• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כמה נפשות אתם, וכמה כסף בממוצע אתם מוציאים בשנה על חופשות בארץ ובחו"ל?

MoneyDoc

משתמש רגיל
דירוג
132
במסגרת מעבר על ההוצאות השנתיות של בת הזוג ושלי פירקתי את ההוצאות לפי סעיפים. אני כבר אגיד שאנחנו לא מאוד סולידים, ללא ילדים, ואוהבים להנות מהחיים.
אפילו שידעתי שאנחנו לא מאוד סולידים עדיין לא הייתי מוכן לסכום שראיתי שהוצאנו ב12 החודשים האחרונים על חופשות בארץ ובחו"ל (בלי להכניס לחישוב בילויים\מסעדות\הצגות וכו' רק הוצאות על חופשות בארץ ובחו"ל).
בקיצור, בשנה האחרונה הוצאנו 40,000 ש"ח רק על חופשות בארץ בחו"ל. או 20,000 ש"ח לאדם לשנה, או בערך 3,350 ש"ח לשנינו בחודש.
האם הסכום הזה נראה לי מטורף? כן. האם הרגשתי שנפשנו כמו זוג נסיכים סעודים? ממש ממש לא.
עשינו חופשת סקי אחת בחו"ל (15K) וטיול של חודש במזרח (25K) שהיה דיי תרמילאי במהותו. חוץ מזה לא עשינו שום חופשות בארץ.

אחרי שראיתי את זה רציתי להבין עד כמה אנחנו חריגים (או אולי לא?).
לכן אשמח לשמוע מכם: בני כמה אתם? כמה בני משפחה אתם? סה"כ כמה אתם מוציאים בשנה על חופשות בארץ ובחו"ל? האם מתקצבים את זה מראש והאם אתם חורגים בסופו של דבר?
תודה

לא הבנתי מה יעזור לך להשוות את סדר העדיפויות שלך לסדר עדיפויות של משפחה אחרת?
עלות הטיולים שציטטת לא חריגות, פשוט צריך להבין שחו"ל לטווח קצר זה עסק יקר.
ככל שתאריכו את הטיול העלות פר יום תרד.

אבל, הכי חשוב, אם זה עושה לכם טוב, אין מקום לצמצם. בנוסף, זה כנראה זמני עד הילדים ואז תפתח שרשור להשוות כמה אנשים מוציאים על ילדים ;)

במסגרת מעבר על ההוצאות השנתיות של בת הזוג ושלי פירקתי את ההוצאות לפי סעיפים. אני כבר אגיד שאנחנו לא מאוד סולידים, ללא ילדים, ואוהבים להנות מהחיים.
אפילו שידעתי שאנחנו לא מאוד סולידים עדיין לא הייתי מוכן לסכום שראיתי שהוצאנו ב12 החודשים האחרונים על חופשות בארץ ובחו"ל (בלי להכניס לחישוב בילויים\מסעדות\הצגות וכו' רק הוצאות על חופשות בארץ ובחו"ל).
בקיצור, בשנה האחרונה הוצאנו 40,000 ש"ח רק על חופשות בארץ בחו"ל. או 20,000 ש"ח לאדם לשנה, או בערך 3,350 ש"ח לשנינו בחודש.
האם הסכום הזה נראה לי מטורף? כן. האם הרגשתי שנפשנו כמו זוג נסיכים סעודים? ממש ממש לא.
עשינו חופשת סקי אחת בחו"ל (15K) וטיול של חודש במזרח (25K) שהיה דיי תרמילאי במהותו. חוץ מזה לא עשינו שום חופשות בארץ.

לכן אשמח לשמוע מכם: בני כמה אתם? כמה בני משפחה אתם? סה"כ כמה אתם מוציאים בשנה על חופשות בארץ ובחו"ל? האם מתקצבים את זה מראש והאם אתם חורגים בסופו של דבר?
תודה
כל עוד אתם מבינים על מה אתם מוציאים כסף, אתם מבינים שזה על חשבון העתיד, ולדעתכם זה שווה לכם - מה אכפת לך איך אחרים חיים?
יש מי שנהנה מלשבת בבית ולסרוג מצמר שהוא השיג בזיל הזול, ויש מי שנהנה לטייל, לראות עולם ולאכול אוכל טעים ומגוון.

אם אתה תוהה מבחינת סכומים - 15K לסקי לזוג נשמע סביר לאתר טוב במערב אירופה ויקר למזרח אירופה, 25K לטיול תרמילאי במהותו במזרח נשמע יקר - זה סכום בו אפשר לטייל חודש במערב אירופה עם רכב...

האם הסכום הזה נראה לי מטורף? כן.
כמה אחוז זה מההכנסה השנתית שלכם? בלי החלק הזה - אין משמעות לשאלה.
טיול של חודש במזרח (25K) שהיה דיי תרמילאי במהותו.
לא יודעת מה זה תרמילאי במהותו. איפה הייתם במזרח? בהודו או ניו זילנד? כמה טיסות בתוך המזרח ביצעתם? זה מאד מייקר את הטיול.
לפי הסכום, התפננתם לגמרי שם :)
אני כבר אגיד שאנחנו לא מאוד סולידים, ללא ילדים, ואוהבים להנות מהחיים.
כל עוד אתה ממשיך להשקיע גם לעתידך, לא רואה בזה פסול. רק מזכירה שהנאה בחיים לא חייבת להיות כרוכה בהוצאת כספים מרובה.

תודה
אנחנו חמישה, ויש שנים שמוציאים יותר לאדם. זה סכומים גבוהים מאוד. עלינו לסכומים האלה בעצם בגלל הסולידית, שהבנתי שאנחנו לא לפי חוק ה 300 או ה 400, אלא כנראה יותר לכוון חוק ה 1000. השנה היינו במזרח כולנו, עוד טיסה יקרה לזוג, טיסה יחסית זולה ל 3, ועוד 2 טיסות זולות. אולי הכל יחד הגיע ל 20k שאמרת.

כשמשווים לשנים קודמות צריך לזכור שחופשות בחו"ל התייקרו השנה לישראלים בעשרות אחוזים בגלל השילוב של חולשת השקל והאינפלציה ברוב מדינות העולם.

עשינו חופשת סקי אחת בחו"ל (15K) וטיול של חודש במזרח (25K) שהיה דיי תרמילאי במהותו.
חופשות סקי מובנות הן דבר יקר בהגדרה כשחברים סיפרו לי את הסכום שהם מוציאים על השבוע הזה, השתנקתי. אבל אם זה מה שאתם אוהבים...

25 לזוג לטיול ״תרמילאי במזרח״ אכן נשמע הרבה אבל לא ציינת אלו מדינות במזרח, יש הבדל בין נפאל ויפן...
מה ההגדרה שלך לתרמילאי? ישנתם בהוסטלים או במלונות? אכלתם בבתי קפה או בשוק?
הייתי מציעה לך לעשות פירוט על מה יצא הכסף בטיול כדי להבין טוב יותר האם הסכום היה הכרח המציאות.
לפי הסכום, התפננתם לגמרי שם :)
אני מסכימה.
לשם השוואה, זה פחות או יותר הסכום שהייתי מצפה להוציא בטיול לא תרמילאי (אך סולידי) ביפן/קוריאה (הלא זולות מבין מדינות המזרח).

האם מתקצבים את זה מראש והאם אתם חורגים בסופו של דבר?
טיולים זו ההנאה הגדולה שלי ואני לא מתקצבת מראש כי זה בערך הדבר היחיד שאני באמת מבזבזת עליו, ביום יום אין לי כמעט פיתויים. ועדיין הטיולים שלי משמעותית זולים יותר משל אחרים, בלי מאמץ בכלל.
הרבה דברים שאנשים מגדירים כ״החיים הטובים״ פשוט לא מושכים אותי אז גם אם יש נפילה פה ושם כדי להתנסות, עדיין אין חשש שאני אבזבז ללא אבחנה.
אבל כל זה לא משליך עליכם, אני מכירה אנשים שבלי תקציב מוגדר מראש, הכסף נוזל מהם. תלמדו מהי ההתנהלות הנכונה בשבילכם.

כמה בני משפחה אתם? סה"כ כמה אתם מוציאים בשנה על חופשות בארץ ובחו"ל? האם מתקצבים את זה מראש והאם אתם חורגים בסופו של דבר?
אנחנו זוג אבל אני בדכ טס לבד. הבנזוג פחות מתחבר.
מעולם לא חישבתי כמה מוציא - כשמוצא טיסה שנראית לי, סוגר. השנה הייתי לפני המלחמה 5 פעמים בחו"ל (אירופה).
לא מתקצב מראש ולא יודע מה זו חריגה (לא עובד עם תקציב, מה שנשאר בתחילת כל חודש אחרי ירידת האשראי סוגר לחיסכון, ובדכ מה שנשאר זה רוב ההכנסה).

בתור זוג, או רווק, בחיים לא הוצאתי סכומים כאלה על חופשות. אבל גם לא הרווחתי הרבה. אז מה הטעם להשוות?

תסתכל על ההוצאה הזו ביחס להון ולהכנסה שלך ולתוכניות לטווח הארוך.

אני דווקא כן אוהב להשוות, אבל תמיד ביחס לתמונה הגדולה הזו. למשל לאחרונה חברים שטוענים שאין להם גרוש, גרים בשכירות, ושרפו 40 אלף שח על טיול ארוך ומיוחד עם המשפחה בחו"ל. ואני שיש לי גרוש, חושב פעמיים לפני שאני מוציא חצי מזה על חופשה משפחתית שנתית. שנינו משפחות עם ילדים, אבל אני כבר בחצי פרישה והם בקושי חוסכים. כל אחד והסיפור שלו

שהייתי רווקה הדבר שהכי עניין אותי בחיים היה הטיול הבא שלי לחול. איך מתי לאן ועם מי. בהתאם חסכתי והשקעתי בכך כספים רבים. השאלה לאן טסים. אם זה היה טיול ארוך (למשל לדרום אמריקה חודשיים) בקלות הוצאתי 25-30 אלף שקל. עם אפס נקיפות מצפון כי זה מה שרציתי וחסכתי עבור כך שנה שלמה. זה ממש לא היה טיול אוליגרכים ישנתי רק בהוסטלים (חדר בודד אומנם לא לינה משותפת) ובישלתי רוב הזמן לבד. ועדין טיול זה יקר.

בתור זוג נשוי , לירח דבש (כמעט 3 שבועות למקום די יקר עם אופי מאוד טיולי) הוצאנו סביב 20 אלף שקל יחד.

בתור משפחה עם ילדים לא נסעו לחול , כי עם ילדים ממש קטנים זה נשמע לי כמו סיוט ונפשנו באילת בסכומים יחסית גבוהים של סביב 6000-7000 שקל למשפחה כולל מלון נסיעות והוצאות שוטפות ל4 ימים.

מאז הקורונה היינו עם הילדים רק בחופשה הזאת.

נסעתי שנה שעברה לבדי לכנס מטעם העבודה. יצא שהרווחתי על הנסיעה הזאת, כי קיבלתי החזר מהעבודה על חלק מההוצאות, וויז אייר ימח שמם ביטלו ושינו לי 2 טיסות, ולכן הייתי זכאתי להחזר מלא על הטיסה שבוטלה ועל הטיסה שקניתי כחליפית וגם לפיצוי על העיכובים וביטולים. במקור בלי החלק של ההחזרים מהעבודה 7000 שקלים על 5 ימים מלאים בבירה אירופאית יקרה.

נסעו לחופשה זוגית יחד לכבוד יום ההולדת של בעלי לפני שנה גם כן , 4 ימים באירופה יצא סביב 10 לשנינו.

חופשות זה יקר. לא חושבת שאתה חריג במיוחד , זה פשוט יקר.

אין לי תקציב ספציפי לחופשה אני ובעלי בוחרים יחד יעד ומשם נולד התקציב. אי אפשר לרצות לנסוע ליפן לחודש ולתת לעניין תקציב של 10 אלף כולל טיסות. צריך להיות ראלים. אחרי בחירת יעד והבנה מה טווח המחירים של הטיסות והמלונות נעשה מאמץ למצוא את האמצע. לא טיסה עם שני קונקשנים ו24 שעות , אבל כן טיסה עם קונקשן אחד שמוזילה את הטיול בכמה מאוד דולרים. מלונות במחיר הגיוני במיקום מרכזי, אבל לשכור את הרכב הכי קטן וזול שיש על מנת להוזיל עלויות.

כתבת שטסת לחופשת סקי, אני בטוחה שלא צריך להסביר לך שיש סקי בקלאב מד בצרפת ויש סקי בבנסקו בבולגריה בצימר. לדעתי רצוי למצוא את האמצע ולחשוב מה גורם לך לאושר (אתר מדהים אבל מלון קצת פחות מפואר או הפוך מלון מטורף אבל אתר בינוני) . אי אפשר הכל מהכל.

מקווה שזה עונה לך קצת על השאלה.

אנחנו לא סולידיים.
הוצאנו השנה על חופשות סכום של 6 ספרות.
מה שאני זוכר זה זה( זה נראה בחיים אחרים מאז המלחמה)
היינו פעם אחת באירופה למשך כשבועיים לטיול ששולב בהשתלמות מקצועית (עלה בצד הגבוה של העשרות בשקלים או הנמוך של העשרות ביורו)
פעם בטיול זוגי באירופה של כשבועיים (עלה גם כן כמה עשרות בשקלים)
ופעם עם כל הילדים ובני הזוג עוד כשבועיים וחצי גם באירופה( תוקצב ב120,000 שקל)
כמובן שמה שלא על חשבון מס הכנסה אנחנו משלמים.
אז ראשית המחירים באיטליה הכפילו את עצמם יחסית לשנה שעברה
שנית אין ולא הייתה לי בעיה לשלם כי מעדיף לאסוף חוויות כל זמן שניתן
ושלישית אנחנו כבר מזמן עצמאים כלכלית ואם מספיק כסף/נכסים
כך שלא מפריע לי לשלם על מלון יותר טוב אם בא לי.
זה לא אומר שאנחנו לא ישנים בB&B
אלא גם וגם במלונות של הביוקר אם זה מה שאשתי בוחרת.
חיים רק פעם אחת לצערי ולפעמים גם יש הפתעות בדרך
אם יש מספיק כסף לעתיד צריך ליהנות גם מההווה.

לא יודע, לא נראה לי הרבה.
מצד שני אני כמעט ולא מוציא מזומן על טיולים אלא משתמש בעיקר במיילים/נקודות.

כלומר, טיילתם כ 5 שבועות בחו"ל שזה לא מעט זמן. בהתחשב בזמן שביליתם בטיולים, הוצאתם מעט מאוד.

אדם אחד, לא יוצא לחופשות כי אין לי כח (טס מטעם העבודה. לא הייתי קורא לזה חופשה כי יוצא שאני עובד שם בלי הפסקה). אחרי כמה טיסות רצופות של 30+ שעות עם יותר מדי קונקשנים אין לי כח לטוס לכל השנה (מה גם שאין wifi במטוס ואז אי אפשר לסנכרן את הענן וזה יוצר מלא בעיות של conflicts. בנמלי תעופה בחול לפחות יש wifi מהיר, אבל להטעין הכל בלי הפסקה ולהחליף מתאמים ואז לארוז הכל ולחפש איפה ממלאים מים זה סיוט מתמשך. בארץ בכלל אין מכונות מילוי מים אז צריך להפעיל ברזיות או למלא בשירותים עם המזוודות). נראה לי הפעם האחרונה שיצאתי מטעם עצמי לחופשה בחול היה לפני כ-5 שנים.

תודה
מטבע הדברים פרופיל החופשות שלך גבוה משל האדם הממוצע.
חופשת סקי נתפס כחופשת פרימיום, למרות שיש היום אופציות זולות יותר. כך ש15 זה סביר.
חודש במזרח - לרוב מוחלט מהאנשים אין פריבילגיה לחודש. 25 יחסית למזרח, נשמע הרבה, אבל זה עדיין חודש, ובכל זאת, אתם זוג ולא מוצ'ילרים בגסטהאוס.

לכן, מעבר לעובדה שלכל אדם פרופיל טיול שונה לפי הגיל והיכולות, יתכן מאוד שזו גם שנה לא טיפוסית\פחות יקרה\יותר יקרה, ולכן קשה לקבוע.

בארץ בכלל אין מכונות מילוי מים
בארץ לא צריך כי הביטחון בנתב"ג לא פוחד מבקבוקים מלאים במים (במילים אחרות - בארץ אין שום בעיה להכניס בקבוקים מלאים במים לשדה).

בנמלי תעופה בחול לפחות יש wifi מהיר, אבל להטעין הכל בלי הפסקה ולהחליף מתאמים ואז לארוז הכל ולחפש איפה ממלאים מים זה סיוט מתמשך.
אם אתה טס כלכך הרבה, למה אתה סתם מתרוצץ בשדה ולא יושב פשוט בלאונג?
יש לך שם הכל - ויפי מהיר, אוכל, שתיה, יכולת להטעין הכל וכו'.

בארץ לא צריך כי הביטחון בנתב"ג לא פוחד מבקבוקים מלאים במים (במילים אחרות - בארץ אין שום בעיה להכניס בקבוקים מלאים במים לשדה).
זה ממש לא נכון במקרה שלי. יותר מזה, ישראל מאוד מחמירה בבדיקות ששפכו לי מים לפני עלייה למטוס אחרי הבידוק (ואמרו לאנשים לשפוך דברים שהם קנו בדיוטי פרי, בפועל נראה לי שהרבה לא שמו על זה) - הם ממש עשו עמדה מיוחדת לפני העלייה למטוס לשפוך את כל הנוזלים (זה בידוק מוגבר). גם בחזור יש "בידוק מיוחד" לטיסות לישראל (וזה דרישות של ישראל) במיוחד ויש כל מיני דברים הזויים (סרקו לי את הלפטופ עם איזה מברשת על המסך, לדעתי זה שורט את כל המסך).
אם אתה טס כלכך הרבה, למה אתה סתם מתרוצץ בשדה ולא יושב פשוט בלאונג?
יש לך שם הכל - ויפי מהיר, אוכל, שתיה, יכולת להטעין הכל וכו'.
לא חושב שאני זכאי ללאונג (אני צריך לבדוק), אבל אני יושב בנמל תעופה באיזה מקום טוב בדרך כלל שקרוב להכל וגם לגייט (או לכניסה לגייטים אם לא פתחו עדיין בטיסות בינלאומיות) אחרי שאני ממלא את המים. אוכל בדרך כלל אני סוחב איתי במזוודה. הבעיה שכל קונקשן זה מחדש לעבור את אותו סיפור של לחפש בנמל תעופה דברים ולמצוא מקום. [הבעיה המרכזית זה שאני בהרבה קונקשנים ארוכים (6+ שעות ואפילו עם זה כמעט פיספתי טיסה פעם אחרי 4+ שעות עיכוב. אני חייב להגיע בזמן אז אני לא יכול לקחת סיכון עם 3+ שעות קונקשיין. בארהב אני צריך לחכות לפעמים המון זמן בגלל שאין לי אזרחות וכל העוקפי TSA המהירים.) עם טיסות ארוכות מדי בשעות גרועות שזה סבל מתמשך ותוך כדי אני צריך לסיים כל מיני דברים בעבודה כי הזמן לא מחכה לי אחרי 20+ שעות בלי שינה. וגם כשאני שם (בין שבוע לחודש) אני פשוט עובד יותר שעות כי אני צריך סוג של לעשות עבודה כפולה. בסופו של דבר קיבלתי סוג של אלרגיה לטיסות.]

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ב נתונים סטטיסטיים לגבי הוצאות משק בית לפי עשירון, מס׳ נפשות, מיקום... פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 14
H קניית רכב פעם ראשונה למשפחה בת 5 נפשות צרכנות פיננסית 14
aziz על 5 נפשות בבית ששטחו 60 מ"ר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
C אילו יריחונים/מגזינים אתם קוראים? פוסטים מאיכות נמוכה 2
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
ש חוץ מיס/הוט איזה רשת אתם ולמה? צרכנות פיננסית 5
ד האם אתם רואים בנפילה של הביטקוין בשבוע האחרון הזדמנות קנייה ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
T אתם חושבים שיהיה שינוי אחרי המלחמה בממשלה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 354
ה מחפש להשקיע בדירות יד 2 בצפון אנגליה, איך אתם יכולים לקדם אותי? פוסטים מאיכות נמוכה 0
ב איך אתם עוקבים אחרי התיק שלכם? שוק ההון 17
O הריבית על אגרות חוב לטווח ארוך נושקות ל-5% בוול-סטריט. מהו הגבול בו אתם מתחילים לצאת משוק המניות? שוק ההון 93
S איך אתם משקיעים באג״ח בתקופה הנוכחית שוק ההון 1
נ מה אתם קונים כאשר אתם משקיעים בS&P 500? מה החלופות? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 30
ל כמה צדקה אתם נותנים בחודש פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 132
S איך אתם ממקסמים חיסכון עם מועדוני צרכנות וקופונים צרכנות פיננסית 10
TheOneTech כל כמה זמו אתם שולחים קריאות מונה לספקית גז שלכם? פוסטים מאיכות נמוכה 0
C אילו נותני שירותים אתם מחזיקים שרצים אתכם במסע לחופש פיננסי ולאחר מכן? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
N איך אתם עוקבים אחר ההשקעות שלכם ב-2023? שוק ההון 15
T איך אתם מחכים לרכישת דירה באזור שהגדרתם? נדל"ן 23
N באיזה אפיק סולידי אתם משתמשים בימים אלו? שוק ההון 17
לב מישקין עבודה משרדית - איך אתם שורדים את זה? אוף טופיק 53
deussex האם אתם עושים חוזה השכרה דרך עורך דין ? מרגיש מבולבל, אשמח לתובנות נדל"ן 28
א סיכון מס בקרן השתלמות או שילוש של דמי הניהול - מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 9
ב לחיות על הקצה או ללכת על בטוח - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 14
fizban קרן השתלמות IRA - עם איזה בנק אתם עובדים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 36
S ניתוח טכני - איך אתם עושים? פוסטים מאיכות נמוכה 9
A ברוקר ישראלי - דרך איפה אתם ממליצים להשקיע? פוסטים מאיכות נמוכה 1
ב עם כמה כסף אתם פרשתם? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 17
Y איך אתם מחשבים תשואה נדל"ן 6
H איך אתם מתכננים לראות את המונדיאל? פוסטים מאיכות נמוכה 4
deussex עד כמה אתם סומכים להפקיד את כל הכסף בבית השקעות ישראלי ? שוק ההון 81
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
Shnizelia באיזה תיק גב אתם משתמשים? פוסטים מאיכות נמוכה 12
C איך אתם מתמחרים את שווי הנכס שלכם בתוך הפרוטפוליו השקעות? נדל"ן 11
ה איך אתם עושים את זה ? יומני מסע אישיים 40
R איך אתם מנהלים את הדירה המחולקת? נדל"ן 3
Y כמה אתם משלמים חשבון גז? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 51
כנשר ניהול חשבונות - כיצד אתם מקבלים חשבונות לתשלום? צרכנות פיננסית 25
ט אילו בטוחות אתם מבקשים מהשוכרים? נדל"ן 36
lavi מרגע זה אתם עם כסף - ביטוח דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 30
deussex האם אתם עושים משהו ספציפי בעקבות האינפלציה, והמצב בשווקים ? פוסטים מאיכות נמוכה 39
H בכמה אתם קונים קילו פירות וירקות צרכנות פיננסית 10
P האם אתם שמחים בחלקכם? ( מבחינה חומרית) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 66
M אז איך אתם עם הוצאות החגים פורים ופסח? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
צ איך אתם מכבים את המוח פוסטים מאיכות נמוכה 40
deussex האם אתם עושים פעילויות מנע בעקבות המלמחמה באוקראינה בתיק/קופות גמל ? שוק ההון 25
Avi W איך אתם עוקבים אחרי הדיבידנדים פוסטים מאיכות נמוכה 1
M מאיפה אתם קונים ביטקוין ולמה? השקעות אלטרנטיביות 1
M מה אתם עושים עם הגמל להשקעה עם כל המצב? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ה בן 20. בהתלבטות ואשמח לדעת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 26

נושאים דומים

Back
למעלה