• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כמה נפשות אתם, וכמה כסף בממוצע אתם מוציאים בשנה על חופשות בארץ ובחו"ל?

מה קשור מילוי מים למזוודות?
אני לוקח את הטרולי איתי לשירותים (כדי למלא מברז נורמלי) שהביטחון לא יקחו לי אותו וישמידו אותו או שמישהו יגנוב משהו. אז צריך להיסחב עם המזוודה.

זה ממש לא נכון במקרה שלי.
מה זה "במקרה שלך"?
אלא אם כן אתה ברשימה ספציפית של אנשים בעלי סיכון גבוה, אין באמת הבדל בינך לבין אנשים אחרים.
הביטחון בנתבג (בניגוד לרוב שאר השדות בעולם) לא אוסר על העברה של נוזלים בבידוק ולא מחרים נוזלים (למעט נוזלים מסוכנים).
ישראל מאוד מחמירה בבדיקות ששפכו לי מים לפני עלייה למטוס אחרי הבידוק
הסיכוי היחיד שמשהו כזה יקרה הוא בטיסות לארה"ב. וזה לא בגלל ישראל אלא בגלל ארה"ב.
כמו שאמרתי, בישראל לא פוחדים ממים. בארה"ב כן.
ואמרו לאנשים לשפוך דברים שהם קנו בדיוטי פרי,
זה כבר לא הגיוני. עבור קניות בדיוטיפרי יש שקיות אטומות מיוחדות שאפשר לעבור איתן בביטחון גם בקונקשן, בדיוק כדי שתוכל לקנות בלי לזרוק את מה שקנית בביטחון בקונקשן.
בפועל נראה לי שהרבה לא שמו על זה
מה זה "לא שמו"? אז אתה אומר שבכלל לא הייתה בדיקה אלא סתם "הצעה" לאנשים שלא נבדקה בכלל?
נו, מה אתה רוצה?
גם בחזור יש "בידוק מיוחד" לטיסות לישראל (וזה דרישות של ישראל)
לא בכל השדות (אלא אם כן אתה טס אלעל).
אבל גם אם הוא קיים, לרוב הוא די סתמי.
לא חושב שאני זכאי ללאונג (אני צריך לבדוק)
אם אתה לא זכאי ואתה באמת טס הרבה כמו שאתה אומר אז אתה עושה משהו מאוד מאוד לא נכון.
אחרי שאני ממלא את המים
לא מבין מה האובססיה ללמלא מים.
יש מים בלאונג, יש מים במטוס, יש מים במלון ביעד.
מעולם לא לקחתי איתי בקבוק מים כדי "למלא" לפני טיסה (ואני טס יותר ממך).
אוכל בדרך כלל אני סוחב איתי במזוודה
מה???
הבעיה שכל קונקשן זה מחדש לעבור את אותו סיפור של לחפש בנמל תעופה דברים ולמצוא מקום.
שוב, אם אתה באמת טס הרבה אתה מכיר כבר את השדה בקונקשן.
בשדות שאני מכיר, לצאת מהמטוס לעבור ביטחון ולהגיע ללאונג לוקח לי לרוב כ15 דקות (בהנחה שיש לך priority בבידוק. וזה כמובן אמור להיות לך אם אתה טס הרבה).
שם אפשר לשבת ולנוח, אולי אפילו להתקלח אם הייתה טיסה ארוכה לפני.

אני לוקח את הטרולי איתי לשירותים (כדי למלא מברז נורמלי) שהביטחון לא יקחו לי אותו וישמידו אותו או שמישהו יגנוב משהו. אז צריך להיסחב עם המזוודה.
בכניסה ללאונג יש תמיד תאי איכסות לטרולי. אפשר לשמור אותו שם אם אתה מפחד שיקחו לך אותו.

מה זה "במקרה שלך"?
אלא אם כן אתה ברשימה ספציפית של אנשים בעלי סיכון גבוה, אין באמת הבדל בינך לבין אנשים אחרים.
הביטחון בנתבג (בניגוד לרוב שאר השדות בעולם) לא אוסר על העברה של נוזלים בבידוק ולא מחרים נוזלים (למעט נוזלים מסוכנים).
במקרה של הטיסה הזו ספציפית. זה היה טיסה בתקופת הקורונה (12+ שעות עם מסיכה) הם אמרו שחובה לשפוך את כל הנוזלים לפני עלייה למטוס. שאלתי אותם אם זה כולל דברים שקונים בדיוטי פרי או מים שקניתי בחנות ליד ואמרו לי במפורש שכן. אני לא התווכחתי איתם וזה היה משהו מוזר. זה היה בגלל ישראל לדעתי ולא בגלל קנדה.
זה כבר לא הגיוני. עבור קניות בדיוטיפרי יש שקיות אטומות מיוחדות שאפשר לעבור איתן בביטחון גם בקונקשן, בדיוק כדי שתוכל לקנות בלי לזרוק את מה שקנית בביטחון בקונקשן.
זה לא היה קונקשן זה היה הטיסת יציאה הראשונה מהארץ. אתה יכול לקנות דברים בשדה תעופה פה בארץ ואולי יתנו לך שקית, זה לא כמו בארה"ב שהם יביאו לך את זה עד לגייט (אולי זה קיים בישראל).
מה זה "לא שמו"? אז אתה אומר שבכלל לא הייתה בדיקה אלא סתם "הצעה" לאנשים שלא נבדקה בכלל?
נו, מה אתה רוצה?
שבפועל הם לא בדקו מזוודות וביקשו לפתוח כל דבר ולבדוק אלא אמרו שחובה לשפוך נוזלים וספציפית אמרו לי לשפוך את המים שלי.
לא בכל השדות (אלא אם כן אתה טס אלעל).
אבל גם אם הוא קיים, לרוב הוא די סתמי.
הוא די סתמי, אבל לא נותנים לך לצאת בהרבה מקומות אחרי שנכנסת.
אם אתה לא זכאי ואתה באמת טס הרבה כמו שאתה אומר אז אתה עושה משהו מאוד מאוד לא נכון.
אני טס עם המון קונקשיינים ארוכים (3-4 כל פעם), ככה שטיסה ישירה של 12 שעות הופכת ל30+ שעות.
לא מבין מה האובססיה ללמלא מים.
יש מים בלאונג, יש מים במטוס, יש מים במלון ביעד.
מעולם לא לקחתי איתי בקבוק מים כדי "למלא" לפני טיסה (ואני טס יותר ממך).
במטוס צריך לבקש ונותנים כוס של 100 מ"ל (או בקבוק מיניאטורי בסגנון). אני בטיסה של 12 שעות שותה בקלות 4+ ליטר. חוץ מללחוץ על הכפתור של הדיילים ולבקש מים כל הזמן אין לי הרבה מה לעשות.
אני סוחב אוכל בטרולי, לא מבין מה הבעיה. כל עוד אתה בהנחיות (לא דברים אורגניים ולא כל מיני דברים אסורים) זה בסדר. סתם דוגמא, אני לוקח איתי עוגיות/שוקולד/ופלים וכדומה.
שוב, אם אתה באמת טס הרבה אתה מכיר כבר את השדה בקונקשן.
בשדות שאני מכיר, לצאת מהמטוס לעבור ביטחון ולהגיע ללאונג לוקח לי לרוב כ15 דקות (בהנחה שיש לך priority בבידוק. וזה כמובן אמור להיות לך אם אתה טס הרבה).
שם אפשר לשבת ולנוח, אולי אפילו להתקלח אם הייתה טיסה ארוכה לפני.
אני טס למקומות שונים כל הזמן. אני משער שאם אתה מכיר את השדה תעופה זה משהו אחר.

במקרה של הטיסה הזו ספציפית. זה היה טיסה בתקופת הקורונה (12+ שעות עם מסיכה) הם אמרו שחובה לשפוך את כל הנוזלים לפני עלייה למטוס. שאלתי אותם אם זה כולל דברים שקונים בדיוטי פרי או מים שקניתי בחנות ליד ואמרו לי במפורש שכן. אני לא התווכחתי איתם וזה היה משהו מוזר. זה היה בגלל ישראל לדעתי ולא בגלל קנדה.
זה לא היה קונקשן זה היה הטיסת יציאה הראשונה מהארץ. אתה יכול לקנות דברים בשדה תעופה פה בארץ ואולי יתנו לך שקית, זה לא כמו בארה"ב שהם יביאו לך את זה עד לגייט (אולי זה קיים בישראל).
תקשיב, או שאתה ממציא או שאתה לא מבין מה קרה שם.
טסתי "קצת" יותר ממך, ומה שאתה אומר לא ממש הגיוני.
המקרה היחיד שבו בודקים נוזלים בגיט זה בטיסות שיוצאות מישראל לארה"ב, והסברתי כבר למה זה קורה (בגלל ארה"ב)
שבפועל הם לא בדקו מזוודות וביקשו לפתוח כל דבר ולבדוק אלא אמרו שחובה לשפוך נוזלים וספציפית אמרו לי לשפוך את המים שלי.
בקיצור לא באמת בדקו אלא רק "המליצו".
נו בחייך.
הוא די סתמי, אבל לא נותנים לך לצאת בהרבה מקומות אחרי שנכנסת.
בגלל זה אתה לא נכנס לשם 4 שעות לפני הטיסה אלא אתה מחכה בלאונג ומגיע לטיסה רק כשמתחיל הבורדינג.
אני טס עם המון קונקשיינים ארוכים (3-4 כל פעם), ככה שטיסה ישירה של 12 שעות הופכת ל30+ שעות.
3-4 קונקשנים כל פעם? חשבתי שאני היחיד שעושה דברים כאלה :)
בטיסה האחרונה שלי, טיסה של +-15 שעות ישיר (אם הייתה כזאת) עשיתי ב5 ימים עם 3 קונקשנים.

אבל לא הבנתי, או שאתה נהנה מזה (כמוני) ובכוונה מאריך את הדרך (מוסיף 2-3 קונקשנים בשביל הכיף), או שאתה לא נהנה מזה ואז אתה טס בטיסה הכי קצרה ומהירה שיש.

במטוס צריך לבקש ונותנים כוס של 100 מ"ל (או בקבוק מיניאטורי בסגנון). אני בטיסה של 12 שעות שותה בקלות 4+ ליטר
בטיסות ארוכות תמיד יש עמדה במטבחון שאפשר לקחת בה מים.
והכוסות והבקבוקים הרבה יותר גדולים ממה שאתה מתאר.
אני גם אחד ששותה הרבה.

חוץ מללחוץ על הכפתור של הדיילים ולבקש מים כל הזמן אין לי הרבה מה לעשות.
חייב להגיד שמעולם לא לחצתי על הכפתור.
תמיד יש דיילת שעוברת, או שפשוט קמים למטבחון בטיסות ארוכות.
אני סוחב אוכל בטרולי, לא מבין מה הבעיה
לא מבין למה לעשות משהו כזה.
זה כמו להגיד "אני הולך למסעדה, אבל מביא איתי סנדויצים מהבית בתיק".
אני לוקח איתי עוגיות/שוקולד/ופלים וכדומה.
כי חסר כאלה במטוס/לאונג?
באמת?
מילא היית אומר שאתה מביא דברים שאין אותם בשפע בכל מטוס וכל לאונג, אבל דוקא את הדברים שיש בכל חור בכמויות אתה מביא איתך?
אני טס למקומות שונים כל הזמן.
גם אני. אבל יש כמות מוגבלת של שדות תעופה גדולים שאפשר לעשות בהם קונקשן. במיוחד אם אתה מוריד מהרשימה את אלו שאי אפשר להגיע אליהם בטיסה ישירה מישראל.
הרי הבעיה היא לא ביעד (ביעד אתה לא נכנס ללאונג אחרי הטיסה, אלא רק לפני). הבעיה היא בקונקשנים.
אני משער שאם אתה מכיר את השדה תעופה זה משהו אחר.
אם אתה טס הרבה כמו שאתה אומר שאתה טס, אתה אמור להכיר את שדות התעופה שאתה עושה בהם קונקשן.
ואם אתה לא מכיר, זה אומר שאתה לא טס מספיק.

תקשיב, או שאתה ממציא או שאתה לא מבין מה קרה שם.
טסתי "קצת" יותר ממך, ומה שאתה אומר לא ממש הגיוני.
המקרה היחיד שבו בודקים נוזלים בגיט זה בטיסות שיוצאות מישראל לארה"ב, והסברתי כבר למה זה קורה (בגלל ארה"ב)
יכול להיות שזה היה טיסה לארה"ב. ספציפית הקימו עמדה לשפיכת נוזלים בגייט ואמרו לי לשפוך את כל הנוזלים אז לי לא היה מים בטיסה (הם ראו שאני עם בקבוק מים).
3-4 קונקשנים כל פעם? חשבתי שאני היחיד שעושה דברים כאלה :)
בטיסה האחרונה שלי, טיסה של +-15 שעות ישיר (אם הייתה כזאת) עשיתי ב5 ימים עם 3 קונקשנים.
זה או כי אין טיסות ישירות ליעדים האלו או שהטיסות שכן קיימות לא מתאימות לי עם השעות (נניח טיסה שלא נוחתת בערב ביעד) או שהטיסות הישירות הרבה הרבה יותר יקרות או שהקונקשנים קצרים מדי (אני לא רוצה פחות מ-3 שעות קונקשן, למרות ששמעתי שהם פשוט משבצים לטיסה הבאה אני מעדיף קונקשן ארוך. זה כבר הציל אותי פעמיים). אני אישית סובל מאוד מהטיסות האלו, אבל הם מונעות לי ג'ט לג כי ספציפית אני לא מצליח להירדם בטיסה אז אני מגיע ממש עייף בערב למלון ונרדם ואוטומטית השעון הביולוגי שלי מתכוונן.
אבל לא הבנתי, או שאתה נהנה מזה (כמוני) ובכוונה מאריך את הדרך (מוסיף 2-3 קונקשנים בשביל הכיף), או שאתה לא נהנה מזה ואז אתה טס בטיסה הכי קצרה ומהירה שיש.
אני לא נהנה מזה, חוץ מבאמת פעם אחת שהוספתי קונקשן ארוך 12+ שעות לטייל, אבל הייתי מאוד מאוד עייף אז התעצבנתי מכל מיני שטויות.
בטיסות ארוכות תמיד יש עמדה במטבחון שאפשר לקחת בה מים.
והכוסות והבקבוקים הרבה יותר גדולים ממה שאתה מתאר.
אני גם אחד ששותה הרבה.
אז אני באמת צריך ללכת לקחת משם.
כי חסר כאלה במטוס/לאונג?
באמת?
מילא היית אומר שאתה מביא דברים שאין אותם בשפע בכל מטוס וכל לאונג, אבל דוקא את הדברים שיש בכל חור בכמויות אתה מביא איתך?
לא חסר, אבל הרבה יותר יקר אז למה לא להביא איתי אם כבר.
אם אתה טס הרבה כמו שאתה אומר שאתה טס, אתה אמור להכיר את שדות התעופה שאתה עושה בהם קונקשן.
ואם אתה לא מכיר, זה אומר שאתה לא טס מספיק.
הכוונה היא שאני טס עם הרבה קונקשנים ארוכים שזה בעיקר סבל בשבילי אז אין לי כח לטוס שוב את הטיסות הארוכות והנוראות האלו. טיסה לאירופה של כמה שעות זה לא בעיה גדולה (אם לא צריכים לקחת עוד רכבת ארוכה), אבל הטיסות הארוכות לארה"ב זה תמיד נורא בשבילי (וניסיתי אוזניות מבטלות רעשים, ניסיתי את הכרית המיותרת לצוואר, כיסוי עיניים, 2 אוזניות מסננות רעשים אחת על השנייה - earbuds+earphones on ear וניסיתי גם אטמי אוזניים חוץ מהסיליקון שאמרו שהוא יכול להיות מסוכן בגלל הפרשי לחצים. לקרוא משהו משעמם לחלוטין. לא עזר לי כלום) ובסוף אין לי כח לטיסות.

יכול להיות שזה היה טיסה לארה"ב. ספציפית הקימו עמדה לשפיכת נוזלים בגייט ואמרו לי לשפוך את כל הנוזלים אז לי לא היה מים בטיסה (הם ראו שאני עם בקבוק מים).
כמו שאמרתי - בטיסה לארה"ב זה הגיוני. זה נוהל של אמריקאים.
לרוב הם לא באמת בודקים אלא רק "מבקשים". אבל לפעמים יש אנשים שמחמירים יותר.
בכל מקרה, לא צריך להגזים עם "לא היה לי מים בטיסה" (נשמע כאילו הרעיבו אותך כל הדרך). יש מספיק מים בטיסה, וכמו שאמרתי אני אף פעם לא לוקח איתי בקבוק מהבית.
זה או כי אין טיסות ישירות ליעדים האלו או שהטיסות שכן קיימות לא מתאימות לי עם השעות (נניח טיסה שלא נוחתת בערב ביעד) או שהטיסות הישירות הרבה הרבה יותר יקרות או שהקונקשנים קצרים מדי (אני לא רוצה פחות מ-3 שעות קונקשן
בקיצור אתה מפונק ואתה בוחר את הטיסות האלה. אז אין לך מה להתלונן.
גם אני בחרתי פעם לטוס ללונדון עם 5 קונקשנים בדרך ולקח לי 3 ימים להגיע. לא התלוננתי על זה כי זאת הייתה בחירה שלה (ותאכלס מאוד נהניתי מזה).
אני לא רוצה פחות מ-3 שעות קונקשן, למרות ששמעתי שהם פשוט משבצים לטיסה הבאה אני מעדיף קונקשן ארוך. זה כבר הציל אותי פעמיים
אני גם לרוב מעדיף קונקשן של מעל 3 שעות, אבל רק אם יש לאונג טוב באותו שדה.
אחרת אני מעדיף קונקשן כמה שיותר קצר. לא כדי להיות מעט זמן בשדה אלא כי ככה יש יותר סיכוי לפספס טיסה :)
אני אישית סובל מאוד מהטיסות האלו, אבל הם מונעות לי ג'ט לג כי ספציפית אני לא מצליח להירדם בטיסה אז אני מגיע ממש עייף בערב למלון ונרדם ואוטומטית השעון הביולוגי שלי מתכוונן.
לא אין כלכך בעיה עם גטלג.
צריך פשוט לדעת לא לישון יותר מידי בטיסה (תלוי כמובן בשעות הטיסה וכו). אבל אין בעיה לישון קצת במטוס בדרך, זה אפילו עוזר ברוב הפעמים.
אני לא נהנה מזה, חוץ מבאמת פעם אחת שהוספתי קונקשן ארוך 12+ שעות לטייל, אבל הייתי מאוד מאוד עייף אז התעצבנתי מכל מיני שטויות.
אם אתה לא נהנה אז תעבור לטיסות קצרות.
אין שום סיבה לעשות 3-4 קונקשנים שונים בכל טיסה, בטח שלא קונקשנים של 3-4 שעות כל פעם. כלומר יש סיבה - אם אתה נהנה מזה כמוני. אחרת זה מיותר.
אין סיבה לעשות יותר מקונקשן אחד. גג שניים אם זה באמת יעד איזוטרי. וגם אז תצמצם את זמן הקונשקשן למינימום. ב98% מהפעמים תספיק את הטיסה ותחסוך זמן. כאשתה טס הרבה זה משמעותי.
לא חסר, אבל הרבה יותר יקר אז למה לא להביא איתי אם כבר.
איך לקבל משהו בחינם זה יותר יקר מאשר לקנות ולהביא איתך?
אני מניח שמה שאתה מביא אתה קונה איפשהו (מכולת או משהו כזה). כלומר שילמת על זה כסף. כלומר בהגדרה זה פי אינסוף יותר יקר מכל מה שתקבל במטוס/לאונג וכו'.
הכוונה היא שאני טס עם הרבה קונקשנים ארוכים שזה בעיקר סבל בשבילי
אז אל תטוס עם הרבה קונקשנים ואל תטוס עם קונקשנים ארוכים.
אני עושה את זה כי אני נהנה מזה. מי שלא נהנה מזה לא עושה כלכך הרבה קונקשנים.
אבל הטיסות הארוכות לארה"ב זה תמיד נורא בשבילי (וניסיתי אוזניות מבטלות רעשים, ניסיתי את הכרית המיותרת לצוואר, כיסוי עיניים, 2 אוזניות מסננות רעשים אחת על השנייה - earbuds+earphones on ear וניסיתי גם אטמי אוזניים חוץ מהסיליקון שאמרו שהוא יכול להיות מסוכן בגלל הפרשי לחצים. לקרוא משהו משעמם לחלוטין. לא עזר לי כלום)
ניסית שדרוג לביזנס?
אם אתה טס כלכך הרבה בטוח יש לך מספיק מיילים לשדרג לעצמך את רוב הטיסות לביזנס.

כרווקה, וכזוג, טסנו לא מעט. ומזל, כי היום עם ילדים אין מצב שהייתי מוציאה את הסכומים שהוצאנו אז. היום, מוציאים מעט מאוד על חופשות, אולי 5000 ש"ח שנתי, יש לנו סדרי עדיפויות אחרים...

זוג + 2 קטנים, בערך 40 בשנה.
דווקא לפני הילדים היינו מוציאים יותר, סדר גודל של 60.

קצת קשה לחשב לזוג כי לא בכל החופשות היינו ביחד אבל אישית במצטבר ב- 2023 הייתי חודשיים במזרח, שבועיים סקי (שחצי מזה זה גם פסטיבל), 28 ימים בטיולים שונים באירופה (6 ימים פסטיבל), שבוע באפריקה...
אז הרבה. בהערכה גסה - 60-70 אש״ח.

קצת קשה לחשב לזוג כי לא בכל החופשות היינו ביחד אבל אישית במצטבר ב- 2023 הייתי חודשיים במזרח, שבועיים סקי (שחצי מזה זה גם פסטיבל), 28 ימים בטיולים שונים באירופה (6 ימים פסטיבל), שבוע באפריקה...
אז הרבה. בהערכה גסה - 60-70 אש״ח.
הייטקיסט מצוי :>

זוג ללא ילדים
אני טס יותר שאני צופה שנה יחסית רגועה, השנה מתוכננות כמה הוצאות גדולות ולכן ארשה לעצמי אולי חופשה אחת קצרה בקיץ באירופה, לא משהו אקזוטי.
בשנים עברו אני חושב שההוצאות היו בממוצע 30K

במסגרת מעבר על ההוצאות השנתיות של בת הזוג ושלי פירקתי את ההוצאות לפי סעיפים. אני כבר אגיד שאנחנו לא מאוד סולידים, ללא ילדים, ואוהבים להנות מהחיים.
אפילו שידעתי שאנחנו לא מאוד סולידים עדיין לא הייתי מוכן לסכום שראיתי שהוצאנו ב12 החודשים האחרונים על חופשות בארץ ובחו"ל (בלי להכניס לחישוב בילויים\מסעדות\הצגות וכו' רק הוצאות על חופשות בארץ ובחו"ל).
בקיצור, בשנה האחרונה הוצאנו 40,000 ש"ח רק על חופשות בארץ בחו"ל. או 20,000 ש"ח לאדם לשנה, או בערך 3,350 ש"ח לשנינו בחודש.
האם הסכום הזה נראה לי מטורף? כן. האם הרגשתי שנפשנו כמו זוג נסיכים סעודים? ממש ממש לא.
עשינו חופשת סקי אחת בחו"ל (15K) וטיול של חודש במזרח (25K) שהיה דיי תרמילאי במהותו. חוץ מזה לא עשינו שום חופשות בארץ.

אחרי שראיתי את זה רציתי להבין עד כמה אנחנו חריגים (או אולי לא?).
לכן אשמח לשמוע מכם: בני כמה אתם? כמה בני משפחה אתם? סה"כ כמה אתם מוציאים בשנה על חופשות בארץ ובחו"ל? האם מתקצבים את זה מראש והאם אתם חורגים בסופו של דבר?
תודה
היום בשאיפה אני כבר לא חוסך לטיולים בחול יותר כי זה חלק מההוצאה החודשית וללא עלות נוספת
אנסה להסביר

עד לפני שנתיים (שהיינו 2+2) היינו מתקצבים 20K שנתי וזה הספיק לנו ל3 טיולים בחול בממוצע
(בדרכ טיול קצר בחנוכה ליעד קרוב סביב ה ה4 אלף, טיול של שבוע בפסח סביב ה6 אלף (אירופה) , ועוד טיול של שבוע-שבועיים לערך באוגוסט)
הטריק העיקרי זה למצוא טיסות זולות (כבר טסנו ב9 יורו לכרטיס כמה פעמים) + ועוד כל מיני טריקים לחיסכון

היום אנחנו כבר 2+3 ומטיילים ביעדים יותר רחוקים אבל העלות הכוללת לא השתנה, דרך החישוב כן

בגדול אנחנו מוצאים סדר גודל של 20K בחודש (אלה ההוצאות השוטפות שלנו קרי: אוכל, דלק, חשמל, גנים לילדים, חוגים, מסעדות וכו וכו)
הבנו שאם נצליח לטייל בחול בעלות של 20K בחודש אז בעצם אנחנו חוסכים את ה20K שלא מבזבזים בארץ

לפני שנה עשינו טיול ארוך יחסית בתאילנד של כמעט חודש (עלה סביב ה25K) בפועל בחישוב שלי באותו חודש הוצאתי על הטיול רק 5K כי בעצם לא הוצאתי בארץ באותו חודש כסף

על אותו היגיון בקיץ הקרוב מתכננים טיול של חודשים ובתקווה עוד שנה וחצי באותו עיקרון טיול של שנה שלמה

הרעיון הוא פשוט להיות סולידי בהוצאות בחול, להתמקד בטבע וטיולים ובתרבות עצמה ופחות בפארקי שעשועים נוצצים או להיות במכרז הערים הגדולות
בהחלט יש הרבה מאוד מקומות בחול שאתה יכול בהחלט להתנהג כמו נסיך סעודי ולהוציא פחות ממה שתוציא בארץ על שווארמה
(בתאילנד לדוגמא מסאז של שעה עולה סביב ה20-30 שקל, כמעט על יום היינו הולכים כל המשפחה לאחד המקומות ופשוט שעה שלמה מתפנקים כולל הילדים והבת 4 שלי עפה על זה ובדרכ ילדים הם עושים בחינם או בחצי מחיר או אפילו 2 מטפלות, והקטנה שלנו שהיתה בת שנה הציעו כמובן לשמור עליה בחינם אבל לרוב ישבה עלי ונשנשה פירות..., בבולגריה אני זוכר המחירים של האוכל היו כל כך זולים שהרבה פעמים היינו מזמינים את כל התפריט ואוכלים וטעימות מהכל)

לעניין זוג רווקים, הסכום הכולל לא באמת יקר בהנחה שכמובן אתם עדין חוסכים חצי מההכנסה שלכם עם ההוצאות האלה
במיוחד שלפחות בתפיסה שלי כזוג לפני הילדים טטיילנו איפה שעם ילדים יהיה יותר קשה אחר"כ
מקומות כמו ניוזילנד, בוליביה, פרו, ברזיל , קובה – הם קצת פחות ידידותיים לילדים קטנים מכל מיני סיבות אז באמת זה הזמן
(את אירופה הייתי משאיר שיהיו ילדים קטנים כי טיסות ארוכות זה קשה!)

בלי קשר נראה שאתם משלמים את הרף הגבוה בכל טיול, תנסו למצוא חלופות קצת יותר זולות (לטוס לא בחגים או בעונות שיא, כי גם ככה אתם לא לפי חופשות בית ספר, לבחור טיסות קונקשין או שדות תעופה מרוחקים יותר כי גם ככה אין ילדים איתכם במטוס וכו וכו)

I flew for the first time in like 20 years, a couple of months ago, because I needed to sign some legal stuff in Portugal.
Never really saw the point of flying or going on vacation.

בגדול אנחנו מוצאים סדר גודל של 20K בחודש (אלה ההוצאות השוטפות שלנו קרי: אוכל, דלק, חשמל, גנים לילדים, חוגים, מסעדות וכו וכו)
הבנו שאם נצליח לטייל בחול בעלות של 20K בחודש אז בעצם אנחנו חוסכים את ה20K שלא מבזבזים בארץ

לפני שנה עשינו טיול ארוך יחסית בתאילנד של כמעט חודש (עלה סביב ה25K) בפועל בחישוב שלי באותו חודש הוצאתי על הטיול רק 5K כי בעצם לא הוצאתי בארץ באותו חודש כסף
אין הוצאות קבועות בארץ? לדוגמא ביטוחים, משכנתא/שכירות, חוגים וכו
אולי את עניין האוכל והדלק ״חסכת״ אבל יש הרבה דברים מעבר.
אני יכול גם לטעון שאם יש לך דירה בבעלותך, את העלות האלטרנטיבית אתה לא מכסה.

העיקרון הגיוני אבל יש הוצאות קבועות בארץ שגם אם אני לא נמצא אני מוציא (שכ״ד, ארנונה, ביטוחים וכו').
אז נכון חלק מההוצאות מתקזזות (בילויים, חשמל, מים, קניות בסופר, דלק) אבל ממש לא הכל.

זול ללא ילדים-
טיול ממוצע שלנו באירופה עולה סדר גודל של 2-3 אלף לארבעה-חמישה ימים.
בדרך כלל נוסעים שלא בעונה, למקומות זולים. טיסות לא יותר מ-100 יורו לבן אדם. מעדיפים Airbnb על פני מלון. אנחנו לא מתחשבנים מבחינת אוכל וכו', אוכלים איפה שמתחשק לנו כולל מסעדות גורמה ומישלן אבל גם קונים נשנושים בסופר, לפעמים מאלתרים ארוחת ערב עם מנות חמות (איכותיות!), פירות, לחם, גבינות.
הכי זול שלנו עד כה זה 4 ימים באיזור בארי באיטליה, יצא 1200 שקל- טיסות, דירה, אוכל, נסיעות, אטרקציות.

זול ללא ילדים-
טיול ממוצע שלנו באירופה עולה סדר גודל של 2-3 אלף לארבעה-חמישה ימים.
בדרך כלל נוסעים שלא בעונה, למקומות זולים. טיסות לא יותר מ-100 יורו לבן אדם. מעדיפים Airbnb על פני מלון. אנחנו לא מתחשבנים מבחינת אוכל וכו', אוכלים איפה שמתחשק לנו כולל מסעדות גורמה ומישלן אבל גם קונים נשנושים בסופר, לפעמים מאלתרים ארוחת ערב עם מנות חמות (איכותיות!), פירות, לחם, גבינות.
הכי זול שלנו עד כה זה 4 ימים באיזור בארי באיטליה, יצא 1200 שקל- טיסות, דירה, אוכל, נסיעות, אטרקציות.
למה לטוס לכל כך קצת ימים בייחוד שאין ילדים?
כבר שילמת על טיסה שזה בדרך כלל ההוצאה הכי גדולה אז אפשר להאריך את החופשה בעלות שולית פוחתת.
זה טיפ מאבא ל3, תודה לי בעוד כמה שנים :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ב נתונים סטטיסטיים לגבי הוצאות משק בית לפי עשירון, מס׳ נפשות, מיקום... פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 14
H קניית רכב פעם ראשונה למשפחה בת 5 נפשות צרכנות פיננסית 14
aziz על 5 נפשות בבית ששטחו 60 מ"ר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
C אילו יריחונים/מגזינים אתם קוראים? פוסטים מאיכות נמוכה 2
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
ש חוץ מיס/הוט איזה רשת אתם ולמה? צרכנות פיננסית 5
ד האם אתם רואים בנפילה של הביטקוין בשבוע האחרון הזדמנות קנייה ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
T אתם חושבים שיהיה שינוי אחרי המלחמה בממשלה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 354
ה מחפש להשקיע בדירות יד 2 בצפון אנגליה, איך אתם יכולים לקדם אותי? פוסטים מאיכות נמוכה 0
ב איך אתם עוקבים אחרי התיק שלכם? שוק ההון 17
O הריבית על אגרות חוב לטווח ארוך נושקות ל-5% בוול-סטריט. מהו הגבול בו אתם מתחילים לצאת משוק המניות? שוק ההון 93
S איך אתם משקיעים באג״ח בתקופה הנוכחית שוק ההון 1
נ מה אתם קונים כאשר אתם משקיעים בS&P 500? מה החלופות? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 30
ל כמה צדקה אתם נותנים בחודש פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 132
S איך אתם ממקסמים חיסכון עם מועדוני צרכנות וקופונים צרכנות פיננסית 10
TheOneTech כל כמה זמו אתם שולחים קריאות מונה לספקית גז שלכם? פוסטים מאיכות נמוכה 0
C אילו נותני שירותים אתם מחזיקים שרצים אתכם במסע לחופש פיננסי ולאחר מכן? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
N איך אתם עוקבים אחר ההשקעות שלכם ב-2023? שוק ההון 15
T איך אתם מחכים לרכישת דירה באזור שהגדרתם? נדל"ן 23
N באיזה אפיק סולידי אתם משתמשים בימים אלו? שוק ההון 17
לב מישקין עבודה משרדית - איך אתם שורדים את זה? אוף טופיק 53
deussex האם אתם עושים חוזה השכרה דרך עורך דין ? מרגיש מבולבל, אשמח לתובנות נדל"ן 28
א סיכון מס בקרן השתלמות או שילוש של דמי הניהול - מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 9
ב לחיות על הקצה או ללכת על בטוח - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 14
fizban קרן השתלמות IRA - עם איזה בנק אתם עובדים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 36
S ניתוח טכני - איך אתם עושים? פוסטים מאיכות נמוכה 9
A ברוקר ישראלי - דרך איפה אתם ממליצים להשקיע? פוסטים מאיכות נמוכה 1
ב עם כמה כסף אתם פרשתם? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 17
Y איך אתם מחשבים תשואה נדל"ן 6
H איך אתם מתכננים לראות את המונדיאל? פוסטים מאיכות נמוכה 4
deussex עד כמה אתם סומכים להפקיד את כל הכסף בבית השקעות ישראלי ? שוק ההון 81
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
Shnizelia באיזה תיק גב אתם משתמשים? פוסטים מאיכות נמוכה 12
C איך אתם מתמחרים את שווי הנכס שלכם בתוך הפרוטפוליו השקעות? נדל"ן 11
ה איך אתם עושים את זה ? יומני מסע אישיים 40
R איך אתם מנהלים את הדירה המחולקת? נדל"ן 3
Y כמה אתם משלמים חשבון גז? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 51
כנשר ניהול חשבונות - כיצד אתם מקבלים חשבונות לתשלום? צרכנות פיננסית 25
ט אילו בטוחות אתם מבקשים מהשוכרים? נדל"ן 36
lavi מרגע זה אתם עם כסף - ביטוח דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 30
deussex האם אתם עושים משהו ספציפי בעקבות האינפלציה, והמצב בשווקים ? פוסטים מאיכות נמוכה 39
H בכמה אתם קונים קילו פירות וירקות צרכנות פיננסית 10
P האם אתם שמחים בחלקכם? ( מבחינה חומרית) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 66
M אז איך אתם עם הוצאות החגים פורים ופסח? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
צ איך אתם מכבים את המוח פוסטים מאיכות נמוכה 40
deussex האם אתם עושים פעילויות מנע בעקבות המלמחמה באוקראינה בתיק/קופות גמל ? שוק ההון 25
Avi W איך אתם עוקבים אחרי הדיבידנדים פוסטים מאיכות נמוכה 1
M מאיפה אתם קונים ביטקוין ולמה? השקעות אלטרנטיביות 1
M מה אתם עושים עם הגמל להשקעה עם כל המצב? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ה בן 20. בהתלבטות ואשמח לדעת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 26

נושאים דומים

Back
למעלה