• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הציעו לרכוש את החברה שלי.

Happy

משתמש רגיל
דירוג
41
אז ככה מטעמי פרטיות לא אפרט יותר מידי. יש לי חברה בעלת 15 עובדים עם מחזור של 5 מיליון.

לפני שנתיים המחזור היה 2.
שנה שעברה היה 4
והשנה צפי ל5.

העסק גדל כמובן שרווחיות חושבה לא פחות ובגלל שאנחנו בפיתוח הדגש הוא קצת פחות כי רוכשים יותר כלים על מנת להגדיל את הרווח העתידי, לעניינו.

הציעה לנו מתווך מיזוג חברות בחברה מסויימת שהוא מייצג ומעוניינת לרכוש חברה כמונו. הייתי שמח לדעת במה נהוג שמתווך אמור לקבל בעולם מיזוגי החברות.

היינו בכמה פגישות והדברים סך הכל מתקדמים. המתווך רוצה 3% מהשווי הכללי שיקבע לחברה. נשמע שזה אולי אף יותר ממה שיציעו לנו.

השורה התחתונה:
האם יש יש כאן מישהו שיש לו ניסיון ויודע כמה אמור לקבל סדר גודל מתווך למיזוג חברות?

מבחינת מתווך זה סחר סוסים …. לא יודע כמה עבודה הוא השקיע או שווה את זה … אתה יודע
כל מספר זוכה … יש כאלו שרק יעשו את האינטרו ויש כאלה שממש יגרמו לעסקה לקרות…

כמה דגשים :

1. הייתי עושה את התגמול מדורג .. נגיד על שווי x אחוז מסויים , בין x ל y אחוז אחר וכו … תציע אחוזים גבוהים במידה והעסקה תשקף מחיר גבוה לטעמך ואחוזים נמוכים אם לא.

2. לא הייתי עושה חוזה על פי השווי … אתה לא יודע איך העסקה תהיה בנויה … חלק מניות ? הכל מניות ? חבילת השארות ?הוא יכול גם לדרוש אחוזים מכל זה…
אני הייתי מפשט את זה ושם רק על המזומן בסגירה.

אבל שוב פתוח לגמרי למו״מ… הייתי עושה הסכם שעושה שכל עבורכם .

לגבי שווי אתה תמיד תדע יותר על העסק מאשר כל קונה פוטנציאלי …ואין זהות בין עסק עם חוזה מבטון לעשר שנים הקרובות בו ההכנסות והרווחים בטוחים לעסק אינטרנט ששנה שעברה עשה חמישה מיליון דולר ובשנה הקרובה יכול להפסיד …
הייתי עושה ״משחק״ עם עצמך וזורק מספרים של שווי … יש טווח מסויים שברור לך שלא תמכור בו … יש טווח שאתה תחשוב על זה ברצינות ויש טווח שבו אתה תשאל איפה חותמים והנה המפתחות …

בהצלחה

נערך לאחרונה ב:
קודם כל
מבחינת מתווך זה סחר סוסים …. לא יודע כמה עבודה הוא השקיע או שווה את זה … אתה יודע
כל מספר זוכה … יש כאלו שרק יעשו את האינטרו ויש כאלה שממש יגרמו לעסקה לקרות…

כמה דגשים :

1. הייתי עושה את התגמול מדורג .. נגיד על שווי x אחוז מסויים , בין x ל y אחוז אחר וכו … תציע אחוזים גבוהים במידה והעסקה תשקף מחיר גבוה לטעמך ואחוזים נמוכים אם לא.

2. לא הייתי עושה חוזה על פי השווי … אתה לא יודע איך העסקה תהיה בנויה … חלק מניות ? הכל מניות ? חבילת השארות ?הוא יכול גם לדרוש אחוזים מכל זה…
אני הייתי מפשט את זה ושם רק על המזומן בסגירה.

אבל שוב פתוח לגמרי למו״מ… הייתי עושה הסכם שעושה שכל עבורכם .

לגבי שווי אתה תמיד תדע יותר על העסק מאשר כל קונה פוטנציאלי …ואין זהות בין עסק עם חוזה מבטון לעשר שנים הקרובות בו ההכנסות והרווחים בטוחים לעסק אינטרנט ששנה שעברה עשה חמישה מיליון דולר ובשנה הקרובה יכול להפסיד …
הייתי עושה ״משחק״ עם עצמך וזורק מספרים של שווי … יש טווח מסויים שברור לך שלא תמכור בו … יש טווח שאתה תחשוב על זה ברצינות ויש טווח שבו אתה תשאל איפה חותמים והנה המפתחות …

בהצלחה

קודם כל תודה רבה על ההתייחסות והמענה.

לאחר שיחות ובדיקות החלטנו אני והשותף שאנחנו מוכנים לתת 2% מסכום הרכישה (מדובר עם 50 או 51 %). כמובן שאנחנו גם יודעים את המשמעות של 51%.
הנסיון לקבל 3% מהכל נשמע מופרך, אנחנו אל לחוצים למכור נראה איך הוא יגיב,תודה רבה!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E הציעו לי להצטרף לBNI האם שווה ? מישהו מכיר ויכול להמליץ? פוסטים מאיכות נמוכה 6
A אקסלנס הציעו לי ייעוץ שוק ההון 7
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 5
E בשעה טובה החלטתי לרכוש דירה נדל"ן 327
A מה הדרך הטובה לרכוש רכב? צרכנות פיננסית 6
A מה עדיף בין לרכוש תעודת סל בארץ או בארה"ב? שוק ההון 1
Y האם עדיף לרכוש קרן שמנוהלת בידי בית ההשקעות שלי? שוק ההון 2
צ מעוניין לרכוש דירה במושע - למה לשים לב? נדל"ן 8
S מחיר למשתכן בדרום - איזו דירה לבחור והאם כדאי לרכוש ללא משכנתא נדל"ן 5
ז מתי הזמן המתאים לרכוש מוצרים בזול? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
ל מעוניין להפסיק לרכוש שישיות מים - איזה פתרון קיים יש? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 51
I באיזה יום בחודש עדיף לרכוש מדדים בקרן ההשתלמות שלי? שוק ההון 8
B הון עצמי האם לרכוש דירה או להשקיע נדל"ן 5
ת אייפון SE בתור מתנה לאמא, הוא לא חלש מדי? מתאים למבוגרים? ואיפה כדאי לרכוש? אוף טופיק 8
H דירה שלישית-האם כדאי לרכוש נדל"ן 23
ע מיסוי על אופציות שהחברה רוצה לרכוש חזרה מהעובד מיסים 3
c881 מידי פעם עולה שאלה לגבי לרכוש דירה עם בני משפחה פוסטים מאיכות נמוכה 22
ה להמשיך לרכוש S&P500 בדולרים? שוק ההון 1
A אלטשולר שחם מבקש לרכוש את הלמן אלדובי צרכנות פיננסית 12
א האם להמיר ליש"ט קיים לדולר או לרכוש בבורסת לונדון ולהימנע מהמרת המט"ח? שוק ההון 8
י האם ניתן לרכוש דירה בשותפות, עם משכנתא בנפרד? נדל"ן 5
A הפניקס הולכים כנראה לרכוש את הלמן (גמל&פנסיה) ): צרכנות פיננסית 6
-michael- לרכוש בפעימות או פעולה אחת שוק ההון 11
Y אפס עמלות מט"ח - לרכוש מט"ח בארץ או להוציא בחו"ל? צרכנות פיננסית 10
Y מתלבט אם עדיף לרכוש דירה זולה , או להמשיך ולהשקיע בקופת גמל ולהשכיר דירה שוק ההון 20
M עזרה בספארק, לא מצליח לרכוש קרן מחקה שוק ההון 3
N היכן כדאי לרכוש אג"חים ישראלים שוק ההון 6
M אפשר לרכוש איגרת חוב ישראלית דרך ib? שוק ההון 9
Z האם ניתן לרכוש את CSPX (קרן אירית המחכה S&P500) בבורסה אמריקאית? שוק ההון 6
לא חשוב שמות מעוניין לרכוש זיכרון נייד עמיד וחזק מאוד אוף טופיק 11
משה איך אתם יודעים מה המיומנויות הספציפיות ששווה לרכוש בתחום שלכם? התפתחות אישית 14
Z מאיזה גיל ניתן לרכוש דירה לילד על שמו? שוק ההון 4
yossik למה הישראלים נגועים באובססיה לרכוש בלוקים? אוף טופיק 82
ג לגור בשכירות או לרכוש דירה? נדל"ן 12
A מישהו מכיר את הבנקים האלו: צרכנות פיננסית 0
Z CSPX מחזיק את המניות ישירות ולא דרך החוזים. שוק ההון 5
מ מחפשת את עצמי בקריירה- אשמח לעזרה התפתחות אישית 6
Williamsburg מתי פותחים את האפשרות להגיש דוח 1301 לשנת 23? פוסטים מאיכות נמוכה 16
D איזון אקטוארי אינו תואם את הנתונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
P את כולם מעניין לטוס לחו"ל? פוסטים מאיכות נמוכה 109
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
כ בן 30 ולא רואה את האופק התפתחות אישית 26
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
ע במה את עוסקים? מה הוביל אתכם לכך? כמה את מרוויחים? התפתחות אישית 16
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
R האם משתלם להעביר את קופות הגמל להשקעה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Jane Doe המלצה על החישוק - מיזם חביב שהוקם כדי להוריד את יוקר המחיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ "אי אפשר / נדיר מאוד להכות את השוק" שוק ההון 169

נושאים דומים

Back
למעלה