• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מסלול עוקב מדד מניות עולמי פאסיבי קרן פנסיה מקיפה

tomer111

משתמש סולידי
דירוג
17
1.
יש קרן פנסיה (רצוי הלמן אלדובי) עם מסלול עוקב מדד מניות עולמי (לא sp500).

2. יש סיבה לא להכנס לקרן פנסיה ברירת מחדל? יש בברית מחדל איזשהוא חיסרון?

נערך לאחרונה ב:
1.
יש קרן פנסיה (רצוי הלמן אלדובי) עם מסלול עוקב מדד מניות עולמי (לא sp500).

2. יש סיבה לא להכנס לקרן פנסיה ברירת מחדל? יש בברית מחדל איזשהוא חיסרון?
להלמן אלדובי אין יותר פנסיה - נמכרה למיטב דש

שימו לב שהמסלול של מנורה הוא לא מחקה מדד MSCI World כמו שאר המסלולים שמחקים את ה- S&P 500 אלא הוא נקרא מדדי מניות חו"ל - פאסיבי ובהתאם גם המדיניות שבה מנהלי השקעה לא חייבים להשקיע לפי מדד MSCI World וגם יכולים לשנות את החלוקה בין המדדים בכל רבעון. זה כן מסלול שהוא יותר מפוזר וגם קצת דומה למדד הנ"ל, אבל הוא לא מחקה את המדד, לכן גם מדידת איכות העקיבה לא רלוונטית כאן.

שימו לב שהמסלול של מנורה הוא לא מחקה מדד MSCI World כמו שאר המסלולים שמחקים את ה- S&P 500 אלא הוא נקרא מדדי מניות חו"ל - פאסיבי ובהתאם גם המדיניות שבה מנהלי השקעה לא חייבים להשקיע לפי מדד MSCI World וגם יכולים לשנות את החלוקה בין המדדים בכל רבעון. זה כן מסלול שהוא יותר מפוזר וגם קצת דומה למדד הנ"ל, אבל הוא לא מחקה את המדד, לכן גם מדידת איכות העקיבה לא רלוונטית כאן.
אני חושד שבעתיד הלא רחוק המסלול הזה יעשה יישור קו עם שאר החברות ויעבור לS&P500 גם, בדיוק כמו שקרה למסלול דומה של הפניקס.

מקפיצה.. יש מסלול אחר שעוקב מדד עולמי? בפנסיה מקיפה או כללית

המסלול הזה במנורה מוגדר "פנסיה מדדי מניות חול פסיבי":
1. זה עדיין לא אומר שהוא מחקה מדד אחד עולמי ו/או שמדיניות ההשקעה לא תשתנה. עדיין יש מנהלים שקובעים מדיניות השקעה.
2. השאלה הייתה על מסלול אחר, כלומר חוץ מבמנורה.

השאלה הייתה:
"יש קרן פנסיה (רצוי הלמן אלדובי) עם מסלול עוקב מדד מניות עולמי (לא sp500)."
להלמן אין אבל מנורה מפרסמים מסלול שהוא כזה, כפי שציינתי.
ברור שמדיניות השקעות יכולה להשתנות אבל צריכה להיות התאמה לשם המסלול - אנשים צריכים לדעת מה הכסף שלהם עושה. אין התחייבות למדד ספציפי אחד ( SP\MSCI ) ולכן הם יכולים לערבב אבל זה עדיין נכון לקרוא למסלול פסיבי מדדים מניות חו"ל.

אבל זה משמעותי לגבי גובה ההשקעה שלהם (הוצאות ניהול)

אבל זה משמעותי לגבי גובה ההשקעה שלהם (הוצאות ניהול)
למה? אם אתה מתכוון להוצאות ניהול השקעות שהן פטנט לגזור עוד קופון מהלקוחות על ייעוץ מקצועי חיצוני בהשקעות - בהשקעות פסיביות אמור להיות 0 (זה כל הרעיון של עקיבת מדד).

גם אם גוף חיצוני קונה עבורם את המדד - מה ההבדל אם קונים X חוזים של מדד אחד או X/2 מדד אחד + X/2 מדד אחר? אותה עלות.

אני כרגע לא במסלול פסיבי
אבל באמת מעונינת לשמוע ממי ששם שהוצאות הניהול באמת 0

לא יהיו 0 עגול משום שהחברות מנצלות את האפשרות לגבות דמי ניהול השקעות.
אבל היכולת שלהן להצדיק עלויות כאלה במסלולים פסיביים קטנה ולכן אמור להיות נמוך יותר מההוצאות במסלולים אחרים.

לגבי השאלה השנייה שלך, האם יש חסרונות בקרן פנסיה ברירת המחדל, אני לדוגמא נמצא באלטשולר, שהתייעצתי עם הסוכן הוא טוען שאלטשולר לא מנוסה בתביעות ביטוח ותייצג פחות טוב את הלקוח, היא יותר מנוסה בהשקעות, אישית לא מתמצא בזה מספיק.

לגבי השאלה השנייה שלך, האם יש חסרונות בקרן פנסיה ברירת המחדל, אני לדוגמא נמצא באלטשולר, שהתייעצתי עם הסוכן הוא טוען שאלטשולר לא מנוסה בתביעות ביטוח ותייצג פחות טוב את הלקוח, היא יותר מנוסה בהשקעות, אישית לא מתמצא בזה מספיק.
חברת הביטוח לא מייצגת את הלקוח, אפילו הסוכן נחשב משפטית לשלוח של חברת הביטוח.

הידד!!
מצאתי קרן פנסיה שמחקה את המדד MSCI AC WORLD
בבית ההשקעות אינפיניטי מסלול הלכה זה מחקה את המדד הנ"ל
וכן בחסכון לכל ילד מסלול הלכה
העניין הוא שזה לא מוצהר באתר שלהם אבל מההתכתבות שלי איתם הם כתבו שזה מחקה את המדד העולמי. השאלה היא האם אני יכול לסמוך על מה שהם כותבים לי הרי אין להם ע"ז שום מסמך מחייב ובמיילים שקיבלתי היה כתוב שאין לסמוך על ההתכתבות איתם
"התכתבות באמצעות דואר אלקטרוני עם חברת אינפיניטי ניהול תיקי השקעות (בישראל ובעולם) בע"מ ו/או חברת אינפיניטי השתלמות וגמל בע"מ ו/או חברות קשורות ו/או חברות בנות שלהן (כל אחת מהחברות הנ"ל, להלן:"אינפיניטי") הינה לצורך אינפורמטיבי ו/או כללי בלבד ואין להסתמך עליה לביצוע עסקאות כלשהן מכל מין וסוג שהוא"
וכן מוזר שבית השקעות יש לו מסלול שמחקה מדד מסוים וזה לא מרומז בשם של הקרן(כגון מחקה מדד S&P)או שאין שום מסמך מחייב
אשמח לתגובות

הידד!!
מצאתי קרן פנסיה שמחקה את המדד MSCI AC WORLD
בבית ההשקעות אינפיניטי מסלול הלכה זה מחקה את המדד הנ"ל
וכן בחסכון לכל ילד מסלול הלכה
העניין הוא שזה לא מוצהר באתר שלהם אבל מההתכתבות שלי איתם הם כתבו שזה מחקה את המדד העולמי. השאלה היא האם אני יכול לסמוך על מה שהם כותבים לי הרי אין להם ע"ז שום מסמך מחייב ובמיילים שקיבלתי היה כתוב שאין לסמוך על ההתכתבות איתם
"התכתבות באמצעות דואר אלקטרוני עם חברת אינפיניטי ניהול תיקי השקעות (בישראל ובעולם) בע"מ ו/או חברת אינפיניטי השתלמות וגמל בע"מ ו/או חברות קשורות ו/או חברות בנות שלהן (כל אחת מהחברות הנ"ל, להלן:"אינפיניטי") הינה לצורך אינפורמטיבי ו/או כללי בלבד ואין להסתמך עליה לביצוע עסקאות כלשהן מכל מין וסוג שהוא"
וכן מוזר שבית השקעות יש לו מסלול שמחקה מדד מסוים וזה לא מרומז בשם של הקרן(כגון מחקה מדד S&P)או שאין שום מסמך מחייב
אשמח לתגובות
אינפינטי פנסיה? התכוונת השתלמות

אינפינטי פנסיה? התכוונת השתלמות
הם עכשיו שינוי את שמם אינפיניטי פנסיה וגמל
לינק למסלולי הפנסיה שלהם

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ה רוצה להעביר את הקרן השתלמות, קופת הגמל, והפנסיה מאלטשולר, למקום אחר למסלול עוקב מדד s&p. בסלייס יש מסלול כזה עם דמי ניהול 0.3 אבל הבנתי שלא ככ מומלץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
פ קופת גמל להשקעה-מסלול עוקב מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
J האם פנסיה עוקב מדד s & p 500 של הלמן אלדובי עדיף על מסלול מנייתי של הראל? צרכנות פיננסית 10
N מישהו מכיר מסלול במיטב הנקרא "מיטב גמל עוקב מדדים גמיש" פוסטים מאיכות נמוכה 3
Z האם מסלול עוקב מדדים בקופות גמל הוא מנוטרל מט״ח ? פוסטים מאיכות נמוכה 37
K שאלה לגבי מסלול השקעות עוקב מדדים ← קרנות חוץ לעומת קרנות שקליות שוק ההון 18
N מגדל תשיק מסלול עוקב S&P500 החל מ3.5.21 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 42
U קרן השתלמות- עוקב s&p או מסלול מנייתי שוק ההון 1
ג מחפש קרן פנסיה עם מסלול עוקב S&P500 או מדדי מניות חו"ל צרכנות פיננסית 16
ג אי.בי.איי ניהול עצמאי לעומת אינטרגמל מסלול עוקב S&P500 דמי ניהול 0.35% שוק ההון 28
נימי גרעון אקטוארי + פנסיה עם מסלול עוקב מדדי מניות צרכנות פיננסית 12
ת תשואות זהות באותו מסלול- SP500? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
מ מה קורה לתשואות קיימות כשמחליפים מסלול פנסיה/קה"ש? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
TalYaro1 מסלול בחיסכון ארוך טווח עם נטייה וחשיפה לרכיבי P/E. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M מחזור משכנתא - שעבוד שני, מסלול משתנה צמוד נדל"ן 2
B כסף בקופ"ג שמיועד לדירה בעוד שנה. לאיזה מסלול להעביר? צרכנות פיננסית 1
B כסף בקופ"ג שמיועד לדירה בעוד שנה. לאיזה מסלול לעבור בינתיים? צרכנות פיננסית 0
א מסלול פטור או מס שולי בהשכרת דירה מיסים 7
B בחירת מסלול אצל אקסלנס שוק ההון 4
M מדוע קיים אצלי פער גדול בין קרנות פנסיה והשתלמות בעלות מסלול זהה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ס שינוי מסלול לימודים התפתחות אישית 13
amit מסלול משכנתא משתנה כל 5 עוגן אגח לא צמוד נדל"ן 2
J סגירת מסלול משכנתא אל מול השקעה בפקדון נדל"ן 9
סנופקין מחפש עצה: כסף ממניות לסגירת מסלול פריים? נדל"ן 16
R החזרת משכנתא - מסלול פריים אל מול השארת הכסף בקופת גמל להשקעה נדל"ן 5
ה מיטב גמל להשקעה מסלול פאסיבי - מדדי מניות, תשואה לא מוסברת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
E קיצור מסלול משכנתא לא משנה ריביות? נדל"ן 28
י פנסיה או השתלמות - מסלול מחקה nasdaq 100 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
T מסלול פנסיה כתלות בגיל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
TheTieMan שינוי מסלול - הפקדות עבר + הפקדות עתיד או רק הפקדות עתיד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
A שיקולים בבחירת מסלול ביטוחי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Michel שינוי מסלול ביטוח אובדן כושר עקב עלות גבוהה מאוד ככל שמתבגרים. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
א איזה מסלול כדאי לי לסגור במשכנתא? נדל"ן 13
ס בחירת מסלול מס להשכרה - 10% או פטור חלקי: האם ניתן לקזז הוצאות גדולות של התקנת המזגן / אי השכרה? מיסים 4
ה ניכוי הוצאת שכר דירה מסלול 10% נדל"ן 6
ד התלבטות באיזה מסלול לעשות פירעון חלקי של המשכנתא נדל"ן 15
ה השקעת סכום לסגירת מסלול משכנתא - עכשיו או לחכות נדל"ן 7
E מיסוי בגין השכרת דירה - מסלול מס מלא מיסים 4
ד בחירת מסלול לימודים - העברית? רייכמן? התפתחות אישית 5
Finfree קה"ש ילין לפידות מסלול מנייתי-איך לזהות חשיפה למדדים השונים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
א קיזוז הפסד הון מול מימוש רווחים באופציות (סעיף 102 מסלול הוני) מיסים 2
L מסלול מחקה מדד בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
א מסלול מחקה מדד SP500 - חסר היסטוריה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
Y האם יש מסלול פסיבי או IRA בתוכנית "חסכון לכל ילד"? פוסטים מאיכות נמוכה 63
M מנסה לעבור מסלול השקעה בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M מסלול השקעה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2

נושאים דומים

Back
למעלה