• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כמה לדעתכם כדאי לשלם על אחריות מורחבת לרכב?

Jane Doe

משתמש בכיר
דירוג
2,154
שלום לכל חכמות וחכמי הפורום,
עברנו לארה"ב וקנינו Honda Fit 2016 LX (עלתה לנו $14,000). הציעו לנו לרכוש אחריות מורחבת שמכסה כל תיקון לרכב במשך 7 שנים.
כידוע, לא משתלם לבטח סכומים קטנים כמו תיקונים שאולי יהיו ואינשאללה לא יהיו לרכב.
מצד שני, מאחר שבמסגרת הביטוח, הונדה משלמת למוסכניקים על חלקים ועבודה פחות ממה שהייתי מוציאה מכיסי לו החשבון היה מוגש אלי, יכול להיות שבתוחלת, רכישת פוליסת אחריות מורחבת עשויה להיות ריווחית גם ללקוחה פרטית.
יש לציין שעלות העבודה במוסכים בארה"ב הרבה יותר גבוהה מאשר בישראל. בערך פי 4.
אז כמה להערכתם משתלם לשלם על אחריות מורחבת ל- 7 שנים?
האחריות לא מכסה בלאי טבעי לחלקים שיש להחליף באופן תקופתי כגון מצבר, צמיגים ורפידות בלמים אבל היא כן מכסה את כל היתר. בפרט היא מכסה את כל הרכיבים האלקטרוניים (כמו מצלמה אחורית ומסך) שעלולים להיות פחות אמינים ומאוד יקר להחליף אותם.

האחריות מרחיבה מ-X שנים ל-7 שנים?
מהו X?

תנסו לאמוד מה העלויות של הרכיבים המכוסים וזה סכום הבסיס.
מכאן זה כבר תלוי בכם, איזה טיפוסים אתם.
אם אתם מאלו שבדרך כלל סוגרים במוסך הראשון שאתם נכנסים אליו ולא עושים סקר שוק, אז הייתי עושה ביטוח במחיר הבסיס ואפילו מעט יותר כדי לקנות סיכון (קטן).
אם אתם מאלו שנוסעים בלי מצלמה אחורית ומחכים חודשיים שיגיע החלק מאיביי והשכן המובטל יתקין אותו בזול, אז תפחיתו הרבה ממחיר הבסיס כדי לקבל את הסכום ששווה לכם לשלם על הביטוח.

מעבר לזה, שבע שנים נשמע לי המון. יש החזר אוטומטי על מלוא יתרת הסכום כשמוכרים את האוטו?
בהצלחה.

האחריות מרחיבה מ-X שנים ל-7 שנים?
יש אחריות מוגבלת ל-3 שנים שמכסה.
Engine
Transmission
Drive System
האחריות המורחבת מכסה (כמעט) הכל למשך 7 שנים.
יש החזר אוטומטי על מלוא יתרת הסכום כשמוכרים את האוטו?
אפשר לבטל בכל רגע ולקבל החזר לפי החלק היחסי מתקופת האחריות שלא נוצלה. אפשר גם למכור את האחריות יחד עם הרכב.

נערך לאחרונה ב:
כמה זמן מתכננים להחזיק את הרכב?

בגדול, אני חושב ש5% זה שווה.
בקטן, הונדה ג'אז זה רכב אמין. ב3 שנים הראשונות יש אחריות כך שמה שלא יוצר נכון יוחלף בין כה וכה. לאחר מכן יש סיכוי שמשהו שאינו בלאי סביר יתקלקל, אך הוא לא גבוה מן הסיכוי שתחזרו לארץ לדעתי.

היתה תקופה שגרנו בקיימברידג' MA וקרובי משפחה הציעו לנו רכב בחינם שלא היה אצלם בשימוש. ויתרנו על התענוג כי התחבורה הציבורית בקיימברידג' מצויינת. כל 5 דקות יש רכבת תחתית. יעדים רבים היו בטווח נסיעה באופניים. לשאר הסידורים היה ניתן לשכור רכב לפי שעה, משהו כמו 7$ לשעה כולל דלק וביטוחים. (2 רכבים להשכרה לפי שעה חנו באופן קבוע בשכונה).

מצד שני תחזוקת רכב פרטי היתה יקרה. החניה היתה יקרה. בחורף היה צריך לחפור את הרכב הפרטי מהשלג. ומידי שבועיים היה גם טרור בצורת אובססיה מוזרה של הרשות המקומית לנקות את שולי הכביש והיה חובה להזיז את האוטו הפרטי. גם אם הוא קבור בשלג. גם אם נסעת לחו"ל ואת לא בבית. גם אם כל השכונה צריכה לפנות את הרכבים משולי הכביש ואין ממש חניה אלטרנטיבית.

אז בהחלט הכל נפלא כשיש תחבורה ציבורית נוחה ויעילה, אבל כשאין אלטרנטיבה סבירה, למרבה הצער, צריך לרכוש אוטו פרטי, עם כל הכבוד, ויש כבוד, לסולידיות.

אני מניח שמיותר כרגע להציע את ה-NISSAN LEAF?
אכן מיותר כרגע.
Honda Fit LX זה רכב ממש חמוד. אמין. בטיחותי. שומר על ערכו יחסית לרכבים אחרים. לא יקר. נוח לחנייה כי הוא קטן אך עדיין גדול מספיק בשביל לאפשר ישיבה נוחה.
הפיצ'ר הכי חביב הוא שניתן לקפל את המושבים האחוריים כלפי מטה כך שניתן להפוך את כל חלקו האחורי לחלל אחד גדול עם תחתית שטוחה.
ניתן לקפל את המושבים האחוריים גם כלפי מעלה כך שאפשר ליצור חלל גבוה יחסית.
גם המושב הקידמי מתקפל כך שאפשר ליצור חלל להובלת חפצים ארוכים.
https://www.youtube.com/watch?v=OzoDDb09rZc

נערך לאחרונה ב:
היתה תקופה שגרנו בקיימברידג' MA וקרובי משפחה הציעו לנו רכב בחינם שלא היה אצלם בשימוש. ויתרנו על התענוג כי התחבורה הציבורית בקיימברידג' מצויינת. כל 5 דקות יש רכבת תחתית. יעדים רבים היו בטווח נסיעה באופניים. לשאר הסידורים היה ניתן לשכור רכב לפי שעה, משהו כמו 7$ לשעה כולל דלק וביטוחים. (2 רכבים להשכרה לפי שעה חנו באופן קבוע בשכונה).
מאז, Uber השתלטה על האיזור של בוסטון, וכבר לא צריך לשכור רכב.

זה הרבה תלוי כמה את מתכוונת לנהוג ב-7 שנים האלה. אם זה רכב שאמור לשמש לסופר וחזרה אז אין צורך לעוד ביטוח לדעתי. הונדה הוא רכב אמין ואם לא מתעללים בו, אין שום סיבה שיקרו לו תקלות ב-7 שנים האלה. לא ברמה שתצדיק את העלות של הביטוח בכול אופן(למרות שלא ציינת מה תהיה העלות שלו)

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A מה לדעתכם הכי כדאי לעשות עם כסף זמין היום? עסקה או סגירת חובות? נדל"ן 4
T האם כדאי לדעתכם לעבור בגיל 46 למסלול מנייתי של מגדל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 25
J אספר לכם עליי וספרו לי איך לדעתכם כדאי לי להשקיע מיליון₪ שוק ההון 14
T כל יום הנסדק 1%+ למעלה? איך זה יגמר לדעתכם? שוק ההון 21
Y מה לדעתכם הפיזור הנכון בהתאם לפרופיל שלי? שוק ההון 7
E פיזור השקעות - הצד הסולידי. אשמח לדעתכם שוק ההון 10
E פיזור בתיק השקעות של 100k. איך הוא לדעתכם? שוק ההון 13
Y תיק השקעות למטרת פרישה מוקדמת (35) - אשמח לדעתכם. שוק ההון 34
stamEhad קיבלתי הצעה למשכנתא - אשמח לדעתכם נדל"ן 34
T איפה הקאטצ פה לדעתכם? נדל"ן 6
M 2 הצעות שקיבלתי לקרן הפנסיה, אשמח לדעתכם. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S איזה חברות לדעתכם חסרות בתל אביב 125? פוסטים מאיכות נמוכה 0
O השקעה בנדלן מניב בישראל - אשמח לדעתכם נדל"ן 32
G לא יודע לאן מכאן - אשמח לדעתכם התפתחות אישית 21
V מספר הצעות שקיבלתי לקרן פנסיה מקיפה ומשלימה - אשמח לדעתכם לפני שאני בוחר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
סול אשמח לדעתכם על הביטוח שלי (ניתן לשינויים) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
פ האם הישראלים "אנשים חמים" לדעתכם? או שזה בדיוק ההפך? אוף טופיק 13
F לדעתכם הביטקוין יוכל להגיע לסכומי עתק בעתיד ? אוף טופיק 1
A מבולבל מכל החומר התיאורתי, אשמח לדעתכם בנושא. שוק ההון 24
Y הדוח השנתי שלי מאוד פשוט - יש צורך לדעתכם להעזר במייצג? מיסים 26
N האם לדעתכם אני יכול לפרוש? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 41
ח מה לדעתכם עדיף כיום לצעיר בן 23 לסכומים של כמה עשרות אלפי שקלים ולטווח ארוך, לא למסחר מדי אקטיבי שוק ההון 16
G אסטרטגיית השקעות אשמח לדעתכם שוק ההון 7
מ טביעת רגל ראשונה בעולם הפיננסי - אשמח לדעתכם. שוק ההון 26
K מה לדעתכם יהיו ההשלכות של החוב והגרעון של ארה"ב? אוף טופיק 9
ע מדד המחירים לצרכן - מייצג נאמנה לדעתכם ? שוק ההון 40
G מה לדעתכם עדיף מבחינת מיסוי מיסים 2
Liron2035 מה לדעתכם יקרה לריבית בארץ? יש עוד לאן לרדת? שוק ההון 6
L כמה גולשים פעילים יש באתר? אשמח לדעתכם: איך אתם רואים את החיים אוף טופיק 87
ר למכור או להשכיר -דילמה אשמח לדעתכם.. נדל"ן 28
Y איך לדעתכם יגיב שוק הנדל"ן לקורונה? נדל"ן 8
סול אשמח לדעתכם לגבי הדרך בה בחרתי בית השקעות שוק ההון 5
4 יש דירה שמוצאת בעיניי וצריך לדעת מה לדעתכם ניתן לסגור בנוגע למחיר נדל"ן 5
Will Smith האם לדעתכם האוכל בחו"ל טעים יותר? אוף טופיק 59
Myrath האם באמת לדעתכם סטרס מוביל לנזק בריאותי ממשי ארוך טווח? אוף טופיק 49
א מהי עבדות מודרנית לדעתכם? אוף טופיק 3
B אשמח לדעתכם על הרכב משכנתא נדל"ן 23
Cleo מה לדעתכם הכי חשוב בבחירת זוגיות? אוף טופיק 34
S האם לדעתכם הם יכולים לפרוש? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 20
Y תיק פשוט למשקיע צעיר - אשמח לדעתכם שוק ההון 12
S איפה לדעתכם אפשר לחסוך ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 134
ה מה השפה המועילה ביותר לדעתכם? אוף טופיק 22
C האם לדעתכם בעקבות חוק פנסיה לעצמאים, האג"ח והמניות יעלו? שוק ההון 2
M באיזה שלב כדאי לפנות לאנשי מקצוע (עו"ד, שמאי, מעצב פנים, קבלן שיפוצים) נדל"ן 5
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 11
M איך כדאי למשוך RSU פירותי? בפעימה אחת או פעימות קטנות? מיסים 27
O דיבידנדים מול מדדים בהקשר של יציאה לחופש כלכלי - איך כדאי להתנהל דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 88
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M התייעצות - האם כדאי למכור תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים? שוק ההון 14

נושאים דומים

Back
למעלה