• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לאן הולכים הדיבינדים?

שרון

משתמש רגיל
דירוג
758
@daat99 שאלה זו מופנית אליך (וכל אדם אחר בעל ידע).
באחת מהמניות שלי היה כתוב שב-11 בחודש הזה אני צפויה לקבל דיבידנדים. זוהי מניה דולרית.
לאחר המתנה, ראיתי שהסכום נכנס לכסף המצוין בש"ח, ובכלל, לכסף הנזיל בש"ח. כלומר, על מנת להמיר את הכסף שהתקבל ממניה דולרית, כאשר ברצוני לקנות עכשיו עוד מניות דולריות, אני צריכה להמיר את הכסף הזה מש"ח לדולר. אני באי בי אי.

האם יש דרך לקבל את הדיבידנים ב$ על מנת שאוכל לרכוש בהם מניות $ ? (מבלי לפתוח חשבון בIB)

נשמע כמו איזושהי טעות שלהם. הדיבידנדים צריכים להגיע לחשבון הדולרי (וכך קרה בכל החשבונות הישראליים שלי מאז ומתמיד).
+1
גם לי זה נשמע או כמו טעות שלהם או שאת קיבלת ריבית על אג"ח ישראלי באותו התאריך והדיבידנד הדולרי עוד לא הגיע.

בגדול אם חברה מחלקת דיבידנד דולרי אז המשקיע צריך לקבל דולרים לחשבון שלו ולא אף מטבע אחר.

חשוב אבל לשים לב לתאריכים השונים של חלוקת הדיבידנד.
לכל חלוקת דיבידנד יש שני תאריכים חשובים:
1. תאריך הזכאות - נקרא ex-date - כל מי שהחזיק במניות לפני פתיחת המסחר בתאריך הזה זכאי לקבל את הדיבידנד.
2. תאריך החלוקה - נקרא pay-date - זה התאריך שבו הדיבידנדים צריכים להיכנס לחשבון של המשקיע.
קחי בחשבון שמכיוון שהחשבון שלך בבית השקעות ישראלי שאינו חבר בורסה אמריקאית אז אם מדובר בדיבידנד של מניה שנסחרת בבורסה האמריקאית התאריך הזה מתייחס לתאריך האחרון שבו בית ההשקעות יקבל את הדיבידנד אבל לא בהכרח לתאריך שבו הדיבידנד ישתקף בחשבון שלך (אם כי לרוב זה קורה במקביל).

נשמע כמו איזושהי טעות שלהם. הדיבידנדים צריכים להגיע לחשבון הדולרי (וכך קרה בכל החשבונות הישראליים שלי מאז ומתמיד).
+1
דבידנדים $ נכנסים לחשבון הדולרי שלי.

שאלה נוספת לתחום הדיבידנדים - האם יש דרך לעשות divided reinvest אוטומטי?

זה המון התעסקות, אם אין דרך אוטומטית

@סימפטי לא בארץ. אתה יכול פשוט להשאיר את הסכום כמזומן עד הפעם הבאה שאתה מכניס עוד סכום לתיק/מאזן את התיק ומבצע רכישת ניירות נוספת.

האם יש דרך לעשות divided reinvest אוטומטי?
בSchwab הפעולה פשוטה.
מאזן את התיק ומבצע רכישת ניירות נוספת.
אם בכל מקרה אתה מתכוון לאזן פעם ברבעון, אין תועלת מיוחדת בהשקעה מחדש אוטומטית.
אם הסכום קטן מכדי שאיזון רבעוני יהיה כדאִי, לא נורא שישב עוד כמה חודשים בלי להיות מושקע.

@סימפטי לא בארץ. אתה יכול פשוט להשאיר את הסכום כמזומן עד הפעם הבאה שאתה מכניס עוד סכום לתיק/מאזן את התיק ומבצע רכישת ניירות נוספת.
זאת בעיה, כי זה דורש ממני לעקוב מי נתן לי דיבידנד וכמה.
מכיוון שיש לי גם ריטים, זה יוצא די מבולגן.
נו טוף, אם אין דרך אז אין דרך.

זאת בעיה, כי זה דורש ממני לעקוב מי נתן לי דיבידנד וכמה.
קודם כל, תמיד כדאי לעקוב אחרי הדיבידנדים.
אבל לא פחות חשוב, למה? השקע לפי המשקל הרצוי בהווה!

שאלה נוספת לתחום הדיבידנדים - האם יש דרך לעשות divided reinvest אוטומטי?
יש חשבונות בחו"ל שמאפשרים רישום לתוכנית DRIP שבצעת השקעה מחדש של דיבידנדים בחברה שמקבלת אותם.
אני אישית מתנגד לתכניות כאלו כי הם מכריחות אותי לרכוש את המניות של החברה שחילקה את הדיבידנדים במחיר השוק שלה ביום החלוקה גם אם אני לא רוצה לרכוש עוד מניות שלה במחיר הזה.

אני אישית מעדיף לקבל את כל הדיבידנדים ולהתייחס אליהם כמו אל חסכונות שוטפים כשאני משקיע אותם מחדש בחברה שאני רוצה לרכוש.
אתה יכול להשתמש בדיבידנדים בצורה כזו גם לצרכי איזון ע"י רכישת המניות שחלקן היחסי בתיק שלך ירד בצורה משמעותית.

בכל אופן כפי ש @TunaGolem אמר תמיד כדאי לעקוב אחרי הדיבידנדים אבל זו בהחלט לא חובה וניתן להתעלם מהם אם ממש לא רוצים לנהל מעקב.

ראיתי שהסכום נכנס לכסף המצוין בש"ח, ובכלל, לכסף הנזיל בש"ח.
אני באקסלנס רואה דיבידנד שאמור להתקבל ב 21 בסעיף 'הכנסה לקבל' הסכום מיוצג בשקלים וכשאני מדפדף ביתרות לפי תאריך אני רואה שהסכום משתנה כלומר הסכום דולרי אבל הם מציגים אותו מתואם לשקל.
לאחר ה 21 מקווה שיהיו לי יותר פרטים.

אני באקסלנס רואה דיבידנד שאמור להתקבל ב 21 בסעיף 'הכנסה לקבל' הסכום מיוצג בשקלים וכשאני מדפדף ביתרות לפי תאריך אני רואה שהסכום משתנה כלומר הסכום דולרי אבל הם מציגים אותו מתואם לשקל.
לאחר ה 21 מקווה שיהיו לי יותר פרטים.
יום עסקים 1 או 2 אחרי ה21 אתה תראה את הסכום הדולרי מופיע אצלך בחשבון בניכוי 25% מס.
חובה שזה יהיה יום עסקים גם בארה"ב וגם בארץ, אם למשל יום התשלום נופל ביום שישי אתה תראה אותו רק ביום שני או שלישי.
בIB זה באותו היום.

1. תאריך הזכאות - נקרא ex-date - כל מי שהחזיק במניות לפני פתיחת המסחר בתאריך הזה זכאי לקבל את הדיבידנד.
אכן הסתבר שזה בדיוק העניין. ex-payment ב-21.
תודה רבה. השכלתי.

לא ברור כיצד ברוקר אמריקאי מנכה את ה—25% מס במקור? או שמדובר על המס המשולם לממשלת ארה"ב?

לפי מה שהבנתי על דיבידנד ממניות שנסחרות בארה"ב שמועבר לחשבון שלך (ולא נצבר על ידי קרן או תעודת סל), אתה צריך לשלם מס פעמיים, פעם אחת לארה"ב ופעם שניה לישראל. המס לארה"ב מנוכה מהדיבידנד במקור ע"י הברוקר האמריקאי, והמס לישראל מנוכה במקור ע"י הבנק/ברוקר ישראלי ככל שקיים כזה, או שאני טועה? אשמח להבהרות.

שמדובר על המס המשולם לממשלת ארה"ב?
בדיוק וזה מנוכה במקור ע"י הברוקר בחו"ל.
לפי מה שהבנתי על דיבידנד ממניות שנסחרות בארה"ב שמועבר לחשבון שלך (ולא נצבר על ידי קרן או תעודת סל), אתה צריך לשלם מס פעמיים, פעם אחת לארה"ב ופעם שניה לישראל
הבנת לא נכון, אתה תשלם פעם אחת בלבד, 25% לממשלת ארה"ב.

אני אישית מתנגד לתכניות כאלו כי הם מכריחות אותי לרכוש את המניות של החברה שחילקה את הדיבידנדים במחיר השוק שלה ביום החלוקה גם אם אני לא רוצה לרכוש עוד מניות שלה במחיר הזה.

נו, אחת השאלות הקבועות. אם מחיר השוק של החברה ביום החלוקה מצדיק להמשיך להחזיק את מניות החברה, אז הוא לא מצדיק להגדיל את הפוזיציה שלך בעוד חצי אחוז? מספר המניות שהיה בידיך היה בדיוק האופטימום? (רמז: ההצדקה לא יכולה להיות ״לפי השיטה שלי״)

נו, אחת השאלות הקבועות. אם מחיר השוק של החברה ביום החלוקה מצדיק להמשיך להחזיק את מניות החברה, אז הוא לא מצדיק להגדיל את הפוזיציה שלך בעוד חצי אחוז? מספר המניות שהיה בידיך היה בדיוק האופטימום? (רמז: ההצדקה לא יכולה להיות ״לפי השיטה שלי״)
מכרת מניה וקנית אחרת -- שילמת מסים ועמלות. אם היית נשאר עם המניה המקורית לא היית משלם את העמלות הללו, והיית דוחה את תשלום המס.
קיבלת דיבידנד וקנית מניה אחרת -- שילמת מסים ועמלות. אך גם אם היית משקיע את הדיבידנד חזרה באותה חברה היית משלם את המסים והעמלות הללו, ולכן הם לא צריכים להוות שיקול לגבי איזו מניה לקנות.

מכרת מניה וקנית אחרת -- שילמת מסים ועמלות. אם היית נשאר עם המניה המקורית לא היית משלם את העמלות הללו, והיית דוחה את תשלום המס.
קיבלת דיבידנד וקנית מניה אחרת -- שילמת מסים ועמלות. אך גם אם היית משקיע את הדיבידנד חזרה באותה חברה היית משלם את המסים והעמלות הללו, ולכן הם לא צריכים להוות שיקול לגבי איזו מניה לקנות.

צודק, יש הבדלים בגלל מיסים ועמלות שצריך לקחת בחשבון. אבל אני יודע עם מי אני מדבר, והאסטרטגיה שלו היא להמשיך להחזיק במניה כל עוד היא לא הקטינה את הדיבידנד שלה, גם אם מכפיל הרווח הגיע ל-200 :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ו לאן אנו הולכים בהקשר ל-YouTube? אוף טופיק 39
Z מדד הבנקים ומניות בנקים בישראל, לאן זה הולך ? שוק ההון 7
simple בעקבות הורדת הדירוג קרנות כספיות לאן ? שוק ההון 3
פ כבר לא כל-כך חייל משוחרר, פני לאן? יומני מסע אישיים 43
A לא יודע לאן להמשיך מכאן התפתחות אישית 22
C מכאן לאן יומני מסע אישיים 28
O התלבטות לאן לנתב כסף פנוי כל חודש שוק ההון 5
W פיסיקאי לא ניסיונאי - לאן? התפתחות אישית 8
א קניתי מניה של חברה, לאן הכסף הולך? שוק ההון 3
F לאן אפשר לפתח את מקצוע העו"ס כדי שיהיה כלכלי? התפתחות אישית 11
I שער הדולר לאן? פוסטים מאיכות נמוכה 268
N דמי ניהול בקפ"ג להשקעה - לאן לשאוף? פוסטים מאיכות נמוכה 2
G לא יודע לאן מכאן - אשמח לדעתכם התפתחות אישית 21
L לאן מכאן? התפתחות אישית 32
M הצהרת הון ראשונה - מה הולך לאן? מיסים 0
F קניית מניות של ishares - סליקה נדחתה - לאן הלך הכסף? שוק ההון 18
A לאן מגיעים הכספים שמושקעים במדדים? מי נהנה מהם? והאם זה יכול לעזור לעולם? אוף טופיק 31
S פוליסת חיסכון - לאן לנייד את הכספים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
V לאן להמשיך מכאן-סטודנט למשפטים התפתחות אישית 8
י שלום אנשים. לימודים. קריירה. צומת דרכים. הייטק. לאן? התפתחות אישית 18
Kipodi לאן נעלמה הסולידית? אוף טופיק 9
stamEhad Binance - KYC, לאן נושבות הרוחות השקעות אלטרנטיביות 8
deussex לאן עכשיו ? שוק ההון 24
twister לאחר סגירת הלמן אלדובי, לאן העברתם את הפנסיה שלכם? שוק ההון 21
L מתלבט לאן לנתב את עתידי התפתחות אישית 9
W לאן ללכת הלאה? שוק ההון 32
ב ZM - לאן היא הולכת? שוק ההון 32
D הייטק, נדלן ו..יחסינו לאן.. יומני מסע אישיים 22
G לאן הולך הדיבידנד בקרן מחקה s&p500 שוק ההון 11