• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לעשות סדר כדי להתחיל...

האזרח החשדן

משתמש סולידי
דירוג
21
שלום לכולם,

אחרי קריאה מרובה בפורום הסולידית ובכל הפוסטים המעניינים, אני רוצה לעשות קצת סדר כדי לדעת שאני מתחיל בצורה נכונה. חשוב לציין שאני לא משקיע כבד או משקיע שרואה את עצמו יושב על בסיס יומי מול המסכים, מבצע קניות ומכירות. אלא בחור שעובד במשרה מלאה, ופשוט רוצה להתכונן לעתיד הרחוק (פנסיה) ולעתיד הקרוב (2 - 4 שנים תוכנית הרחבה לדירה עם שיפוץ כללי), השקעה סולידית.
יש לי סכום נזיל ששוכב בעו"ש שהוא בסך 35,000 שקל, ואני רוצה להשקיע אותו כדי להנות ממנו בעתיד (קרוב או רחוק, תיכף נראה לפי ההמשך אם יש היגיון בדבר).
אם אני מבין נכון, אז אני חייב לחלק את ההשקעה בכך שתהיה השקעה בטוחה ונזילה לשעת חירום שתהיה בסביבות 30% מהסכום (נניח 10,500 ש"ח), והשאר להשקעה בקרנות מחקות מדדים.

לגבי ההשקעה הבטוחה של 30%,
  • האם ההמלצה היא פק"מ שהריביות בו שואפות ל-0 או אג"ח ממשלתי?
  • האם באחת מהשיטות האלה אפשר להנות מעיקרון הריבית דריבית? אני פשוט לא מוצא מידע אם הריבית היא שנתית ונצברת.
לגבי ההשקעה המנייתית של 70%,
  • האם קרנות מחקות זה הרעיון הכי טוב? הכיוון הוא שחלק מהסכום ישמש ככסף נוסף בעתיד לפנסיה.
  • האם להשקיע ישר בקרנות סל?
  • האם המידע שיש באתרי הבנקים או אתרי בית ההשקעות מכיל את סוג הריבית (שנתית?) והאם היא עובדת בשיטת ריבית דריבית? לפי מה שראיתי אני לא רואה את הנתון הזה.

האם אני מתכנן את זה בצורה נכונה? אני בן 38 ורוצה לשפר את אופי החיים שלי ושל משפחתי.

אודה לתגובות והכוונות.

תודה רבה

קודם כל בהצלחה!

ולעתיד הקרוב (2 - 4 שנים תוכנית הרחבה לדירה עם שיפוץ כללי)
איזה סכום היית רוצה לשמור לשיפוץ? זה מאוד חשוב בשביל שתוכל לתכנן את ההשקעה שלך.

אז אני חייב לחלק את ההשקעה בכך שתהיה השקעה בטוחה ונזילה לשעת חירום שתהיה בסביבות 30% מהסכום (נניח 10,500 ש"ח), והשאר להשקעה בקרנות מחקות מדדים.
אתה ממש לא חייב לחלק את ההשקעה כך. זה מאוד תלוי בנתונים והרצונות האישיים שלך.

האם ההמלצה היא פק"מ שהריביות בו שואפות ל-0 או אג"ח ממשלתי?
גם באג״ח ממשלתיות ישראליות הריביות שואפות ל-0 (במיוחד בקצרות הטווח).
ישנם פיקדונות אטרקטיביים יותר בבנקים מתחרים (אתה לא חייב להיות לקוח כמובן).

האם באחת מהשיטות האלה אפשר להנות מעיקרון הריבית דריבית?
בפיקדונות כן. בקרן מחקה אג״ח גם. גם באג״ח בקניה ישירה אבל זה קצת לא רלוונטי בסכומים שציינת ובריביות הצפויות.

האם קרנות מחקות זה הרעיון הכי טוב? הכיוון הוא שחלק מהסכום ישמש ככסף נוסף בעתיד לפנסיה.
לטווח הרחוק זה רעיון טוב מאוד לדעתי.

האם להשקיע ישר בקרנות סל?
או ב...?
השאלה לא מובנת כל כך.

האם המידע שיש באתרי הבנקים או אתרי בית ההשקעות מכיל את סוג הריבית (שנתית?) והאם היא עובדת בשיטת ריבית דריבית? לפי מה שראיתי אני לא רואה את הנתון הזה.
לאיזה מידע אתה מתכוון בדיוק? על מניות ואג״חים?

האם אני מתכנן את זה בצורה נכונה?
אני חושב שאתה מבין את הרעיונות הכלליים וחשוב שתקרא עוד ותשאל בפורום (כפי שעשית כעת) כדי טיפה לחדד את הדברים - גם מה האפשרויות וגם מה אתה רוצה ומתאים לך. בסופו של דבר זה לא מאוד מסובך והעבודה העיקרית היא להכין תוכנית מתאימה ולעמוד בה.

אני בן 38 ורוצה לשפר את אופי החיים שלי ושל משפחתי.
שוב-
המון בהצלחה!

אתה מתכוון לבצע את השיפוץ הקרוב מהכסף שאתה מתכוון להשקיע? לדעתי לא רעיון טוב.
אופק השקעה קצר משמעותו השקעה במוצרים בעלי סיכון נמוך עם תשואה נמוכה.
אנשים חושבים שהם יודעים כמה כסף יעלה להם השיפוץ, אבל האמת היא שלרוב הוצאה גבוהה יותר מהמתוכנן.

לדעתי, עמלות+מסים יאכלו את הרווח הפוטנציאלי.

אוקיי, אני מוציא את נושא השיפוץ מהמשוואה. עדיף את הסכום שיש לי עכשיו להשקיע אותו וככה בעתיד אולי לסגור את ההלוואה/משכנתא מהרווחים שיתקבלו מההשקעה.
לגבי הנושא של ריבית דריבית, אני שמעתי הרצאה באינטרנט של חברת פרופיטי שבה דובר הרבה על נושא הריבית דריבית במיוחד בתוכניות ארוכות טווח (20 - 30 שנה), לפנסיה לדוגמא. ופשוט דיברו שם על ממוצע ריביות שנתיות של 7%-8%, ועם הריבית דריבית אתה תהיה עם מיליון ויותר (תלוי באפיקי ההשקעה שלך).
האם זה ריאלי בכלל? האם זה הגיוני או שסתם מוכרים חלומות ודמיון?

מה אחוז הריבית הממוצעת בהשקעות סולידיות לפי הניסיון שלכם?
מתי הריבית דריבית הופכת להיות כלי חזק לרווחים גבוהים? אם זה תלוי בסכום, מה הסכום ההתחלתי?

תודה

האם זה ריאלי בכלל?
כן.
מה אחוז הריבית הממוצעת בהשקעות סולידיות לפי הניסיון שלכם?
תלוי אם שקלי או דולרי ותלוי בתקופת ההשקעה.
שקלי כ2% עד 3%, דולרי כ4%
מתי הריבית דריבית הופכת להיות כלי חזק לרווחים גבוהים? אם זה תלוי בסכום, מה הסכום ההתחלתי?
לא תלוי בסכום. ה"כלי" הזה מושפע מ2 דברים:
תקופה וריבית/תשואה.

לא תלוי בסכום. ה"כלי" הזה מושפע מ2 דברים:
תקופה וריבית/תשואה.

וכדי לזהות שהשקעה זו היא בשיטת ריבית דריבית, אז האינדיקציה היא ריבית שנתית? או שיש אלמנט אחר שמעיד על ריבית דריבית?

וכדי לזהות שהשקעה זו היא בשיטת ריבית דריבית, אז האינדיקציה היא ריבית שנתית? או שיש אלמנט אחר שמעיד על ריבית דריבית?
ציטוטי הריבית הם כמעט תמיד במונח שנתי (למעט במקרים של משווקים נכלוליים, גם בזה נתקלתי) ככה שתמיד אתה תקבל ריבית-דריבית .
בדרך כלל זה מצוטט בתור תשואה אפקטיבית, או IRR.

ריבית דריבית זה לא שיטת השקעות,זה בסך הכול אומר להשקיע מחדש את הרווחים ולקבל עוד תשואה(גם על הרווחים).

ריבית דריבית זה לא שיטת השקעות,זה בסך הכול אומר להשקיע מחדש את הרווחים ולקבל עוד תשואה(גם על הרווחים).

אני יודע מה זה ריבית דריבית :)
אני פשוט עושה את הסדר ומחפש את ההשקעה הנכונה לצרכים ולאופי שלי.

תודה

חברים, יש הרבה חברות השקעות שדרכן אפשר להשקיע בקרנות סל מחקות של שווקים בארץ ובחו"ל.
אני לא יודע מי בית ההשקעות הכי מומלץ (אקסלנס, מגדל, פסגות, הראל, תכלית וכו'...). האם הבחירה תהיה לפי דמי הניהול הכי נמוכים או שיש קריטריונים אחרים שצריך להסתכל עליהם?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
לאץ' איך לעשות סדר בדירה שכורה שהתנהלה עד כה בצורה לקויה? נדל"ן 19
י מנסה לעשות סדר בפנסיה שוק ההון 6
בייניש מעוניין לעשות סדר בקופות שלי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ב צריך עזרה לעשות סדר בפנסייה וביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R לעשות סדר התפתחות אישית 5
I לעשות סדר בעלויות קה״ש וגמל IRA שוק ההון 42
S מנסה לעשות סדר בקופת גמל להשקעה של אלטשולר שחם שוק ההון 4
V מתחילה לעשות סדר - אשמח לעצות שוק ההון 15
M מישהו יכול לעשות לי סדר בקופת גמל IRA וביטוחים במקום פנסיה? שוק ההון 5
L דיווח חצי שנתי על רווחי הון מני"ע בחו"ל- מישהו יכול לעשות סדר בבלאגן? צרכנות פיננסית 9
U עשיתי בלאגן, הגיע הזמן לעשות סדר שוק ההון 14
I לעשות סדר בתיק קיים שוק ההון 4
doc29 ניסיון לעשות קצת סדר בנושא האג"ח שוק ההון 65
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 0
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 18
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
T התמודדות עם מסרונים לא רצויים מה לעשות? אוף טופיק 13
AlexNOSAM מעבר לארצות הברית - מה לעשות עם הפנסיות וקה״שים למיניהם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
B האם לעשות הסבת מקצוע? התפתחות אישית 11
J מתלבט מאוד מה לעשות, אשמח לכל עצה והארה התפתחות אישית 9
ש מה לעשות בגירושין למכור או לקנות בית נדל"ן 11
Y מה לעשות עם עודפי עו"ש (קצר טווח) שוק ההון 8
S דברים קטנים ופשוטים שאפשר לעשות כדי לשפר את איכות החיים ולהאריך אותם אוף טופיק 81
E האם דמי ניהול שאני משלם הם סבירים ומה לעשות עם כל המסלולים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
קפיטליסט_מרושע עם רגל אחת בחוץ - חושש לעשות את הצעד האחרון יומני מסע אישיים 57
R מה לעשות עם 2 מיליון שקל? נדל"ן 14
ל מה לעשות כשלא רוצים לעשות כלום? התפתחות אישית 76
ב קופת גמל לתגמולים - מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א מה לעשות עם קופת גמל הונית נזילה המיועדת לטווח בינוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
הפרופסור סתם מתוך סקרנות, איך זה לעשות PhD במקום כמו סטנפורד או הרווארד ? התפתחות אישית 1
O מה לעשות עם ההורים- חיסכון לילד שוק ההון 32
A מה לדעתכם הכי כדאי לעשות עם כסף זמין היום? עסקה או סגירת חובות? נדל"ן 4
S לקוח לא משלם - מה לעשות? אוף טופיק 17
D איפה הכי כדאי לעשות התמחות ברפואת ילדים התפתחות אישית 2
מ מה לעשות עם 80 אלף דולר? שוק ההון 7
י כרגע התחתנתי, מה צריך לעשות? אוף טופיק 13
N מתלבט מה לעשות ברקע הירידות האחרונות בשוק ההון שוק ההון 26
I מה לעשות עם ההשקעות בארץ בזמן רילוקיישן? שוק ההון 14
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
א לעשות פרויקטיים רק בשביל להשתפשף או שיש רעיונות טובים יותר התפתחות אישית 20
ש מרגיש שהולכים לי על הראש במשרד - מה לעשות? אוף טופיק 2
נ מתנגד להפיכה המשטרית, מה לעשות כצרכן פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 126
ד התלבטות באיזה מסלול לעשות פירעון חלקי של המשכנתא נדל"ן 15
ר התלבטות מה לעשות עם תיק ההשקעות שלי בהיבט הון עצמי לקניית דירה להשקעה שוק ההון 2
M הודעה על שינוי דמי ניהול - יש מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
E אני מתעד בהוצאות כל שקל כבר מעל שנה וחצי וזה מתחיל להתיש קצת. מה לעשות? להמשיך? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
ר מה לעשות עם פנסיה לא פעילה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S להמשיך לתואר שני בארכיטקטורה או לעשות תואר ראשון נוסף במדעי המחשב? התפתחות אישית 4
O איזה הקצאת נכסים לעשות שוק ההון 3
יבגני_ל מה אפשר לעשות עם יתרה שימושית בחשבון ביטוח אובדן כוח עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0

נושאים דומים

Back
למעלה