• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

להיות חייל סולידי

דור ה-Z

משתמש בכיר
דירוג
1,476
לאחר פז"מ קצר, לקראת סיום הטירונות, התחלתי להתרגל למערכת הצבאית.
בהמשך לשרשור "מחשבותיו של טלר", החלטתי לפתוח שרשור חדש, לזמן הצבא, כדי לשתף כמה חוויות ואולי למצוא עוד כמה דרכים למצות את כושר ההכנסה והחיסכון שלי.

עד כה: אני ייעודי לקצונה בחיל הלוגיסטיקה. יש איתי כמה חבר'ה שהתחברתי איתם (למדו תכנות, אחד עבד בהייטק לפני הצבא וכו') והרבה מתפקידים אחרים, שהם חבר'ה טובים אבל, אוכלוסייה שונה.
אני מוכר כחייל בודד, שזה אומר עוד כמה גרושים במשכורת, אבל לא ברמה של השכר באזרחות.
די קשה לי עם האטה של הקצב בחיסכון. חיסכון של 1-2K בחודש ממש לא דומה לקצב של 5.5K בחודש, אז התחלתי לחפש פיתרונות יצירתיים:
1. לממש את 30 ימי החופשה המיוחדת שיהיו לי בכל שנת שירות אחרי ההסמכה כדי לעבוד כטלר. אני מאמין שהמנהלת בחברת כוח האדם תסכים לזה, ותהיה מעוניינת.
2. התייעלות-מניח שהגיע הזמן לבטל את המנוי הלא שימושי לחד"כ. אולי לנסות להנמיך את עלות חבילת הסלולר. לפעול לעוד כמה תוספות זניחות יותר בתחום הת"ש. אולי לפתוח חשבון בנק במזרחי טפחות-בין כה וכה בקרוב איגוד ימוזג לשם, ואוכל לקבל מענק של 400 ש"ח כחייל ואז עוד 600 לאחר השחרור.
3. פתאום הבנתי שעכשיו הזמן שלי מתומחר כ"זול". זה גורם לפעולות שלא ראיתי כאטרקטיביות לפני להפוך לאטרקטיביות.
בפרט, חשבתי על איסוף פחיות. יש בבסיס כמויות של פחיות, ואיסוף של 10 פחיות ביום יכול להוביל לעוד כ-1,000 ש"ח בשנה (משכורת 13 :lol:). בעיקרון, אין באמת גבול ליכולת האיסוף בצבא, ואפשר להגיע אפילו ל-100 פחיות ביום בקלות. החיסרון העיקרי הוא, הובכן, שיש בזה אלמנט מביש מאוד חברתית, והסרבול של תהליך מימוש הפיקדון (לשנע את הפחיות, ללכת למספר סופרים וכו').
עוד אפשרות היא לחפש תלמידים ולערוך שיעור פרטי בימי שישי. זה יהיה קצת מאתגר, אבל לחלוטין אפשרי. שעתיים של עבודה יכולים להוביל ל-170 ש"ח בשבוע, 8,160 ש"ח בשנה. החיסרון הוא שזה על חשבון הזמן שלי.
ואפשר לא לעשות כלום. חיסכון צפוי של 2-2.5K לחודש במשך 32 חודשים, זה עדיין מכובד לחייל בשירות חובה.
4. קרן "הישג". נראה שאם אסיים שירות חובה מלא, אהיה זכאי לתואר ראשון הודות לקרן+תמיכה חודשית . זה די מדהים, ויוכל לעזור מאוד לאחר סיום השירות כקצין. אחפש עוד פרטים על המלגה בקרוב. ייתכן שאולי אוכל להעלות את אחוזי ההשקעה שלי במניות הודות לסיוע.

זהו לבינתיים.
אשמח לעוד הצעות, ביקורות ורעיונות :)
----

הערה:
למעלה, אחרי כתיבת הכותרת של הפוסט, עלתה לי הצעה לשרשור הזה: https://www.hasolidit.com/kehila/threads/מחייל-בודד-לעצמאות-כלכלית-אי-שם-בגיל-50.161/
לא יודע אם הכותב עדיין פעיל, אבל ללא ספק ממלא השראה.

קח רעיון:
אתה לא תצליח לחסוך הרבה כסף בכל הדרכים שציינת, מאידך נשמע כאילו יש לך לא מעט עודפי זמן.
למה שלא תלמד משהו שיכול להועיל לך כלכלית הרבה יותר בעתיד?
תכנות, אולי קצת כלכלה או כל תחום אחר שמעניין אותך. אפשר בעזרת קורסים כאלה ואחרים ואפשר גם במסגרת אקדמאית באוניברסיטה הפתוחה.
ידע=כסף.

גם אני בעד האונ' הפתוחה. קח בחשבון שהלימודים שם תובעניים ודורשים המון משמעת עצמית.
היתרון לעומת כל קורס אחר הוא שבמרבית המקצועות תקבל קרדיט אקדמי להמשך. אם יש לך הרבה זמן ומעט גמישות מצד המערכת הצבאית, אתה יכול להשלים למעלה מחצי תואר בזמן השרות הצבאי.

אני סטודנט בפתוחה ואני ממש ממליץ.
אם יש לך שאלות על הלימודים וכו' מוזמן לפנות אלי :)

מחזק את מה שאמרו מעליי -
אל תבזבז את הזמן בלנסות להרוויח עוד כמה גרושים (גם אם באחוזים מהמשכורת זה נראה מרשים כי המשכורת נמוכה מאוד).

תשקיע בחברויות, בללמוד דברים חדשים(לאו דווקא אוניברסיטה, למי יש כוח לזה בזמן הצבא), ותעזוב את הפעולות האלו ששוות אולי כמה שקלים לשעה ולא שוות את המאמץ

למדתי בעבר באו''פ, ואכן יש לי קצת זמן חופשי ואפילו עוד 2 מלגות למימוש, אבל אין לי עד כדי כך הרבה זמן. כמו שאמרו מעליי, למי יש כוח לאוניברסיטה בצבא, ועוד אחת כל כך תובענית.
אולי אקח כמה קורסים התחלתיים בכלכלה, כי זה נושא שבין כה וכה אני מנסה ללמוד עליו בעצמי.

עוד הצעות כמובן, גם להגדלת ההכנסה וגם לזמן, יתקבלו בברכה :)

בפרט, חשבתי על איסוף פחיות.
בבקשה לא!!
אתה צריך להתחיל לסגל דפוס חשיבה של בן אדם מצליח. תחשוב איך אתה משקיע זמן בלשפר את עצמך באופן כללי וגם בהקשר של כסף. תחשוב עם פרספקטיבה של עשור-שניים, לא של כמה חודשים קדימה.
כמו שאמרו לך - תשקיע בללמוד תואר, בלעשות פסיכומטרי, בלרכוש כישורים חברתיים. תשאל את עצמך - מה ישים אותי בנקודת זינוק טובה יותר עוד כמה שנים?

למדתי בעבר באו''פ, ואכן יש לי קצת זמן חופשי ואפילו עוד 2 מלגות למימוש, אבל אין לי עד כדי כך הרבה זמן. כמו שאמרו מעליי, למי יש כוח לאוניברסיטה בצבא, ועוד אחת כל כך תובענית.
אולי אקח כמה קורסים התחלתיים בכלכלה, כי זה נושא שבין כה וכה אני מנסה ללמוד עליו בעצמי.

עוד הצעות כמובן, גם להגדלת ההכנסה וגם לזמן, יתקבלו בברכה :)
אני הייתי סוגר את הפינה של בגרויות ופסיכומטרי תוך כדי הצבא.

אתה מבין כמה זניחים כל הרעיונות שלך לעומת השתכרות אזרחית רגילה.
גם הדרך חשובה, לא רק המטרה.
תתרום, תהנה, זה הזמן כאשר אתה בצבא.
מבטיח שעוד 8000 ש"ח בעיקר יגרמו לך להתכלב. אין טעם.

פתאום הבנתי שעכשיו הזמן שלי מתומחר כ"זול". זה גורם לפעולות שלא ראיתי כאטרקטיביות לפני להפוך לאטרקטיביות.
בפרט, חשבתי על איסוף פחיות. יש בבסיס כמויות של פחיות, ואיסוף של 10 פחיות ביום יכול להוביל לעוד כ-1,000 ש"ח בשנה (משכורת 13 :lol:).
למי יש כוח לאוניברסיטה בצבא, ועוד אחת כל כך תובענית.
:|
מצד אחד, כאילו מי אני שאשפוט. שכל אחד יעשה מה שנראה לו נכון.

מצד שני... יש לך סדרי עדיפויות שנראים לי מאוד ... לא מובנים.

בדרך כלל השנה הראשונה בצבא, במיוחד במסלול של ייעודי לקצונה היא מאוד עמוסה בקורסים ככה שיהיה לך מאוד קשה לעבוד/ללמוד בזמן הזה.
במקומך, הייתי משתדל להנות ולהיות מרוכז בשירות ובאנשים סביבך בשנה הזאת.
אחרי שתקבל שיבוץ ותראה את היציאות שלך וכו' תראה אם תוכל לעבוד/ללמוד בהתאם למה שיתסדר לך.

ואם אתה בתור חייל בודד עתיד לגור באחד מבתי החייל במרכז ויש לך אפשרות לבחור, אתה מוזמן ליצור איתי קשר בפרטי ואתן לך קצת מידע נוסף.

בבקשה לא!!
אתה צריך להתחיל לסגל דפוס חשיבה של בן אדם מצליח. תחשוב איך אתה משקיע זמן בלשפר את עצמך באופן כללי וגם בהקשר של כסף. תחשוב עם פרספקטיבה של עשור-שניים, לא של כמה חודשים קדימה.
כמו שאמרו לך - תשקיע בללמוד תואר, בלעשות פסיכומטרי, בלרכוש כישורים חברתיים. תשאל את עצמך - מה ישים אותי בנקודת זינוק טובה יותר עוד כמה שנים?

לקח לי כמה דקות לעכל את התגובה הזאת.
אני חושב שבאמת קצת נאבדתי בדרך בניסיון לשמר את שיעור החיסכון בכל מחיר, לא משנה מה.
זה באמת מאוד טיפשי לאסוף פחיות ולהפטר מכל דבר קטן בניסיון לחסוך עוד אלף ש''ח בשנה..

נראה לי שמשתלם יותר להתמקד בהשכלה וכישוריים חברתיים בשלב זה, שכן אין לי באמת מצוקה כספית דחופה, או משהו כזה אבל יש לי עוד הרבה מה ללמוד בתחומים אחרים

הארת את עיניי :)

אני הייתי סוגר את הפינה של בגרויות ופסיכומטרי תוך כדי הצבא.

ציוני הבגרות שלי טובים, ופסיכומטרי נעשה כבר בחופשה בין יא' ליב', אבל תודה :)

אני רגיל לחשיבה לטווח ארוך (התואר, הפיסכומטרי וכו' יעידו על זה) אבל נראה שהכניסה לצה''ל קצת בלבלה אותי.

בדרך כלל השנה הראשונה בצבא, במיוחד במסלול של ייעודי לקצונה היא מאוד עמוסה בקורסים ככה שיהיה לך מאוד קשה לעבוד/ללמוד בזמן הזה.
במקומך, הייתי משתדל להנות ולהיות מרוכז בשירות ובאנשים סביבך בשנה הזאת.
אחרי שתקבל שיבוץ ותראה את היציאות שלך וכו' תראה אם תוכל לעבוד/ללמוד בהתאם למה שיתסדר לך.

ואם אתה בתור חייל בודד עתיד לגור באחד מבתי החייל במרכז ויש לך אפשרות לבחור, אתה מוזמן ליצור איתי קשר בפרטי ואתן לך קצת מידע נוסף.
תודה, אני באמת מתכנן בעיקר לתקופה שאחרי הקורסים בגלל העומס בשנה הראשונה.
אני עתיד להמשיך לגור עם משפחתי, אבל תודה בכל זאת, אני מעריך מאוד את הצעת העזרה :)

------
לסיכום, נראה שבאמת קצת נאבדתי וחשבתי על הטווח של השירות במקום לחשוב על התמונה הגדולה-איך למצוא את עצמי בפוזיציה טובה יותר בעתיד.
על כן, אני חושב שאתמקד בעיקר בהשכלה (אבדוק את הסילבוס של קורס הפתיחה בכלכלה ואראה אם ואיך זה משתלב במשך השירות, אמשיך לקרוא ספרים ואולי אעיין בספר java שקיבלתי מקורס שלא הסתפקתי ללמוד), כישורים חברתיים וביציאות עם חברים-לא בהכרח בסדר הזה :)
אם אבחר להקדיש זמן למען הרווחת כסף, אני חושב שהדרך היא באמת שיעורים פרטיים, כמו שציין כאן @Benjamin Willard. זה אפיק רווחי יותר, שמעניין אותי ויכול לשפר את כישורי ההוראה שלי לאורך זמן-win win עבורי, אבל זה לא באמת הכרחי עבורי לשרוף שעתיים כל שבוע בבית-שעתיים שבאמת יקרות לי, רק עבור עוד 680 ש''ח בחודש.

תודה לכם על שפקחתם את עיניי!

מעולה, שיהיה בהצלחה.
חשבת מה תרצה ללמוד?

כן, אבל אני עדיין מתלבט
התחלתי ללמוד ביולוגיה בפתוחה, ואהבתי את זה, אבל זה תואר מלא בשינון
אולי אלמד כימיה, אולי כלכלה, אולי מדעי המחשב
אבל בעיקרון, החלום המקורי הוא לפתח תרופות

זה סדרי עדיפויות של אחד שכבר לקח קורס באו"פ וטרם אסף פחיות בחייו

החיסרון העיקרי הוא, הובכן, שיש בזה אלמנט מביש מאוד חברתית
לא שאני ממליץ על האופרציה...
אבל הכרתי בחור שתוך כדי עבודה ולימודים היה אוסף פחיות ובקבוקים למיחזור. את מה שקיבל מינף על ידי הפניתו לגידול תוכים ומכירתם. הרבה יותר מעוד 1000 שח לשנה, אבל חתיכת אופרציה.

חיסכון בתור חייל הוא דבר חשוב כדי לבנות לעצמך גב כלכלי לשנים הראשונות אחרי השחרור. עם זאת, אני ממליץ לך לא להפוך את זה לדבר העיקרי בשירות שלך שיגזול ממך הרבה משאבים - תנסה להתפנק מדי פעם גם אם זה כרוך בהוצאות. זה לא כזה סולידי תמיד, אך אם תלך בקו כזה כל השירות שלך - אתה תוכל לשחוק את עצמך. גם חייל זקוק מדי פעם לפינוקים ולהנאות שכרוכים בהוצאות כספיות, הכול בסדר.

לגבי הפקת ערך מהזמן הפנוי שלך והרחבת אופקים - היכנס ל-Udemy, בחר קורס מעשי שמעניין אותך והתחל ממנו. אני הייתי ממליץ על תכנות שזו מיומנות מבוקשת ושאפשר להצטיין בה בקלות אם יש לך ראש לזה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 18
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
ה איך להיות בעל רכב וגם מנימליסט ;) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
P להיות הגירסה הכי טובה של עצמך. התפתחות אישית 14
Z עוד סיבה לא להיות רשום כנשוי בישראל. אוף טופיק 41
נ האם להיות חבר מועדון? (צרכנות ברשתות) צרכנות פיננסית 27
א איך יכול להיות שאג"ח מדינה לא צמוד עם מח"מ גבוה נותן תשואה נמוכה\דומה למק"מ? שוק ההון 2
F ראיית חשבון מבלי להיות רואה חשבון פוסטים מאיכות נמוכה 5
ס האם ללמוד חשבונאות גם אם לא ארצה להיות רואה חשבון התפתחות אישית 3
D חברות :"בדק בית" של דירה ישנה, אך משופצת, האם מומלץ? ויש ריח רע של ביוב באחד החדרים, מה יכולה להיות הסיבה? נדל"ן 18
Z-Matrix ריבית של 4.2% עבור פקדון דולרי... איך זה יכול להיות? שוק ההון 54
ד הצעת מחיר ראשונה במכירת דירה נוטה להיות ההצעה הכי טובה? נדל"ן 10
נ מעוניין לעבור להיות יועץ עצמאי בתחום שלי, לפי פרוייקטים בתחום המומחיות שלי, התפתחות אישית 4
ז להיות פראייר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
T להיות אנג׳ל בישראל השקעות אלטרנטיביות 12
שם משתמש בעייתי האם נייר מחכה מדד יכול להיות "בועה"? שוק ההון 21
Y בנצ׳מרק של כמה בכלל אמור להיות לי בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
C האם יכול להיות שאינדיקטורים מסויימים אופיניים למניות מסוימות? שוק ההון 5
א איך אני נהיה מפתח טוב יותר ומעלה את הסיכויים שלי להיות מקודם? התפתחות אישית 6
E זו סיבה מספיקה להיות זכאי לפיצויים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
Tsachi01 האם קופאית בסופר יכולה להיות סולידית? אוף טופיק 53
B האם אפשר להיות גם שכיר וגם עוסק פטור (במע"מ) שהוא גם עצמאי שאיינו עונה להגדרה בביטוח לאומי? מיסים 2
aminadav שאלה לגבי 6 כללי אצבע להרכבת תיק השקעות. בשביל לישון בשקט צריך להיות מוכן להפסיד את הכל, לא רק חצי, לא? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24
פ יכול להיות שכולנו משלמים מעל 70% מס על ההכנסה? מיסים 46
F IRA != חשבון פטור (או: עד כמה מסובך יכול להיות תיק הפנסיה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 70
oferM המשלוחים מאליקספרסס הפכו להיות איטיים. למי הפתרונים? אוף טופיק 11
א מסחר בASX עמלות. יכול להיות שבנק ירושלים עדיף? שוק ההון 6
P הפקדה לקרן השתלמות במעמד עצמאי, לשכיר שהפסיק להיות עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
mudale222 יכול להיות ארביטראז' מעניין על קמהדע שוק ההון 22
N כמה זמן יקח לקרן זרה זולה להיות משלמת יותר ממקומית יקרה יותר? שוק ההון 3
S להתפטר? או להיות מפוטר? התפתחות אישית 30
ל מתעתד להיות עצמאי אוף טופיק 1
ד לימודי משפטים כדי להיות עורך דין אוף טופיק 76
A האם קרנות פנסיה ברירת מחדל צפויות להיות עם גרעון אקטאורי שלילי משמעותי? צרכנות פיננסית 108
L להיות מורה בגילאי ה30 התפתחות אישית 17
ה בן 21- רוצה להיות חוקר. רק הייטקיסטים יכולים לשרוד במדינה? יומני מסע אישיים 143
א להיות שמחה עם מה שיש לי ולשאוף קדימה - איך עושים את זה? יומני מסע אישיים 25
א להיות ערפד בשוק ההון שוק ההון 17
J האם עדיף להשקיע בפוליסת חיסכון אם אני מעדיף להיות פחות מושקע רגשית? שוק ההון 23
א חילוק ההשקעות - האם חייב להיות שווה בשווה? שוק ההון 7
ל שאלה- למה לא הלכתם להיות במגזר הציבורי? התפתחות אישית 8
D פירוט עובר ושב של הבנק (בינלאומי) הפך להיות מסובך ובלתי מובן צרכנות פיננסית 11
S רוצה להיות סגור על עצמי לגבי למי להצביע בבחירות אוף טופיק 80
ג יכול להיות שזה אף פעם לא משתלם לעבור בין קרנות? שוק ההון 12
סול קרן פנסיה- חייבת להיות מנייתית? צרכנות פיננסית 5
ס הולך להיות משעשע, אשמח ליעוץ אוף טופיק 61
הק995 האם קופות IRA לא נזילות חייבות להיות מושקעות פאסיבי? שוק ההון 2
מ להתפטר או להיות מפוטר? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 72

נושאים דומים

Back
למעלה