• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה היא התזונה הנכונה (או לא הנכונה)?

מצב
הנושא נעול.
זה לא העניין. הבעיה היא שמסקנות המחקרים המדעיים כל-כך שונות שבעצם כל אחד מחפש את המחקר שיאשש את נטיית ליבו ואת תפיסותיו.
לכן משפט כזה

הוא חסר משמעות. "הוכח מדעית" שכמעט כל מזון הוא מזיק, כל מחקר והמזונות המזיקים שלו. אם נקשיב לכל המחקרים נישאר עם מים וברוקולי בערך.

ישנם סוגים שונים של מחקרים שמפורסמים במקומות שונים ואין להם חשיבות זהה.
לדוגמא מחקר שבודק causation "השפעה ישירה" שווה הרבה יותר במשקלו ממחקר שבודק correlation "קשר עקיף".

מחקר שבו אנשים עונים על שאלונים לאורך מספר שנים והתוצאות מסוכמות ומתומצטות למסקנות הוא בעל משקל הקטן בהרבה ממחקר קליני מעמיק שבו הנבדקים נבדקים במעבדה. או שמחקר שממומן ע"י תעשיית הקמח שמראה שלאכול מוצרי חיטה מלאה זה בריא לאומת מחקר מטעם אוניברסיטה מבוססת ללא מימון אינטרסנטי.

כמובן שאני מפשט, אולי אפילו יותר מדי אבל, זה פשוט לא נכון שכל המחקרים הם "אותו דבר".

ישנם סוגים שונים של מחקרים שמפורסמים במקומות שונים ואין להם חשיבות זהה.
לדוגמא מחקר שבודק causation "השפעה ישירה" שווה הרבה יותר במשקלו ממחקר שבודק correlation "קשר עקיף".
נו, ואיך אדם הדיוט מין הישוב יכול להחליט מי שרלטן ומי פחות? אתה יודע? בבקשה, תביא לנו סימנים לזהות את הסוגים השונים ואת מידת החשיבות שלהם.
בינתיים, אנשי הפליאו יצטטו מחקרים התומכים בדעותיהם, אנשי הטבעונות גם. אני שונאת דגים וחלב אז אבחר מחקרים שמאשררים לי את טעמי מבחינה בריאותית. וחבר הפורום שכתב שרק השמנה מביאה נזק והבעיה היחידה עם סוכר זה שהוא משמין אפילו לא טרח להביא לינק. הוא פשוט יודע!

נו, ואיך אדם הדיוט מין הישוב יכול להחליט מי שרלטן ומי פחות?

יש כמה דרכים לזהות מחקר איכותי כאשר העיקרית שבהם היא לדעתי דירוג הז'ורנל שבו המחקר פורסם. למשל, מאמר שפורסם ב-Nature, JAMA או The New Englad Journal of Medicine ייחשב לאמין יותר ממאמר שפורסם בז'ורנל עלום שם.
כדאי גם לעיין מי מימן את המחקר.

הדרך המועדפת עליי לאיתור מחקרים רלוונטיים היא גוגל סקולר שמשקלל פרמטרים רבים כמו דירוג הז'ורנל, עדכניות, כמות הציטוטים ואיכותם ועוד.

נו, ואיך אדם הדיוט מין הישוב יכול להחליט מי שרלטן ומי פחות? אתה יודע? בבקשה, תביא לנו סימנים לזהות את הסוגים השונים ואת מידת החשיבות שלהם.
בינתיים, אנשי הפליאו יצטטו מחקרים התומכים בדעותיהם, אנשי הטבעונות גם. אני שונאת דגים וחלב אז אבחר מחקרים שמאשררים לי את טעמי מבחינה בריאותית. וחבר הפורום שכתב שרק השמנה מביאה נזק והבעיה היחידה עם סוכר זה שהוא משמין אפילו לא טרח להביא לינק. הוא פשוט יודע!

הטענה שהגבתי לה הייתה לא שלאדם הממוצע יהיה קשה להבדיל, שאולי זה גם נכון, אלא שיש שלל מחקרים ולכאורה כולם נוגדים אחד את השני אז אי אפשר לרשום שדבר מסויים "מוכח מדעית".
והגבתי שאמנם יש הרבה מחקרים סותרים שפורסמו לאורך השנים אך לכל אחד משקל שונה מבחינת אמינותו.

מה שרשמת לגבי שתבחרי מחקרים שתואמים את ראיית עולמך אז קוראים לזה Confirmation bias וזה משהו שכולם סובלים ממנו, אבל החוכמה היא לעלות על זה מתי שזה קורה ולבדוק האם המקור באמת אובייקטיבי ונאמן.

דירוג הז'ורנל שבו המחקר פורסם. למשל, מאמר שפורסם ב-Nature, JAMA או The New Englad Journal of Medicine ייחשב לאמין יותר ממאמר שפורסם בז'ורנל עלום שם.
כדאי גם לעיין מי מימן את המחקר
התבזו כל כך הרבה בשנים האחרונות, שאני לא חושב שיש לזה ערך.
החברים שלך מ Harvard שמוכרים אג'נדה בתור מדע, בכלל בבעיה.

בסופו של דבר, ההצעה של סיימון הייתה לקנוס/לאסור/להטיל מס על דברים מזיקים אז מי שמחליט על כך הוא איזשהו בירוקרט.

בסופו של דבר, ההצעה של סיימון הייתה לקנוס/לאסור/להטיל מס על דברים מזיקים אז מי שמחליט על כך הוא איזשהו בירוקרט.

חס וחלילה לאסור, מהכל אפשר להנות בלי לפגוע בעצמך אם צורכים במידה הרלוונטית.
בלבלת אותי עם מישהו אחר :)

אם יש דברים שהוכחו מדעית כמזיקים והסרתם משפרת אם הבריאות ואיכות החיים למה אז למה לא להסירם?
התכוונתי לזה. הבנתי שב- "להסירם" אתה מתכוון לרגולטור. אם התכוונת לבחירה של כל אדם שלא לצרוך דברים מזיקים אז קבל את התנצלותי.

התכוונתי לזה. הבנתי שב- "להסירם" אתה מתכוון לרגולטור. אם התכוונת לבחירה של כל אדם שלא לצרוך דברים מזיקים אז קבל את התנצלותי.

חחח אל תדאג. באופן כללי כשזה מגיע לצריכה, אני חושב שצריך להתיר את רוב הדברים ולתת לאדם לבחור.

אם התכוונת לבחירה של כל אדם שלא לצרוך דברים מזיקים אז קבל את התנצלותי.
אני מבינה שידוע לך באופן מוחלט מה מזיק ומה לא. אשמח להחכים בנושא.
אפרופו, היום כל האתרים התמלאו בדיווחים לגבי מחקר חדש שטוען שבשר מעובד הרבה פחות בעייתי ממה שטענו עד עכשיו.
נכון? לא נכון? תלוי באיזו אוניברסיטה עשו את המחקר? תלוי מה האג'נדה של החוקרים? שוב פעם שמו את הנקודה העשרונית במקום הלא נכון?

זה הלינקים ששמתי למעלה
תלוי מה האג'נדה של החוקרים?
בדיוק. ייצרו מחקרים, מהעכוז, לקויים מבחינה שיטתית וסטטיסטית בשביל להתאים לאג'נדה פוליטית, ושתתיישב טוב עם אינטרסים כלכליים. ואז ארגון הבריאות העולמי שחרר המלצות לפיהם.

מעניין אם מדברים אלה אין סייעתא לדברי הטוענים על הקשר הגורדי בין אגנדות פוליטיות ומחקרים בתחום התפתחות המינים (אוולוציה בלעז)

מעניין אם מדברים אלה אין סייעתא לדברי הטוענים על הקשר הגורדי בין אגנדות פוליטיות ומחקרים בתחום התפתחות המינים (אוולוציה בלעז)
רק זה? והסיפור על העם המובחר לא?
פעם, בעידן התמימות, היו משוכנעים שעתונאים ומדענים הם היצורים הכי אובייקטיבים שיש (גדלתי עם הורים כאלה, ר"ל). תודות לאלהי הטכנולוגיה, ובמיוחד לפייג' וברין, כולנו נחשפים לים של דעות/עובדות/שקרים/חצאי אמיתות/משאלות לב/סיפורי אגדות וראינו שעל כל עמדה הכי מגובה לכאורה, יש 3 עמדות סותרות שגם הן מגובות היטב.

אני חושב שזה מאוד משתנה מאדם לאדם..
אז לא בטוח שמישהו יוכל לתת לך תשובה נכונה בלי להכיר אותך

מזיקים לדעתו. לא לדעתי כמובן.
אה, אז לא קשור יותר למחקרים מדעיים? נו, את זה אני עושה גם היום אבל קשה לומר שהדעה שלי שווה יותר ממישהו אחר (אלא אך ורק כשמדובר בי עצמי).
@סיימון משום מה משוכנע שיש איזו אמת אובייקטיבית שצריך להיצמד אליה אבל עוד לא הבנתי איך הוא מזהה מה אמת ומה שקר ומה בכלל נעים לו בגוף או עושה לו צרבת :)

אה, אז לא קשור יותר למחקרים מדעיים?
שימי לב, אני לא טענתי ולא התייחסתי למחקרים כלשהם מדעיים או לא.
אבל קשה לומר שהדעה שלי שווה יותר ממישהו אחר
גם לא כשמדובר בעצמי.
איך הוא מזהה מה אמת ומה שקר ומה בכלל נעים לו בגוף או עושה לו צרבת :)
טוב, זה קל יחסית...

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G השקעה דרך בורסת ישראל או בורסת ארה"ב? מה הדרך הנכונה להשלים את תיק המניות שלי? שוק ההון 4
ריש-לקיש יומן מסע - בדרך הנכונה יומני מסע אישיים 36
I הדרך הנכונה להשקעה בקרן נאמנות שוק ההון 3
A האם באמת השוק מתמחר את המניות שבו בצורה הנכונה? שוק ההון 3
S האם ההשקעה ב-B2B היא הנכונה למצבי? שוק ההון 5
U משכנתא בחירת האסטרטגיה "הנכונה" נדל"ן 7
D איך לבחור את המסלול והחברה הנכונה עבור קרן השתלמות ופנסיה צרכנות פיננסית 14
אורן מה הדרך הנכונה/ההפוכה לחשב ריבית שנתית? שוק ההון 3
ה הדרך הנכונה והנבונה להשקעה בניירות ערך שוק ההון 6
Odysseus ביטוחי בריאות - הרכבת המעטפת הנכונה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 58
H מחפשת את הדרך הנכונה להתחיל את החיים בשביל להגיע לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 49
Henchman34 מה הדרך הנכונה ללכת בה אם המטרה הסופית היא תיק מניות דיבידנד? שוק ההון 44
ש חדש בתחום, תוהה מהי הדרך הנכונה שוק ההון 58
C "בדרך הנכונה" אבל עדיין משהו חסר יומני מסע אישיים 40
M חיסכון לילדים או תיק השקעות מרוכז שוק ההון 3
M פחת על דירה כהוצאה מוכרת לעצמאי שעובד מהבית - רעיון טוב או לא? מיסים 6
H מכירת מניות או הלוואה צרכנות פיננסית 7
S אדריכל או מעצב פנים - עבור דירת קבלן אוף טופיק 13
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
M מטבע Base בחשבון IB - שקל או דולר? שוק ההון 5
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 20
E להמשיך לדוקטורט בפיזיקה או להסתפק בתואר שני? התפתחות אישית 5
J פריסייל אמיתי או פקטיבי נדל"ן 4
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
עידו ג קרן השתלמות טווח קצר או בינוני - ארוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
שם משתמש בעייתי כרטיסי מועדון: הונאה או שמשתלם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
A איתור מטען במכס לפי ח.פ או שם חברה מיסים 0
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
M מתימטיקה, פיסיקה או מדמ"ח התפתחות אישית 7
S דירה בהנחה - רווק או ידועים בציבור? נדל"ן 5
Z פיצויים: למשוך או לא למשוך? זאת השאלה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
רוטב פיצה שכונת הפארק בבאר שבע-בעד או נגד. נדל"ן 3
I כלכלה ומשפטים או כלכלה חשבונאות? התפתחות אישית 3
S IBKR או מיטב טרייד? שוק ההון 8
ש קרן ישראלית על מדדי חול : חוזה עתידי או Swap שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S מדד אג"ח קרן מחקה או אג"ח בודד שוק ההון 7
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 11
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
littleSeal פתיחת מיזם או עסק התפתחות אישית 3
ח הלוואה ארוכה עם החזר נמוך או קצרה בהחזר גבוה צרכנות פיננסית 2
מ אחוז מינוף מומלץ - נדלן או מדדים נדל"ן 17
עידו ג לימודים - לרוחב או לעומק? התפתחות אישית 7
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4

נושאים דומים

Back
למעלה