• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לאן ילך הכסף במשבר הבא?

מחבר

משתמש רשום
דירוג
0
לא מתיימר לטעון שמשבר עולמי בדרך או מתי הוא יגיע.
מנסה רק לחשוב מה יכולים להיות תרחישים אפשריים לזרימת הכסף.

ההנחה שלי (שאולי לא נכונה) זה שהרבה משקיעים יצאו מהשקעות סיכון גבוה כמו מניות וילכו להשקעות סולידיות יותר.
לאן אתם חושבים ילך רב הכסף הזה בסיבוב הבא?
אג"ח לא באמת עם אנטיקולרציה למניות ובריבית נמוכה הוא כנראה לא אטרקטיבי כמו פעם.
גם לגבי זהב נראה לי שהתדמית שלו כשומר ערך קצת נשחקת.
מטבעות דיגטליים סובלים מחוסר יציבות והרבה בעיות רגלוציה והנזלה.

ובסוף הכסף עדיין צריך ללכת לאנשהו... מה דעתכם?

ביטקוין [וכרגע לא לשאר המטבעות הדיגיטליים].
זהב, כבר עכשיו כמדומני עלה משמעותית.
ואג"ח של סין/רוסיה ;) תלוי מי יפיל קודם את הפצצה על האמריקנים

זהב, כבר עכשיו כמדומני עלה משמעותית.
ואג"ח של סין/רוסיה ;) תלוי מי יפיל קודם את הפצצה על האמריקנים
Figuratively speaking כמובן?

אף אחד לא יודע, מה שכן, להגיד שהריבית נמוכה זה רק בקונטקסט היסטורי, אי אפשר לדעת אם הריבית בעתיד יכולה להיות 5% שלילית גם.

• אהבתי
Reactions: ITS
המשבר הבא יהווה טבילת אש לביטקוין.
או שהוא ייספק את הגידור למשקיעים ויבצר את מעמדו כ"חוף מבטחים", או שהוא ייפול כמו שאר הנכסים ויוכיח את עצמו כנכס לא אמין.
כולם מחכים לראות מה יקרה...

כמו שציינו הזהב באמת עולה.

לדעתי הוא ימשיך להיות ה"מפלט" לאנשים עוד הרבה הרבה הרבה זמן קדימה.
זה כך כבר המון שנים ואם תוסיף לחשבון את המשיכה הטבעית של האדם לזהב, נראה שאפשר להגיד בזהירות שזה אפילו משהו "מובנה" אצל האדם שבעיתות משבר יפנה אליו כ Safe Haven.

קח החשבון שבמשבר רציני הרבה מאד כסף יימחק ויהיה הרבה פחות כסף שיזרום לאפיקים אחרים

קח החשבון שבמשבר רציני הרבה מאד כסף יימחק ויהיה הרבה פחות כסף שיזרום לאפיקים אחרים
תקן אותי אם אני טועה, אבל הכסף לא נמחק.. הוא פשוט עובר מיד אחת לאחרת.. אם שוק המניות שווה X כסף והוא נופל ב 50% זה אומר שהוא שווה X/2
אבל גם X/2 שני זה סכום כסף שאנשים מכרו סחורה והוציאו משוק המניות לאיזה שהו מקום אחר

באותו אופן שערך נמחק, ערך יכול גם להיווצר בנכסים בטוחים.
כל הדיבור על כסף ״זורם״ הוא לא נכון ומטעה. שווי שנכסים נסחרים פשוט משקף את השווי שאנשים תופסים ממנו וזה יכול להשתנות בן לילה בעשרות אחוזים גם ללא מסחר.

תקן אותי אם אני טועה, אבל הכסף לא נמחק.. הוא פשוט עובר מיד אחת לאחרת.. אם שוק המניות שווה X כסף והוא נופל ב 50% זה אומר שהוא שווה X/2
אבל גם X/2 שני זה סכום כסף שאנשים מכרו סחורה והוציאו משוק המניות לאיזה שהו מקום אחר
אתה טועה

לא מתיימר לטעון שמשבר עולמי בדרך או מתי הוא יגיע.
מנסה רק לחשוב מה יכולים להיות תרחישים אפשריים לזרימת הכסף.

ההנחה שלי (שאולי לא נכונה) זה שהרבה משקיעים יצאו מהשקעות סיכון גבוה כמו מניות וילכו להשקעות סולידיות יותר.
לאן אתם חושבים ילך רב הכסף הזה בסיבוב הבא?
אג"ח לא באמת עם אנטיקולרציה למניות ובריבית נמוכה הוא כנראה לא אטרקטיבי כמו פעם.
גם לגבי זהב נראה לי שהתדמית שלו כשומר ערך קצת נשחקת.
מטבעות דיגטליים סובלים מחוסר יציבות והרבה בעיות רגלוציה והנזלה.

רק תזכור שבכל פעולת מסחר יש גם צד קונה וגם צד מוכר ותבין שאין משמעות לדבר על כסף זורם. הוא לא זורם, זאת מערכת סגורה. אבל ערך - נוצר ומושמד כל יום וכל רגע.

לשאלתך - חלק מאופציות הפוט יעלו בערכן עד כדי מאד.
זהב אולי. אגח נקוב דולר כנראה. הכל תלוי במה יהיו הגורמים למשבר. אי אפשר לדעת באמת.

שווי שנכסים נסחרים פשוט משקף את השווי שאנשים תופסים ממנו וזה יכול להשתנות בן לילה בעשרות אחוזים גם ללא מסחר.
אפשר בבקשה הסבר איפה?
נאמר שקנית אלבום של בריטני ספירס ב-2009 ב10 ש"ח, היום בגלל שמעמדה של בריטני התחזק, רצית למכור לי אותו ב-100 ש"ח
מחר טראמפ צייץ כי בריטני היא השטן בהתגלמותו. רוב האנשים אומרים "פויה בריטני" ושורפים אלבומים שלה.
הבנת שאין לך קונים ומכרת לי אותו ב 1ש"ח...
לאן נעלם ההפרש?

או בקיצור, מה שadam אמר מעליי.

נאמר שקנית אלבום של בריטני ספירס ב-2009 ב10 ש"ח, היום בגלל שמעמדה של בריטני התחזק, רצית למכור לי אותו ב-100 ש"ח
מחר טראמפ צייץ כי בריטני היא השטן בהתגלמותו. רוב האנשים אומרים "פויה בריטני" ושורפים אלבומים שלה.
הבנת שאין לך קונים ומכרת לי אותו ב 1ש"ח...
לאן נעלם ההפרש?

או בקיצור, מה שadam אמר מעליי.
ההפרש לא אצל זה שקניתי ממנו?

סך הכל הכסף בעולם יהיה מה שמושקע באותו אלבום (ערך האלבום העכשווי ) ומה שבחוץ כל שקל שמושקע באלבום יורד מהכסף שבחוץ וכל שקל שלא מושקע או שיורד מההשקעה במכירה\קניה נמצא בחוץ והולך למקום אחר..

ההפרש לא אצל זה שקניתי ממנו?
הוא קיבל נכס שהיה שווה אז עשרה שקלים (10 שקלים) ואיבד נכס שהיה שווה אז עשרה שקלים (דיסק של בריטני ספירס).
אתה ישבת במשך עשור על נכס שערכו עלה פי 10 ל-100 שקלים, ולפני שהספקת למכור אותו הערכת השווי של הנכס הזה בעיניי העולם השתנתה וכעת הוא מוערך ב-1 שקלים. הערך של הנכס הזה עלה וירד מבלי שכסף החליף ידיים. הערך נוצר והושמד ע״י המחשבות של האנשים לגבי מה הנכס הזה שווה עבורם.

באותו אופן, המחשבות של משקיעים לגבי שוויו של הדולר ושל אגח ממשלת ארהב משתנה כתלות בהרבה גורמים. כנ״ל לגבי מניות. וכל נכס אחר. המחיר שבו הנכסים נסחרים הוא יוצא פועל של הערך שאנשים מעניקים לנכס בעיניהם וזה יכול לרדת ולעלות בטריליוני דולרים בדקות בודדות (ע״ע ציוץ של טראמפ) מבלי ששבריר מהסכום הזה החליף ידיים (או מבלי שהמסחר בכלל פתוח).

אתה ישבת במשך עשור על נכס שערכו עלה פי 10 ל-100 שקלים,
פה למעשה ברגע שמבוצע עסקה על אחד האלובים מסוג X של קניה\מכירה ב 100 שקלים הערך של כל האלבומים עלה ואז למעשה "נכנס" כסף לשוק האלבומים משום מקום?

פה למעשה ברגע שמבוצע עסקה על אחד האלובים מסוג X של קניה\מכירה ב 100 שקלים הערך של כל האלבומים עלה ואז למעשה "נכנס" כסף לשוק האלבומים משום מקום?
לא. אין קשר. הערך שבו התבצעה עסקה הוא לא יותר מזה - הערך שבו התבצעה עסקה.

הוא קיבל נכס שהיה שווה אז עשרה שקלים (10 שקלים) ואיבד נכס שהיה שווה אז עשרה שקלים (דיסק של בריטני ספירס).
אתה ישבת במשך עשור על נכס שערכו עלה פי 10 ל-100 שקלים, ולפני שהספקת למכור אותו הערכת השווי של הנכס הזה בעיניי העולם השתנתה וכעת הוא מוערך ב-1 שקלים. הערך של הנכס הזה עלה וירד מבלי שכסף החליף ידיים. הערך נוצר והושמד ע״י המחשבות של האנשים לגבי מה הנכס הזה שווה עבורם.

באותו אופן, המחשבות של משקיעים לגבי שוויו של הדולר ושל אגח ממשלת ארהב משתנה כתלות בהרבה גורמים. כנ״ל לגבי מניות. וכל נכס אחר. המחיר שבו הנכסים נסחרים הוא יוצא פועל של הערך שאנשים מעניקים לנכס בעיניהם וזה יכול לרדת ולעלות בטריליוני דולרים בדקות בודדות (ע״ע ציוץ של טראמפ) מבלי ששבריר מהסכום הזה החליף ידיים (או מבלי שהמסחר בכלל פתוח).
אני אוהב אותך @adamshalev אפילו שאתה אלגוריתם. מדהים.
@Shaz חושב שהוא זיקק את העניין של שווי,אמון,ערך בצורה זו או אחרת...
תחשוב שיום אחד דולר/שח/לישט/ביטקוין/כרטיס כניסה לעומר אדם/מנייה של ענבל אור שווים X אצלך ביד ולמחרת Y מבלי שעשית כלום...

@adamshalev אתה צודק.
המחשבה שלי היתה יותר בכיוון שבזמן משבר יש הסטה(וכנראה גם הקטנה) של הביקושים ולאיזה כיוונים אנשים פה חושבים שהם ילכו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
גימפל עתיד ה"בולים" לאן? השקעות אלטרנטיביות 9
Z מדד הבנקים ומניות בנקים בישראל, לאן זה הולך ? שוק ההון 7
simple בעקבות הורדת הדירוג קרנות כספיות לאן ? שוק ההון 3
פ כבר לא כל-כך חייל משוחרר, פני לאן? יומני מסע אישיים 43
A לא יודע לאן להמשיך מכאן התפתחות אישית 22
C מכאן לאן יומני מסע אישיים 28
O התלבטות לאן לנתב כסף פנוי כל חודש שוק ההון 5
W פיסיקאי לא ניסיונאי - לאן? התפתחות אישית 8
א קניתי מניה של חברה, לאן הכסף הולך? שוק ההון 3
ו לאן אנו הולכים בהקשר ל-YouTube? אוף טופיק 39
F לאן אפשר לפתח את מקצוע העו"ס כדי שיהיה כלכלי? התפתחות אישית 11
I שער הדולר לאן? פוסטים מאיכות נמוכה 268
N דמי ניהול בקפ"ג להשקעה - לאן לשאוף? פוסטים מאיכות נמוכה 2
G לא יודע לאן מכאן - אשמח לדעתכם התפתחות אישית 21
L לאן מכאן? התפתחות אישית 32
M הצהרת הון ראשונה - מה הולך לאן? מיסים 0
F קניית מניות של ishares - סליקה נדחתה - לאן הלך הכסף? שוק ההון 18
A לאן מגיעים הכספים שמושקעים במדדים? מי נהנה מהם? והאם זה יכול לעזור לעולם? אוף טופיק 31
S פוליסת חיסכון - לאן לנייד את הכספים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
V לאן להמשיך מכאן-סטודנט למשפטים התפתחות אישית 8
י שלום אנשים. לימודים. קריירה. צומת דרכים. הייטק. לאן? התפתחות אישית 18
Kipodi לאן נעלמה הסולידית? אוף טופיק 9
stamEhad Binance - KYC, לאן נושבות הרוחות השקעות אלטרנטיביות 8
deussex לאן עכשיו ? שוק ההון 24
twister לאחר סגירת הלמן אלדובי, לאן העברתם את הפנסיה שלכם? שוק ההון 21
L מתלבט לאן לנתב את עתידי התפתחות אישית 9
W לאן ללכת הלאה? שוק ההון 32
ב ZM - לאן היא הולכת? שוק ההון 32
D הייטק, נדלן ו..יחסינו לאן.. יומני מסע אישיים 22
G לאן הולך הדיבידנד בקרן מחקה s&p500 שוק ההון 11