• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כיצד להשתמש בהכנסות חד פעמיות

Shachariko

משתמש רשום
דירוג
3
שלום לכולם,
מעט לעת נופלים עלי סכומים של כסף (הבראה, בונוס, החזרים ממעסיק שמגיעים אחת לכמה זמן)
ובכל פעם אני עומד מול השאלה של האם לחלק אותם בתוך התיק או להמתין ולעשות את זה הדרגתית.
אתן קצת רקע שאוכל לשמוע קצת חוות דעת בנושא
אני עוד צעיר מבחינת הגיל והכסף שמגיע לא צריך אותו לשימוש יום יומי ולכן אין לי בעיה להעביר את כולו להשקעה.
עכשיו מבחינה רציונאלית אני יודע שהנכון הוא להיכנס עם כל הכסף ולהמשיך בחיי
אבל איכשהו בכל פעם שמגיע סכום מסוים יש איזה אירוע שגורם לי לחשוב לחכות קצת ולעשות את זה לאט,
(קורונה, בחירות, חוק משוגע שטראמפ מעביר..) כל פעם משהו אחר לא ספציפי.
מה חוות דעתכם בנושא האם הסיפור הזה של לעשות את זה לאט לאט, נגיד נופלים עלי עוד 5000 ש"ח להכניס כל חודש 1000 או פשוט להיכנס עם הכל?
רק להבהרה המטרה שלי בלהיכנס לאט היא לא לנסות לתזמן את השוק יותר לנסות לפזר את הסיכון מאחר ואני חושש מירידה חדה.
תודה מראש לעונים

לגמרי מבין את הדילמה.
לטעמי תלוי בכמה גבוה הסכום החד פעמי - אם זה עד פי 2 מההפרשה ההמוצעת להשקעות, הייתי מכניס הכל.
לעומת זו אם מדובר בפי 5 מההפרשה הממוצעת, זו דילמה.
כיוון שהשוק מאוד תנודתי, אפשר להזרים את הכסף במשך חודש-חודשיים (כל שבוע למשל), כדי לקבל את הממוצע התקופתי לפחות, זה כבר מוריד חלק מהלחץ.

אני באופן אישי חילקתי לשתי פעימות יחד עם ההפקדה הדו-חודשית שלי.

התשובה הנכונה לדעתי היא מה שיגרום לך להפקיד ולא לשבת על הגדר.

רק קח בחשבון שאחרי שהפקדת את כל הכסף הוא כולו חשוף לסיכון ויכול ליפול חזק (או לעלות) למחרת.

אישית, כרגע עם משכנתה.
משתדל לצמצם מסלולים שכבדים עלי.

לגמרי מבין את הדילמה.
לטעמי תלוי בכמה גבוה הסכום החד פעמי - אם זה עד פי 2 מההפרשה ההמוצעת להשקעות, הייתי מכניס הכל.
לעומת זו אם מדובר בפי 5 מההפרשה הממוצעת, זו דילמה.
כיוון שהשוק מאוד תנודתי, אפשר להזרים את הכסף במשך חודש-חודשיים (כל שבוע למשל), כדי לקבל את הממוצע התקופתי לפחות, זה כבר מוריד חלק מהלחץ.
גם אני חשבתי על זה ככה

יותר קל פסיכולוגית לעשות את זה הדרגתית, אבל במקרה שלך ממליצה לך להזכיר לעצמך שאתה לא מסוגל לתזמן את השוק ופשוט לקפוץ למים. הסכומים שאתה מציין לא מאוד גדולים, אם תיפול עליך איזה שווה ערך דירה אז לדעתי כדאי לפצל ולהיכנס הדרגתית כי בסכומים כאלה יהיה לך קשה להיות רציונלי.

לגבי הסיבות שאתה מתאר - אי אפשר לתזמן את השוק. חבל לנסות, אין צורך לעשות את זה כדי להצליח. אני הפסדתי לא מעט כסף על מניה שמייצרת מיץ תפוזים כשרוסיה פלשה לחצי האי קרים. אני יכולה בדיעבד להסביר לך למה, אבל קשה לי להאמין שהייתה לי איזה דרך הגיונית להבין את זה לפני שאר השוק.

הבעיה שלי עם מאמרים שכאלה היא שהם מאוד מרוכזים בתוחלת וסטטיסטיקה מסדר נמוך.
בצורת החשבון הזו גם ביטוח לא "משתלם" ובכל זאת עושים ביטוח.

הקצאת DCA (בלי להכנס לצורת הרבות שלה), מבטיחה בתוחלת תשואה נמוכה יותר, אבל מצד שני מצמצמת
את ה worst case.
שזה שיקול מאוד לגיטימי לדעתי.

יש סטטיסטיקה פשוטה של תוחלת רווח אל מול סיכון בהחלטה הזו. קח בחשבון שדחיית השקעה כמוה כשינוי זמני בהקצאת הנכסים. ממליץ על המאמר הבא:

התקציר
https://www.google.com/url?sa=t&sou...Vaw3VPClmEJxS7TrwrGivTIaZ&cshid=1603695632083

המאמר (פותח pdf)
https://www.google.com/url?sa=t&sou...Vaw1_IXF2JdrxbnGhqX28B0ce&cshid=1603695632083
הבנתי

יותר קל פסיכולוגית לעשות את זה הדרגתית, אבל במקרה שלך ממליצה לך להזכיר לעצמך שאתה לא מסוגל לתזמן את השוק ופשוט לקפוץ למים. הסכומים שאתה מציין לא מאוד גדולים, אם תיפול עליך איזה שווה ערך דירה אז לדעתי כדאי לפצל ולהיכנס הדרגתית כי בסכומים כאלה יהיה לך קשה להיות רציונלי.

לגבי הסיבות שאתה מתאר - אי אפשר לתזמן את השוק. חבל לנסות, אין צורך לעשות את זה כדי להצליח. אני הפסדתי לא מעט כסף על מניה שמייצרת מיץ תפוזים כשרוסיה פלשה לחצי האי קרים. אני יכולה בדיעבד להסביר לך למה, אבל קשה לי להאמין שהייתה לי איזה דרך הגיונית להבין את זה לפני שאר השוק.

נראלי שפשוט אכניס חצי מהסכום עכשיו ועוד חצי לאחר הבחירות
ואז גם יגיע עוד סכום מהתוספת החודשית

האמת אני משקיע מעט זמן יחסית רק כשנתיים אבל לפי עבדות ניתוח שעשית זה שאני מכניס כל חודש כסף מיצר לי תשואה גבוהה יותר מהשוק. בלא מעט,
אפילו שאני משקיע כמעט ורק בETF שמחקה את המדד. הכניסות בנקודות שונות מייצר תשואה גבוהה יותר אצלי

האמת אני משקיע מעט זמן יחסית רק כשנתיים אבל לפי עבדות ניתוח שעשית זה שאני מכניס כל חודש כסף מיצר לי תשואה גבוהה יותר מהשוק. בלא מעט,
אפילו שאני משקיע כמעט ורק בETF שמחקה את המדד. הכניסות בנקודות שונות מייצר תשואה גבוהה יותר אצלי
מה?
אתה משווה מול "השוק"? או שאתה משווה מול מישהו אחר שמפקיד פעם ביום? (או פעם בחצי שנה?)
מה זה משנה כמה הרווחת בשנתיים אם נכנסת לטווח הארוך

לנושא:
- אצלי זה תלוי כמה שווה ההון שלי בכללי. אישית נכנסתי עם 50% מההון שלי (1-2 שנות עבודה) בפעימה אחת.
- אין לי את המוטיבציה הנפשית לחכות עד שתהיה ירידה דרסטית כלשהי.
- כשתהיה ירידה דרסטית אני עוד יותר אפחד להיכנס עקב התקשורת והפחד שהירידה תמשיך עוד יותר
- למי יש כח להתעסק בזה כל כך הרבה ;) תן לכסף לעבוד

קונה עם הכל לפי הקצאת נכסים בפעם אחת

איכשהו בכל פעם שמגיע סכום מסוים יש איזה אירוע שגורם לי לחשוב לחכות קצת ולעשות את זה לאט,
(קורונה, בחירות, חוק משוגע שטראמפ מעביר..)
לדעתי די ענית לעצמך. לא מדובר על פעם אחת, סכום אחד ואירוע היסטורי אחד, אלא על תחושה שחוזרת אצלך כל פעם. גם כשטרמפ יזרק לפח הזבל של ההיסטוריה ו קורונה תהיה זיכרון רחוק ומשעשע עדיין יקרו דברים בעולם שיגרמו לך ולי להרהר בכל פעם שמכניסים כסף לתיק האם זה הדבר הנכון. בשביל זה יש לי את תוכנית ההשקעה, בשביל לאלץ אותי לראות את התמונה הגדולה ולא לשקוע בפרטים.
ולכן - קונה בנקודות האיזון עליהן החלטתי מראש עם מה שהחלטתי מראש שהוא "סכום הכסף הזמין" שלי.

בסכומים קטנים, אין סיבה להכניס מנות קטנות, אתה פשוט תשלם יותר עמלות.
מה גם שאם אתה בונה על תיק לטווח ארוך, אין לזה ממש משמעות.
אם מדובר בסכומים גדולים או על בסיס קבוע, אז כן שווה לפזר את זה על פני תקופה

הבעיה שלי עם מאמרים שכאלה היא שהם מאוד מרוכזים בתוחלת וסטטיסטיקה מסדר נמוך....
הקצאת DCA... מצמצמת את ה worst case. שזה שיקול מאוד לגיטימי לדעתי.
קראת את המאמר, או אפילו את התקציר, לפני שהגבת?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I איך הכי נכון להשתמש בהון העצמי לרכישת דירה למגורים נדל"ן 12
א בחו"ל להשתמש באשראי או מזומן? צרכנות פיננסית 38
ס להשתמש או לשמור ימי חופש? אוף טופיק 17
unrealx יש סיבה להשתמש ב- IB במקום ברוקר ישראלי? שוק ההון 3
לא חשוב שמות עזרה| חפצים אשר ניתן להשתמש בהם במספר צורות לא שגרתיות? אוף טופיק 0
M להשתמש בשתי השכבות של נייר הטואלט? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 34
ל להשתמש בכסף של הבנק להשקעה שוק ההון 53
ד תיקון 190 לחוק הפנסיה או איך להשתמש באמא ואבא כדי לחסוך במיסים צרכנות פיננסית 15
stamEhad פתיחת חשבון בנק להשקעות בארה"ב - משתמש בהכנסות מהשקעת נדל"ן שוק ההון 0
A שבץ מוחי וקשר למים בבקבוקי פלסטיק חד פעמיים אוף טופיק 33
כ ת"א רמת גן 3 חד' ב 2.3 להשקעה - דעתכם? נדל"ן 12
Z בשעתיים אחרונות לא מצליח לקבל קוד אימות חד פעמי לאיזור אישי במס הכנסה, מישהו עוד נתקל בבעיה כזו? מיסים 0
I ביטוח לאומי - בונוס חד פעמי מיסים 61
י לא מצליח למצוא עבודה (בעל תואר ראשון בכלכלה חד חוגי) התפתחות אישית 25
J התלבטות בנוגע למשיכת כספי פנסיה בצורה חד פעמית לפורש לפנסיה עקב הכנסות אחרות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 27
פטל ואוכמניות בחירה בין פנסיה כסכום חד פעמי לקצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
י סיום תואר ראשון בכלכלה (חד חוגי) וחיפוש עבודה התפתחות אישית 11
א מה הכלי שיתן לי פטור ממס במשיכה חד פעמית בגיל 60? פוסטים מאיכות נמוכה 2
H קופת גמל - משיכה הונית חד פעמית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 26
S בנק או בית השקעות - השקעה חד פעמית שוק ההון 15
י התלבטות בין מדמ"ח חד חוגי או דו חוגי התפתחות אישית 23
R מה הדרך הזולה ביותר להשקיע במדד S&P500, סכום חד פעמי 30,000 ש"ח ל-7 שנים. שוק ההון 5
R חשבונית חד פעמית לעומת עבודה כשכיר לתקופה קצרה מיסים 26
פ האם יש נכסים שאי אפשר למסות באופן חד צדדי? מיסים 7
S מדעי המחשב חד חוגי או דו חוגי התפתחות אישית 15
D תלוש משכורת עבור עבודה חד-פעמית של 200 ש"ח צרכנות פיננסית 5
Y חלוקת הפקדה חד פעמית בקרן פנסיה צרכנות פיננסית 11
ש ביטוח משכנתא מיותר - מותר לי לבטל חד צדדי? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
H פתיחת תיק השקעות להשקעה חד פעמית בבית השקעות/בנק שוק ההון 10
1337justme התלבטות בקניה חד פעמית בסכום גדול של IWDA מול SWRD בלונדון שוק ההון 5
S שאלתי בעבר,אך לא הייתה תשובה חד משמעית - גיוס משקיעים שוק ההון 2
ב we work - מחשבות על חד קרן שוק ההון 176
adamshalev קיזוז מוצרי חשמל וריהוט בנדלן - מה עדיף פחת או הוצאה חד פעמית? נדל"ן 7
H מעבר מדרגת מס לחודש אחד בשנה עקב תשלום חד פעמי צרכנות פיננסית 16
Mamaof מרווח שער בהמרת דולר - הטבה להמרה גדולה חד פעמית שוק ההון 8
D קבלת תשלום עבור עבודה חד פעמית צרכנות פיננסית 2
ט IRA - קרן השתלמות קטנה + הפקדה חד פעמית (תעזרו לנו בבקשה!) צרכנות פיננסית 3
Yulia שאלת מתחילות, הפקדות או חד פעמי? שוק ההון 5
D.Aristocrats הודעה משמחת על הגדלת תקרה של סכום חד פעמי עבור העברות לחשבון אקראי שוק ההון 9
מ למה מניה עולה כאשר מוכרז דיבידנד חד פעמי? שוק ההון 2
א איך להשקיע סכום חד פעמי כחלק מאסטרטגיית מיצוע שוק ההון 32
ח התייעצות בנושא תכנון מס נקודתי - ניצול רווחי הון חד פעמיים שוק ההון 4

נושאים דומים

Back
למעלה