• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מחשבותי על קרן השתלמות

סול

משתמש רגיל
דירוג
1,280
טוב אז אני בן 30 והגיע זמני לחשוב על הפנסיה ולשים לפחות חלק מהוני בשוק ההון.
כיום יש לי דירה להשקעה ועוד 209K במזומן.
עם זאת, אני לא רוצה להכנס לשוק ההון בבת אחת עם כל הסכום, והשקעות בשוק ההון הן לא התחום שלי, עדיף לי להשאר בנדל"ן שגם שם אני לא איזה גאון הדור אבל לפחות מבין מי נגד מי.
עם זאת לאחר קריאה מרתקת באתר הזה, וללא קשר אליו, יש בי רצון לפחות לנצל את אפשרות קרן ההשתלמות המומלצת, אשר פתורה ממס עד לסכום של 18,480 (אני עצמאי) בשנה. הייתי רוצה לנצל ולצבור לעצמי באמצעותה קופה קטנה לפנסיה.

בפוסט אחד באתר של הסולידית נכתב שאת קרן ההשתלמות כדאי לנצל רק למניות ולא לבזבז מקום על אג"ח כדי למקסם את הפטור ממס במקרה של תשואה. אחלה, אבל אם אני משקיע רק בקרן השתלמות ורק בסכום שפטור ממס?
כי בפוסט אחר נכתב שלא כדאי להשקיע 100% במניות אלא לאזן ושלפחות 20% יהיה במשהו אחר, כמו אג"ח איכותי.
הבעיה שאז השטח שלי בקרן ההשתלמות מתבזבז על אג"ח בניגוד למה שהומלץ פוסט הקודם.
כמו כן אני יודע שזה לא באמת נחשב שאני משקיע 100% במניות. רחוק מזה, שהרי רובו הגדול של הכסף שלי נשאר בנדל"ן ובמזומן, אז אולי אם אני משקיע חלק כל כך קטן מכספי בשוק ההון, ובגיל עדיין יחסית צעיר, לא כדאי שכבר כולו יהיה במניות?

אז אלו ארבעת האפשרויות שאני שוקל:
להשקיע 18,480 דרך קרן השתלמות בקרן מחקה מניתית כמו סנופי, אין מה לאזן, לעצום עיניים , להוסיף 18,480 שקלים מדי שנה לפני חג המולד או בעת ירידות אם הן באות לפני. לאחר 3 שנים, במידה והתיק יעבור את 50K השקלים- אשקול לעבור לניהול אישי IRA ולהוסיף לאט לאט אג"ח.

להשקיע 18,480 דרך קרן השתלמות, 80 אחוז בקרן מחקה מניתית (כמו סנופי) ועוד 20% באג"ח, לאזן פעם בשנה באמצעות ה18,480 שאוסיף לקרן מדי שנה. לא יודע אם לאזן בעת משבר זה כזה רעיון טוב, אז כנראה שהתאריך יהיה קלנדרי - לפני חג המולד נגיד. לאחר 3 שנים, במידה והתיק יעבור את 50K השקלים- אשקול לעבור לניהול אישי IRA וכשהסכום יגדל ואני אתבגר לאט לאט אוסיף אג"ח.

להשקיע 18,480 דרך קרן השתלמות בקרן מחקה מניתית כמו סנופי, ולהשקיע עוד 4620 באג"ח בדרך רגילה (שחייבת במס). כך התיק אמנם אגרסיבי עדיין אך מאוזן יותר (80 אחוז מנייתי 20 אחוז אגח), וקטן מספיק כדי שאוכל להעלים ממנו עין. תשואת המניות במלואה לא חייבת במס. עם זאת, זה סרבול נוסף בשבילי לפתוח שני תיקים, וכן לשלם מס גם אם לא גדול, וזה יהיה אולי קשה לאזן את התיק דרך שני תיקים וידרוש ממני להשקיע יותר. אני מחפש להשקיע כמה שפחות, משיקולי נוחות ואסטרטגיה- זה יעזור לי להיות אמיץ יותר בהשקעה במניות. אני לא רוצה להסתכל על התיק מעל פעם בשנה.

אפשרות רביעית היא בכל זאת להשקיע 50K בקרן השתלמות של מיטב ד"ש, לשלם את המס על הרווחים אם צריך, לחקור יותר ולבנות לעצמי תיק משלי. זאת האפשרות הנורמאלית ביותר במצבי (יש לי 200K ששוכבים בבנק), אבל בסכום כזה אני גם יודע שאהיה הרבה פחות אמיץ להשקיע את הרוב במניות ולהעלים עין מהתיק. ובא לי לישון בשקט בשנים הקרובות, כשאני בתחילת דרכי בשוק ההון. זאת האפשרות שהכי פחות בא לי שתמליצו לי עליה, ושעמוק בפנים יודע שזה מה שהרוב פה היו עושים, אבל לי באמת יהיה קשה להעלים עין מכל הכסף שלי או מחצי ממנו. אני מאלה שאוהבים לעקוב אחרי דברים, וזה בעוכרי בשוק ההון.

מה דעתכם?
אציין שיש לי הפסד בבורסה של 5500 שאולי מזכה אותי בנקודות מס בהשקעה הבאה.

בסוף השנה ותחילת השנה תוכל לצרף 2 הפקדות שנתיות לסכום פטור אחד

מכל מה שכתבת לא הבנתי מאיפה הגיע הצורך באג"ח

יש לי 200K ששוכבים בבנק
זה לא מה שאמור להניע אותך, ישכבו עוד כמה חודשים לא יקרה כלום
כאילו, אתה לא חייב לרוץ לאפשרות המנוהלת הראשונה שעולה
אם כבר אתה רץ לכוון קרן מנוהלת אז שתנהל את ההקצאת הנכסים שמתאימה לך
מיטב דש מספקת את ההקצאה הזאת?

אני לא רואה סיבה למה לא להשקיע 100% במניות,האג"ח לא יתרום לך הרבה אם גם ככה רוב הנכסים שלך בנדל"ן ובמזומן וזה צפוי להישאר ככה להרבה זמן (כי אתה יכול להפקיד רק 18 אלף בשנה).

כי בפוסט אחר נכתב שלא כדאי להשקיע 100% במניות אלא לאזן ושלפחות 20% יהיה במשהו אחר, כמו אג"ח איכותי.
במקרה שלך אין צורך, כי גם ככה יש לך פלח מזומן מאוד גדול שאתה לא הולך להשקיע (כי אתה מוגבל ל18 אלף שנתי), מה גם שהתשואות על אג"חים היום הן לא מאוד גבוהות אז ההבדל בין החזקת 190 אלף במזומן ו4000 באג"ח לבין החזקת 194 אלף במזומן זניח לחלוטין ולא שווה את ההתעסקות.

יש הבדל בין להשקיע ישירות בS&P 500 בעצמי בIRA ללהשקיע ב

"IBI מחקה S&P 500" זאת שפה:
https://www.funder.co.il/fund.aspx?id=5117601 ?

והאם השקעה ב"מיטב דש השתלמות פאסיבית כללי" זאת שפה:
https://www.meitavdash.co.il/compan...st-of-meitav-dash-studu-funds/product/?id=481
היא תחליף הגון להשקעה פאסיבית שאתה בורר את הקרנות המחקות העצמך?

להשקיע ישירות בS&P 500 בעצמי זול מבחינת דמי הניהול של הIRA לעומת האחרות, אבל בשביל זה עלי לשים 50,000 בבת אחת בקרן ההשתלמות שלי ולהיות ממוסה על חלקו, מה שאני משתדל להמנע ממנו אם אפשרי. האם להשקיע שנה ושלושה חודשים (מה שיספיק לי כדי להכניס שלוש פעמים 18,480 לחשבון ולעבור כנראה את רף ה50K) ב"IBI מחקה S&P 500" או ב "מיטב דש השתלמות פאסיבית כללי" זה תחליף הגון?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M האם יש קרן סל שקלית עוקבת RUSSELL 2000? שוק ההון 9
Y קרן השתלמות הטבת פטור ממס רווח הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
עידו ג קרן השתלמות טווח קצר או בינוני - ארוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
L האם יש קרן סל מחקה מדד עולמי שנסחרת ביורו? שוק ההון 1
ק עמלת קניית קרן כספית צרכנות פיננסית 5
ש קרן השתלמות לעצמאי/ת כדאית אל מול הפרשה לחשבון פרטי ממוסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
S עודפי עו"ש לטווח קצר - הכדאי ביותר הנוכחי? One Zero/קרן כספית ואיזה? שוק ההון 6
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
N קרן כספיתת בgoogle finance פוסטים מאיכות נמוכה 1
B שאלה לגבי קרן כספית שוק ההון 6
L באיזה קרן השתלמות לבחור? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
צ קרן השתלמות לעצמאי - מעל תקרת הפקדה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
A קרן פנסיה לא פעילה - איך להתנהל כעת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ג קרן שמשווקת כאירית נגד CSPX, וההבדלים בין המדד לשווי הקרן שוק ההון 3
מ קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים השקעות אלטרנטיביות 5
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים פוסטים מאיכות נמוכה 1
ש קרן ישראלית על מדדי חול : חוזה עתידי או Swap שוק ההון 0
H קרן מור 70-30 לבעלי אזרחות אמריקאית מיסים 1
ה מכירת קרן סל פוסטים מאיכות נמוכה 3
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S קרן השתלמות - שכיר ועצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S מדד אג"ח קרן מחקה או אג"ח בודד שוק ההון 7
ר שאלה על סוג קרן שוק ההון 9
ה מה היתרון של קרן אג"ח ממשלתית לעומת קרן כספית? שוק ההון 12
oferM מה דעתכם על קרן עוקבת מדד עם הגנה מעליות וירידות? שוק ההון 24
A קרן השתלמות IRA מגבלת קניה חודשית סנופי אירי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
ר שאלה על רכישת קרן לעתיד שוק ההון 5
פ האם יש סיבה להשקיע דרך קרן גמל בS&P500? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
C האם החלפה בין קרן פיזית לסינטתית שווה באמת מיליון שקל? שוק ההון 10
מ קרן סל עם דמי "נאמן" שוק ההון 6
R איך לזהות קרן שנחשבת PFIC לענייני מיסים אמריקאים מיסים 2
I כמה נכונה ההמלצה לא לשבור קרן השתלמות לעומת מכשירים אחרים? מיסים 49
S העברת קרן השתלמות לעובדי הוראה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ד קרן השתלמות לעצמאי שכבר לא פעיל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
I מעבר קרן השתלמות ואיפוס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א קרן כספית - התלבטות שוק ההון 15
S עצמאי פטור - קרן ההשתלמות מלאה, מה האפיק הבא לחיסכון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
someone235 קרן השתלמות עם עמלות פחות מ-0.8% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
מ מי שמעונין לקנות ביטקיון אמיתי ולא קרן שמחכה את הביטקיון איזה מהאפשריות עדיף השקעות אלטרנטיביות 1
I קרן השתלמות שכיר ועצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D קרן השתלמות שמשתחררת לי (נושא- הלוואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
X דמי הניהול בקופת גמל, קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
N קרן אירית או אמריקאית שוק ההון 5
Y בחירת קרן כספית שוק ההון 3
מ האם החזקת קרן סל ישראלית מחקה מדד חו"ל שווה להחזקת כספים בחו"ל שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה