• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה לדרוש מבית ההשקעות שלי?

jenglender

משתמש סולידי
דירוג
19
שלום, אני משקיע מתחיל, עד עכשיו ניהלתי את הכספים שלי דרך הבנק ובדיעבד מבין ששנים משלם עמלות מנופחות ודמי אחזקה שערוריתיים (תודה דורין).
אני עכשיו בתהליך בחירה ומו"מ לבחירת בית השקעות. זה נדמה כי העמלות של כולם פחות או יותר דומות, אבל אני גם מרגיש שיש בהם נכונות להתגמש - אבל אני לא יודע מה לבקש.
בהנחה שאני מתכוון לנהל תיק פאסיבי, מבוסס קרנות מחקות (גם ישראל גם חו"ל), האם כדאי לבקש פשוט הורדה בעמלות הרלוונטיות לדברים האלה? או שיש משהו אחר שחשוב יותר ואני מפספס?

תודה!

וגם: האם יש בתי השקעות "ידידותיים" יותר למתחילים?

בהנחה שאני מתכוון לנהל תיק פאסיבי, מבוסס קרנות מחקות (גם ישראל גם חו"ל),

לכל דבר יש מחיר. אתה צריך לבדוק האם השקעה בישראל (אג"ח ישראלי?) משתלמת לך גם אם זה אומר שתשלם יותר בהשוואה לברוקר זר כמו IB.

בהנחה שאני מתכוון לנהל תיק פאסיבי, מבוסס קרנות מחקות (גם ישראל גם חו"ל), האם כדאי לבקש פשוט הורדה בעמלות הרלוונטיות לדברים האלה? או שיש משהו אחר שחשוב יותר ואני מפספס?
העמלות אצל כולם כמעט זהות, ואלא אם כן אתה מנהל תיק מאד קטן (5 ספרות) או מאד גדול (8 ספרות) או שמתעסק עם דברים יותר איזוטריים (מסחר באירופה, שורטים וכו') אין לזה הרבה משמעות.
לא זוכר מי אבל מישהו פה קיבל תנאים טובים במיוחד דרך אקסלנס, מניח הוא יוכל לסדר לך הפניה.

תודה, מאוד מועיל.
אני סוג של שללתי בנקים מראש, בעיקר על סמך מה שכתוב פה בבלוג (בנקים הם גנבים וכו'). אבל אני רואה בטבלה שלבנקים יש תעריפים תחרותיים לגמרי, ובעיקר התפלאתי שלפעמים אין דמי משמרת רבעוניים ולא דמי ניהול: הייתכן?

@jenglender התנאים שלי באקסלנס הם
– 10 ש"ח בחודש שמתקזזים מול עמלות המסחר
– פטור מעמלת קניה/מכירה על קרנות מחקות ישראליות
– עמלת המרה 2 אג' מעל השער הרציף (לכל היותר)
– 8$ לפעולה בבורסה האמריקאית

אם תרצה אני או @מתכנת יכולים להפנות אותך אליהם כחבר-מביא-חבר ותקבל אותם גם, תשלח בפרטי אם אתה מעוניין

מציע לסגור מראש את התנאים במקרה שתחליט לעזוב בעתיד את בית ההשקעות.

בדרך כלל יגבו ממך עמלה בשווי מכירת ניירות הערך בתיק גם אם אתה מעביר את התיק כמו שהוא.

לעיתים, הגוף שאליו תחליט לעבור יסכים לקחת על עצמו לשלם את העמלה הנ"ל, אך זה כמובן לא מובטח לך.

בקיצור, תדרוש מראש שלא תהיה עמלה במקרה של מעבר לבית השקעות אחר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Z יתרת זכות במס הכנסה. לדרוש או להנות מהריבית מיסים 1
Z האם נישום יכול לבחור שנה אחת לדרוש הוצאות על תיק ההשקעות ואז לשלם 30% מס על רווח הון ושנה הבאה לא לדרוש מיסים 0
Tsachi01 האם מעסיק יכול לדרוש ממני לעבוד בתפקיד שאינו מוגדר בהסכם עבודה? אוף טופיק 53
McMurphy 9.9 מ' בבנק - מה לדרוש בחשבון העו"ש וההשקעות צרכנות פיננסית 181
ג מה לגיטימי לדרוש כבעל דירה בתמ"א 38? נדל"ן 21
Y בן 40, לא מצליח לצאת מבית ההורים. אוף טופיק 37
T פיצול תיק השקעות ליותר מבית השקעות אחד? שוק ההון 3
D כיצד לתמחר ציוד משומש מבית שהולכים להרוס? ארונות , שיש, אמבטיון, מזגנים, ויטרינות , אלומיניום תריסים וכו' אוף טופיק 7
S מעבר מבית השקעות בארץ לשוויץ שוק ההון 7
Rebecca Ross ניוד מבית השקעות ישראלי לאמריקאי שוק ההון 13
כ הלוואה מבית השקעות זר שוק ההון 16
מ האם לצאת מבית ההורים או לחסוך? יומני מסע אישיים 107
4 האם בבית השקעות ישראלי לדוגמא IBI יש יותר מבחר מלאומי טרייד או מבית השקעות אחר? שוק ההון 1
א VIDEA מבית לאומי שוק ההון 15
Oziris תשובה שקיבלתי מבית השקעות שוק ההון 12
ה אזרחים אמריקאים- דיווח על דיבידנדים מבית השקעות אמריקאי שוק ההון 9
G הצעה מבית השקעות שוק ההון 13
doc29 העברת דולרים מבית השקעות ישראלי ל-IB צרכנות פיננסית 10
yossik תֶּקֶל, מַסֶּדֶת, שָׁרָתִית, תַּכְמִין, לְתַצֵּר - מילים חדשות מבית היוצר של האקדמיה ללשון העברית. אוף טופיק 5
מ שאלה תאורטית - ניירות ערך בבית ההשקעות שוק ההון 2
משה Barista fire - מעבר למשרה חלקית במקביל למשיכה מתיק ההשקעות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 18
ס האומנם - "במקרה חירום, תיק ההשקעות שלך יהיה הדבר האחרון שיעניין אותך" אוף טופיק 40
L המלצה על ספר שעוסק בהקצאת נדל"ן כאפיק בתיק ההשקעות נדל"ן 3
C איך לציין לבנק שאני רוצה להעביר רק *חלק* מהניירות לבית ההשקעות? שוק ההון 11
דר אהבהמוזרה תיק ההשקעות (ההיפותטי) הראשון שלי שוק ההון 14
A הפקדה לתיק ההשקעות במט"ח שוק ההון 2
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
C מה בית ההשקעות עושה עם הכסף הנזיל בחשבון? שוק ההון 1
efrat שיוך חשבון בחול לבית ההשקעות צרכנות פיננסית 4
Y בועת ההשקעות הפסיביות והשקעה במניות ערך (value) שוק ההון 10
א סוגי ההשקעות שלי לעומת מייק שוק ההון 3
א שאלה המטילה בספק את כל צורת ההשקעות הנפוצה כאן בבלוג שוק ההון 20
לאץ' להבין את התפלגות הנכסים של בתי ההשקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
R איך מחלקים את ההשקעות בין שוק ההון ובין נדל״ן? שוק ההון 24
I מה לעשות עם ההשקעות בארץ בזמן רילוקיישן? שוק ההון 14
ח טעות של בית ההשקעות צרכנות פיננסית 2
F תשואה ממוצעת 7%, ריבית 8%, האם תוכנית ההשקעות תשתנה? שוק ההון 3
ד האם הגיע הזמן להוציא את ההשקעות מהארץ? ואם כן, אז איך? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 145
davidel "מגן מס" בתיק ההשקעות פוסטים מאיכות נמוכה 1
N איך אתם עוקבים אחר ההשקעות שלכם ב-2023? שוק ההון 15
itaied מהן יתרונות מסלולי המניות בבתי ההשקעות? שוק ההון 13
B תיק ההשקעות שלי, או: איפה טעיתי שוק ההון 7
A [סקר] איפה נמצא תיק ההשקעות הממוסה שלכם? שוק ההון 34
ס תיק ההשקעות של סרגיי הלוי שוק ההון 8
ר התלבטות מה לעשות עם תיק ההשקעות שלי בהיבט הון עצמי לקניית דירה להשקעה שוק ההון 2
N אזרח אמריקאי שגילה שצריך לשלם מס על כל ההשקעות - מה השלב הבא? מיסים 70
אחד_שיודע שילוב מניות קטנות בתיק ההשקעות - שאחת מהן תכפיל עצמה באלפי אחוזים שוק ההון 15
י תושב חוץ - חייב לסגור את תיק ההשקעות בפועלים - ניוד לברוקר שוק ההון 21
flower ביטול מסלולי ההשקעות בחו"ל - קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18

נושאים דומים

Back
למעלה