• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מסעו של העתודאי

עדכון רבעוני

פרטים יבשים:
שווי דירה לפי שמאי 900k
משכנתא - 673k
מזומן עו"ש 40k
פנסיה 149k
קרן השתלמות 26k

עדכונים כלליים:
1) יצאתי לטיול על כל תקופת החגים בכל מיני מקומות באירופה. שבוע של חופשה עם חברה שלי, שבועיים טיול משפחתי ועוד שבוע של קורס בישול וצרפתית בדרום צרפת. זה לחלוטין מותרות אבל אני מאוד נהנה.
2) האחוז חסכון בחודשים האחרונים היה טיפה נמוך (30% בלי שקלול של פנסיה וקרן השתלמות וכ-50% עם שקלול, זה לא מאוד מתבטא בעוש כי הרוב הולך על המשכנתא). שילוב של קצת הוצאות של טיול, קצת הוצאות בלתי צפויות, וקצת הוצאות שצפויות לחזור אלי.
3) מתחיל להכין את התכנית הכלכלית שלי לזמן התואר השני. רוצה ללמוד בגדול במשרה מלאה אז צפויה ירידה מסוימת בהכנסות.
4) על אף שידעתי שזה יהיה המצב הקצב האיטי שבה יורדת קרן המשכנתא הוא קצת עצוב (שילמתי לבנק עד כה 10k והקרן ירדה ב-2.5). זה בעיקר שילוב של החלק הצמוד מדד שקפץ וזה שלוח שפיצר מחזיר את החוב לאט. אני יודע שרציונלית זה השיטה היעילה לפרוס את החוב אבל עדיין קצת עצוב.
היי, גם עתודאי לפני שירות פה.
ראיתי במהלך היומן שהרווחתה 15 נטו, האם זה הכל מהכנסה של הקבע או שיש הכנסות נוספות?
ואם כן באיזה דרגה אתה עכשיו (לפי מה שהבנתי עתודאי אמור לקבל בין 7-10 תלוי בדרגה).

תודה:)
2. בגלל שילוב של הוצאות חד פעמיות גדולות (אופניים חדשים, מזרן שלא יוצאים ממנו קפיצים, הזמנת טיסות) וקצת התרופפות של המשמעת הפיננסית החיסכון החודשי שלי ירד משמעותית (בערך ל-6000-7000 בחודש מתוך 15000 נטו לעומת 9000 לפני).
3. קניתי דירה להשקעה בחיפה אחרי הרבה התלבטויות. חתמנו על החוזה החודש ותאריך המסירה צפוי להיות ביולי. באקסל זה נראה מאוד הגיוני לנצל את המינוף הזול והטבות המס, מקווה שזה גם יתממש בפועל. אני לא יודע אם דירה זה כאב ראש שאני רוצה להתעסק איתו אבל החלטתי שזה התנסות שאני רוצה לעשות מתישהו.

היי, גם עתודאי לפני שירות פה.
ראיתי במהלך היומן שהרווחתה 15 נטו, האם זה הכל מהכנסה של הקבע או שיש הכנסות נוספות?
ואם כן באיזה דרגה אתה עכשיו (לפי מה שהבנתי עתודאי אמור לקבל בין 7-10 תלוי בדרגה).

תודה:)

קודם כל בהצלחה במסלול

לגבי המשכורת, אסור לעבוד בעבודה נוספת בזמן הקבע אז הכל היה המשכורת מצהל אבל הייתי עם מזל. בגדול המשכורת הבסיסית היא בערך 8.5 עם דירוג מהנדסים, גמוש א' וגמוש ב'. בנוסף היה לי דירוג מחקר (מעלה את הנטו בעוד 3 בערך, אפשרי אחרי ארבע שנים בשרות ודורש שנתיים יתרת שירות) ותקן רב סרן (עוד 3 לנטו בערך, היה לי מזל וקיבלתי קידום מהיר).

בתור כלל אצבע משכורת בתחום ה-8-9 נשמעת לי כמו הנחת העבודה הנכונה.

עדכון רבעוני קצר בגלל עומס בחיים
פרטים יבשים:
שווי דירה לפי שמאי 900k
משכנתא - 670k
מזומן עו"ש 52k
פנסיה 164k
קרן השתלמות 32k

עדכונים כלליים:
1) משתחרר עוד קצת פחות מחודש, די מתרגש ולא סגור על עצמי. מעלה הרבה מחשבות על מה אני רוצה להיות כשאני אהיה גדול. מקווה שהתקופה של הלימודים תתן לי זמן לחשוב על זה בצורה מסודרת ורגועה.
2) מתחיל להתעסק עם לעשות שיפוץ בדירה, בגדול המטרה היא לעשות את הכי מינימלי כדי להשכיר. בפועל זה אומר לתקן את האמבטיה ולאטום קצת רטיבות שנכנסת מבחוץ. שוקל גם להפוך את הדירה לארבעה חדרים במקום השלושה שהיא היום. היא מספיק גדולה כדי שעדיין יהיה מרווח וזה כנראה לא יהיה יקר מדי. מתכנן השבוע להיפגש עם קבלנים ולקבל הצעות מחיר.

עדכון רבעוני באיחור קל
פרטים יבשים:
שווי דירה לפי דירה שנמכרה בבניין בספטמבר 920k
משכנתא - 668k
מזומן עו"ש 64k (מתוכו 40 בפקדון)
פנסיה 188k
קרן השתלמות 37k

עדכונים כלליים:
1) משוחרר טרי מזה כחודשיים וקצת. עשיתי גיחה קצרה לחו"ל שבה התנדבתי דרך אתר שמשדך בין אנשים שמחפשים עזרה בדברים לאנשים שרוצים לעזור להם בתמורה למגורים + אוכל. אני הלכתי לעזור למישהו לעשות שיפוץ בבית שלו. היה סה"כ ממש כיף וחוויתי, מאוד שונה מסתם לטייל ואפשר להכיר אנשים אמיתיים. חושב שאני אעשה שוב משהו כזה בעתיד.
2) לעשות מחקר במשרה מלאה זה מאוד מעייף נפשית. אני כל הזמן מרגיש שאני לא מצליח דברים ושאני הבן אדם הכי פחות חכם בחדר (או לפחות עם הכי פחות ידע בתיאוריה של מדעי המחשב). זה שינוי חד מאוד ביחס לצה"ל, מצד שני זה מה שרציתי. אני חושב שבינתיים זה נותן לי מוטיבציה להשתפר, מקווה שזה יישאר ככה.
3) אני מרגיש שיש לי יותר פרויקטים מזמן למרות שהשגרה שלי מאוד פנויה ביחס למקודם. אני חושב שאובדן המסגרת מאוד מקשה עלי להיות פרודוקטיבי. מצד שני יכול להיות שזה אשליה כי פחות הרגשתי שעות מבוזבזות במשרד כי דיברתי עם אנשים.
4) דחיתי את השיפוץ עד ליוני/יולי (זה גם הסיבה לפלוס הגדול בעו"ש). בינתיים משכיר את הדירה לאח של מי שקניתי ממנה את הדירה, מבחינתי זה נוח כי זה נותן לי פתרון עד עונת ההשכרות באוגוסט.
5) אני מרגיש שאני לא מצליח לחסוך בשנה האחרונה, חלק מזה נובע מכך שיש לי הרבה חסכון "כפוי" במשכנתא אז הוא לא מתבטא בעו"ש. אבל גם בניכוי של זה אני עומד על 30% חסכון (50% אם משקללים פנסיה וקה"ש). מרגיש לי שזה נובע מהרבה הוצאות נקודתיות גבוהות אבל אני צריך כנראה לחזור לצמצם. כנראה שעם הירידה המשמעותית בהכנסות בגלל המעבר לתואר שני והתקיימות ממלגה יהיה זרז לצמצום בכל מקרה אבל צריך להמשיך לעקוב.

עדכון רבעוני
פרטים יבשים:
שווי דירה לפי דירה שנמכרה בבניין בנובמבר 930k
משכנתא - 666k
קרן כספית 80k
פנסיה 203k
קרן השתלמות 40k

עדכוני חיים
1) אני עומד לסיים את התואר השני. אנחנו כותבים בדיוק מאמר ואחרי זה בגדול סיימנו, אני מתכנן לדחות את הסיום הרשמי שלו עד אחרי שאני ובת זוג שלי חוזרים מטיול בחגים כדי להמשיך לקבל מלגה בזמן הזה.
2) יש לי מחשבות רציניות להמשיך לדוקטורט, המחקר מאוד מעניין אותי ובינתיים כיף לי עם אורך החיים האקדמי (כנסים זה מגניב). אני בעיקר מתלבט כי זה לוותר על הרבה *מאוד* כסף, מלגת דוקטורט אצלנו היא בערך 9 בחודש שזה שזה די רחוק ממה שאפשר להרוויח בחוץ. בנוסף, הדוקטורט כנראה לא יקדם אותי מקצועית באמת. דילמה שאני עוד הולך להתחבט בה הרבה בחודשים הקרובים.
3) הצלחתי בחודשים האחרונים להוריד את ההוצאות החודשיות לבערך 6-7,זה מורכב בערך מ 4700 ש"ח הוצאות משותפות (2200 שכר דירה והעברה לחשבון המשותף עם בת הזוג) ועוד 1500-2000 הוצאות אישיות שלי. זה עדיין לא מעט אבל זה כבר אומר שאני לא במינוס תזרימי מבחינת החיים השוטפים. אני והבת זוג גם עובדים על להוריד את ההוצאות המשותפות שלנו אז אני מאמין שעוד כמה חודשים החלק שלי בהוצאות המשותפות ירד ב-500 ש"ח). זה לא כולל את העלות של המשכנתא שהיא כרגע בערך עוד קצת יותר מ 1000 בחודש, בתקווה אחרי השיפוץ אני אוכל להשכיר אותה ביותר וזה יקטין את הפער.
4) מתחיל שיפוץ בדירה בקרוב, מקווה לסיים אותו עד אמצע אוגוסט ואז למצוא שוכרים ולעבור למוד שיש בו פחות התעסקות עם הדירה. אני חושב שאם כמות ההתעסקות שיש עכשיו תמשך אני אמכור אותה עוד שנה שנתיים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מסעו של צעיר תל אביבי יומני מסע אישיים 12
מ תחילת מסעו של עתודאי יומני מסע אישיים 69
N מסעו של נועם (שזה אני) יומני מסע אישיים 2
Waler מסעו של נורמן אל עבר החופש יומני מסע אישיים 81
הסולידית מישהו מעוניין לשתף את מסעו בתקשורת? אוף טופיק 68
Michel ביצוע מהלך משמעותי של הפקדה עצמאית בקרן פנסיה מקיפה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ש תכנית הDRIP של אינטראקטיב ישראל שוק ההון 1
yanosh34 עודף לא ברור של זיכוי לפי סעיף 45א מיסים 15
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 1
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 15
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 18
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 3
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
ס האם אפשר לקזז ירידת ערך של רכב ממס רווחי הון מיסים 16
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ש חסרונות של פנקס קבלות ממוחשב לעומת ידני? מיסים 6
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
K חברה משותפת בבעלות של כמה חברות יזמות והגדלת הכנסות 14
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G נייר ערך של 50 החברות הגדולות ב-s&p שוק ההון 6
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
Z אם מתחרטים יום אחרי על מכירה של מנייה שהוחזקה שנים שוק ההון 4
P להיות הגירסה הכי טובה של עצמך. התפתחות אישית 14
ה הפסיכולוגיה של הכסף - הספר צרכנות פיננסית 2
S חבות מס של ידועים בציבור כשלאשה אין הכנסה חייבת במס מיסים 2
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
עלילה מסלול חוות דעת על תמהיל של יועץ נדל"ן 32
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1

נושאים דומים

Back
למעלה