• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בנק או בית השקעות - השקעה חד פעמית

soliddor

משתמש רשום
דירוג
2
אני יודע שדיברנו רבות על היתרונות/חסרונות של השקעה דרך בנק או בית השקעות
השאלה שלי היא
במקרה של תיק שתתבצע בו פעולה אחת למשך המון שנים, כלומר להכניס פעם אחת סכום גדול של כסף אחרי מחקה מדד
אז האם במקרה כזה לא עדיף לעשות את זה דרך הבנק במקום בית השקעות?

במקרה של תיק שתתבצע בו פעולה אחת למשך המון שנים, כלומר להכניס פעם אחת סכום גדול של כסף אחרי מחקה מדד
אז האם במקרה כזה לא עדיף לעשות את זה דרך הבנק במקום בית השקעות?
שים לב שבבנקים יש בדרך כלל דמי משמרת/עמלת ניהול פיקדון שמשלמים רק על החזקת התיק, כלומר גם אם לא מתבצעות פעולות.
בנוסף, עמלות המרת מט״ח לרוב זולות יותר בבתי ההשקעות.
אם אתה מקבל פטור מדמי משמרת ועמלות המרה סבירות, אין יתרון משמעותי לבית השקעות.

אני למשל משקיע בבנק אחרי שקיבלתי השוואת עמלות (חלק אפילו זולות יותר) לבית השקעות.

יכול להיות שעכשיו הבנק הדיגטילי הראשון (One Zero) ייצור תחרותיות בדמי הניהול והעמלות למסחר עצמאי בבורסה לעומת הבנקים ובתי ההשקעות.
אני מבין שעכשיו הם בשלבי השקה ראשוניים ומצרפים לאט לאט לוקחות חדשים. מישהו הצטרף כבר? אשמח לשמוע על ה-pricing שלהם לפתיחת חשבון בנק וברוקראז'.

אם אתה לא עושה פעולות, הבנק יתחיל לגבות דמי ניהול.
תמיד אפשר להעביר את התיק לבית השקעות. רוב הסיכויים שהבנק ירצה לשמר אותו ויירד מהעניין.

לאחרונה בסניף שלי הציעו השוואת עמלות מסחר לבית השקעות + פטור מלא מדמי ניהול. הבהרתי להם שמדובר בתיק פסיבי (כמעט) עם קניות פעם-פעמיים בשנה. לא מיצמצו אפילו לשניה, ואישרו את התנאים.

בסופו של דבר, עזיבה לבית השקעות היא קלה מאי פעם.

רוב הסיכויים שהבנק ירצה לשמר אותו ויירד מהעניין.
אני מניח שזה עדיין תלוי בגודל התיק.
אם התיק גדול הבנק מרוויח משהו גם אם אתה קונה פעם בשנה.

יכול להיות שעכשיו הבנק הדיגטילי הראשון (One Zero) ייצור תחרותיות בדמי הניהול והעמלות למסחר עצמאי בבורסה לעומת הבנקים ובתי ההשקעות.
אני מבין שעכשיו הם בשלבי השקה ראשוניים ומצרפים לאט לאט לוקחות חדשים. מישהו הצטרף כבר? אשמח לשמוע על ה-pricing שלהם לפתיחת חשבון בנק וברוקראז'.
עוד לא קיים.
הם בונים לאט לאט.
מפרסומים ראשונים נראה שהם ידגישו את הטכנולוגיה המתקדמת ולא את המחיר הנמוך.

אני מניח שזה עדיין תלוי בגודל התיק.
אם התיק גדול הבנק מרוויח משהו גם אם אתה קונה פעם בשנה.
בהחלט.

המעניין הוא שבעבר על סכום כפול לא רצו אפילו לדבר איתי. מנהל מחלקה אמר לי במילים אלה "ניירות ערך זה לא הביזנס שלנו. אנחנו לא בתחרות מול בתי השקעות. ממליץ לך להישאר שם".

ועכשיו על מחצית הסכום אישרו במיידי.

אולי רוחות של שינוי מצד הבנקים?

נערך לאחרונה ב:
מפרסומים ראשונים נראה שהם ידגישו את הטכנולוגיה המתקדמת ולא את המחיר הנמוך.
בינגו. הפוך, הם לא מנסים בכלל להתחרות במחיר.
הם רוצים להציע ערך מוסף של בינה מלאכותית (וכיו"ב) - האם זו תהיה שרלטנות נעדרת ביקוש או טעם - או באמת "מהפכה בנקאית" - זה הזמן יגיד.

יש אפילו דיון בקבוצת פייסבוק (נינג'ה פיננסית אאל"ט) שבו השתתפה נציגה של הבנק הנ"ל והיא התוכחה עם אנשים על זה שעמלות זה לא הכל - ושאם רוצים את הזול ביותר אולי באמת הפתרון זה X או Y, אבל אם הם רוצים "לקבל מוצר משוכלל וטוב יותר מהבנקים המיושנים, אז בשביל זה הם כאן"

בינגו. הפוך, הם לא מנסים בכלל להתחרות במחיר.
הם רוצים להציע ערך מוסף של בינה מלאכותית (וכיו"ב) - האם זו תהיה שרלטנות נעדרת ביקוש או טעם - או באמת "מהפכה בנקאית" - זה הזמן יגיד.

יש אפילו דיון בקבוצת פייסבוק (נינג'ה פיננסית אאל"ט) שבו השתתפה נציגה של הבנק הנ"ל והיא התוכחה עם אנשים על זה שעמלות זה לא הכל - ושאם רוצים את הזול ביותר אולי באמת הפתרון זה X או Y, אבל אם הם רוצים "לקבל מוצר משוכלל וטוב יותר מהבנקים המיושנים, אז בשביל זה הם כאן"
אולי אני מיושן ו/או חשדן מדי, אבל אני מעדיף בנק לא חכם מדי.
בהרבה מקרים מתברר שהפיתוחים הטכנולוגים המגניבים בעצם אוספים עלינו הרבה יותר מידע ממה שהם מספרים לנו, משתמשים בו הרבה יותר ממה שאנחנו משערים ומשתמשים בשיטות טכנולוגיות ופסיכולוגיות מגוונות כדי לגרום לנו להוציא יותר כסף.
לא פוסל מראש, אבל בהחלט לא מניח מראש שמדובר במהפכה לטובתי כצרכן שירותים בנקאיים.

ערך מוסף של בינה
מה אני צריך בינה מלאכותית, תנו מוצר פשוט וזול.
בבנק הנוכחי שלי האתר/אפליקציה מעולים אבל אני משתמש אולי ב5% מהפעולות האפשריות.

לא פוסל מראש, אבל בהחלט לא מניח מראש שמדובר במהפכה לטובתי כצרכן שירותים בנקאיים.
מה אני צריך בינה מלאכותית, תנו מוצר פשוט וזול.
בבנק הנוכחי שלי האתר/אפליקציה מעולים אבל אני משתמש אולי ב5% מהפעולות האפשריות.

אני מניח שזה מאוד תלוי בצרכים האישים של כל אחד.
כרגע, האורדרנט ספארק מצעבן אותי (במיוחד בגרסא הוובית שלו), ובסיסי מידי לצרכים שלי.
גם קשה מאוד להיפטר ממנו כי הרבה בתי השקעות משתמשים במערכת שלו לקניית ניירות שנסחרים בת״א.
גם נמאס לי להתקשר לבנק שלי כל שנה, להבין איזה עמלות שילמתי (עו״ש, כ״א וכ״ו) ולנסות להיפטר מהן.
בקיצור, לגמרי הייתי מעדיף בנק שקוף יותר בתמחור שלו ומתקדם בטכנולוגיה. הם לגמרי קנו אותי עם זה.
מקווה שמבחינת התמחור הם יוכלו להיות אטקרטיבים לצרכים שלי - מצפה מהם מאוד שכן.

כרגע, האורדרנט ספארק מצעבן אותי (במיוחד בגרסא הוובית שלו), ובסיסי מידי לצרכים שלי.
גם קשה מאוד להיפטר ממנו כי הרבה בתי השקעות משתמשים במערכת שלו לקניית ניירות שנסחרים בת״א
זה באמת זוועה.

גם נמאס לי להתקשר לבנק שלי כל שנה, להבין איזה עמלות שילמתי (עו״ש, כ״א וכ״ו) ולנסות להיפטר מהן.
לזה יש דוח שנקרא תעודת זהות בנקאית. מופיע שם הכל.

אולי רוחות של שינוי מצד הבנקים?
בבנקים שלי ביטלו את יועצי ההשקעות בסניפים (ולפעמים גם את הסניפים עצמם).
עכשיו היועצים יושבים ב"מרכזי השקעות".

ברגע שיש לבנק פחות הוצאות, הוא מוכן להסתפק ברווחים נמוכים יותר על תיקים.

• אהבתי
Reactions: YPV
בבנקים שלי ביטלו את יועצי ההשקעות בסניפים (ולפעמים גם את הסניפים עצמם).
עכשיו היועצים יושבים ב"מרכזי השקעות".

ברגע שיש לבנק פחות הוצאות, הוא מוכן להסתפק ברווחים נמוכים יותר על תיקים.
אם אתה סוחר עצמאית ולא נעזר באותם יועצים, זה לא משנה אם הם יושבים בסניף, במרכזי ההשקעות או שעובדים בסככה באמצע הנגב.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
י כספית דולרית - בנק או בית השקעות? שוק ההון 3
ד איך משקיעים במניות ישראליות ללא בנק או בית השקעות ישראלי שוק ההון 11
Y השקעה ראשונה - דרך בית השקעות או בנק? שוק ההון 5
ש קרנות נאמנות - דרך בנק או בית השקעות שוק ההון 0
E תיק השקעות - בנק או בית השקעות צרכנות פיננסית 4
4 איזה מוסד פיננסי יותר יציב בנק או בית השקעות כדוגמת ibi שוק ההון 1
מ קנייה של S&P500 דרך בנק הפועלים(חשבון הייטקזון) או מיטב/IBI? שוק ההון 10
O שני חשבונות עו"ש - מה עדיף, שניהם באותו בנק או כל אחד בבנק אחר? צרכנות פיננסית 12
M טעות בהזנת נתוני פיקדון בנק - בוננזה או טעות נוראית? צרכנות פיננסית 12
שם משתמש בעייתי "ספרינט דיגיטלי" של בנק הפועלים: האם הריבית מתעדכנת לבד, או שצריך למשוך ולשים מחדש? צרכנות פיננסית 1
Y בנק אגנוסטי להשקעה בארץ או בחו"ל צרכנות פיננסית 6
I מס ירושה ממניות אמריקאיות בבנק ישראלי - האם מניות אמריקאיות בחשבון בנק ישראלי של אזרח ותושב ישראלי שמת, ימוסו או ידווחו לרשויות בארה"ב?! מיסים 9
1337justme חשבון בנק לא פעיל לסגור או לא? צרכנות פיננסית 18
ר עזרה| בנק או אינטראקטיב ברוקרס (דיבידנדים) שוק ההון 7
amidar תזמון שוק\בנק: השקעה בחיסכון פפר או שוק ההון? שוק ההון 15
stass ברק כהן מול הבנקים (או רק בנק לאומי?) - אמלק אוף טופיק 3
Stardust סניף בנק הקרוב לבית או לעבודה? עיזרו לי להחליט :) צרכנות פיננסית 8
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
A חשבון בנק ללא עמלות עוש ודמי כרטיס צרכנות פיננסית 5
עלילה מסלול שעבוד נכס לחברת ביטוח (ולא בנק) נדל"ן 5
N העברת דולרים מPayPal לחשבון בנק שקלי צרכנות פיננסית 6
BittLover בנק יהב פקדונות שוק ההון 4
R העברת מט״ח מפידליטי לחשבון בנק בארץ שוק ההון 3
א האם יש דרך/אפליקציה למשוך נתוני בנק לגוגלשיטס? פוסטים מאיכות נמוכה 1
iTayb הטבות הצטרפות לחשבונות בנק צרכנות פיננסית 4
ע חשבון בנק באירופה לתושב ישראל עם דרכון אירופאי צרכנות פיננסית 2
codev זיקה לישראל עקב שימוש בחשבון בנק מיסים 0
edangz איך להמיר IBAN לפרטי בנק שוק ההון 1
S קרן כספית כנגד פיקדון בנקאי - במקרה של קריסת בנק שוק ההון 5
L קריטריונים לפתיחת חשבון בנק בארה"ב צרכנות פיננסית 34
י חשבון בנק בחו"ל (תושבות ישראלית) שוק ההון 7
ס התנהלות בהחזקת שני חשבונות בנק למסחר שוק ההון 4
U קרן השתלמות IRA בנק לאומי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
ישראלי מצוי זכאות לבנקאות אישית בנק יהב צרכנות פיננסית 9
ב הטבות בנק ישראל/בנקים אחרים ללוקחי משכנתא נדל"ן 0
G פתיחת חשבון בנק בארה"ב ללא נוכחות שם צרכנות פיננסית 5
ע IB לעומת "סתם" בנק בחו"ל שוק ההון 48
S מעמד חשבון בנק ישראלי למי שהינו תושב מס בישראל ובמדינה אחרת במקביל מיסים 11
ס השוואת פתיחת חשבון בנק בקפריסין מול אנגליה צרכנות פיננסית 2
ד משמעות השדות כשעושים העברה מחשבון בנק בישראל ל IBKR פוסטים מאיכות נמוכה 11
S אלטרנטיבה אגחית לקרן כספית המבטיחה תשואה ריאלית ולא תשואה שקרובה לריבית בנק ישראל? שוק ההון 33
S החל מאיזה גודל תיק השקעות בנק הפועלים נותן תנאים דומים לבתי השקעות ? צרכנות פיננסית 36
G האם יש דרך להפקיד צ'ק ישראלי (התקבל מקופת גמל, כמה אלפים בודדים) לחשבון בנק בבריטניה (NatWest)? צרכנות פיננסית 2
B בנק + כרטיס אשראי עם פורטל ופירוט באנגלית צרכנות פיננסית 1
S חשבון בנק + שני כרטיסי אשראי ללא עמלות? צרכנות פיננסית 1
מ חשבון בנק בחול לא charles schwab ו ib פוסטים מאיכות נמוכה 14
Z ריצה אל בנק על קרן השתלמות. ריאלי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
R בנק\בית השקעות שוק ההון 6
א בנק בחו"ל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 17

נושאים דומים

Back
למעלה