• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אי.בי.איי ניהול עצמאי לעומת אינטרגמל מסלול עוקב S&P500 דמי ניהול 0.35%

גיא3435

משתמש סולידי
דירוג
21
כפי שרשמתי כאן לא מזמן אני מתכנן לפתוח חיסכון פאסיבי ל-30 שנה ללא סכום התחלתי.
מקריאה בפורום חשבתי לפתוח חשבון ב-IBI (ולא ב-IB מטעמי נוכחות הגשת דוחות למס הכנסה וענייני מס ירושה) עם הפקדה של 9,000 ש"ח כל רבעון. חישבתי עלויות (עמלת קנייה/מכירה, עמלת המרת מט"ח) ווהגעתי לסכום של כ-250 ש"ח ברבעון (0.7% המרת מט"ח, 15 דולר על 2 פעולות). כלומר, כ-1,000 ש"ח בשנה.
אפשרות אחרת פשוטה יותר (וזולה יותר) היא לפתוח קופת גמל להשקעה עוקבת S&P500 באינטרגמל בדמי ניהול של 0.35% מהצבירה (ללא עמלת קנייה/מכירה, ללא עמלת המרת מט"ח).
מכיוון שאני מתחיל את החיסכון ללא סכום התחלתי אני תוהה האם האפשרות השנייה (קופ"ג) עדיפה עד שאצבור סכום של כ-300,000 ש"ח (אז דמי הניהול של 0.35% בשנה יגיעו לכ-1,000 ש"ח) ואז לעבור לניהול עצמאי דרך IBI.
החסרונות: אין אפשרות לאיזונים, אין פיזור גאוגרפי. לגבי דיבידנדים - לא ברור אם יש צבירה ואם בכלל.
היתרונות: חיסכון של כ-1,000 ש"ח בשנה (הולך ויורד עם השנים).
אני מודע לכך שקיימת דרך אחרת לחסוך בעלויות + להנות מפיזור גאוגרפי + להמנע ממס ירושה + לא להגיש דוחות ע"י פתיחת חשבון ב-IB ורכישת קרנות איריות (ולהחזיק ללא מכירות ואז אין צורך בדוח למס הכנסה).
אבל רק לשם הדיון בלבד - בין ניהול עצמאי ב-IBI לבין אינטרגמל - מה דעתכם ?

IBI לא חוסך לך סיכון מס ירושה אם תקנה קרנות אמריקאיות.

בנוסף, תנסה לסמלץ מה יהיה המס שתשלם בעת המעבר מאינטרגמל לבית השקעות (יהיה אשר יהיה).

אם אתה משווה ניהול תיק אישי לקופת גמל להשקעה מחקה S&P - כשאתה מחשב את העמלות של התיק האישי מחשב לפי קניה של נייר אחד (S&P בלבד). אחרת ההשוואה לא הוגנת.
בנוסף, אני חושב שבקופת גמל להשקעה כי יש עלויות נוספות (כמו קניה/מכירה והמרת מט"ח), הם פשוט לא חלק מהדמי ניהול כי הם יורדים מהקרן ואתה לא חשוף אליהן.

הם פשוט לא חלק מהדמי ניהול כי הם יורדים מהקרן ואת
צודק לגמרי. למרות שאמור להיות פחות מ-0.1% לשנה (לפחות לפי הדוח השנתי האחרון שלי באיביאי).

IBI לא חוסך לך סיכון מס ירושה אם תקנה קרנות אמריקאיות.

.

מעניין. לפי תשובתך אם נניח יש לי ETF אמריקאיות שקניתי דרך מיטב-דש - עניין של מס ירושה אמריקאי משפיע אלי ?

לא כל כך נחרץ.
הפניתי כאן לפני כמה ימים לתקנות בארץ שלפי נוסחן הנוכחי כנראה לא עובר המידע לIRS במקרים האלו. ברור שאף אחד לא יודע מה יהיה עוד 30 שנה, אבל לפחות נכון להיום הסיכון הזה אפסי עד לא קיים.

אבל לפחות נכון להיום הסיכון הזה אפסי עד לא קיים.
נכון להיום גם הסיכון למס ירושה על אחזקה בib הוא אפסי עד לא קיים.

מצד שני מספר חברי פורום (לא אמריקאים) כבר קיבלו מכתבים מהבנק/בית ההשקעות הישראלי שלהם שמזהיר אותם ממס ירושה.

בכל מקרה מבחינה חוקית אין הבדל בין אחזקה של נכס אמריקאי דרך ברוקר ישראלי או אמריקאי. חוקית בשני המקרים אתה חייב במס

בכל מקרה מבחינה חוקית אין הבדל בין אחזקה של נכס אמריקאי דרך ברוקר ישראלי או אמריקאי. חוקית בשני המקרים אתה חייב במס
זה משפט מעט מטעה.
מבחינת החוק האמריקאי אתה צודק. ההבדל הוא שבבית השקעות ישראלי חל גם החוק הישראלי שכרגע נציב מכשול נוסף שלא קיים במוסד אמריקאי.

נכון להיום גם הסיכון למס ירושה על אחזקה בib הוא אפסי עד לא קיים.
אני פניתי ל ib לקבל הסבר על הפרוצדורה שהם דורשים ולא קיבלתי שום מענה, אז קשה לי להגדיר "אין תגובה" כסיכוי אפסי , זה פשוט סימן שאלה

מצד שני מספר חברי פורום (לא אמריקאים) כבר קיבלו מכתבים מהבנק/בית ההשקעות הישראלי שלהם שמזהיר אותם ממס ירושה.
וגם
הפניתי כאן לפני כמה ימים לתקנות בארץ שלפי נוסחן הנוכחי כנראה לא עובר המידע לIRS במקרים האלו.

מה שאני מבין זה שכרגע אותם בנקים מנסים לעשות את המינימום הנדרש כדי לא להסתבך עם האמריקאם ועם דרישות החוק בארץ, ואז הם מידעים את הלקוחות על החובה שלהם להסדיר את הירושה מול ה irs בלי להסגיר פרטים שאינם אמורים על פי החוק, וגם אם בעתיד תפתח חקירה ידיהם יהיו נקיות- כלומר הם בעלי כסת"ח

ההבדל הוא שבבית השקעות ישראלי חל גם החוק הישראלי שכרגע נציב מכשול נוסף שלא קיים במוסד אמריקאי
אפשר להוסיף לזה שאין באמנת המס בין ישראל לארה"ב גם הסכם גבייה. כלומר מס הכנסה בישראל לא יגבה מסים עבור ה-IRS (למשל בין קנדה לארה"ב יש הסכם אכיפה שכזה, אך קנדה לא מוכנה לגבות קנסות ומסים שלטענתם לא באמת מסים).

בקשר לאינטרגמל , דמי ניהול 0.35% ודמי ניהול השקעות -0.08% לפי דו״ח שנתי של 2017.
תודה!
בוא נקח לשם ההשוואה את שנת 2017 והשקעה פאסיבית מחקה סנופי.
נניח שהייתי פותח חשבון בניהול אישי (למשל ב-IBI) ומשקיע ב-VOO (ומשלם הרבה כסף על עמלות המרת מט"ח + קנייה)
התשואה ב-2017 על VOO היתה 21.78% שזה סביב 9% במונחים שיקליים (מנוטרל מטבע - השקל התחזק בכ-11% לעומת הדולר ב-2017)

לעומת זאת, להלן האפשרויות שנראות על פניו זולות יותר:
רכישת קרן נאמנות מגדל MTF מחקה סנופי - תשואה ב-2017 - כ-9% (דמי ניהול 0.25%)

או קופ"ג להשקעה:
אי.בי.אי. גמל להשקעה מחקה מדד S&P500 - תשואה ב-2017 - 8% (דמי ניהול 0.53%)
אינטרגמל קופת גמל להשקעה מסלול מחקה מדד S&P500 - תשואה ב-2017 - 8.7% (דמי ניהול 0.35% + 0.08%)

וקיימות קופ"ג להשקעה אחרות עם תשואות גבוהות הרבה יותר למשל (לא עוקבות סנופי):
אקסלנס גמל להשקעה מניות פאסיבי - תשואה ב-2017 - 13% (דמי ניהול 0.43)
מיטב דש גמל להשקעה מסלול פאסיבי - מדדי מניות - תשואה ב-2017 - 10.5% (דמי ניה
ול 0.58%)

נראה שאפשר בעזרת קופ"ג להשקעה (או קרן מחקה) לקבל תשואות זהות או אפילו גבוהות יותר ולחסוך בעמלות המרה וקנייה גבוהות).
מה אני מפספס ?

מה אני מפספס ?
עמלות קניה/מכירה בתיק בניהול אישי הן חד פעמיות.
מצד שני אפילו הבדל של 0.5% בתשואה השנתית יגיע להבדל של מעל 10% בתיק אחרי 20 שנה.

מצד שני אפילו הבדל של 0.5% בתשואה השנתית
אוקי, אבל מגדל MTF מחקה סנופי עשתה בדיוק את התשואה של 9%. אין הבדל של 0.5% בכלל. והעלויות נמוכות הרבה יותר.
ומה אתה אומר לגבי 2 קופ"ג להשקעה שציינתי בסוף ? (13% תשואה ו-10.5%)

אוקי, אבל מגדל MTF מחקה סנופי עשתה בדיוק את התשואה של 9%. אין הבדל של 0.5% בכלל. והעלויות נמוכות הרבה יותר.
א. דמי ניהול של VOO הם 0.04%, אז כבר יש לך הבדל של 0.2% בדמי ניהול.
ב אתה בטוח ששתי הקרנות עשו בדיוק 9.00% במונחים שקליים? לדעתי אם תבדוק תראה שיש עוד כמה עשיריות אחוז הבדל בתשואה לטובת VOO (אל תשכח לקחת בחשבון גם דיבידנדים וכו).

ומה אתה אומר לגבי 2 קופ"ג להשקעה שציינתי בסוף ? (13% תשואה ו-10.5%)
לא רלונטיות לעניין.
יש המון מניות שאם היית קונה אותן לפני שנה היית עושה הרבה יותר מ10%. הבעיה היא לדעת מראש איזה מהמניות יעלו ואיזה לא.
אתה בטוח שגם בשנה הבאה (וזאת שאחריה וזאת שאחריה...) מנהלי הקרנות של אקסלנס ומיטב-דש ידעו לבחור בדיוק את המניות הנכונות שיתנו תשואה יותר גבוהה מהמדד?

דמי ניהול מהצבירה
נכון, אבל כפי שרשמתי בתחילת הפוסט, אני מתחיל חיסכון ללא סכום התחלתי. כך שדמי הניהול מהצבירה ממש לא משמעותיים מבחינתי בשנים הראשונות והם הרבה פחות כסף לעומת עמלות קנייה ועמלות המרת מט"ח שיכולות להיות לי ברכישת VOO.
דמי ניהול של VOO הם 0.04%, אז כבר יש לך הבדל של 0.2% בדמי ניהול.
כנ"ל. ההבדל של 0.2% הרבה פחות משמעותי בשבילי כי אני חוסך מאפס. אין לי סכום התחלתי. כשאגיע לחיסכון של 200,000 ש"ח זה אולי יתחיל להיות משמעותי יותר. כרגע יעלה לי יותר המרת מט"ח ועמלת רכישה.
שוב, מגדל MTF מחקה סנופי נראית לי עדיין האופציה הזולה יותר ובעלת תשואה כמו VOO.

כנ"ל. ההבדל של 0.2% הרבה פחות משמעותי בשבילי כי אני חוסך מאפס. אין לי סכום התחלתי. כשאגיע לחיסכון של 200,000 ש"ח זה אולי יתחיל להיות משמעותי יותר. כרגע יעלה לי יותר המרת מט"ח ועמלת רכישה.
ומה תעשה כשתגיע ל200 אש"ח?
תמכור את כל האחזקות שלך, תשלם 25% מס על הרוחים ואז תקנה?

לא עדיף כבר היום לשלם את עמלות הקניה (שבכל מקרה תשלם בעוד כמה שנים) ולחסוך את המס?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
פסיוני האם באמת אי בי איי- משקיעים בחזרה את הדיבידנד ללא ניכוי במקור? שוק ההון 8
M אי בי אי חסמו גישה למערת "ספארק" בחו"ל "עד להודעה חדשה" שוק ההון 46
ב סיפור שאינו נגמר עם אי.בי.אי - הלמן אלדובי צרכנות פיננסית 9
אצטרובל אי.בי.אי השתלמות מחקה מדד S&P 500 שוק ההון 2
T מדיניות דיבידנדים בקרן אי.בי.אי. סל ריט ארה"ב? שוק ההון 1
ק אי.בי.אי. מסלול פאסיבי מדדי מניות בחו"ל שוק ההון 11
כ תשואת מסלול פסיבי אי.בי.אי S&P 500 לא תואמת בכלל את המדד? שוק ההון 1
מ "אי אפשר / נדיר מאוד להכות את השוק" שוק ההון 169
I אי תשלום מס יסף מיסים 8
A אי דיווח מקדמות מס הכנסה מיסים 2
oferM איך תשפיע אי הכנסת עובדים מיו"ש לישראל ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 0
R פורסם תזכיר חוק המצמצם את אי הוודאות בנוגע לשאלה מיהו תושב ישראל לצורכי מס פוסטים מאיכות נמוכה 4
S אי הפרשת מס הכנסה על ידי המעסיק מיסים 4
י אי-תאימות רווחי הון אל טופס 106 ואל מערכת Alfie מיסים 7
ס בחירת מסלול מס להשכרה - 10% או פטור חלקי: האם ניתן לקזז הוצאות גדולות של התקנת המזגן / אי השכרה? מיסים 4
ישראלי מצוי קנית רכב חדש סקודה פאביה או יונדאי אי 20 צרכנות פיננסית 25
I מה הרעיון מאחורי אי פדיון קרן השתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 53
L ביטוח נגד אי תשלום שכר דירה פוסטים מאיכות נמוכה 5
נ אי שם במזרח אירופה - סיפור בדיוני בהמשכים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 24
Z האם מישהו קיבל אי פעם הודעה כזאת באיזור אישי במס הכנסה מיסים 7
Y אי בהירות בנוגע לתאריך הכניסה של קרנות כספיות לישראל שוק ההון 0
ת מדוע באתר "כלכליסט" כבר אי אפשר לקרוא תגובות? פוסטים מאיכות נמוכה 1
M אי תשלום מס רווחי הון IB מיסים 13
I השלכות של אי תשלום דוח אגרה באוסטריה אוף טופיק 21
I אם אי אפשר לתזמן את השוק איך מרקט מייקר עושים כסף? שוק ההון 11
rockafeller אי הגשה של דוח שנתי למס מיסים 7
שנקל (אי) הדלקת מנורות אדומות בגופים פיננסיים וברשויות מיסים 33
deussex התמודדות עם אי תיאום ציפיות בעבודה ויציבות נפשית התפתחות אישית 17
ד התחלה מחדש בגיל 34, בין אי-ודאות לכורח המציאות. התפתחות אישית 7
N בכמה הייתם מעריכים את החסכון הכספי של אי-הבאת ילדים? אוף טופיק 326
י אי עמידה בהסכם דמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ז סנקציות כנגד אי תשלום חשבונית על ידי חברה בע"מ אוף טופיק 5
Z החזר תשלומי ביטוח כפולים עקב אי ניוד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
P אי-וודאות מיסויית בנדל"ן, בארץ ובחו"ל נדל"ן 2
S (אי-)כדאיות רכישת דירה לרווק בשנות הארבעים לחייו צרכנות פיננסית 1
א הפקדת עצמאים לקרן השתלמות: אי בהירות לגבי תקרת פטור ממס רווחי הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
N מישהו יודע מה העונש היום על אי שיתוף פעולה עם סוקר של הלמ"ס? אוף טופיק 48
S אי התאמה בשער הנייר שוק ההון 8
א השקעה בזמן אי וודאות - קורונה שוק ההון 11
Wonko האם השוק אי-רציונאלי? שוק ההון 15
R משמעות העברת מניות RSU מחשבון מניות אי טרייד לחשבון פרטי שוק ההון 8
L (אי) תשלום חשבון מים בתקופה הזאת (שואלת לא עבורי) - ריבית פיגורים יומית צרכנות פיננסית 10
W שאלה בנוגע להתחמקות מסעיף אי תחרות ביציאה לחלת אוף טופיק 2
פ אי פדיית קה"ש לאחר פטירת המוטב צרכנות פיננסית 2
הסולידית אי התייצבות לטיסה חזרה אוף טופיק 21
מ מדוע אי אפשר לנצח את השוק? שוק ההון 161
O צמצום אי השוויון – האם זו מטרה חברתית או כלכלית? אוף טופיק 134
צפי מה עושים במצב אי וודאות ומחירים גבוהים למדדים? שוק ההון 10
A אי שיוך כספים בפנסיה צרכנות פיננסית 2
cypriano de rore אי תשלום פנסיה אוף טופיק 21

נושאים דומים

Back
למעלה