• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

ליגת ההשקעות של גלובס

ברליו

משתמש ותיק
דירוג
66
גלובס השיקו את ליגת ההשקעות הבוקר, במסגרת הליגה המשתתפים מקבלים 100,000 ש"ח וירטואלים לקניה/מכירה של מניות ו-ETF בישראל ובארה"ב לפי שערי המסחר.

מי שיגיע לשווי התיק הגבוהה ביותר, אחרי חודשיים, יזכה ברכב חדש. התחרות בחסות אחד מגופי ההשקעות בארץ ולדעתי, המטרה של התחרות הזו היא להציג את ההבדל המשמעותי בעמלות בין הבנקים לבין גופי ההשקעות.

הליגה נפתחה הבוקר, בסביבות השעה 12 בצהריים. ו-12 שעות אחרי, מקום 1 עם תשואה של 31% ו-62 פעולות מסחר.
מבחינתי יהיה מעניין לראות את התפלגות הרווחים בין אלו שיעשו המון פעולות לבין אלו שקנו והחזיקו.

התחרות תסתיים בעוד כחודשיים.

Solid seat

משתמש ותיק
דירוג
549
פרק הזמן של התחרות מאיין כל ערך בקנייה והחזקה.

המטרה כנראה למכור קורסים לשוק ההון.

מיותר, מטופש ומעודד אווירה של קזינו. באותה מידה יכלו לכתוב סימולציית מונטה קרלו ולתת ל"זוכה" את הרכב. סתם משחק מזל.

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
7,546
מבחינתי יהיה מעניין לראות את התפלגות הרווחים בין אלו שיעשו המון פעולות לבין אלו שקנו והחזיקו.
דווקא בתחרות כזו עדיף אסטרטגיה כמה שיותר מסוכנת ולא לשחק על בטוח.
מי שיזכה במקום הראשון יקבל פרסום טוב, אף אחד לא זוכר את המפסידים.

Ron.B

משתמש ותיק
דירוג
472
אז מסתבר שזה כנראה לא היה הכי טבעי בעולם לעשות 31 אחוז ביום :lol:
ניסיון לגשת עכשיו למשחק ומוצגת ההודעה:
תודה להמוני הנרשמים והמשתתפים.
בכנות, כשיצאנו לדרך, רצינו לייצר משחק השקעות שקוף והוגן.
לצערנו גילינו שבוצע ניצול של פירצה במשחק, אשר גרם לעיוות בהתנהלות התקינה של המשחק.
על כן החלטנו להשהות ולדחות את המשחק במספר ימים, במהלכם נבצע בדיקות ונפתח אותו מחדש בצורה הוגנת יותר שתאפשר לכם לשחק וגם אולי לזכות וכך תאפשר סיכוי שווה לכולם.

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
7,546
לא מופרך אם אתה רושם כמה מאות בוטים וכל אחד בוחר הימור ממונף על משהו אחר.
אחרי שפתחת פער אפשר לשמור עליו באסטרטגיה שמרנית.

Ran

משתמש ותיק
דירוג
775
גדול

מזכיר לי שפעם באוניברסיטה עשו לנו בוחן אמצע מקוון באחד הקורסים.
אח''כ הודיעו לנו שזו הפעם האחרונה שעושים את זה, היות וחלק מהסטודנטים סיימו את הבוחן תוך 17 שניות בציון 100...

Ron.B

משתמש ותיק
דירוג
472
ברור לי שבסופו של המשחק יהיה המקום הראשון עם תשואה חלומית,
אבל ה"חוקים" שלהם הם שכל אדם הוא כמו בוט יחיד, כולם יקנו וימכרו במשך נניח חודש ואז מי שהגיע למקום הראשון יזכה בפרס.
להגיד אח"כ שאותו מקום ראשון ידע מה הוא עושה או שהייתה לו אסטרטגיה? נראה לי מופרך.

קצת מצחיק שבית השקעות מעודד את הדברים האלו (זה גם משתקף בפרסומות שלהם) אבל זכותם לעודד להימורים ולא השקעות.

שם משתמש בעייתי

משתמש ותיק
דירוג
62
נכנסתי למשחק בשביל להבין מה הולך באפליקציות של שוק ההון.
הרושם שקיבלתי הוא שהמשחק הוא בסך הכל פרסומת של בית ההשקעות.

כל פעם כשאתה קונה אתה בוחר בין עמלת בנק לבין עמלת בית השקעות וכל הקטע של המשחק הוא להראות שזה הבדל של עשרות או מאות שקלים כל פעם.
ובמציאות, המספרים בבנק פחות גבוהים ממה שהם מציגים במשחק.

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
23,900
אחד מכם יחטוף MC וירטואלי.
זה תעודת סל, אין MC, לכל היותר עושים פדיון כפוי לתעודה, חוץ מזה צריך להיות תנודה מאד מאד חדה בנסדק כדי שדבר כזה יקרה.

Body Solid

משתמש בכיר
דירוג
1,520
ניסיון לגשת עכשיו למשחק ומוצגת ההודעה:לצערנו גילינו שבוצע ניצול של פירצה במשחק, אשר גרם לעיוות בהתנהלות התקינה של המשחק.
לא אתפלא אם מדובר במשהו שטותי כמו הזנת סכום שלילי בקנייה

drx

משתמש ותיק
דירוג
387
מספיק שיש לי 2 בוטים ואני עושה לך ביום אחד 100% על אחד מהם (ומינוס 100% בשני).

aeh

משתמש ותיק
דירוג
92
במשחק לא ניתן לרכוש את כל הסימולים של המניות בארה"ב.

שלחתי להם הודעה שיתקנו.

Ron.B

משתמש ותיק
דירוג
472
במשחק לא ניתן לרכוש את כל הסימולים של המניות בארה"ב.

שלחתי להם הודעה שיתקנו.
זאת לא תקלה, תסתכל ב'אודות', יש שם תקנון והם רושמים שיש רק מניות ספציפיות (נסדאק, סנופי, תעודות סל גדולות וכ') גם בישראל אין הכל.

Eugene

משתמש ותיק
דירוג
51
אז אנשים עדיין איכשהו מנצלים את הארביטראז' ועושים 7-10% ביום
מישהו מבין מה התקלה הפעם?

Ron.B

משתמש ותיק
דירוג
472
מישהו מבין מה התקלה הפעם?
הבורסה בארה"ב לא שמישה כי פעולות מבוצעות רק בסיום יום המסחר, מה שאומר שלא ניתן לדעת את השער שזה יתבצע בו, והכי חשוב זה אומר שקנייה+מכירה לוקח יומיים עד שהכסף שוב בחשבון, לא ממש מועיל.

הבורסה בארץ באמת מתעדכנת בזמן אמת לפי מכירה אחרונה ויש מגבלה של קנייה ומכירה של אותו הנייר ככה שחייבים להמתין לפחות שעה בין לבין.
החולשה היחידה שאני יכול לחשוב עליה היא שבמשחק בניגוד לבורסה אמיתית, עסקה מתבצעת לפי מחיר עסקה אחרונה ולא לפי תור של קונים ומוכרים אמיתיים, אולי איכשהו אפשר לאתר ככה פער בין מחיר אחרון למחיר ריאלי באיזה אופן, לא מצאתי משהו קונקרטי..

ה"טקטיקה" שלי בינתיים היא מעבר בין NASAQ פי 3 לשורט פי 2 אחת לכמה זמן (יכול להיות גם מספר פעמים ביום), לפי מצב רוח, הטלת מטבע או כל שטות אחרת.. אתמול תפסתי את העליות והבוקר עברתי לשורט אז גם תפסתי ירידות טובות :) אני ב-100 הראשונים אבל זה לא מאוד מרשים כי אני בסכומים ריאליים ולא מתקרב ל-150 אפילו..
מה הקרן הכי ממונפת שניתן לקנות בארץ? משום מה אין שורט פי 3, הנחתי שזה רגולציה או מגבלה כלשהי..

יש פה אנשים שמדורגים גבוה?

Eugene

משתמש ותיק
דירוג
51
הבורסה בארה"ב לא שמישה כי פעולות מבוצעות רק בסיום יום המסחר, מה שאומר שלא ניתן לדעת את השער שזה יתבצע בו, והכי חשוב זה אומר שקנייה+מכירה לוקח יומיים עד שהכסף שוב בחשבון, לא ממש מועיל.

הבורסה בארץ באמת מתעדכנת בזמן אמת לפי מכירה אחרונה ויש מגבלה של קנייה ומכירה של אותו הנייר ככה שחייבים להמתין לפחות שעה בין לבין.
החולשה היחידה שאני יכול לחשוב עליה היא שבמשחק בניגוד לבורסה אמיתית, עסקה מתבצעת לפי מחיר עסקה אחרונה ולא לפי תור של קונים ומוכרים אמיתיים, אולי איכשהו אפשר לאתר ככה פער בין מחיר אחרון למחיר ריאלי באיזה אופן, לא מצאתי משהו קונקרטי..

ה"טקטיקה" שלי בינתיים היא מעבר בין NASAQ פי 3 לשורט פי 2 אחת לכמה זמן (יכול להיות גם מספר פעמים ביום), לפי מצב רוח, הטלת מטבע או כל שטות אחרת.. אתמול תפסתי את העליות והבוקר עברתי לשורט אז גם תפסתי ירידות טובות :) אני ב-100 הראשונים אבל זה לא מאוד מרשים כי אני בסכומים ריאליים ולא מתקרב ל-150 אפילו..
מה הקרן הכי ממונפת שניתן לקנות בארץ? משום מה אין שורט פי 3, הנחתי שזה רגולציה או מגבלה כלשהי..

יש פה אנשים שמדורגים גבוה?
אני עד אתמול הייתי מקום 13 (DEEPFUCKVALUE) אבל היום אני פשוט קורס לתוך איזה מקום 45

KAEI מרוויח בכל יום 5-7% וכשפניתי בתלונה לגלובס הם אומרים לי "אה זה בגלל הקרנות שורט"
יופי, רק שאתמול אם הוא קנה קרנות שורט בארץ ונשאר להחזיק אותן, הוא היה אמור הבוקר ליפול חזק ולא לעלות ב8%

Ron.B

משתמש ותיק
דירוג
472
כשפניתי בתלונה לגלובס הם אומרים לי "אה זה בגלל הקרנות שורט"
אני דיי בטוח שהוא מרמה, הוא פשוט לא מפסיד כסף בשום מצב.. מצד שני, אם הוא יזכה אני מאמין שיעברו על ההיסטוריה ואם יהיה שם משהו מעורר חשד פשוט יחריגו אותו..

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
The Thinker ניוד תיק ההשקעות מבית השקעות לבנק ברוקרים ופלטפורמות מסחר 2
בייניש עברה שנה מאז פתיחת תיק ההשקעות שלי, איפה והאם אני יכול לייעל? שוק ההון 5
ס רכישת דירה למגורים ומכירת תיק ההשקעות נדל"ן 10
י איך כדאי לחלק את ההשקעות בין קרנות השתלמות לתיק בבנק שוק ההון 2
D דמי ניהול לקופת גמל של מעל מיליון שקלים. כמה משלמים בממוצע בסכום כזה לבתי ההשקעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S נתון לא נכון בתיק ההשקעות שלי באינטרקטיב ישראל מיסים 5
B שאלות על גיוון תיק ההשקעות שוק ההון 0
קוף שמבין כסף נזיל בתיק ההשקעות. שוק ההון 24
M חלוקה לאחוזים בתיק ההשקעות שוק ההון 6
M מה קורה אם בית ההשקעות קורס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
M טעות בתיק ההשקעות שוק ההון 4
Y צומת דרכים עם תיק ההשקעות - אשמח לעזרה שוק ההון 0
P החזרת האג"ח לתיק ההשקעות שלי שוק ההון 4
V בעת בקשה לניוד קופת גמל חברת ההשקעות מתעקשת לקבל ממני הרשאה למסלקה הפנסיונית שוק ההון 14
V רוצה לפתוח חשבון מסחר עצמאי אבל בית ההשקעות דורש ממני לשלוח לו צילום של תעודת זהות כולל תאריך הנפקה דרך האתר שלהם צרכנות פיננסית 8
T דרכים להזין את תיק ההשקעות שוק ההון 18
G חוות דעת תיק ההשקעות הראשון שלי שוק ההון 2
T האם תיק ההשקעות (+רווחים,ריבית דריבית) צמוד למדד המחירים לצרכן? שוק ההון 2
Gambit אז… איך אתם עוקבים אחרי תיק ההשקעות שלכם? שוק ההון 24
מ אשמח להסבר - דוח על שינוי בשם קרן ובמדיניות ההשקעות ת"א בנקים 5 שוק ההון 2
S תחילת הדרך בעולם ההשקעות שוק ההון 21
יבגני_ל שאלת היתכנות מימון משכנתא אגרסיבי תוך העמדת תיק ההשקעות בשוק ההון כביטחונות נדל"ן 6
ת שיקולים בהשקעה במדד ממונף במסגרת תיק ההשקעות שוק ההון 6
ח שאלה בסיסית על תיק ההשקעות פוסטים מאיכות נמוכה 4
Y תיק ההשקעות הראשון שלי שוק ההון 10
M שאלה לגבי חישוב מצבי בתיק ההשקעות. שוק ההון 3
ר שאלת תם - גיליתי שבחשבון ההשקעות בבנק לקחו 600 שקל עמלה לרבעון שוק ההון 9
B השקעה בשעונים בתור חלק מייצב בתיק ההשקעות השקעות אלטרנטיביות 15
flower חקר ההשקעות של מסלול פנסיה s&p ברירת מחדל של הלמן אלדובי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
B עזרה לפני כניסה ראשונה לשוק ההשקעות שוק ההון 21
RICOnERT מה עושים עם תיק ההשקעות הסולידי אחרי המוות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
O ויזואליזציה של תיק ההשקעות שוק ההון 1
E תיק ההשקעות שלי(העתידי) שוק ההון 5
O תיק ההשקעות גדל ואיתו מחשבה על שינוי שוק ההון 11
ר כניסת רגל לעולם ההשקעות - כאזרח אמריקאי שוק ההון 2
מ שינוי בתיק ההשקעות בהתאם לגיל שוק ההון 1
S אג"ח לתיק ההשקעות שוק ההון 8
E השפעת מט"ח על תיק ההשקעות שוק ההון 1
M תיק ההשקעות שלי שוק ההון 3
O דיבידנדים בתיק ההשקעות שוק ההון 5
מ אווף יש מישהו שמוכן ללוות אותי בצדדים הטכניים של ההשקעות שוק ההון 6
O מעקב הפקדות בתיק ההשקעות שוק ההון 27
S הוספת מדדים ספקולטיבים לתיק ההשקעות שוק ההון 42