• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לאן בורחים הדיבידנדים בת. סל קסם S&P500?

• פותח הנושא zeev
  • פורסם בתאריך

zeev

משתמש רגיל
דירוג
50
שלחתי לקסם את השאלה כדלקמן ופניתי גם בטל. הבטיחו לחזור ולא חוזרים. באתר שלהם הם כותבים שמקדם הדיבידנד שהושקע במדד הוא 1.0411 כאשר הוא צריך להיות מעל 1.2 לפחות (ראו הסבר בשאלה)
הנה השאלה:
שלום רב,
אני מתעניין ברכישת תעודת סל שלכם קסם S&P 500 מספר נייר: 1117324

אני רואה שדמי ניהול הם 0.27% ומדיניות הדיבידנד היא ש100% מהדיבידנד שהתקבל בידי החברה בפועל נצבר למחיר התעודה ולא מחולק בשוטף.
מאידך מחיר התעודה 8723 בש"ח נמצא רק כ2% מעל מחיר המדד היום (2425*3.54).
תעודת סל הזאת קיימת מאז 2007. תשואת הדיבידנד בS&P 500 היא כ2%, דמי ניהול 0.27%. הפער 1.7%. גם בלי ריבית דריבית מחיר התעודה חייב להיות לפחות כ17% מעל המדד S&P 500 בש"ח.

השאלה שלי היא איפה עוד לפחות 15% שהיו צריכים להיווסף למחיר התעודה במשך 10 שנים מהדיבידנדים (בניכוי דמי הניהול)?

בברכה ותודה מראש על תשובתכם.

צר לי, אבל נעקצת ע"י בושת תל-אביב.

כאן יש השוואה של התעודת סל הזאת מול אינדקס המחיר של S&P500 ומול קרן סל זרה.
כאן יש השוואה יחסית בין הנ"ל וקל לראות שהתעודת סל "שאבה" את הדיבידנדים לעצמה ברוב שנות קיומה ורק לאחרונה ממש הדיבידנדים התחילו להצבר למחיר התעודה כפי שהם טוענים.
תנחומי ומקווה שלמדת למה חלקנו מתרחקים מני"ע ישראלים כמו מחבית דלק בוערת במפעל חומרי נפץ שהחמאס מכוון עליו טילים.

לא ממליץ ולא מייעץ

כל הנ"ל לא נכון, ראו תיקון כאן: http://www.hasolidit.com/kehila/threads/לאן-בורחים-הדיבידנדים-בת-סל-קסם-s-p500.5762/#post-138722

נערך לאחרונה ב:
. אדם שלב תודה על המענה.
קסם מצהירים ש100% דיבידנדים מושקעים בחזרה.
אם הם רימו את המשקיעים למה שלא נתבע אותם?

קסם מצהירים ש100% דיבידנדים מושקעים בחזרה.
זאת כנראה האמת היום. זאת כנראה לא היה המצב לפני 2015 - או שיתנו לך הסבר אחר לאן נעלם הכסף.

נערך לאחרונה ב:
מה קרה ב2015?

מה קרה ב2015?
הסתכלת על הקישורים ששמתי?
לפני 2015 השווי היחסי מול אינדקס המחיר זגזג והתאפס כל שנה. אחרי 2015 הוא התחיל לטפס באותו קצב כמו קרן סל זרה על S&P500. מה אתה מבין מזה?
8U3OYD4.png

תודה. הבנתי. הנה מה שהם כותבים באתר שלהם: לדעתי פיקוח על שוק ההון צריך לחייב אותם למדיניות אחידה על פני השנים.
שיעור החלוקה של דמי ההשתתפות בגין דיבידנד מניות המדד שיוחלט על ידי דירקטוריון החברה מראש ביחס לתקופת הדיבידנד הצבור לחלוקה. S ינוע בטווח של בין %0 ל- %100 .שיעור החלוקה ייקבע אחת לשנה מראש על ידי החברה. החברה תודיע בדוח מיידי, לא יאוחר מתחילת כל תקופת דיבידנד צבור לחלוקה, את שיעור החלוקה שנקבע לאותה תקופת דיבידנד צבור לחלוקה. במידה ולא ניתן דוח מיידי כאמור, יישאר בתוקף שיעור החלוקה שנקבע לתקופת הדיבידנד הצבור לחלוקה הקודם

תנחומי ומקווה שלמדת למה חלקנו מתרחקים מני"ע ישראלים כמו מחבית דלק בוערת במפעל חומרי נפץ שהחמאס מכוון עליו טילים.
מילה אחת להוסיף: בזק
(מחזיק לצערי)
תודה. הבנתי. הנה מה שהם כותבים באתר שלהם: לדעתי פיקוח על שוק ההון צריך לחייב אותם למדיניות אחידה על פני השנים.
המדיניות השתנתה עם השנים, פעם היה מותר להם למשל לגנוב את הדיבידנדים לכיס שלהם.

שיעור החלוקה של דמי ההשתתפות בגין דיבידנד מניות המדד שיוחלט על ידי דירקטוריון החברה מראש ביחס לתקופת הדיבידנד הצבור לחלוקה. S ינוע בטווח של בין %0 ל- %100 .שיעור החלוקה ייקבע אחת לשנה מראש על ידי החברה.

מטורף. באותה מידה יכלו לרשום שבסוף כל שנה הם יחליטו לחלק את שווי עליית המדד ולתת למשקיעים רק 60%. או אולי 0%? אתה תישא בסיכון, הם יקבלו את הרווח...

@adamshalev , משהו קצת מוזר. כאשר אני משווה ברטרולייזר בין הת"ס של קסם לבין קרן מחקה של IBI (מספר 5117601)
אז אני רואה הבדלים של 5%. אבל כאשר אני משווה במערכת הגרפים של bizportal אני רואה את אותם ביצועים (אפשר לבחור השוואה 3 שנים אחורה).
גם באתר של הבורסה אני רואה את אותן תשואות ואותה עקיבה (אפשר לראות מ- 1/1/2013).

יכול להיות שיש רמז בהצהרות הבאות באתר הבורסה:
הערה: הגרף מתואם להטבות (בת"ס)
הערה: נתוני קרנות נאמנות אינם מתואמים לדיבידנד ולהטבות (בקרן)

מטורף. באותה מידה יכלו לרשום שבסוף כל שנה הם יחליטו לחלק את שווי עליית המדד ולתת למשקיעים רק 60%. או אולי 0%? אתה תישא בסיכון, הם יקבלו את הרווח...
בגלל זה חשוב לקרוא את התשקיף. זה לגיטימי מבחינת הקרן כל עוד הם משקפים את זה ולא מסתירים את זה.
אחריות הלקוח לקרוא ולהבין.

ג.נ. לא מחזיק וכנראה שלעולם לא אחזיק קרן ישראלית

מטורף. באותה מידה יכלו לרשום שבסוף כל שנה הם יחליטו לחלק את שווי עליית המדד ולתת למשקיעים רק 60%. או אולי 0%?
הם היו יכולים לרשום, אבל אז הם היו מוצאים את עצמם מהר מאוד בלי לקוחות. מכיוון שהם חיים מצויין מדמי הניהול זו תהיה אסטרטגיה די התאבדותית.

ג.נ. לא מחזיק וכנראה שלעולם לא אחזיק קרן ישראלית
ולכן אתה מפסיד את הטבת המיסוי הריאלי. הוגן לציין גם את היתרונות אל מול החסרונות (הקיימים).

הוגן לציין גם את היתרונות אל מול החסרונות (הקיימים).
לא ציינתי שלקיחת הדיבידנד זה חיסרון, זה פיצ'ר (כמו המיסוי הריאלי).
שכל אחד יבדוק אם זה פיצ'ר שמשתלם לו או לא (מכל השיקולים).

ולכן אתה מפסיד את הטבת המיסוי הריאלי.
גם אם מחר כחלון מחליט שעל קרנות ישראליות ממסים 10% וזרות ממשיכים למסות ב-25%, אני לא מחליף (ולא רק בגלל שאני אמריקאי).
אל תתן לזנב לקשקש בכלב.
החסרונות של קרנות ישראליות הם מהותיות.

רגע, אני יכול לקנות VOO שעוקב אחרי הסנופי עם דיבידנדים, לעשות שורט על תעודת הסל הישראלית שעוקבת בלי דיבידנדים, ולקבל את הדיבידנדים של הסנופי במתנה ללא סיכון וללא השקעת כסף? נשמע לי קצת יותר מדי טוב...

@adamshalev , משהו קצת מוזר. כאשר אני משווה ברטרולייזר בין הת"ס של קסם לבין קרן מחקה של IBI (מספר 5117601)
אז אני רואה הבדלים של 5%. אבל כאשר אני משווה במערכת הגרפים של bizportal אני רואה את אותם ביצועים (אפשר לבחור השוואה 3 שנים אחורה).
גם באתר של הבורסה אני רואה את אותן תשואות ואותה עקיבה (אפשר לראות מ- 1/1/2013).

יכול להיות שיש רמז בהצהרות הבאות באתר הבורסה:
הערה: הגרף מתואם להטבות (בת"ס)
הערה: נתוני קרנות נאמנות אינם מתואמים לדיבידנד ולהטבות (בקרן)
מסתבר - שכל מה שכתבתי מקודם היה כלל לא נכון. הפער נובע בגלל שהת"ס הזאת היתה מחלקת דיבידנדים עד שנת 2015. ראו כאן: http://www.bizportal.co.il/etf/quote/dividends/1117324
זה מצב די נדיר שת"ס \ קרן נאמנות בארץ תחלק דיבידנדים ורטרולייזר לא תומך בזה - לכן נוצר לכאורה פער עקיבה שאיננו קיים.
התנצלותי על ההטעיה.
@zeev
תודה על התיקון @חתול לילה

רגע, אני יכול לקנות VOO שעוקב אחרי הסנופי עם דיבידנדים, לעשות שורט על תעודת הסל הישראלית שעוקבת בלי דיבידנדים, ולקבל את הדיבידנדים של הסנופי במתנה ללא סיכון וללא השקעת כסף? נשמע לי קצת יותר מדי טוב...
מחשבה יפה אבל לא יעבוד כי:
הם כבר לא גונבים את הדיבידנדים.
גם אם כן אז דמי ההשאלה יעלו לך יותר מהרווח הצפוי.

• אהבתי
Reactions: Ran
שלחתי לקסם את השאלה כדלקמן ופניתי גם בטל. הבטיחו לחזור ולא חוזרים. באתר שלהם הם כותבים שמקדם הדיבידנד שהושקע במדד הוא 1.0411 כאשר הוא צריך להיות מעל 1.2 לפחות (ראו הסבר בשאלה)
הנה השאלה:
שלום רב,
אני מתעניין ברכישת תעודת סל שלכם קסם S&P 500 מספר נייר: 1117324

אני רואה שדמי ניהול הם 0.27% ומדיניות הדיבידנד היא ש100% מהדיבידנד שהתקבל בידי החברה בפועל נצבר למחיר התעודה ולא מחולק בשוטף.
מאידך מחיר התעודה 8723 בש"ח נמצא רק כ2% מעל מחיר המדד היום (2425*3.54).
תעודת סל הזאת קיימת מאז 2007. תשואת הדיבידנד בS&P 500 היא כ2%, דמי ניהול 0.27%. הפער 1.7%. גם בלי ריבית דריבית מחיר התעודה חייב להיות לפחות כ17% מעל המדד S&P 500 בש"ח.

השאלה שלי היא איפה עוד לפחות 15% שהיו צריכים להיווסף למחיר התעודה במשך 10 שנים מהדיבידנדים (בניכוי דמי הניהול)?

בברכה ותודה מראש על תשובתכם.
מנצל"שת לשאלה - אם אני רוצה להשקיע בקרן מחקה של ת"א 125, איפה אני רואה מה המדיניות לחלוקת דיבידנדים?

מנצל"שת לשאלה - אם אני רוצה להשקיע בקרן מחקה של ת"א 125, איפה אני רואה מה המדיניות לחלוקת דיבידנדים?
באופן כללי התעודות בארץ צוברות ולא מחלקות.
אפשר לבדוק בביזפורטל אם התועודה חילקה בעבר דיבידנדים.

באופן כללי התעודות בארץ צוברות ולא מחלקות.
אפשר לבדוק בביזפורטל אם התועודה חילקה בעבר דיבידנדים.
איך קורה שהתעודה לוקחת לעצמה את הדיבדנדים כמו שמתואר בשרשור?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Z מדד הבנקים ומניות בנקים בישראל, לאן זה הולך ? שוק ההון 7
simple בעקבות הורדת הדירוג קרנות כספיות לאן ? שוק ההון 3
פ כבר לא כל-כך חייל משוחרר, פני לאן? יומני מסע אישיים 43
A לא יודע לאן להמשיך מכאן התפתחות אישית 22
C מכאן לאן יומני מסע אישיים 28
O התלבטות לאן לנתב כסף פנוי כל חודש שוק ההון 5
W פיסיקאי לא ניסיונאי - לאן? התפתחות אישית 8
א קניתי מניה של חברה, לאן הכסף הולך? שוק ההון 3
ו לאן אנו הולכים בהקשר ל-YouTube? אוף טופיק 39
F לאן אפשר לפתח את מקצוע העו"ס כדי שיהיה כלכלי? התפתחות אישית 11
I שער הדולר לאן? פוסטים מאיכות נמוכה 268
N דמי ניהול בקפ"ג להשקעה - לאן לשאוף? פוסטים מאיכות נמוכה 2
G לא יודע לאן מכאן - אשמח לדעתכם התפתחות אישית 21
L לאן מכאן? התפתחות אישית 32
M הצהרת הון ראשונה - מה הולך לאן? מיסים 0
F קניית מניות של ishares - סליקה נדחתה - לאן הלך הכסף? שוק ההון 18
A לאן מגיעים הכספים שמושקעים במדדים? מי נהנה מהם? והאם זה יכול לעזור לעולם? אוף טופיק 31
S פוליסת חיסכון - לאן לנייד את הכספים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
V לאן להמשיך מכאן-סטודנט למשפטים התפתחות אישית 8
י שלום אנשים. לימודים. קריירה. צומת דרכים. הייטק. לאן? התפתחות אישית 18
Kipodi לאן נעלמה הסולידית? אוף טופיק 9
stamEhad Binance - KYC, לאן נושבות הרוחות השקעות אלטרנטיביות 8
deussex לאן עכשיו ? שוק ההון 24
twister לאחר סגירת הלמן אלדובי, לאן העברתם את הפנסיה שלכם? שוק ההון 21
L מתלבט לאן לנתב את עתידי התפתחות אישית 9
W לאן ללכת הלאה? שוק ההון 32
ב ZM - לאן היא הולכת? שוק ההון 32
D הייטק, נדלן ו..יחסינו לאן.. יומני מסע אישיים 22
G לאן הולך הדיבידנד בקרן מחקה s&p500 שוק ההון 11