• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה תהיה התשואה של ARKK חמש שנים מהיום

חמש שנים מהיום, התשואה השנתית של ARKK לעומת SPY תהיה

• סך הכל מצביעים
    100
  • Poll closed .
אני די בטוח של-BMW יש כבר ים דאטה מסנסורים של מובילאיי.
למה אתה כל כך בטוח? איפה יש מידע שפורסם על זה?
בכתבה שקושרה פה דובר על מידע ״תמציתי״ שמובילאיי שולחים. קשה לדעת מה זה אומר, אבל מידע גולמי יותר ערכי ממידע מעובד ומתומצת. את המידע הגולמי תמיד אפשר לעבוד מחדש עם אלגוריתמים טובים יותר, המידע המתומצת לעומת זאת כבר לעוס, ואולי האלגוריתם החדש לא מתאים לו המידע הלעוס הזה. סתם מחשבות שלי.

זה הולך לצאת בשלב ראשון בסדרה 7 בלבד וגם אז שלא בטוח שבכל הרכבים שייוצרו
בסדר, אז תוסיף עוד שנתיים ותרחיב לכל קונצרן וולקסווגן.
בכל מקרה זו לא הפואנטה. הנק' היא שההחלטה אם ומתי לאסוף דאטא היא *בשליטת* BMW. כלומר כמות דאטא זה לא moat למתחרים.

בכתבה שקושרה פה דובר על מידע ״תמציתי״ שמובילאיי שולחים. קשה לדעת מה זה אומר, אבל מידע גולמי יותר ערכי ממידע מעובד ומתומצת. את המידע הגולמי תמיד אפשר לעבוד מחדש עם אלגוריתמים טובים יותר, המידע המתומצת לעומת זאת כבר לעוס, ואולי האלגוריתם החדש לא מתאים לו המידע הלעוס הזה. סתם מחשבות שלי.

לא יודע לאיזו כתבה אתה מתייחס, אבל אם ל-BMW אין היום פלטפורמות נוסעות שמותקנת עליהן כל המערכת הסופית (עד כדי גרסאות ושיפורים שלא ידרשו אינטגרציה מחדש של כל המערכת) והם לא רואים את הדאטה - לא יהיה לה רכב אוטונומי להוציא לשוק בעוד שנה וחצי-שנתיים מהיום.

• אהבתי
Reactions: HHH
מוגבל רק לפניקס אריזונה, איפה שיש להם תנאי נהיגה קלים ונוחים ואיפה שהם מיפו בדיוק רב את הכבישים.
כן לא חסרה ביקורת ולא טענתי שמדובר באוטונומיות גלובלית דרגה 5. אבל זה עדיין אזור עירוני (לא בקיא בתוואי שם) שזה לרוב האתגר המשמעותי - איפה שיש הולכי רגל ומישהו שוכח פח זבל על הכביש וכו' והרכב צריך לזהות את זה בניגוד לבין-עירוני.

גם כי היה להם שת"פ רשמי לתקופה מסוימת במאמץ לייצר רכב אוטונומי וגם כי הרבה מאוד יצרנים כבר משלבים את המצלמות של מובילאיי ברכבים שלהם בשביל מערכות עזר כבר היום (למעשה כבר כמה שנים).

גם כי היה להם שת"פ רשמי לתקופה מסוימת במאמץ לייצר רכב אוטונומי וגם כי הרבה מאוד יצרנים כבר משלבים את המצלמות של מובילאיי ברכבים שלהם בשביל מערכות עזר כבר היום (למעשה כבר כמה שנים).
זה לא אומר בהכרח שהם אוספים את המידע הגולמי. זה יכול להיות תלוי הסכם עם יצרן (ותלוי באיזה מכוניות היצרן שם את החיישנים) ותלוי באיזה מידע בדיוק הם אוספים.

לא בעצמו
מבלי לזלזל (זה באמת מרשים) זה 'סיוע-נהיגה', לא נהיגה אוטונמית
שמע, תקרא לזה איך שאתה רוצה, היא נוסעת לבד.
קצת קשה להתלב כאשר רואים רק שיפורים אינקרמנטליים, אבל שנת 2021 ואתה יכול לקנות מכונית חשמלית שנוסעת לבד. הבטחות ״העתיד״ מהילדות מתגשמות.

שמע, תקרא לזה איך שאתה רוצה, היא נוסעת לבד.
היא נוסעת לבד עד ש...
קצת קשה להתלב
להפך אני ממש מתלהב בגלל זה אני עוקב אחרי התחום. להבנתי טסלה לא שם ולא תהיה בקרוב (נאמר חמש שנים קרובות). ההבדל בין 8 דק' רצופות של נהיגה עירונית לרכב בלי הגה יכול לקחת 20 שנה או אף פעם (כלומר שמישהו אחר ישיג אותם).

הניחוש שלי יהיה טוב כמו של כל אחד אחר...

אוקיי, ואולי זה נכון
מה עכשיו? התמחור פה משקף את כל הרווחים עשורים קדימה
אני שוב מחזיר לדוגמה של בועת הדוט קום - חברות כמו אמזון באמת שינו את העולם, אבל לקנות את הנאסד''ק בתחילת שנות ה-2000 התברר כטעות מרה

זה בדיוק מה שהיא טוענת: המודלים טועים או לא מעודכנים כשזה מגיע לטלסה. החבר'ה מוול סטריט מעריכים נמוך את כל סקטור הרכב החשמלי בעוד שהיא מעריכה שהוא יעשה יותר מ80% (לא זוכר את האחוז המדויק זה היה מעל 80) כל שנה.
זה כמו שכתבת בהודעתך הראשונה:
הדבר הזה רק נראה לי יותר הזוי והזוי
זה מה שווד טוענת שלא הזוי בכלל ויקרה. טלסה שנמצאית כבר מעל עשור בשוק נמצאית בעצם עדיין בנקודת הזינוק. כל הסקטור הזה בכלל לא מוכר למי שלא סוחר בבורסה, תשאל מישהו מה זה רכב חשמלי, אולי יגידו לך טלסה אבל שם שני לא תשמע. מה שקורא עכשיו בסקטור הזה הוא שלב ראשוני בו השחקנים רק עולים למגרש
מהצד הסיני: ניו, אקספנג, לי ומהצד האמריקאי: טלסה כמובן, לוסיד מוטורס שנכנסה והרכב החשמלי המדובר של אפל.
אז מבחינת ווד, המשחק בכלל עוד לא התחיל והיא כבר רואה את ה"טיפינג פויינט" את אותו רגע בעתיד בו כולם ירצו רכב חשמלי והביקוש יעלה על ההיצע.
אז כמובן, היא רואה את הסקטור מדפיס כסף.

זו עמדה מאוד בוטה, לכן גם מאוד מדוברת, אבל גם הבטחה מאוד פנסטית.

חזרת לקנות? אני רואה שהמניה ממשיכה לרדת...
3% ירידה?
אני קונה בד״כ בשני תרחישים שונים: הראשון זה כדי לבנות פוזיציה/הקצאה יעד רצויה. השני זה בזמן ירידות חדות (בפרט שפל draw down חדש). אין לי סיבה לקנות היום.

• אהבתי
Reactions: Roi
זו עמדה מאוד בוטה, לכן גם מאוד מדוברת, אבל גם הבטחה מאוד פנסטית.

היא לא בוטה בכלל, להיפך, היא כל כך stating the obvious שזה מביך.
מנועי בעירה פנימית הולכים להעלם מהעולם המערבי בעשור-שניים הקרובים, זו עובדה מוגמרת ויצרניות רכבים כבר מתכוננות אליה במשך שנים. בעוד קצת פחות מ-9 שנים יימכר הרכב האחרון של פורד באירופה עם מנוע בעירה פנימית, כל אלו שיימכרו אחריו יהיו חשמליים.
מה בין זה לבין טסלה, חברה ששרפה בערך 6 מיליארד דולר של משקיעים מיום הווסדה ולא הרוויחה בכוחות עצמה דולר אחד? כלום ושום דבר.

ברור שהעתיד הוא רכב חשמלי, גם ברור שטסלה תהיה שחקן קטן מאוד בשוק, אין לה שום יכולת להתחרות ביצרניות אמיתיות שגדולות ממנה בסדרי גודל, הן בכושר הייצור והן ברווחיות.

גילוי נאות: אני מת שתהיה לי טסלה ואם לא הייתי צריך לבנות בית בטווח הזמן הקרוב, כנראה שהייתי כבר מזמין אחת. המוצר הוא מדהים, אבל אין לזה קשר לתמחור הנוכחי של המניה.

ברור שהעתיד הוא רכב חשמלי, גם ברור שטסלה תהיה שחקן קטן מאוד בשוק, אין לה שום יכולת להתחרות ביצרניות אמיתיות שגדולות ממנה בסדרי גודל, הן בכושר הייצור והן ברווחיות.
@הסולידית יש תוסף לפורום שעושה
remind me in 5 years!
כמו ברדיט?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
adamshalev מה תהיה התשואה השנתית היחסית של ARKK מול SPY חמש שנים מהיום - סקר 3 שוק ההון 8
adamshalev מה תהיה התשואה השנתית היחסית של ARKK מול SPY חמש שנים מהיום - סקר 2 שוק ההון 21
גימפל מי תהיה האימפריה הכלכלית העולמית אחרי ארצות הברית? שוק ההון 44
M מה תהיה ההשפעה על השקל והאינפלציה? שוק ההון 13
H תהיה הבנק של עצמך / Infinite banking צרכנות פיננסית 4
א וועדת הכספים: "הצעת החוק הראשונה תהיה: כשהריבית עולה, ריביות המשכנתאות לא יעלו" פוסטים מאיכות נמוכה 60
D אשמח לטיפים, איך אפשר למנוע קניית דירה ע'י אמא שלי, ושהחלופה תהיה שכירות לכמה שנים... נדל"ן 78
ת מבחינת אבטחת מידע עדיפה סיסמה או שלא תהיה סיסמה? אוף טופיק 4
A איפה לבדוק מתי תהיה חלוקת דיבידנדים SSAC שוק ההון 14
מומו הברווז כמה עליית אינפלציה ועליית ריבית תהיה קטלנית למחירים? נדל"ן 8
סול איך לקנות מניות - תהיה בעקבות הפוסט דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
B תהיה בנוגע לחוקיות של קנית מניות שוק ההון 4
1337justme תהיה לגביי פיזור מטבע שוק ההון 29
G מה עדיף - להאריך בשנה את מונה ההפסדים בשאיפה ש2021 תהיה ריווחית ואז הרווחים ב2021 יקזזו את ההפסדים שוק ההון 3
ו תהיה לגבי פיזור לפי משקלים שוק ההון 2
ש למה מתנגדים שIB תהיה חברה בבורסה הישראלית? צרכנות פיננסית 18
ב דיון תיאורטי: מה יקרה כשהבורסה לא תהיה רלוונטית יותר? שוק ההון 29
לא חשוב שמות תהיה בנוגע לעתידה של הפנסיה וכיצד לנהוג. מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 35
M תהיה בנושא הקצאת עודפי החיסכון פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 7
B מדוע שחברה תהיה מושפעת/תתעניין בשווי המניות שלה? שוק ההון 4
עוקב וקורא מתי תהיה קופת גמל להשקעה? שוק ההון 40
א תהיה נוספת על בועת הנדלן שוק ההון 107
D תהיה בקשר לתשואה של קופת גמל מחקה שוק ההון 10
H תהיה לגבי המוצר המוזר פקדון מובנה צרכנות פיננסית 5
yossik ביטול הארנונה, במקומה תהיה תוספת מע''מ אוף טופיק 6
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
ה שאלת הבנה על התשואה של הסנפ500 שוק ההון 50
S קרן פנסיה מקיפה - איך עובד מנגנון הבטחת התשואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
א למה התשואה של קרנות כספיות כל כך נמוכה ? שוק ההון 5
M קרן כספית דולרית - איפה ניתן לראות את התשואה? שוק ההון 0
א איפה אפשר למצוא מידע לגבי התשואה הפנימית והמח"מ של קרנות כספיות ? שוק ההון 2
I איך לייצר כלי שמבטיח את התשואה המקסימלית בין ריבית קבועה ומדד? שוק ההון 4
ה מה התשואה לפדיון חסרת סיכון הכי טובה היום? שוק ההון 7
ג הפקדות רטרואקטיביות לפנסיה - מי מממן את הפרשי התשואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
ג כיצד לחשב את התשואה על השקעת בשוק ההון של המינוף שוק ההון 3
מ לגבי עניין התשואה, ו"תזמון" שוק ההון 12
כ התשואה השנתית של S&P 500 שוק ההון 31
1 חישוב התשואה של מדד S&P 500 NTR כשההשקעה היא בשקלים שוק ההון 17
Z תהייה בנוגע לחישוב התשואה הממוצעת של המדדים שוק ההון 27
ע שלום איך הלכה למעשה עובדת ריבית דריבית? אני אמור להשקיע חזרה את התשואה? שוק ההון 17
4 מה התשואה השנתית הממוצעת ממדים? שוק ההון 5
S איפה כתוב את התשואה הכוללת ב-portfoliovisualizer תוך זה שלוקחים בחשבון גם הפקדות תוך כדי? שוק ההון 11
S מדד של איזו מדינה הביא את התשואה הכי גרועה מאז 2008 ויש לו נייר ערך שעוקב אחריו מאז שוק ההון 11
לאץ' עקום התשואה? שוק ההון 11
G התשואה שמוצגת באתרים כוללת דמי ניהול? שוק ההון 1
R למה התשואה בקרן הנאמנות נמוכה מהמדד (+דוגמא) שוק ההון 18
ע למה התשואה בETF אג"ח ארה"ב הרבה יותר נמוכה מהאג"ח עצמם שוק ההון 12
מ התשואה בגרפים של יאהו כוללת דיבידנדים? שוק ההון 1
sigler05 האם יכול להיות שמוצר עוקב מדד לא ישיג את התשואה של המדד? שוק ההון 9
adamshalev סקר: מה הייתה התשואה שלכם לשנת 2017 שוק ההון 66

נושאים דומים

Back
למעלה