנע את ליצמן (אאל"ט) להמשיך להוסיף.
הצליחו להוכיח לו באותות ומופתים שזה דווקא כן עוזר לשיניים של ילדים.
ומה שהוא הצליח להכניס למערכת כדי לחסוך למשפחות עם ילדים עלות טיפולי שיניים - הוא לקח.
אז תהנה מזה.

(להוסיף, אם אני זוכר נכון, גרמן הסכימה להשאיר את התוספת)

היו כמה ניסיונות להפוך את זה לחוקי בהצעות חוק (יואל חסון בכנסת ה18 ודב חנין ב2018) שלפי דעתי לא התקבלו.
ואפילו הם סייגו את ההצעה כך שהשימוש במים האלה לא יכללו שתיה.
מכך אפשר להבין שזה לא יתן פתרון למי שרוצה להפסיק לקנות שישיית מים מינרלים.
נ.ב מעבר למה שכתב ניצן על הסכנות הבריאותיות של דגירת יתושים, צריך לזכור שהגשם הוא מים בלי מינרלים ולכן מסוכן לשתיה. המינרלים מצטרפים במסע המים באדמה.
נ.ב.ב. ההתפלה בישראל היא חתיכת מחדל שאף אחד לא משלם ולא ישלם על השלכותיו. מי שמי הברז שלו הם מי התפלה - אין ברירה אלא לצרוך תוספי מגנזיום ולקוות לטוב.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R מעוניין למכור את התעודה 1159250 ולקנות 1159235 ב IRA שוק ההון 23
T אזרח ישראלי אמריקאי מעוניין להשקיע בקרנות/תעודות סל מחקות מדד שוק ההון 5
D מעוניין בהמלצה על רדיאטור, לחדר 3*3. שיהיה איכותי חזק. בטיחותי. עם אחריות ארוכה. כמה צלעות מומלץ? פוסטים מאיכות נמוכה 0
צ מעוניין לרכוש דירה במושע - למה לשים לב? נדל"ן 8
G מעוניין ב4% תשואה לשנה איך משיגים ? שוק ההון 35
Y מעוניין לפתוח חשבון באקסלנס, מה הפרמטרים שהכי חשוב לבחון בהצעה ולמה ? פוסטים מאיכות נמוכה 4
M משקיע לטווח הארוך, מעוניין להוסיף גם טווח קצר שוק ההון 23
ת עורך החוזה מעוניין לערוך חוזה על נייר בטחוני אוף טופיק 1
נ מעוניין לעבור להיות יועץ עצמאי בתחום שלי, לפי פרוייקטים בתחום המומחיות שלי, התפתחות אישית 4
בייניש מעוניין לעשות סדר בקופות שלי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ב היי שלום,אני בן 57,מעוניין להפקיד סכום הוני,בכדי ליצור לי קיצבה לפנסיה מגיל 60. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
L מעוניין לקנות דירה ראשונה וצריך להבין הרבה דברים נדל"ן 33
milx אם אני לא מעוניין להשקיע באג"ח - לאיפה אתם מקצים את החלק הסולידי של התיק שוק ההון 121
G מעוניין להתחיל להשקיע ב-S&P 500 בלבד שוק ההון 9
T מעוניין בחוות דעת על תיק השקעות שוק ההון 0
V השוכר מעוניין לשפץ את הדירה על חשבונו נדל"ן 20
milx תיק של פנסיונר בן 74 מהיועץ בבנק - מעוניין לשנות שוק ההון 9
D חבר ילדות מעוניין להעביר לי 100,000 שח בכדי שהשקיעו לו אותן, האם מותר? שוק ההון 9
מ חסר ניסיון בהשקעות,מעוניין להתחיל.. שוק ההון 9
ס השוכר מעוניין לשלם את כל שכר הדירה מראש נדל"ן 70
N מעוניין להתחיל להשקיע שוק ההון 2
Y מעוניין לברר לגבי תכנות מס (בעיקר תכנון מס בחו"ל)...... צרכנות פיננסית 1
C מעוניין להתחיל להשקיע בשיטת DCA שוק ההון 19
A מעוניין להשקיע בפעם הראשונה - אינטראקטיב ברוקרס שוק ההון 11
R מעוניין לקנות זהב שוק ההון 1
M מעוניין לפתוח קופת גמל להשקעה - מהי האפשרות הזולה ביותר? שוק ההון 3
F מעוניין לפתוח תיק השקעות-מספר שאלות לאחר קריאת הבלוג שוק ההון 2
F חסכתי, מעוניין לפתוח תיק השקעות ראשון - כמה שאלות שוק ההון 16
ה קופת גמל נזילה מעוניין להמיר אותה ל IRA שוק ההון 2
S בן 21, מעוניין להכנס לתחום שוק ההון 4
I מעוניין להתחיל להשקיע דרך IB(חשבון לגיל עד 25) שוק ההון 3
M מעוניין למשוך את פיצויי הפיטורים, שאלה לגבי מיסוי והמשכיות א.כ.ע מיסים 14
משה מה קורה במצב שבו רק אחד מבני הזוג מעוניין לפרוש? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 51
aviadalush מאיפה מתחילים מעוניין להשקיע במקום שהכסף יישב בעו''ש שוק ההון 1
לא חשוב שמות מעוניין לרכוש זיכרון נייד עמיד וחזק מאוד אוף טופיק 11
N אהלן לכולם, משתמש חדש מעוניין בקצת עזרה. אוף טופיק 3
Z חייל משוחרר מעוניין להשקיע שוק ההון 31
ח החברים של נטאשה - מישהו מעוניין? אוף טופיק 0
D מעוניין לסחור בחו"ל ב- interactivebrokers אבל פתחתי שבוע שעבר חשבון ב ibi צרכנות פיננסית 42
הסולידית מישהו מעוניין לשתף את מסעו בתקשורת? אוף טופיק 68
omerdn1 מעוניין להתחיל לסחור בשוק ההון (הון התחלתי נמוך) שוק ההון 5
Y מעוניין להבין כדאיות השקעה בתעודת סל כדי להבין מה העלויות ואיך להשוות עמלות. שוק ההון 14
B האם ניתן להפסיק להגיש דוחות מס שנתיים במצב זה? מיסים 22
י לא מצליח להפסיק לבזבז כסף. מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 68
Roi אם לא קראתם אז בבקשה: 6 סיבות להפסיק לחסוך ולהתחיל לבזבז כסף ! מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 5
E בשעה טובה החלטתי לרכוש דירה נדל"ן 327
H הציעו לרכוש את החברה שלי. השקעות אלטרנטיביות 2
A מה הדרך הטובה לרכוש רכב? צרכנות פיננסית 6
A מה עדיף בין לרכוש תעודת סל בארץ או בארה"ב? שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה