• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מעוניין למשוך את פיצויי הפיטורים, שאלה לגבי מיסוי והמשכיות א.כ.ע

MikesPlace

משתמש רשום
דירוג
0
שלום רב,

אני מעוניין למשוך את פיצויי הפיטורים שלי.
השתכרתי 35500 והופרשו לי פיצויים לקרן פנסיה וביטוח מנהלים.
החל מינואר 17 המעסיק שלי גבה ממני בערך 100 ש"ח על פיצויי הפיטורים לטובת מס הכנסה בכל חודש.

אני מעוניין למשוך את פיצויי הפיטורים שלי מכלל שנות עבודותיי. מדובר על סך של בערך 100 אלף ש"ח.

מכיוון שבעבר השתכרתי בין 20-25 אש"ח.

האם ניתן למשוך את הפיצויים בפטור מס מלא? האם בעצם עשיתי טעות שלא משכתי אותם עד כה בכל מעבר עבודה מכיוון שבמשיכה אחת אאלץ לשלם מס? והמס גבוה יותר כיוון שהשכר שלי השנה היה גבוה יותר.

אשמח לקבלת עזרה בנושא. כיצד מחושב המס על פיצוי הפיטורים? האם קשור בהכנסה השנתית? מה כדאי לי לעשות כדי לשלם כמה שפחות מס?

קראתי שהפטור הוא עד סכום של בערך 12K כפול מספר שנות העבודה (בכללי או רק אצל המעסיק הנוכחי?)

מתוך אתר כל זכות:
  • אם פיצויי הפיטורים המשולמים לעובד (מלבד כספי פיצויים שהעובד משאיר בקופת הגמל ולא מושך) בצירוף סכומים האחרים המשולמים לעובד עקב סיום עבודתו (כמו: מענק פרישה, פדיון ימי מחלה, תשלום חלף הודעה מוקדמת וכיו"ב) אינם עולים על התקרה (משכורת חודשית אחת לכל שנת עבודה אצל המעסיק ולא יותר מ-12,230 ש"ח כפול מספר שנות העבודה אצל אותו מעסיק), יהיו כל הסכומים הללו פטורים מתשלום מס. במקרים מסוימים ניתן לקבל פטור נוסף. למידע נוסף ראו פטור ממס הכנסה על פיצויי פיטורים.
לפי הכתוב, הפטור ניתן כמכפלת מספר שנות העבודה אצל המעסיק הנוכחי בלבד? מה בדבר שאר השנים בהן אני צובר פיצויי פיטורים?

בנוסף, יש לי כיום ביטוח א.כ.ע יקר מאוד, 1.5% מההפרשה החודשית לביטוח מנהלים.
הביטוח היינו במגדל.
יש אפשרות להמשיך את הביטוח גם אם אינני מועסק בינתיים?

השאלות הללו נשאלות כאן ואשמח לעזרתכם כיוון שאין ביכולתי להתייעץ עם סוכן ביטוח או רו"ח כרגע מסיבות פרטיות.

שאלה נוספת, במידה ואחתום אבטלה מספר חודשים, האם יש טעם לבצע זיכוי מס בסוף השנה? שכן ממוצע השכר שלי ירד משמעותית.

תודה רבה!

נערך לאחרונה ב:
אשמח לעזרתכם שכן אני נדרש להחזיר תשובות ולא אוכל לשוחח עם סוכן לפני העזיבה

לך לאתר של @נדב (פנסיוני) ותקרא. הוא כותב המון פוסטים נהירים עם מידע רלוונטי.

הפטור ניתן כמכפלת מספר שנות העבודה אצל המעסיק הנוכחי בלבד? מה בדבר שאר השנים בהן אני צובר פיצויי פיטורים?
תוכל למשוך את הפיצויים שהפקיד כל מעסיק, עם פטור המתאים למספר השנים שעבדת אצל אותו מעסיק.
אבל כדי למשוך פיצויים ממעסיקים קודמים תצטרך לוודא שיש ברשותך את הטפסים המתאימים - טופס 161 ואישור שחרור פיצויים מאותו מעסיק, אחרת כנראה לא תוכל למשוך בכלל.

יש אפשרות להמשיך את הביטוח גם אם אינני מועסק בינתיים?
אני חושב שכן, לזמן מוגבל.

שאלה נוספת, במידה ואחתום אבטלה מספר חודשים, האם יש טעם לבצע זיכוי מס בסוף השנה? שכן ממוצע השכר שלי ירד משמעותית.
כן

אתה צריך לברר מה עשית עם הפיצויים בעזיבת המעסיקים הקודמים
רצף קצבה/רצף מעסיקים
זה מאוד משפיע על משיכת הפיצויים והמיסוי
אם הסוכן לא עוזר לך תצטרך לברר לבד או לפנות ליועץ פנסיוני אובייקטיבי שיעזור לך
(או ללמוד ולהחליט בעצמך)
אם תמשוך את כל הפיצויים מכל המעסיקים ובחלקם היית ברצף קצבה תשלם מס שולי על המשיכה , עדיף לך להבין מראש כדי לא להצטער,

• אהבתי
Reactions: HHH
אתה צריך לברר מה עשית עם הפיצויים בעזיבת המעסיקים הקודמים
רצף קצבה/רצף מעסיקים
זה מאוד משפיע על משיכת הפיצויים והמיסוי
אם הסוכן לא עוזר לך תצטרך לברר לבד או לפנות ליועץ פנסיוני אובייקטיבי שיעזור לך
(או ללמוד ולהחליט בעצמך)
אם תמשוך את כל הפיצויים מכל המעסיקים ובחלקם היית ברצף קצבה תשלם מס שולי על המשיכה , עדיף לך להבין מראש כדי לא להצטער,
מה זה אומר רצף קצבה? הסכום מוסב מפיצויים לפוליסה? הוא לא משתמר באופן אוטומטי כרכיב בגין פיצויים?

תודה רבה

ממליץ מאוד ללכת לסוכן פנסיוני רציני שיסביר לך את כל ההבדלים במקרה שלך ומה ההשלכות של מעשיך.
הנושא של כספי פיצויים (רצף פיצויים/רצף מעסיקים) הוא בוודאות הנושא הפיננסי הכי מסובך שנתקלתי בו עד כה ללא תחרות בכלל.

מה זה אומר רצף קצבה? הסכום מוסב מפיצויים לפוליסה? הוא לא משתמר באופן אוטומטי כרכיב בגין פיצויים?

תודה רבה
רצף קצבה אומר שיעדת את הפיצויים לקצבה, משיכה באמצע התקופה גוררת חבות מס.
רצף מעסיקים, דוחה התחשבנות ומצרפת את כל המעסיקים ל"מעסיק על אחד" כך שבמשיכה הפטור יוכל על כל השנים
יש גם אאלט דרך ביניים, להגדיר את הפיצויים עד הפטור כדחויים, ומה שמעל ברצף קצבה.
כל חרטה מבקשת רצף יכולה לגרור חבות מס.
יש תקנה לגבי זה, וזה נושא מורכב עם הרבה דקויות, לדוגמא אם פוטרת והמעסיק ביצע השלמת פיצויים לחשבון העוש, זה נחשב ארוע מס, ואם היית במצב של רצף פיצויים המיסוי יבוצע על כל ההיסטוריה של הרצף .... בלי שהתכוונת לזה,
צריך להיזהר ולדעת מה אתה עושה/מבקש

למה זה לא ברירת המחדל? מה היתרון לבחור רצף קצבה? :(
רצף מעסיקים, דוחה התחשבנות ומצרפת את כל המעסיקים ל"מעסיק על אחד" כך שבמשיכה הפטור יוכל על כל השנים

אפשר לא לבחור

למה זה לא ברירת המחדל? מה היתרון לבחור רצף קצבה? :(
מרצף קצבה אפשר תמיד לבצע חרטה ולמשוך את הכסף. ברצף פיצויים אחרי שעוברים שנתיים - אי אפשר להתחרט ולמשוך בפטור עד שעוזבים את המעסיק הבא.

אפשר לא לבחור
היום (מ-2017) מי שלא בוחר אמור לקבל אוטומטית רצף קצבה.

מרצף קצבה אפשר תמיד לבצע חרטה ולמשוך את הכסף
זה נכון, רק הערה קטנה:
אנשים לפעמים חושבים שאפשר תמיד להתחרט אז בסיום עבודה בוחרים רצף קצבה ודוחים את ההחלטה,
יש הבדל בין ההחלטה במעמד סיום העבודה לבין חזרה מרצף קצבה, הפריבילגיה למשוך רק חלק מהכספים קיימת רק בסיום עבודה, ואילו בחזרה מרצף חוזרים מהכל, זה עלול להיות מאוד משמעותי לעיתים (כך קראתי באתר פרישה)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R מעוניין למכור את התעודה 1159250 ולקנות 1159235 ב IRA שוק ההון 23
T אזרח ישראלי אמריקאי מעוניין להשקיע בקרנות/תעודות סל מחקות מדד שוק ההון 5
D מעוניין בהמלצה על רדיאטור, לחדר 3*3. שיהיה איכותי חזק. בטיחותי. עם אחריות ארוכה. כמה צלעות מומלץ? פוסטים מאיכות נמוכה 0
צ מעוניין לרכוש דירה במושע - למה לשים לב? נדל"ן 8
G מעוניין ב4% תשואה לשנה איך משיגים ? שוק ההון 35
Y מעוניין לפתוח חשבון באקסלנס, מה הפרמטרים שהכי חשוב לבחון בהצעה ולמה ? פוסטים מאיכות נמוכה 4
M משקיע לטווח הארוך, מעוניין להוסיף גם טווח קצר שוק ההון 23
ל מעוניין להפסיק לרכוש שישיות מים - איזה פתרון קיים יש? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 51
ת עורך החוזה מעוניין לערוך חוזה על נייר בטחוני אוף טופיק 1
נ מעוניין לעבור להיות יועץ עצמאי בתחום שלי, לפי פרוייקטים בתחום המומחיות שלי, התפתחות אישית 4
בייניש מעוניין לעשות סדר בקופות שלי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ב היי שלום,אני בן 57,מעוניין להפקיד סכום הוני,בכדי ליצור לי קיצבה לפנסיה מגיל 60. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
L מעוניין לקנות דירה ראשונה וצריך להבין הרבה דברים נדל"ן 33
milx אם אני לא מעוניין להשקיע באג"ח - לאיפה אתם מקצים את החלק הסולידי של התיק שוק ההון 121
G מעוניין להתחיל להשקיע ב-S&P 500 בלבד שוק ההון 9
T מעוניין בחוות דעת על תיק השקעות שוק ההון 0
V השוכר מעוניין לשפץ את הדירה על חשבונו נדל"ן 20
milx תיק של פנסיונר בן 74 מהיועץ בבנק - מעוניין לשנות שוק ההון 9
D חבר ילדות מעוניין להעביר לי 100,000 שח בכדי שהשקיעו לו אותן, האם מותר? שוק ההון 9
מ חסר ניסיון בהשקעות,מעוניין להתחיל.. שוק ההון 9
ס השוכר מעוניין לשלם את כל שכר הדירה מראש נדל"ן 70
N מעוניין להתחיל להשקיע שוק ההון 2
Y מעוניין לברר לגבי תכנות מס (בעיקר תכנון מס בחו"ל)...... צרכנות פיננסית 1
C מעוניין להתחיל להשקיע בשיטת DCA שוק ההון 19
A מעוניין להשקיע בפעם הראשונה - אינטראקטיב ברוקרס שוק ההון 11
R מעוניין לקנות זהב שוק ההון 1
M מעוניין לפתוח קופת גמל להשקעה - מהי האפשרות הזולה ביותר? שוק ההון 3
F מעוניין לפתוח תיק השקעות-מספר שאלות לאחר קריאת הבלוג שוק ההון 2
F חסכתי, מעוניין לפתוח תיק השקעות ראשון - כמה שאלות שוק ההון 16
ה קופת גמל נזילה מעוניין להמיר אותה ל IRA שוק ההון 2
S בן 21, מעוניין להכנס לתחום שוק ההון 4
I מעוניין להתחיל להשקיע דרך IB(חשבון לגיל עד 25) שוק ההון 3
משה מה קורה במצב שבו רק אחד מבני הזוג מעוניין לפרוש? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 51
aviadalush מאיפה מתחילים מעוניין להשקיע במקום שהכסף יישב בעו''ש שוק ההון 1
לא חשוב שמות מעוניין לרכוש זיכרון נייד עמיד וחזק מאוד אוף טופיק 11
N אהלן לכולם, משתמש חדש מעוניין בקצת עזרה. אוף טופיק 3
Z חייל משוחרר מעוניין להשקיע שוק ההון 31
ח החברים של נטאשה - מישהו מעוניין? אוף טופיק 0
D מעוניין לסחור בחו"ל ב- interactivebrokers אבל פתחתי שבוע שעבר חשבון ב ibi צרכנות פיננסית 42
הסולידית מישהו מעוניין לשתף את מסעו בתקשורת? אוף טופיק 68
omerdn1 מעוניין להתחיל לסחור בשוק ההון (הון התחלתי נמוך) שוק ההון 5
Y מעוניין להבין כדאיות השקעה בתעודת סל כדי להבין מה העלויות ואיך להשוות עמלות. שוק ההון 14
ל האם למשוך קרן השתלמות לטובת סילוק הלוואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
G פוליסת חסכון - חושב למשוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
Z פיצויים: למשוך או לא למשוך? זאת השאלה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
M איך כדאי למשוך RSU פירותי? בפעימה אחת או פעימות קטנות? מיסים 27
מ האם יש היגיון לא למשוך קצבה מהפנסיה מהשנייה בה זה אפשרי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 65
א האם יש דרך/אפליקציה למשוך נתוני בנק לגוגלשיטס? פוסטים מאיכות נמוכה 1
M האם ניתן למשוך תגמולים מקרן פנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
T האם כדאי למשוך כספים מקרנות פנסיה/השתלמות מעבר לתקרה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0

נושאים דומים

Back
למעלה