• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לאן מכאן?

lazyprogrammer

משתמש רגיל
דירוג
288
אני סטודנט למדעי המחשב, אבל שמתי אותם בניוטרל, יש לי ניסיון (לא המון) ואני עובד במשרה חלקית כלשהי שמכניסה לי שכר סביר(ביחס להייטק) . אני מרגיש שאני יותר ויותר הולך לכיוון code monkey . בתואר בכלל לא הצטיינתי. אין לי שום קורסים של machine learning או של תחומים אחרים עמוקים. פעם היה לי הרבה יותר בטחון אבל עם הזמן כשהבנתי כמה שתחומים מסויימים עמוקים(פעם לבנות אתר היה בשבילי לדעת קצת js קצת ספריות ואתה בונה אתר, היום אני חושב על security, scale,backend, devops, login system) ופגשתי אנשים גאונים בטירוף ומבין שאני בור בדברים האלה ובכלל מגרד את ההתחלה של ההתחלה של דברים גם בתחומים שאני יותר מבין . אני חושב שאני חכם, אבל אין לי מקום יותר מידי להכניס קורסי בחירה מעניינים בתואר, ואני לאחרונה בהאטה בכל תחומי החיים. הרבה בגלל דכאון חרדה ופסיכולוגים שמכבידים עליי(גם זמן אבל בעיקר המון המון כסף(סביב ה4-7 אלף לחודש למי שמתעניין, תלוי תקופה, הטענה של הפסיכולוג שלי הוא שאני לא עושה מספיק טיפולים שיעלו כנראה באזור ה8-10)).

הכל מתקדם, כל פעם שאני שומע machine leraning צובט לי בלב, כל פעם שאני שומע על הייטק אני מרגיש שאני זיוף, במיוחד אנשים שעשו קורס זריז והתקבלו להייטק ואחרי שנתיים מרוויחים יותר ממני(שמעתי על אנשים שאחרי קורס ושנתיים מרוויחים 30) ואני באמת לא מצליח להבין מה מבדיל אותי ואותם ומה מונע מ20% מאוכלוסיית ישראל לעשות אותו מסלול ולייתר אותי בעצם. אין לי שום התמחות כי בעצם כל מקום עשיתי משהו אחר(שפה אחרת, כישורים אחרים וכו... ), למעשה יש לי סוג של ״התמחות״ אבל גם שם אני בתחום שהוא בעיני יחסית נישתי(מבלי לחשוף הרבה, ספריות מאוד נישתיות) .

טיפשי לחשוב שעצות אנונימיות באינטרנט יעזרו לי אבל באמת שאמרתי נואש. אני בקושי מצליח לראות משהו חיובי בחיים ובעיניי אני צועד במקום בעוד העולם הולך קדימה. החלום שלי היה ללכת לניהול אבל חוסר ביטחון עצמי עם דכאון וחרדה נשמע לי כמו מתכון נוראי. חשבתי להקים בזמנו סטארטאפ והייתה לי טבילה קטנה(ממש קטנה) והיום אני מבין שאני לא מבין כלום בפיננסים, מושגים של השקעות מושגים של ניהול, תוכנית עסקית, שיווק ועוד ועוד.. אז מנכ״ל האם אני יכול להיות? לדעתי לא? טכנולוג? אני לא מבין מספיק בsecurity, devops,backend ועוד דברים? PM זה אולי אחד התחומים האחרונים שמעניינים אותי ואיפושוהו בתחילת הקריירה יחסית הבנתי שאני רוצה לנסות.

הבעיה שלפעמים אני גם קצת ציני לגביו כי העבודה שלו בעיני היא לא טכונולוגית, היא יותר עם אנשים ויותר מול מחשב ומסמכים, הוא לא מייצר משהו בפועל מצד אחד ומצד שני אני נורא רוצה לעבוד עם אנשים, מבלי שאני אצטרך להיות בוסי, לא נחמד, רע, לעמוד על שלי בעיני זה רע אגב ואני מרגיש רע כשאני עושה את זה, אני גם נורא אוהב את הרעיון של להחליט על דברים במוצר ולהפליג ברעיונות שלי. הרבה פעמים בתור מתכנת אני נאלץ לפעמים לקבל החלטות פרודקטיות או לבוא לפרודקט ולהציע הצעות וזה די נחמד.

בבקשה אני יודע שאני כמו הקבצן בקצה הרחוב שכולם מתעלמים ממנו אבל אשמח לקבל קצת עזרה

נערך לאחרונה ב:
פעם היה לי הרבה יותר בטחון אבל עם הזמן כשהבנתי כמה שתחומים מסויימים עמוקים(פעם לבנות אתר היה בשבילי לדעת קצת js קצת ספריות ואתה בונה אתר, היום אני חושב על security, scale,backend, devops, login system) ופגשתי אנשים גאונים בטירוף ומבין שאני בור בדברים האלה ובכלל מגרד את ההתחלה של ההתחלה של דברים גם בתחומים שאני יותר מבין
אוקיי, אז יש לך עוד איפה להתקדם.

כל פעם שאני שומע על הייטק אני מרגיש שאני זיוף, במיוחד אנשים שעשו קורס זריז והתקבלו להייטק ואחרי שנתיים מרוויחים יותר ממני(שמעתי על אנשים שאחרי קורס ושנתיים מרוויחים 30) ואני באמת לא מצליח להבין מה מבדיל אותי ואותם
אוקיי, אז יש כאלו שמרוויחים יותר ממך.

אין לי שום התמחות כי בעצם כל מקום עשיתי משהו אחר(שפה אחרת, כישורים אחרים וכו... ), למעשה יש לי סוג של ״התמחות״ אבל גם שם אני בתחום שהוא בעיני יחסית נישתי(מבלי לחשוף הרבה, ספריות מאוד נישתיות) .
אז יש לך בעצם מנעד רחב של שפות וכישורים, בתוספת התמחות בתחום יחסית נישתי.
נשמע טוב, לא?

באמת שאמרתי נואש. אני בקושי מצליח לראות משהו חיובי בחיים ובעיניי אני צועד במקום בעוד העולם הולך קדימה
שום דבר ממה שקראתי למעלה לא נראה שלילי מדי, או נחשב "צועד במקום".
חוץ מזה, מה רע לצעוד במקום עם שכר של הייטק?

מקווה שהבנת לאיפה אני חותר.
לא רואה בעיה אובייקטיבית במומחיות או בעבודה שלך, הבעיה היא כנראה הדיכאון והחרדה שתיארת.
כתבת שאתה בטיפול, וזה ממש אחלה.

לא יכול לתת לך יותר מדי עצות קונקרטיות לבעיות האלו כי אני לא פסיכולוג וגם לא מכיר אותך אישית,
אבל אולי יעזור לדעת שיש המון שמתמודדים במהלך החיים עם תופעות כאלו, ורבים מהם גם יוצאים מזה.
לא להתייאש.

כתבת: טיפשי לחשוב שעצות באינטרנט יעזרו .
אני מסכים.
אבל.

1. פסיכולוג שאומר שתצטרך להוציא 8-10k בחודש אצלו. נורה אדומה מאד. יש לך מישהו נוסף בחיים, קרוב, שאפשר להתייעץ איתו בקשר לזה?
2. בחברה המערבית, עיקר ה-"להיות אדם" מתמצה אצל צעירים רבים (ולא רק) ב-"מי אני בקריירה".
אנשים תחרותיים שלא מגיעים לטופ סובלים מכך מאד. בטופ אין מקום להרבה אנשים, מעצם הגדרתו.
סבא שלי היה נהג אוטובוס והיה מאד מרוצה מהחיים. זו היתה עבודה מאד מכובדת בזמנו. וגם הפוקוס היה על דברים אחרים בחיים.
אני מציין את זה כדי שתבין כמה הנורמות השתנו בכל כך מעט שנים.
3. הפורום הזה הוא צבע מאד מסויים מתוך קשת צבעים.
חשוב מה היה קורה אם היית שואל את השאלה הזו בפורום של מתרגלי זן בודהיזם?
אילו תשובות תקבל במפגשים קבוצתיים של מנהלי סטארטאפ?

נסה לבינתיים להוריד ציפיות מהחיים. להנות מהבריאות, מהטעם של האוכל, של הקפה. מכך שאתה מכניס כסף טוב בסך הכל,
גם אם זה רק 10,000 לא 30,000 ליחיד - זה אחלה ממש (לבינתיים!)
ותבדוק האם הפסיכולוג אכן מיטיב עמך.

אוקיי, אז יש לך עוד איפה להתקדם.

אוקיי, אז יש כאלו שמרוויחים יותר ממך.

אז יש לך בעצם מנעד רחב של שפות וכישורים, בתוספת התמחות בתחום יחסית נישתי.
נשמע טוב, לא?

שום דבר ממה שקראתי למעלה לא נראה שלילי מדי, או נחשב "צועד במקום".

מקווה שהבנת לאיפה אני חותר.
לא רואה בעיה אובייקטיבית במומחיות או בעבודה שלך, הבעיה היא כנראה הדיכאון והחרדה שתיארת.
כתבת שאתה בטיפול, וזה ממש אחלה.

לא יכול לתת לך יותר מדי עצות קונקרטיות לבעיות האלו כי אני לא פסיכולוג וגם לא מכיר אותך אישית,
אבל אולי יעזור לדעת שיש המון שמתמודדים במהלך החיים עם תופעות כאלו, ורבים מהם גם יוצאים מזה.
לא להתייאש.
היי בקטע של הם מרוויחים יותר ממני, לא אכפת לי שהם מרוויחים יותר ממני. פשוט מרגיש לי שבהרבה מקרים קוד זה קוד ואפשר ללמוד אותו בכמה חודשים ואז אין לי שום job security , אפשר להחליף אותי במישהו שעכשיו סיים תיכון עשה קורס קצר ואולי נצטרך לתת לו קצת יותר זמן והכוונה אבל הוא יצליח לעשות הרבה מהעבודה שלי.

פשוט מרגיש לי שבהרבה מקרים קוד זה קוד ואפשר ללמוד אותו בכמה חודשים ואז אין לי שום job security , אפשר להחליף אותי במישהו שעכשיו סיים תיכון עשה קורס קצר ואולי נצטרך לתת לו קצת יותר זמן והכוונה אבל הוא יצליח לעשות הרבה מהעבודה שלי.
1. לרוב המדינה אין job security.
זו לא בהכרח סיבה להרגיש רע.

2. אני חושב שאתה ממעיט בערך הכישורים שלך.
לא חושב שכל אחד יכול או רוצה להיות מתכנת,
וגם אם כן - הניסיון שרכשת הופך אותך לקשה יותר להחלפה.

3. בינתיים העובדות הן שיש מחסור בעובדי הייטק.
מה יהיה בהמשך - אף אחד לא יודע. למה לדאוג מזה עכשיו?

"אַל תֵּצַר צָרַת מָחָר, כִּי לֹא תֵדַע מַה יֵּלֶד יוֹם" (בן סירא כ"ח, א').

אני מסכים.
אבל.

1. פסיכולוג שאומר שתצטרך להוציא 8-10k בחודש אצלו. נורה אדומה מאד. יש לך מישהו נוסף בחיים, קרוב, שאפשר להתייעץ איתו בקשר לזה?
2. בחברה המערבית, עיקר ה-"להיות אדם" מתמצה אצל צעירים רבים (ולא רק) ב-"מי אני בקריירה".
אנשים תחרותיים שלא מגיעים לטופ סובלים מכך מאד. בטופ אין מקום להרבה אנשים, מעצם הגדרתו.
סבא שלי היה נהג אוטובוס והיה מאד מרוצה מהחיים. זו היתה עבודה מאד מכובדת בזמנו. וגם הפוקוס היה על דברים אחרים בחיים.

נסה לבינתיים להוריד ציפיות מהחיים. להנות מהבריאות, מהטעם של האוכל, של הקפה. מכך שאתה מכניס כסף טוב בסך הכל,
לגבי 1., הגישה שלו היא שאם אפשר לפתור דברים על ידי שיחות עדיף לעשות את זה ולא על ידי תרופות. ושבטווח הרחוק, גם אם מודדים עושר בלבד זה משתלם שכן אני אגיע למצב שאני ממצה את הפוטנציאל שלי. אני איתו כבר 3 שנים. במצטבר אני וההורים כנראה הוצאנו בין 120 ל180 אלף שקל(אני לא עוקב לצערי, היו תקופות של 7-12 בחודש היו תקופות של 3-4). מצבי לא מדהים. שוקל להחליף , יש עוד אלמנטים כמו למשל הקשרות עם הזמן, הוא גם פסיכיאטר אז הוא רושם לי את הכדורים אז צריך למצוא פסיכיאטר אחר ומכל מיני היבטים הוא טוען שהפסיכיאטר אחר ירשום לי (רובם לפחות) תרופות שב10% יהפכו אותי לבי פולאר. מערכת שיקולים מאוד מורכבת

לגבי 1., הגישה שלו היא שאם אפשר לפתור דברים על ידי שיחות עדיף לעשות את זה ולא על ידי תרופות. ושבטווח הרחוק, גם אם מודדים עושר בלבד זה משתלם שכן אני אגיע למצב שאני ממצה את הפוטנציאל שלי. אני איתו כבר 3 שנים. במצטבר אני וההורים כנראה הוצאנו בין 120 ל180 אלף שקל(אני לא עוקב לצערי, היו תקופות של 7-12 בחודש היו תקופות של 3-4). מצבי לא מדהים. שוקל להחליף , יש עוד אלמנטים כמו למשל הקשרות עם הזמן, הוא גם פסיכיאטר אז הוא רושם לי את הכדורים אז צריך למצוא פסיכיאטר אחר ומכל מיני היבטים הוא טוען שהפסיכיאטר אחר ירשום לי (רובם לפחות) תרופות שב10% יהפכו אותי לבי פולאר. מערכת שיקולים מאוד מורכבת
אני מאד נזהר במילותיי.
יתכן שהוא מדהים ומתאים לך, והמצב יהיה גרוע יותר בלעדיו.
אני אדם אקראי מהאינטרנט.
רק אומר כך, מהכרותי עם התחום - זה נשמע לי לא מידתי. משהו בתיאור שלך לא מרגיש לי נכון.
אין לי משהו חכם יותר לומר, או עצה פרקטית.

אני מסכים.
אבל.

מסכים עם הכל למעט המשפט הראשון (זאת הסיבה העיקרית שהפורום בכללותו כאן קיים בכלל) ורוצה לחדד את הדברים הבאים:
1. האם הפסיכולוג אמר את זה? או שמדובר בפרשנות שלך שאם פסיכולוג מציע להגביר כמות מפגשים אתה ביצעת תרגום של הדברים ל "עכשיו זה יעלה לי 8-10K"? במידה ואכן הדברים נאמרו כהצעה של הפסיכולוג להגברת מפגשים - מציע לשתף אותו שכשהוא אומר את זה - אתה שומע שמדובר בעליית מחיר משמעותית ושאתה רוצה להבין יותר לעומק מדוע הוא טוען ש"אני לא עושה מספיק טיפולים". לאן הוא מעריך וצופה שהעלאת תדירות המפגשים תוביל? מה מטרות הטיפול מבחינתכם?

לגבי טיפול פסיכולוגי - חשוב מאד - לכל מי שקורא את ההודעה הזו - להיכנס לאתר משרד הבריאות ולבדוק על פי שם שמדובר בפסיכולוג עם רישיון: https://practitioners.health.gov.il/Practitioners/27

2. בין השורות אתה מדבר בעיקר על תחושה של "האם אני יכול להיות ייחודי / במה אני שונה / במה אני דומה לשאר האנשים" כשהקריטריון העיקרי שעולה מההודעה שמאפשר לך למדוד את התחושה זו מידת הפרודוקטיביות שלך והשכר המתקבל בתמורה לכך. ולכן להלן מספר הערות:
א. יש קריטריונים נוספים שמאפשרים לאדם להרגיש ייחודי / דומה [תכונות אופי, מראה חיצוני, תחביבים ותחומי עניין]
ב. מידת ההשתכרות אינה ערובה לתחושת אושר (וגם אינה משקפת באופן מוחלט את יכולתו הפרודוקטיבית של פרט כלשהו).
ג. תמיד תמיד יהיה מישהו שיש לו יותר [יותר חכם, יותר עשיר, יותר מוצלח, יותר יפה, יותר מנהל] - לפעמים כל מה שצריך זה להיות Good enough.

אם אתה מרגיש שהטיפול הפסיכולוגי לא מסייע לך בהתמודדות מול המטרות שהצבת לעצמך - חשוב שתציין זאת בפני המטפל. אם לאחר מכן המענה שיתקבל לא יניח את דעתך - לגיטימי לבחון מעבר לפסיכולוג/ית אחרים.

יש לך המון כלים, המון יכולות ואתה בהחלט פועל באמצעים הקיימים על מנת לקדם את עצמך ממקום שמרגיש לך תקוע ופחות טוב למקומות שיאפשרו לך להרגיש יותר מאושר ומרוצה ממצבך בחיים.

עריכה: שמתי לב עכשיו לתשובה שלך שהוא גם פסיכיאטר. לרב פסיכיאטר הוא לא פסיכולוג. וחשוב להכיר בהבדלים בינהם. פסיכיאטר הוא בהכשרתו רופא (המוכשר לתת טיפול תרופתי הולם למול תסמינים הקשורים למצב הנפשי), כאשר במהלך/לאחר הכשרתם יש כאלה שלומדים 'פסיכותרפיה' ולכן מסוגלים לתת שירות של פסיכיאטר ופסיכותרפיה. עם זאת - ייתכן והוא בהגדרתו איננו פסיכולוג ואיננו מורשה לתת טיפול פסיכולוגי - אלא טיפול פסיכותרפי. על מנת להבהיר את הדקויות - כל מי שלמד 'פסיכותרפיה' ואיננו פסיכולוג - רשאי לעסוק בפסיכותרפיה (עובדים סוציאלים, פסיכיאטרים, מטפלים באומנות, מטפלים רגשיים כלשהם וכו כו'). עם זאת - פסיכולוג עם רישיון שאיננו מומחה ואיננו מקבל הדרכה ראויה - איננו רשאי לעסוק בפסיכותרפיה על פי חוק.

המסקנה - טיפול פסיכולוגי כדאי שיעשה על ידי פסיכולוג מומחה / בהתמחות בעל הדרכה / הכשרה הולמות.
כל איש מקצוע אחר שמציג עצמו כפסיכולוג אבל איננו רשום בפנקס הפסיכולוגים שצוין לעיל - חוטא למקצועיותיו ומבצע עברה אתית.
* אין מניעה שאיש בריאות נפש (פסיכיאטר, מרפא בעיסוק, מטפל רגשי) יציג עצמו כפסיכותרפיסט וידע להראות הכשרה ראויה בתחום. אך יש לוודא שלא נרמז שמדובר בפסיכולוג ושהמטופל איננו מחזיק עמדה או הבנה כי מדובר בטיפול פסיכולוגי.

נערך לאחרונה ב:
+1

אם לא תשאף להתקדם ולהגיע גבוה, אז גם לא תתאכזב כשאתה "צועד במקום", לדבריך.
זה לגיטימי כמובן לשאוף להגיע גבוה בחיים, אבל שים לב איזה מחיר נפשי זה גובה ממך ותחשוב האם זה באמת שווה את זה?

תכנות, נכון להיום, זה מקצוע שגם הבינוניים מרוויחים בו יפה מאוד, כך שלא יקרה כלום אם לא תהיה המתכנת הכי תותח בעולם או אם לא תדע machine learning.
אז אולי בכל זאת שווה לך לשאוף לבינוניות למען השקט הנפשי.
בסוף זו שאלה של לאן אתה בכלל מנסה להגיע בחיים שלך, ומה אתה מוכן להקריב מחייך כדי להגיע לשם.
האם החרדות והדכאונות שאתה חווה הם מבחינתך מחיר שאתה מוכן לשלם עבור קריירה מצליחה בהייטק?

השנקל שלי, נשמע שיש לך שתי בעיות נפרדות (יחסית)

1:נפשית - דיכאון וחוסר ביטחון

2:תעסוקתית - לא יודע מה הכי יתאים לך במה אתה יותר מוכשר מאחרים במה שווה להשקיע.

באידאל כדאי לפתור את הבעייה הראשונה ואז תוכל בקלות וברוגע לחשוב ולתכנן את העתיד התעסוקתי שלך

אולם, לא פשוט לפתור בעיות נפש אז יש מצב שתצטרך להתמודד עם כל בעייה בנפרד.

זה המעט שאני יכול לעזור.

אתה צריך מנטור (לקריירה בהייטק, לא לסוגיות האישיות), והכוונה לא לפסיכולוג שיש לו (גם) אינטרס להרוויח ממך כסף.
כיוון טוב:
https://mobile.twitter.com/__maintenance/status/1522151188346646537 (יש שם מסמך גוגל דרייב עם עשרות אנשים שמציעים עזרה בהתנדבות, לפי נושאים ורקע).

+1

אם לא תשאף להתקדם ולהגיע גבוה, אז גם לא תתאכזב כשאתה "צועד במקום", לדבריך.
זה לגיטימי כמובן לשאוף להגיע גבוה בחיים, אבל שים לב איזה מחיר נפשי זה גובה ממך ותחשוב האם זה באמת שווה את זה?

תכנות, נכון להיום, זה מקצוע שגם הבינוניים מרוויחים בו יפה מאוד, כך שלא יקרה כלום אם לא תהיה המתכנת הכי תותח בעולם או אם לא תדע machine learning.
אז אולי בכל זאת שווה לך לשאוף לבינוניות למען השקט הנפשי.
בסוף זו שאלה של לאן אתה בכלל מנסה להגיע בחיים שלך, ומה אתה מוכן להקריב מחייך כדי להגיע לשם.
האם החרדות והדכאונות שאתה חווה הם מבחינתך מחיר שאתה מוכן לשלם עבור קריירה מצליחה בהייטק?
אני זוכר איך הייתי פעם, הייתי עם רעל בעיניים(יחסית), והאמנתי ששום דבר(כמעט) הוא לא מכשול

אתה צריך מנטור (לקריירה בהייטק, לא לסוגיות האישיות), והכוונה לא לפסיכולוג שיש לו (גם) אינטרס להרוויח ממך כסף.
כיוון טוב:
https://mobile.twitter.com/__maintenance/status/1522151188346646537 (יש שם מסמך גוגל דרייב עם עשרות אנשים שמציעים עזרה בהתנדבות, לפי נושאים ורקע).
אני כל פעם רואה אותך בפורום ומת על התגובות שלך, עשית לי את היום, מסמך מדהים. לגבי טוויטר יותר ויותר רואה את הכוח שלה לאחרונה.

ופסיכולוגים שמכבידים עליי(גם זמן אבל בעיקר המון המון כסף(סביב ה4-7 אלף לחודש למי שמתעניין, תלוי תקופה, הטענה של הפסיכולוג שלי הוא שאני לא עושה מספיק טיפולים שיעלו כנראה באזור ה8-10)).
התלבטתי אם להגיב, אבל נראה שאתה בחור נבון שיודע לקחת עצות באינטרנט מאנשים שלא מבינים כלום בפרופורציות הנכונות.
אתה משלם סכום עצום על טיפול פסיכולוגי / פסיכיאטרי. בסכומים שאני מכיר, מדובר בטויפול כמעט כל יום. והכסף זו הבעיה המשנית, כי אם באמת ההון שאתה משלם מקבל משקל יתר בשיקולי המטפל, אז אתה מקבל טיפול לא מיטבי. ובשפת העם - יש לו אינטרס שלא תחזור למצב בו אתה לא צריך את שירותיו.
אני לא מאמין שאתה יכול להתעמת עם המטפל או אפילו לפתוח את זה מולו, אבל חובתך לקחת חוות דעת שניה. אנשים במצב גרוע משלך עושים את זה כל הזמן וזו זכותו של כל מטופל אפילו ברפואה הציבורית, ודאי בפרטית. תמצא מישהו שאתה סומך עליו, עדיף בתחום קרוב (טיפולי או רפואי) ותמצאו יחד איש מקצוע אחר ללכת אליו לפגישה אחת, כדי לקבל עוד חוות דעת.
בהצלחה.

התלבטתי אם להגיב, אבל נראה שאתה בחור נבון שיודע לקחת עצות באינטרנט מאנשים שלא מבינים כלום בפרופורציות הנכונות.
אתה משלם סכום עצום על טיפול פסיכולוגי / פסיכיאטרי. בסכומים שאני מכיר, מדובר בטויפול כמעט כל יום. והכסף זו הבעיה המשנית, כי אם באמת ההון שאתה משלם מקבל משקל יתר בשיקולי המטפל, אז אתה מקבל טיפול לא מיטבי. ובשפת העם - יש לו אינטרס שלא תחזור למצב בו אתה לא צריך את שירותיו.
אני לא מאמין שאתה יכול להתעמת עם המטפל או אפילו לפתוח את זה מולו, אבל חובתך לקחת חוות דעת שניה. אנשים במצב גרוע משלך עושים את זה כל הזמן וזו זכותו של כל מטופל אפילו ברפואה הציבורית, ודאי בפרטית. תמצא מישהו שאתה סומך עליו, עדיף בתחום קרוב (טיפולי או רפואי) ותמצאו יחד איש מקצוע אחר ללכת אליו לפגישה אחת, כדי לקבל עוד חוות דעת.
בהצלחה.
מחזק

לגבי 1., הגישה שלו היא שאם אפשר לפתור דברים על ידי שיחות עדיף לעשות את זה ולא על ידי תרופות
דווקא שילוב של טיפול תרופתי במקביל לטיפול פסיכולוגי יכול להיות יעיל יותר.

מוסיף עוד, שכדאי להפריד את הפסיכולוג מהפסיכיאטר, ולו בשביל שלא תהיה תלוי באדם אחד, כך כל אחד מהם יודע על השני ואם אחד מהם יהיה אמין זה כבר יעזור לך לדעת האם השני עובד כמו שצריך.

נשמע שהטיפול הפסיכולוגי אצל הפסיכולוג שלך לא עובד כל כך טוב. מן הראוי לנסות פסיכולוג אחר וכן פסיכיאטר.

יש לא מעט נורות אדומות לגבי הפסיכולוג הנוכחי במה שכתבת ואני מעדיף שלא להכנס לפירוט לפני שעברת לאחד אחר. כך או כך הדבר החשוב הוא שהטיפול לא עובד טוב מספיק ולכן צריך להחליף, אפילו אם לא היו נדלקות שום נורות אדומות.

אני זוכר איך הייתי פעם, הייתי עם רעל בעיניים(יחסית), והאמנתי ששום דבר(כמעט) הוא לא מכשול
ואז התבגרת, זה בסדר.
מה רע במכשולים? אם שום דבר לא היה קשה היית משתעמם מהר מאוד, אתה חושב שזה עדיף?
אני מעדיף אתגר משעמום, לפעמים אני בכוונה מכניס את עצמי לאזור יותר קשה כדי לא להשתעמם וללמוד דברים חדשים.

דיברת על אנשים אחרים, אני מבין שאנחנו כחלק מחברה אנושית תמיד משווים, מגיל הינקות עד הבגרות במיוחד אצל אנשים תחרותיים.
אם השוואה גורמת לך לדאון אתה תהיה חייב לעבוד עם עצמך לקבל את העובדה שיש אנשים מכל הכמה מיליארדים בעולם שטובים ממך בנושא מסויים. עם זאת אני חושב שאם תחפש מספיק טוב בתוכך תמיד יהיה משהו שתהיה טוב בו מעל הממוצע.

עוד משהו שלמדתי עם השנים בהייטק שאולי יעודד אותך קצת, לפעמים אדם מציג עצמו כאורים ותומים בנושא מסויים וזורק מושגים שנראים לך מורכבים. לאדם שלא מספיק מבין זה באמת נשמע מפוצץ, בפועל אם תתחיל לחקור תבין שהנושא לא עד כדי כך מורכב, ולעיתים אנשים זורקים דברים לא קשורים שנשמעים טוב כדי להאדיר את עצמם.
אז תקח הכל בערבון מוגבל.

בנוסף תמיד תזכור שהדשא של השכן תמיד נראה ירוק יותר מעבר לגדר, אם תכנס לגינה שלו תוכל למצוא במקומות נסתרים דשא קצת פחות יפה ומטופח. אין אחד שחף מבעיות וקשיים.
זכור שהדשא שלך גם מטופח, לפעמים כדאי לצאת לכמה רגעים החוצה כדי להתפאל מהיופי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A לא יודע לאן להמשיך מכאן התפתחות אישית 22
C מכאן לאן יומני מסע אישיים 28
G לא יודע לאן מכאן - אשמח לדעתכם התפתחות אישית 21
V לאן להמשיך מכאן-סטודנט למשפטים התפתחות אישית 8
סול פרשת דרכים - לאן להמשיך מכאן? שוק ההון 9
י סכום כסף גדול- לאן מכאן? שוק ההון 56
ד איך הגענו לעידן הריבית האפסית? לאן ממשיכים מכאן? שוק ההון 84
G תוהה לאן מכאן יומני מסע אישיים 59
Z מדד הבנקים ומניות בנקים בישראל, לאן זה הולך ? שוק ההון 7
simple בעקבות הורדת הדירוג קרנות כספיות לאן ? שוק ההון 3
פ כבר לא כל-כך חייל משוחרר, פני לאן? יומני מסע אישיים 43
O התלבטות לאן לנתב כסף פנוי כל חודש שוק ההון 5
W פיסיקאי לא ניסיונאי - לאן? התפתחות אישית 8
א קניתי מניה של חברה, לאן הכסף הולך? שוק ההון 3
ו לאן אנו הולכים בהקשר ל-YouTube? אוף טופיק 39
F לאן אפשר לפתח את מקצוע העו"ס כדי שיהיה כלכלי? התפתחות אישית 11
I שער הדולר לאן? פוסטים מאיכות נמוכה 268
N דמי ניהול בקפ"ג להשקעה - לאן לשאוף? פוסטים מאיכות נמוכה 2
M הצהרת הון ראשונה - מה הולך לאן? מיסים 0
F קניית מניות של ishares - סליקה נדחתה - לאן הלך הכסף? שוק ההון 18
A לאן מגיעים הכספים שמושקעים במדדים? מי נהנה מהם? והאם זה יכול לעזור לעולם? אוף טופיק 31
S פוליסת חיסכון - לאן לנייד את הכספים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
י שלום אנשים. לימודים. קריירה. צומת דרכים. הייטק. לאן? התפתחות אישית 18
Kipodi לאן נעלמה הסולידית? אוף טופיק 9
stamEhad Binance - KYC, לאן נושבות הרוחות השקעות אלטרנטיביות 8
deussex לאן עכשיו ? שוק ההון 24
twister לאחר סגירת הלמן אלדובי, לאן העברתם את הפנסיה שלכם? שוק ההון 21
L מתלבט לאן לנתב את עתידי התפתחות אישית 9
W לאן ללכת הלאה? שוק ההון 32
ב ZM - לאן היא הולכת? שוק ההון 32
D הייטק, נדלן ו..יחסינו לאן.. יומני מסע אישיים 22
G לאן הולך הדיבידנד בקרן מחקה s&p500 שוק ההון 11
ק לאן אברח מהמקדם המובטח? צרכנות פיננסית 4