• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

למנף או לא למנף?

ג42

משתמש רשום
דירוג
0
שלום, רכשנו דירה להשקעה לטווח ארוך בחריש מחיר למשתכן. מחיר 915,000 ₪. מחיר שוק 1,100,000 ₪. מסירה בעוד שנה. עד כה שילמתי מתוך ההון העצמי 223,000 ₪ שזה כ-25% מערך הדירה. יש ביכולתי לשלם עוד 100,000 ₪ מתוך חסכונות וכך להגיע ל-35% הון עצמי. בנוסף באפשרותי לקחת הלוואה מקרן השתלמות של עוד 100 אלף ₪ וכך להגיע להון עצמי של כ- 45%.
אני מתלבט האם להשאר עם הון עצמי של 25%, לקחת משכנתא ל-30 שנה, לנצל את זה שהריביות נמוכות, השכירות של הדירה תשלם את המשכנתא ואני לא פוגע לא בחסכונות ולא ברמת החיים שלי היום.
או האופציה השניה שהיא למנף כמה שפחות, לגעת בחסכונות, לקחת הלוואה ל- 8 שנים מקרן ההשתלמות והכול על מנת להגיע לבנק עם מינוף נמוך וכך לקבל תנאים טובים יותר במשכנתא וכן תקופה קצרה יותר. באופציה זאת תהיה פגיעה ברמת החיים הנוכחית בעיקר ב- 8 השנים הראשונות שיהיה החזר של משכנתא וגם של ההלוואה מקרן ההשתלמות. לאחר מכן המצב ישתפר.
אודה להמלצות.

שלום, רכשנו דירה להשקעה לטווח ארוך בחריש מחיר למשתכן. מחיר 915,000 ₪. מחיר שוק 1,100,000 ₪. מסירה בעוד שנה. עד כה שילמתי מתוך ההון העצמי 223,000 ₪ שזה כ-25% מערך הדירה. יש ביכולתי לשלם עוד 100,000 ₪ מתוך חסכונות וכך להגיע ל-35% הון עצמי. בנוסף באפשרותי לקחת הלוואה מקרן השתלמות של עוד 100 אלף ₪ וכך להגיע להון עצמי של כ- 45%.
אני מתלבט האם להשאר עם הון עצמי של 25%, לקחת משכנתא ל-30 שנה, לנצל את זה שהריביות נמוכות, השכירות של הדירה תשלם את המשכנתא ואני לא פוגע לא בחסכונות ולא ברמת החיים שלי היום.
או האופציה השניה שהיא למנף כמה שפחות, לגעת בחסכונות, לקחת הלוואה ל- 8 שנים מקרן ההשתלמות והכול על מנת להגיע לבנק עם מינוף נמוך וכך לקבל תנאים טובים יותר במשכנתא וכן תקופה קצרה יותר. באופציה זאת תהיה פגיעה ברמת החיים הנוכחית בעיקר ב- 8 השנים הראשונות שיהיה החזר של משכנתא וגם של ההלוואה מקרן ההשתלמות. לאחר מכן המצב ישתפר.
אודה להמלצות.

מצטערת, אבל לדעתי עם 75% משכנתא (גם אם זה ל- 30 שנה) השכירות (בחריש) לא תשלם את המשכנתא...
הייתי משתמשת בחסכונות להקטין את המשכנתא כי אני בספק גדול אם החסכונות שלך יניבו יותר...
לא הייתי לוקחת הלוואה קצרה על חשבון קרן ההשתלמות. בגלל שהיא קצרה היא יכולה (מאוד) לפגוע לך בתנאים של המשכנתא כי יכולת ההחזר שלך תקטן משמעותית.

*לא מייעצת בשום צורה רק כותבת מהרהורי ליבי*

תודה רבה על תגובתך. לגבי השכירות בחריש את צודקת, שכחתי לציין שאני לוקח בחשבון שכל חודש אני אוסיף עוד קצת כסף מהכיס, לוקח בחשבון וזה כסף שקיים ופנוי כל חודש.
לגבי ההלוואה מקרן ההשתלמות אכן נקודה למחשבה. תודה

ברוך הבא לפורום!
שכחתי לציין שאני לוקח בחשבון שכל חודש אני אוסיף עוד קצת כסף מהכיס, לוקח בחשבון וזה כסף שקיים ופנוי כל חודש.
במילים אחרות קוראים לזה תזרים כספי שלילי. את הכסף הפנוי היה אפשר להשקיע באפיקים נוספים.
כותרת הנושא שגוייה, זה לא למנף או לא למנף, זה כמה למנף ...

השאיפה שבעתיד רמת השכירויות שם תעלה ואז לא יהיה יותר תזרים שלילי.

האפשרות הכלכלית הטובה ביותר תהיה ככל הנראה לפדות את הקה"ש, להשתמש בחסכונות ולקחת כמה שפחות משכנתא, בטח שלא להאריך ל30 שנים.
לקצר כמה שיותר, כל עוד זה לא פוגע לך ברמת החיים.

כלכלית אני מבין שמה שאתה מציע זאת האופציה הטובה ביותר...אך אני לא רוצה לגעת בקרן ההשתלמות שעושה תשואות יפות ואין שם מס רווחי הון. גם קצת מפחיד להשתמש בכל החסכונות ולהשאר בלי כלום או עם מעט מאוד כסף בצד, לא?

כלכלית אני מבין שמה שאתה מציע זאת האופציה הטובה ביותר...אך אני לא רוצה לגעת בקרן ההשתלמות שעושה תשואות יפות ואין שם מס רווחי הון. גם קצת מפחיד להשתמש בכל החסכונות ולהשאר בלי כלום או עם מעט מאוד כסף בצד, לא?
להזכירך שגם המשכנתא זוהי הוצאה לא מוכרת במס ככה שתשווה נטו לנטו.
לגבי לשים בצד, יש בזה משהו ואם ככה אפשר לא לגעת בקה"ש אבל אז גם אין לך מה למנף אותה כי לא יהיה לך בצד...

בפן הכלכלי התשובה קלה:
תשווה בין שתי ההוצעות שתקבל מהבנק, אחת עם מינוף מינימלי ואחת עם מינוף מקסימלי.
בפן הפסיכולוגי זה תלוי בך האם אתה אוהב סיכון או שונא סיכון ולפי זה להחליט על רמת הסיכון במידה ובפן הכלכלי יותר משתלם לקחת את האופציה עם הסיכון המקסימלי.
יכול להעיד על עצמי שאני במקום לסלק את המשכנתא את הכסף שאני מצליח לחוסך אני משקיע בשוק ההון.
בכל מקרה כל עוד אתה לא באמת חייב לפדות את קרן ההשתלמות לדעתי אין שום סיבה לעשות את זה כי כפי שרשמת זה כסף מושקע שלא משלמים עליו מס רווחי הון.

אני חושב שהכי נכון יהיה להוריד את המשכנתא לרמה המינימלית בזמן שאתה משאיר לעצמך איזושהי קרן ביטחון (נניח בצורת קרן ההשתלמות)

אודה להמלצות.
ההפרש בין בריביות במימון של 75% ובמימון של 60% הוא לא כ"כ גדול. כמובן שכלכלית עדיף לקצר תקופה וכך לשלם פחות ריביות אבל לטעמי אם זה יפגע לך באיכות החיים זה לא שווה את זה.
אני אישית הייתי ממנף במקסימום מכיוון שמשכנתא בד"כ היא ההלוואה הכי זולה שתוכל לקבל ואת החסכונות וקרן ההשתלמות הייתי משאיר להשקעות הבאות.
קח בחשבון שחריש בעייתית מאוד מבחינת השכירויות ויש סיכוי גבוה שתישאר ללא שוכר וגם אם תמצא שוכר זה לא יהיה במחיר שאתה חושב עליו...
**לא ממליץ ולא מייעץ**

תודה על תשובתך. אכן ייתכן שבהתחלה יהיה קשה להשכיר וגם ייתכן שאצטרך לבצע כל מיני שדרוגים בדירה (מזגן, רשתות, פרקט) על מנת שיהיה קל יותר להשכיר (הרי תהיה תחרות קשה). כלומר יהיו עוד הוצאות ולכן אני חושב שיהיה נכון להשאיר את החיסכון ואת קרן ההשתלמות לעת הצורך.

נגיד ואלך על משכנתא של כ-700,000 ש"ח שמבחינת הבנק מהווה 63% מינוף (ביחס למחיר שוק של 1.1 מיליון) ולתקופה של 25/30 שנה...על איזה תמהיל הייתם ממליצים? חבר שלי אומר שכיוון שהריבית היום מאוד נמוכה זו הזדמנות טובה ללכת על קל"צ עבור כל הסכום וכך להבטיח לעצמי תשלום קבוע לאורך זמן. הרי הריביות מכאן רק יעלו זה רק שאלה של זמן ולכן גם אם ארצה לסגור חלק של מסלול זה אז הקנס לא יהיה בשמיים. מה דעתכם? האם בכל אופן הייתם מוסיפים חלק בפריים או מסלול אחר? האם מישהו יכול לציין לי גובה ריביות הנהוגות היום המשכנתאות דומות? תודה

נגיד ואלך על משכנתא של כ-700,000 ש"ח שמבחינת הבנק מהווה 63% מינוף (ביחס למחיר שוק של 1.1 מיליון) ולתקופה של 25/30 שנה...על איזה תמהיל הייתם ממליצים? חבר שלי אומר שכיוון שהריבית היום מאוד נמוכה זו הזדמנות טובה ללכת על קל"צ עבור כל הסכום וכך להבטיח לעצמי תשלום קבוע לאורך זמן. הרי הריביות מכאן רק יעלו זה רק שאלה של זמן ולכן גם אם ארצה לסגור חלק של מסלול זה אז הקנס לא יהיה בשמיים. מה דעתכם? האם בכל אופן הייתם מוסיפים חלק בפריים או מסלול אחר? האם מישהו יכול לציין לי גובה ריביות הנהוגות היום המשכנתאות דומות? תודה
קודם כל תוריד ל 60% ההפרש בסכום הוא לא גדול והריביות שתקבל יהיו יותר טובות.
אני הייתי בכל מקרה הולך על שליש לפחות בפריים וכל השאר בקל"צ שהיום אתה יכול לקבל ריבית של 3.5% בערך ל 25 שנה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
F דרכים למנף מגן מס מיסים 7
A מקצוע ייחודי לי שאוכל למנף התפתחות אישית 11
T יש דרכים למנף קרן השתלמות כשכיר? פוסטים מאיכות נמוכה 6
O כישורים רבים - בעיה שאני לא יודע למנף אותם התפתחות אישית 18
מ פיצול דירה ל-2, האם ניתן למנף מקום חניה 1 ל-2 ע"י "מתקן חניה"? נדל"ן 8
Gari איך למנף השקעה פאסיבית במדדי מניות? שוק ההון 5
ד למה לא למנף? שוק ההון 89
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 19
E להמשיך לדוקטורט בפיזיקה או להסתפק בתואר שני? התפתחות אישית 5
J פריסייל אמיתי או פקטיבי נדל"ן 4
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
עידו ג קרן השתלמות טווח קצר או בינוני - ארוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
שם משתמש בעייתי כרטיסי מועדון: הונאה או שמשתלם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
A איתור מטען במכס לפי ח.פ או שם חברה מיסים 0
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
M מתימטיקה, פיסיקה או מדמ"ח התפתחות אישית 7
S דירה בהנחה - רווק או ידועים בציבור? נדל"ן 5
Z פיצויים: למשוך או לא למשוך? זאת השאלה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
רוטב פיצה שכונת הפארק בבאר שבע-בעד או נגד. נדל"ן 3
I כלכלה ומשפטים או כלכלה חשבונאות? התפתחות אישית 3
S IBKR או מיטב טרייד? שוק ההון 8
ש קרן ישראלית על מדדי חול : חוזה עתידי או Swap שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S מדד אג"ח קרן מחקה או אג"ח בודד שוק ההון 7
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 11
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
littleSeal פתיחת מיזם או עסק התפתחות אישית 3
ח הלוואה ארוכה עם החזר נמוך או קצרה בהחזר גבוה צרכנות פיננסית 2
מ אחוז מינוף מומלץ - נדלן או מדדים נדל"ן 17
עידו ג לימודים - לרוחב או לעומק? התפתחות אישית 7
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
מ Interactive brokers העולמית או ישראל שוק ההון 7
M איך כדאי למשוך RSU פירותי? בפעימה אחת או פעימות קטנות? מיסים 27
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
E הלוואת ״חרבות ברזל״ או פתיחת חסכונות - צורך בכסף זמין צרכנות פיננסית 1
P מתלבט אם להשאיר בבנק או להעביר לאינטראקטיב שוק ההון 43
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
מ קנייה של S&P500 דרך בנק הפועלים(חשבון הייטקזון) או מיטב/IBI? שוק ההון 10
צ אקזיטון כן או לא? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 19
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
N קרן אירית או אמריקאית שוק ההון 5
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
ש מה לעשות בגירושין למכור או לקנות בית נדל"ן 11
A הפסדים ברי קיזוז - חיובי או שלילי? מיסים 1

נושאים דומים

Back
למעלה