• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ליגת ההשקעות של גלובס

ברליו

משתמש רגיל
דירוג
97
גלובס השיקו את ליגת ההשקעות הבוקר, במסגרת הליגה המשתתפים מקבלים 100,000 ש"ח וירטואלים לקניה/מכירה של מניות ו-ETF בישראל ובארה"ב לפי שערי המסחר.

מי שיגיע לשווי התיק הגבוהה ביותר, אחרי חודשיים, יזכה ברכב חדש. התחרות בחסות אחד מגופי ההשקעות בארץ ולדעתי, המטרה של התחרות הזו היא להציג את ההבדל המשמעותי בעמלות בין הבנקים לבין גופי ההשקעות.

הליגה נפתחה הבוקר, בסביבות השעה 12 בצהריים. ו-12 שעות אחרי, מקום 1 עם תשואה של 31% ו-62 פעולות מסחר.
מבחינתי יהיה מעניין לראות את התפלגות הרווחים בין אלו שיעשו המון פעולות לבין אלו שקנו והחזיקו.

התחרות תסתיים בעוד כחודשיים.

פרק הזמן של התחרות מאיין כל ערך בקנייה והחזקה.

המטרה כנראה למכור קורסים לשוק ההון.

מיותר, מטופש ומעודד אווירה של קזינו. באותה מידה יכלו לכתוב סימולציית מונטה קרלו ולתת ל"זוכה" את הרכב. סתם משחק מזל.

מבחינתי יהיה מעניין לראות את התפלגות הרווחים בין אלו שיעשו המון פעולות לבין אלו שקנו והחזיקו.
דווקא בתחרות כזו עדיף אסטרטגיה כמה שיותר מסוכנת ולא לשחק על בטוח.
מי שיזכה במקום הראשון יקבל פרסום טוב, אף אחד לא זוכר את המפסידים.

אז מסתבר שזה כנראה לא היה הכי טבעי בעולם לעשות 31 אחוז ביום :lol:
ניסיון לגשת עכשיו למשחק ומוצגת ההודעה:
תודה להמוני הנרשמים והמשתתפים.
בכנות, כשיצאנו לדרך, רצינו לייצר משחק השקעות שקוף והוגן.
לצערנו גילינו שבוצע ניצול של פירצה במשחק, אשר גרם לעיוות בהתנהלות התקינה של המשחק.
על כן החלטנו להשהות ולדחות את המשחק במספר ימים, במהלכם נבצע בדיקות ונפתח אותו מחדש בצורה הוגנת יותר שתאפשר לכם לשחק וגם אולי לזכות וכך תאפשר סיכוי שווה לכולם.

לא מופרך אם אתה רושם כמה מאות בוטים וכל אחד בוחר הימור ממונף על משהו אחר.
אחרי שפתחת פער אפשר לשמור עליו באסטרטגיה שמרנית.

גדול

מזכיר לי שפעם באוניברסיטה עשו לנו בוחן אמצע מקוון באחד הקורסים.
אח''כ הודיעו לנו שזו הפעם האחרונה שעושים את זה, היות וחלק מהסטודנטים סיימו את הבוחן תוך 17 שניות בציון 100...

ברור לי שבסופו של המשחק יהיה המקום הראשון עם תשואה חלומית,
אבל ה"חוקים" שלהם הם שכל אדם הוא כמו בוט יחיד, כולם יקנו וימכרו במשך נניח חודש ואז מי שהגיע למקום הראשון יזכה בפרס.
להגיד אח"כ שאותו מקום ראשון ידע מה הוא עושה או שהייתה לו אסטרטגיה? נראה לי מופרך.

קצת מצחיק שבית השקעות מעודד את הדברים האלו (זה גם משתקף בפרסומות שלהם) אבל זכותם לעודד להימורים ולא השקעות.

נכנסתי למשחק בשביל להבין מה הולך באפליקציות של שוק ההון.
הרושם שקיבלתי הוא שהמשחק הוא בסך הכל פרסומת של בית ההשקעות.

כל פעם כשאתה קונה אתה בוחר בין עמלת בנק לבין עמלת בית השקעות וכל הקטע של המשחק הוא להראות שזה הבדל של עשרות או מאות שקלים כל פעם.
ובמציאות, המספרים בבנק פחות גבוהים ממה שהם מציגים במשחק.

אחד מכם יחטוף MC וירטואלי.
זה תעודת סל, אין MC, לכל היותר עושים פדיון כפוי לתעודה, חוץ מזה צריך להיות תנודה מאד מאד חדה בנסדק כדי שדבר כזה יקרה.

ניסיון לגשת עכשיו למשחק ומוצגת ההודעה:לצערנו גילינו שבוצע ניצול של פירצה במשחק, אשר גרם לעיוות בהתנהלות התקינה של המשחק.
לא אתפלא אם מדובר במשהו שטותי כמו הזנת סכום שלילי בקנייה

מספיק שיש לי 2 בוטים ואני עושה לך ביום אחד 100% על אחד מהם (ומינוס 100% בשני).

במשחק לא ניתן לרכוש את כל הסימולים של המניות בארה"ב.

שלחתי להם הודעה שיתקנו.

במשחק לא ניתן לרכוש את כל הסימולים של המניות בארה"ב.

שלחתי להם הודעה שיתקנו.
זאת לא תקלה, תסתכל ב'אודות', יש שם תקנון והם רושמים שיש רק מניות ספציפיות (נסדאק, סנופי, תעודות סל גדולות וכ') גם בישראל אין הכל.

אז אנשים עדיין איכשהו מנצלים את הארביטראז' ועושים 7-10% ביום
מישהו מבין מה התקלה הפעם?

מישהו מבין מה התקלה הפעם?
הבורסה בארה"ב לא שמישה כי פעולות מבוצעות רק בסיום יום המסחר, מה שאומר שלא ניתן לדעת את השער שזה יתבצע בו, והכי חשוב זה אומר שקנייה+מכירה לוקח יומיים עד שהכסף שוב בחשבון, לא ממש מועיל.

הבורסה בארץ באמת מתעדכנת בזמן אמת לפי מכירה אחרונה ויש מגבלה של קנייה ומכירה של אותו הנייר ככה שחייבים להמתין לפחות שעה בין לבין.
החולשה היחידה שאני יכול לחשוב עליה היא שבמשחק בניגוד לבורסה אמיתית, עסקה מתבצעת לפי מחיר עסקה אחרונה ולא לפי תור של קונים ומוכרים אמיתיים, אולי איכשהו אפשר לאתר ככה פער בין מחיר אחרון למחיר ריאלי באיזה אופן, לא מצאתי משהו קונקרטי..

ה"טקטיקה" שלי בינתיים היא מעבר בין NASAQ פי 3 לשורט פי 2 אחת לכמה זמן (יכול להיות גם מספר פעמים ביום), לפי מצב רוח, הטלת מטבע או כל שטות אחרת.. אתמול תפסתי את העליות והבוקר עברתי לשורט אז גם תפסתי ירידות טובות :) אני ב-100 הראשונים אבל זה לא מאוד מרשים כי אני בסכומים ריאליים ולא מתקרב ל-150 אפילו..
מה הקרן הכי ממונפת שניתן לקנות בארץ? משום מה אין שורט פי 3, הנחתי שזה רגולציה או מגבלה כלשהי..

יש פה אנשים שמדורגים גבוה?

הבורסה בארה"ב לא שמישה כי פעולות מבוצעות רק בסיום יום המסחר, מה שאומר שלא ניתן לדעת את השער שזה יתבצע בו, והכי חשוב זה אומר שקנייה+מכירה לוקח יומיים עד שהכסף שוב בחשבון, לא ממש מועיל.

הבורסה בארץ באמת מתעדכנת בזמן אמת לפי מכירה אחרונה ויש מגבלה של קנייה ומכירה של אותו הנייר ככה שחייבים להמתין לפחות שעה בין לבין.
החולשה היחידה שאני יכול לחשוב עליה היא שבמשחק בניגוד לבורסה אמיתית, עסקה מתבצעת לפי מחיר עסקה אחרונה ולא לפי תור של קונים ומוכרים אמיתיים, אולי איכשהו אפשר לאתר ככה פער בין מחיר אחרון למחיר ריאלי באיזה אופן, לא מצאתי משהו קונקרטי..

ה"טקטיקה" שלי בינתיים היא מעבר בין NASAQ פי 3 לשורט פי 2 אחת לכמה זמן (יכול להיות גם מספר פעמים ביום), לפי מצב רוח, הטלת מטבע או כל שטות אחרת.. אתמול תפסתי את העליות והבוקר עברתי לשורט אז גם תפסתי ירידות טובות :) אני ב-100 הראשונים אבל זה לא מאוד מרשים כי אני בסכומים ריאליים ולא מתקרב ל-150 אפילו..
מה הקרן הכי ממונפת שניתן לקנות בארץ? משום מה אין שורט פי 3, הנחתי שזה רגולציה או מגבלה כלשהי..

יש פה אנשים שמדורגים גבוה?
אני עד אתמול הייתי מקום 13 (DEEPFUCKVALUE) אבל היום אני פשוט קורס לתוך איזה מקום 45

KAEI מרוויח בכל יום 5-7% וכשפניתי בתלונה לגלובס הם אומרים לי "אה זה בגלל הקרנות שורט"
יופי, רק שאתמול אם הוא קנה קרנות שורט בארץ ונשאר להחזיק אותן, הוא היה אמור הבוקר ליפול חזק ולא לעלות ב8%

כשפניתי בתלונה לגלובס הם אומרים לי "אה זה בגלל הקרנות שורט"
אני דיי בטוח שהוא מרמה, הוא פשוט לא מפסיד כסף בשום מצב.. מצד שני, אם הוא יזכה אני מאמין שיעברו על ההיסטוריה ואם יהיה שם משהו מעורר חשד פשוט יחריגו אותו..

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ שאלה תאורטית - ניירות ערך בבית ההשקעות שוק ההון 2
משה Barista fire - מעבר למשרה חלקית במקביל למשיכה מתיק ההשקעות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 18
ס האומנם - "במקרה חירום, תיק ההשקעות שלך יהיה הדבר האחרון שיעניין אותך" אוף טופיק 40
L המלצה על ספר שעוסק בהקצאת נדל"ן כאפיק בתיק ההשקעות נדל"ן 3
C איך לציין לבנק שאני רוצה להעביר רק *חלק* מהניירות לבית ההשקעות? שוק ההון 11
דר אהבהמוזרה תיק ההשקעות (ההיפותטי) הראשון שלי שוק ההון 14
A הפקדה לתיק ההשקעות במט"ח שוק ההון 2
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
C מה בית ההשקעות עושה עם הכסף הנזיל בחשבון? שוק ההון 1
efrat שיוך חשבון בחול לבית ההשקעות צרכנות פיננסית 4
Y בועת ההשקעות הפסיביות והשקעה במניות ערך (value) שוק ההון 10
א סוגי ההשקעות שלי לעומת מייק שוק ההון 3
א שאלה המטילה בספק את כל צורת ההשקעות הנפוצה כאן בבלוג שוק ההון 20
לאץ' להבין את התפלגות הנכסים של בתי ההשקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
R איך מחלקים את ההשקעות בין שוק ההון ובין נדל״ן? שוק ההון 24
I מה לעשות עם ההשקעות בארץ בזמן רילוקיישן? שוק ההון 14
ח טעות של בית ההשקעות צרכנות פיננסית 2
F תשואה ממוצעת 7%, ריבית 8%, האם תוכנית ההשקעות תשתנה? שוק ההון 3
ד האם הגיע הזמן להוציא את ההשקעות מהארץ? ואם כן, אז איך? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 145
davidel "מגן מס" בתיק ההשקעות פוסטים מאיכות נמוכה 1
N איך אתם עוקבים אחר ההשקעות שלכם ב-2023? שוק ההון 15
itaied מהן יתרונות מסלולי המניות בבתי ההשקעות? שוק ההון 13
B תיק ההשקעות שלי, או: איפה טעיתי שוק ההון 7
A [סקר] איפה נמצא תיק ההשקעות הממוסה שלכם? שוק ההון 34
ס תיק ההשקעות של סרגיי הלוי שוק ההון 8
ר התלבטות מה לעשות עם תיק ההשקעות שלי בהיבט הון עצמי לקניית דירה להשקעה שוק ההון 2
N אזרח אמריקאי שגילה שצריך לשלם מס על כל ההשקעות - מה השלב הבא? מיסים 70
אחד_שיודע שילוב מניות קטנות בתיק ההשקעות - שאחת מהן תכפיל עצמה באלפי אחוזים שוק ההון 15
י תושב חוץ - חייב לסגור את תיק ההשקעות בפועלים - ניוד לברוקר שוק ההון 21
flower ביטול מסלולי ההשקעות בחו"ל - קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
R ייעול תיק ההשקעות שוק ההון 7
Z האם נישום יכול לבחור שנה אחת לדרוש הוצאות על תיק ההשקעות ואז לשלם 30% מס על רווח הון ושנה הבאה לא לדרוש מיסים 0
Y האם עדיף לרכוש קרן שמנוהלת בידי בית ההשקעות שלי? שוק ההון 2
י תיק ההשקעות שלי שוק ההון 18
Michel קופת גמל ישנה + תיק השקעות לאדם מבוגר. איך לנהל את ההשקעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
C אם הייתם מהגרים למדינה עם 0% מס רווחי הון האם הייתם משנים את תמהיל ואופי תיק ההשקעות שלכם? מיסים 8
A במה להשקיע את החלק הסולידי של תיק ההשקעות? שוק ההון 10
N צריך מאגר טיפים , להתנהלות עם חברות ההשקעות הישראליות - שרובן ככולן כושלות. ומעלות סיכונים רבים ובעיות פוטנציאליות. פוסטים מאיכות נמוכה 22
N האם יש בעיתיות להשאיר סכום כסף מזומן בחשבון ההשקעות? שוק ההון 21
O חברת ההשקעות Peak השקעות אלטרנטיביות 2
I התייחסות לכל ההשקעות כתיק אחיד שוק ההון 4
tomer111 האם עוד מישהו כאן חושש ממצב שחשבון ההשקעות נעלם? שוק ההון 12
I תיק ההשקעות המורכב שלי שוק ההון 7
לאץ' "פקטור השינה הערבה" מחוץ לעולם ההשקעות. התפתחות אישית 45
לאץ' צמצום תשלום עמלות לבית ההשקעות שוק ההון 4
בייניש עברה שנה מאז פתיחת תיק ההשקעות שלי, איפה והאם אני יכול לייעל? שוק ההון 5
ס רכישת דירה למגורים ומכירת תיק ההשקעות נדל"ן 10
י איך כדאי לחלק את ההשקעות בין קרנות השתלמות לתיק בבנק שוק ההון 2
D דמי ניהול לקופת גמל של מעל מיליון שקלים. כמה משלמים בממוצע בסכום כזה לבתי ההשקעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2

נושאים דומים

Back
למעלה