• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לאן עכשיו ?

deussex

משתמש רגיל
דירוג
489
שלום חברים,

קצת פחות משנה, אני סוגר איזשהו מעגל עם הסולידית - בחודש אוקטובר 2020, קיבלתי החלטה לעשות סדר בהכל ולהיכנס למודל ההשקעה על פי הסולידית.

-התחלתי בקריאה מסודרת של על הבלוג.
-המשכתי ל 4-5 ספרים לפי המלצתה של הסולידית - מודל התנהגותי, היסטוריה של שוק ההון, ועל מודל ההשקעה שעל פיו מתבססת הסולדית.

-בניתי תכנית השקעה של פיזור 50-60% לפי המודל שלדעתי מתאים לי של מניות - חלק סולידיתי (כרגע מזומן)
-העברתי את קרן ההשתלמות לעקוב S&P500 (אמנם זה לא IRA אך העדפתי להתחיל קל וגם קיבלתי דמי ניהול של 0.25%)
-עשיתי סדר בקרנות הפנסיה והמנהלים לעקוב אחר S&P500 (עדיין בתהליך שכן אני שוקל להעביר מנהלים לקרן פנסיה, ישנם כמה דברים שאני עדיין צריך להחליט).
-פתחתי חשבון בפסגות, לאחר שעשיתי התמקחות וקיבלתי תנאים לדעתי טובים והתחלתי לרכוש מניות על בסיס קבוע מההכנסה הפנויה (חצי ממנה כל חודש) - המניות הן שקליות של בלאקרוק המדד העולמי.

אז לכאורה תוך פחות משנה עשיתי סדר והתאמתי את עצמי לתכנית הסולידת הקלאסית (חיסכון, להבין כמה אני שווה, לקבוע אחוז מנייתי, ולהתחיל להשקיע במדדים).

אז לאחר כל החינוך הפיננסי שעברתי, והמון שטיפת מוח של למה לא להשקיע במניות יחידניות, הן בספרים והן בבלוג, ולמעשה אין לי הרבה מה לעשות עכשיו, אלא להמשיך לקנות מניות עולמיות.

אך אני שואל - לאן עכשיו ?
-אני רואה כאן המון אנשים שעושים מעבר - כן קונים מניות ספציפיות, כן קונים קריפטו, ועושים אין ספור דברים שהחינוך הפיננסי "הסולידי" שעברתי אמר לי לא לעשות. אז א' אני קצת מבולבל, לעומת מלא אנשים כאן בבלוג של הסולידית שעושים הפוך.
-וב' מהם השלבים הבאים שלי בסולם הסולידית ? מה אני מפספס ? האם יש עוד דרכים שאני לא רואה, שאני יכול לעשות כדי להגדיל את העצמאות והחוסן הפיננסי ?

תודה מראש לעונים :)

עריכה: למשל כיוונים שהסולודית הזכירה שהיא כן התחילה לעשות - מניות דיווידנד, כדי לא להיות חייבת למכור מניות בשביל תזרים מזומנים.
-אולי יש עוד אופטימיזציות שניתן לבצע לחזק את התזרים בהמשך.

נערך לאחרונה ב:
למה אנחנו מניחים שהשוק ההון זה משחק הרפתקאה שתמיד אמורים להיות בו Quests שצריך לבצע כדי להתקדם במשחק?
החיים זה לא משחק מחשב.

-אני רואה כאן המון אנשים שעושים מעבר - כן קונים מניות ספציפיות, כן קונים קריפטו, ועושים אין ספור דברים שהחינוך הפיננסי "הסולידי" שעברתי אמר לי לא לעשות. אז א' אני קצת מבולבל, לעומת מלא אנשים כאן בבלוג של הסולידית שעושים הפוך.
אין אסטרטגיית השקעה אחת אלא ישנן אסטרטגיות רבות, לכל אחת היתרונות והחסרונות שלה שמושפעות בין השאר ממצבו של החוסך, מטרותיו, סיבולת ההפסד, הידע והמקצועיות שלו, הנחות היסוד שלו, התקופה ועוד.

ההנחה המקובלת היא שהשקעה בתעודות סל של מדדים רחבים כדוגמת ה s&p500 תביא בטווח הארוך לתשואה חיובית בהסתברות גבוהה, ודורשת כמעט אפס זמן השקעה ולמידה מצד המשקיע, לכן היא כלי נוח ומומלץ.
לפעמים אנשים שונים, מסיבותיהם מעדיפים לנקוט באסטרטגיות אחרות (או משלבים תעודות סל עם השקעה בכלים אחרים). זה לא אומר שהם פועלים נכון יותר או פחות מאשר מי שמשקיע רק בתעודות סל - זה רק אומר שהם מעריכים שהם יכולים לנצח את תשואת השוק.
אם אתה לא בטוח למה כדאי להשקיע במניות בודדות, אל תשקיע בהן - האסטרטגיה של תעודות סל כנראה גם תעבוד בשבילך.
ג"נ - מחזיק הן במניות ישירות והן במדדים.

מניות דיווידנד, כדי לא להיות חייבת למכור מניות בשביל תזרים מזומנים.
-אולי יש עוד אופטימיזציות
הפוך, היא אמרה שעושה זאת למרות שזה לא אופטימלי.

מחזק את הטיעונים שלא צריך לעשות כלום, מלבד לדבוק בתוכנית.
ואחוז החיסכון ישפיע הרבה יותר מכל אופטימזציה שתוכל לחשוב עליה.

אני פחות או יותר במצבך מבחינת זמן כניסה לשוק, עם תמהיל תיק שונה.
מבחינת אופטימיזציות בחרתי לשפר היכן שיכולתי את דמי הניהול, וזהו.
אגב, מקווה שזה לא נוגד את הכללים אבל אשמח לדעת היכן קיבלת 0.25% בקרן השתלמות. אני כרגע ב 0.47% בהלמן.

מאד מזדהה אם מה שכתבת ובקרוב מקווה שאוכל לסיים את ״תהליך החינוך הפיננסי״ כפי שאתה מגדיר אותו (פנסיה, השתלמות, חסכון, שינוי מחשבתי והתנהגותי וכו׳) ולהצטרף אלייך.

גם לאחרונה שאלתי את עצמי שאלות דומות והנה חלק ממחשבותיי על האני שארצה להיות בעתיד הקרוב.

- מתקשר לדבריו של @חתול לילה . החלק הקשה באמת מתחיל עכשיו. השקעתי המון זמן ומחשבה להוציא לפועל תכנית עבודה, שיניתי הרגלים וסדרי עדיפויות. אני חושב שכאן נכון המשפט ״ האויב של טוב הוא יותר טוב״.
- הערכים שחשוב לי לשמר ושיהפכו לטבע : התמדה (משמעת). מודעות.
- מאחל לעצמי שאדע לסנן רעשים
- מניות דיוודנד - מסקרן ביותר. לצערי אני עוד לא שם. מכיר במגבלות שלי. מתכנן לחקור וללמוד את הנושא. מוסיף לצ׳ק ליסט העתידי שלי.
- מסחר יומי - נכון. אנטיתזה למה שקורה כאן עם זאת, מאד מעניין. לא יקרה בזמן הקרוב ולכקשיקרה זה יהיה על משקל של ״דמי כיס״. מוסיף לצ׳ק ליסט. ולגמרי סביר להניח שגם לא ייצא לפועל.
- אם כבר הזכרתי מגבלות. יש כאן כמה אשפים פיננסים, על סף המכשפים, אני לעולם לא יוכל להגיע לרמה הזו. וזה בסדר (או שלא..) אבל עובד על להשלים עם זה.
- לשנות פאזה. כמו שאמרת, עברת תהליך גם אני.סגירת מעגל. אני צריך להסתכל על הדברים קצת אחרת מעכשיו. פחות מיקרו. יותר מאקרו.
- ״לאן עכשיו?״ להשקיע בהתפתחות אישית. לפנות זמן לדברים שחשובים לי באמת, בת הזוג שלי, הכלבה שלי, ליצור, להיות בטבע. פיננסים זה רק חלק.
ואני רוצה ליצור מצב שהחלק הזה יקטן ויקטן עם הזמן.
- נדל״ן ? מתחיל לדגדג .. איכשהו.. אבל.. גם לא.

אמנם לא הגעת לעצמאות כלכלית (אני רק משער מדבריך, כמובן שיכול להיות שאני טועה, כוונתי טובה) כרגע, אבל סגרת מעגל. אפשר לראות בזה מאין ״פרישה״ שלפני הפרישה.

למה אנחנו מניחים שהשוק ההון זה משחק הרפתקאה שתמיד אמורים להיות בו Quests שצריך לבצע כדי להתקדם במשחק?
החיים זה לא משחק מחשב.
“ All of humanity's problems stem from man's inability to sit quietly in a room alone.”

- מניות דיוודנד - מסקרן ביותר. לצערי אני עוד לא שם. מכיר במגבלות שלי. מתכנן לחקור וללמוד את הנושא. מוסיף לצ׳ק ליסט העתידי שלי.

למה להעדיף מניות של חברות שמחלקות דיבידנד עקבית על פני חברות אחרות?

אם אתה זקוק לתזרים מזומנים, נניח במצב שבו פרשת ואין לך הכנסה מעבודה, אבל אינך מעוניין למכור מניות כדי לייצר את התזרים הזה.

נתתי דוגמה למה שמישהו יבחר במניות דיבידנד לאור שאלתו של תל אביבי במעלה השרשור

נתתי דוגמה למה שמישהו יבחר במניות דיבידנד לאור שאלתו של תל אביבי במעלה השרשור

זה כמו להגיד, שמישהו יבחר דווקא מניות שמתחילות באות A אם הוא לא מעוניין במניות מהאות B ומעלה :)

לא אמרתי שאני מסכים עם הלוגיקה, רק נתתי דוגמה צולעת :)

אתה לא ברור
מניות דיבידנד זו שיטה תת-אופטימלית, שעונה בעיקר על צורך פסיכולוגי לא מוסבר לא לפדות מניות אף פעם.

זה לא עוד level במשחק ההשקעות, ולא יקרה כלום אם לא תלמד איך לממש אותו.

מניות דיבידנד זו שיטה תת-אופטימלית, שעונה בעיקר על צורך פסיכולוגי לא מוסבר לא לפדות מניות אף פעם.
זה לא מדויק, יתכן ויש פטריוטים אמריקאיים שמתעקשים לשלם יותר מיסים לממשל הפדראלי האמריקאי.
בנוסף יש עוד קבוצה קטנטנה של אנשים שתזרים כזה יכול להועיל להם (לא רק פסיכולוגית) אבל אפשר להתעלם מהקבוצה הזו כי יש אולי 10 כאלה.

מהם השלבים הבאים שלי בסולם הסולידית ?
פעלת יפה ומגיעה לך תפיחה על השכם. בכל הרצינות.
עכשיו אתה יכול לנוח אם בא לך. אתה יכול לפתח את הקריירה שלך אם בא לך. אתה יכול לפתח תחביבים אם בא לך.
רק תזכור להתמיד - להיות מודע להוצאות השוטפות, ולהשקיע את החסכון החודשי על פי הקצאת הנכסים שבחרת. פעם בשנה לאזן אם מוכרחים (ולא מוכרחים).
ולהתעלם מרעשים כמו עיתונות פיננסית פופוליסטית וכמו :
כן קונים מניות ספציפיות, כן קונים קריפטו, ועושים אין ספור דברים שהחינוך הפיננסי "הסולידי" שעברתי אמר לי לא לעשות
להתעלם, ולהתמיד.

אנשים רוצים להרגיש שייכים לקבוצה אז הם נכנעים ללחץ חברתי ועושים דברים שלא מועילים להם.

להתעלם, ולהתמיד.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Z מדד הבנקים ומניות בנקים בישראל, לאן זה הולך ? שוק ההון 7
simple בעקבות הורדת הדירוג קרנות כספיות לאן ? שוק ההון 3
פ כבר לא כל-כך חייל משוחרר, פני לאן? יומני מסע אישיים 43
A לא יודע לאן להמשיך מכאן התפתחות אישית 22
C מכאן לאן יומני מסע אישיים 28
O התלבטות לאן לנתב כסף פנוי כל חודש שוק ההון 5
W פיסיקאי לא ניסיונאי - לאן? התפתחות אישית 8
א קניתי מניה של חברה, לאן הכסף הולך? שוק ההון 3
ו לאן אנו הולכים בהקשר ל-YouTube? אוף טופיק 39
F לאן אפשר לפתח את מקצוע העו"ס כדי שיהיה כלכלי? התפתחות אישית 11
I שער הדולר לאן? פוסטים מאיכות נמוכה 268
N דמי ניהול בקפ"ג להשקעה - לאן לשאוף? פוסטים מאיכות נמוכה 2
G לא יודע לאן מכאן - אשמח לדעתכם התפתחות אישית 21
L לאן מכאן? התפתחות אישית 32
M הצהרת הון ראשונה - מה הולך לאן? מיסים 0
F קניית מניות של ishares - סליקה נדחתה - לאן הלך הכסף? שוק ההון 18
A לאן מגיעים הכספים שמושקעים במדדים? מי נהנה מהם? והאם זה יכול לעזור לעולם? אוף טופיק 31
S פוליסת חיסכון - לאן לנייד את הכספים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
V לאן להמשיך מכאן-סטודנט למשפטים התפתחות אישית 8
י שלום אנשים. לימודים. קריירה. צומת דרכים. הייטק. לאן? התפתחות אישית 18
Kipodi לאן נעלמה הסולידית? אוף טופיק 9
stamEhad Binance - KYC, לאן נושבות הרוחות השקעות אלטרנטיביות 8
twister לאחר סגירת הלמן אלדובי, לאן העברתם את הפנסיה שלכם? שוק ההון 21
L מתלבט לאן לנתב את עתידי התפתחות אישית 9
W לאן ללכת הלאה? שוק ההון 32
ב ZM - לאן היא הולכת? שוק ההון 32
D הייטק, נדלן ו..יחסינו לאן.. יומני מסע אישיים 22
G לאן הולך הדיבידנד בקרן מחקה s&p500 שוק ההון 11
ק לאן אברח מהמקדם המובטח? צרכנות פיננסית 4