• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כבר (כמעט) שם

הנולד

משתמש רגיל
דירוג
76
שלום,
אנחנו זוג בני 50, 53 עם 3 ילדים בתיכון, בצבא ואחרי טיול של אחרי צבא.
אני מנהל בכיר בחברת הייטק. אשתי עובדת מהבית בחצי משרה גם כן בחברת הייטק.
תמיד דיברנו על עצמאות כלכלית אך רק לפני 10 שנים העלנו הילוך.
כיום מחזיקים בנכסים בארה"ב שמכניסים כ 6000 ש"ח נטו בחודש.
יש שליש דירה בר"ג שמכניס 2000 ש"ח בחודש.
תיקי השקעות ברמות נזילות שונות בסך של 3.5 מיליון ש"ח
כמובן יש פנסיה עם צבירה נאה לשנינו אך לא ממש בונה עליה.
הכנסתנו מעבודה בערך 25 אלף נטו (אני עובד ב 80% משרה), מתוכם 8000 ע"י אשתי.
מוציאים בערך 16 אלף בחודש.
אנחנו חיים בצורה מודעת, לא מתכלבים אך גם לא מבזבזים. אני יכול לומר בביטחון שאנחנו חיים ברמת חיים הרבה יותר נמוכה ממה שאנחנו יכולים, וטוב לנו ככה.
אנחנו עוקבים אחר ההוצאות שלנו בעזרת אפליקציה בטלפון. אשתי מוציאה דוח באקסל כל חודש ואנו עוברים עליו ומנתחים חריגות אם היו.
להערכתנו, מבחינה כלכלית, אני יכול לפרוש. אשמח לדעתכם.
מבחינה אישית אני מרגיש פחד לפרוש. אני עובד 30+ שנים. זה מהלך קשה נפשית. חונכתי בבית על העבודה היא חיינו וקשה לי לעשות את הסוויץ בראש. אשמח גם כאן לעצתכם. (קראתי את הפוסט מתי להגיד די).

התשובה הקצרה: כן. כלכלית כן.
הנה המחשבון פרישה החביב עלי שתוכל לחשב. כבר הקלדתי את הנתונים שלך לפי הניחושים שלי.

כמובן יש פנסיה עם צבירה נאה לשנינו אך לא ממש בונה עליה.
למה אתה לא מחשיב? עדיף לציין גם את הסכום שלהם, הרי אתה יכול להתחיל למשוך מהפנסיה עוד 10 שנים. ברמות השכר שלכם, אם עבדתם במשך רוב החיים, אז הפנסיות עצמן כנראה יכסו את ההוצאות החודשיות שלכן.

אני מרגיש פחד לפרוש.
אז אל תקרא לזה לפרוש. צא לשנה חופש, תבלה 12 חודשים בחופשה. אם אחרי הורדת הקצב עדיין תרצה לעבוד, תחפש עבודה.
או שלא תקרא לזה לפרוש, עבור למשרת יעוץ או משהו כזה ברבע/חצי משרה.

עוקבים אחר ההוצאות שלנו בעזרת אפליקציה בטלפון.
אתה יכול להמליץ על אפליקציה ספציפית בשבילי?

נערך לאחרונה ב:
כאן לעצתכם. (קראתי את הפוסט מתי להגיד די).

היי

אני פרשתי בערך בגילך, תוך זמן קצר הרגשתי לא בנוח, חיפשתי מה לעשות, כיצד להעביר את היום......
החלטתי להתחיל פרק ב' בחיים, קריירה שנייה, כעת אני עובד בתחום שקרוב ללבי ואני מוצא בו עניין.

היכולת לפרוש מאפשרת לקבל החלטה מה לעשות בזמן הפנוי, אני הבנתי די מהר שאני זקוק לאדרנלין של העשייה,
אני בטוח שאם תעסוק בתחום מעט שונה, קריירה שנייה, זה בהחלט יכול לתת לך מענה לחששות, ולעורר מוטיבציה בזכות התחלה חדשה.

בהצלחה !

למה אתה לא מחשיב? עדיף לציין גם את הסכום שלהם, הרי אתה יכול להתחיל למשוך מהפנסיה עוד 10 שנים. ברמות השכר שלכם, אם עבדתם במשך רוב החיים, אז הפנסיות עצמן כנראה יכסו את ההוצאות החודשיות שלכן.
פנסיה משותפת בשנת 2033 כ 33 אלף ברוטו (אני בגיל 67 ואשתי 64)

Expense Manager
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.expensemanager&hl=en
ניסיתי כמה אפליקציות. לזו התחברתי יותר מהאחרות

פנסיה משותפת בשנת 2033 כ 33 אלף ברוטו (אני בגיל 67 ואשתי 64)

Expense Manager
ניסיתי כמה אפליקציות. לזו התחברתי יותר מהאחרות. הודעה קודמת ששלחתי הייתה עם קישור לאתר והיא נחסמה. שולח שוב ללא הקישור.

תודה רוני על השיתוף.
הייתי שמח לשמוע עוד מניסיון אלה שפרשו על הלבטים לפני והיום שאחרי. איך נראה יומכם בתחילת הדרך ובהמשך? איך המשפחה הגיבה, החברים?
האם הייתם עושים דברים אחרת בהסתכלות לאחור?
אציין שאני כבר 12 שנה במקום הנוכחי. מוערך מאוד ופעיל. העניין הוא שמיציתי את האינטיסיביות בהייטק. לפני מספר חודשים ירדתי ל 80% משרה על מנת להרגיע קצת. זה כיף. זה הרבה יותר נחמד. אך לתחושתי זה לא מספיק. מה גם שהתפקיד לא השתנה, אז אני דוחס 5 ימים בשבוע ל 4.

הי, אשמח לדעת, מאחר שאין פה הרבה סולידים עם ילדים בוגרים-

האם חלק מהכספים הנזילים שלכם מיועדים לעזרה לילדים ברכישת דירה או השכלה? האם ייעדתם איזשהו חשבון חיסכון לילדיכם? אם כן אז באיזה היקף ובאיזה מכשיר?

האם חלק מהכספים הנזילים שלכם מיועדים לעזרה לילדים ברכישת דירה או השכלה? האם ייעדתם איזשהו חשבון חיסכון לילדיכם? אם כן אז באיזה היקף ובאיזה מכשיר?
איך זה קשור לנושא הזה?
צור הודעה חדשה בפורום ושם אנשים יענו לך.

תודה רוני על השיתוף.
הייתי שמח לשמוע עוד מניסיון אלה שפרשו על הלבטים לפני והיום שאחרי. איך נראה יומכם בתחילת הדרך ובהמשך? איך המשפחה הגיבה, החברים?
האם הייתם עושים דברים אחרת בהסתכלות לאחור?
אציין שאני כבר 12 שנה במקום הנוכחי. מוערך מאוד ופעיל. העניין הוא שמיציתי את האינטיסיביות בהייטק. לפני מספר חודשים ירדתי ל 80% משרה על מנת להרגיע קצת. זה כיף. זה הרבה יותר נחמד. אך לתחושתי זה לא מספיק. מה גם שהתפקיד לא השתנה, אז אני דוחס 5 ימים בשבוע ל 4.

אתה יכול לבדוק להוריד יותר אחוזי משרה. בצורה כזאת שיהיה ברור לחברה שהם מביאים עוד מישהו לתפקיד שאתה ממלא כיום.
חוץ מזה - תחשוב לעצמך מה היית רוצה לעשות היום?
אם עסקת בהייטק ונמאס לך מהאינטנסיביות - בהרבה מכללות מחפשים מרצים בנרות (קשה להם להתחרות עם השכר בהייטק). השכר יותר נמוך, אבל האינטנסיביות הרבה יותר נמוכה. בגיל הנוכחי זה לא בשביל לפתוח בקריירה אקדמית מלאה, אבל אפשר להעביר קורס - שניים בסמסטר בשביל התעסוקה.

אני נמצא במצב דומה מאוד (צעיר בכמה שנים לא רבות ואשתי עובדת 100% משרה וגם אני), כל השאר מאוד דומה מלבד שאין לי הכנסות מארה"ב או נדל"ן. לא יודע כמה נסיון של אחרים יכול להיות מועיל כאן אבל גם אני לפני שנתיים הרגשתי שהגעתי לקצה - הייטק שחק אותי לחלוטין עם האינטנסיביות ותובענות שלו. ואז נפצעתי בחושפת סקי וישבתי יותר מחצי שנה בבית. למעט חודשיים ראשונים שהייתי על הקביים, היה לי מספיק זמן לעצור ולהירגע. בהתחלה זה הרגיש מצויין, שום לחץ, לקוחות, ישיבות ו- due dates. אבל כעבור חודשיים זה התחיל להשתנות עד שבסוף כבר ממש רציתי לחזור כי פשוט לא מצאתי את עצמי במצב כשאני למעשה לא עושה כלום. כן, אני מודע להבדל להיות במצב של לא לעבוד זמנית (ואז אין אפשרות לשום מסלול כמו התנדבות, לימודים או כל דבר אחר שמיועד לטווח ארוך) ופרישה אמתית. אבל כמה שהייתי מיואש ושחוק לפני שנתיים ושקוע בחישובי פרישה מוקדמת עם מחשבות רציניות עליה (כנראה אני יכול לפרוש כבר היום ולשמור על אותה רמת חיים), כך אני קצת יותר זהיר עכשיו. כרגע התוכנית זזה לפחות בכמה שנים וכנראה תכלול שלבי הכנה יותר משמעותיים עם תכנון מדוקדק יותר של "היום שאחרי".

אגב, רק אעיר. מה זה הייטק ? בתחום התוכנה ? כי אם כן אתה מרוויח ממש מעט יחסית ל״תפקיד בכיר״. אתה מרוויח פחות ממתכנת מנוסה באותם אחוזי משרה.

אגב, רק אעיר. מה זה הייטק ? בתחום התוכנה ? כי אם כן אתה מרוויח ממש מעט יחסית ל״תפקיד בכיר״. אתה מרוויח פחות ממתכנת מנוסה באותם אחוזי משרה.
הוא מרוויח 17 נטו ב80% משרה. זה באיזור ה40 ברוטו במשרה מלאה...
אמנם יש מתכנתים שמרוויחים 40 (לא רבים.), אבל vp בחברות קטנות מרוויחים 30-50 כתלות באיזה חלק הם מנהלים (ויש עיסוקים רבים).

הוא מרוויח 17 נטו ב80% משרה. זה באיזור ה40 ברוטו במשרה מלאה...
אמנם יש מתכנתים שמרוויחים 40 (לא רבים.), אבל vp בחברות קטנות מרוויחים 30-50 כתלות באיזה חלק הם מנהלים (ויש עיסוקים רבים).
אכן כך..

כיום מחזיקים בנכסים בארה"ב שמכניסים כ 6000 ש"ח נטו בחודש.
יש שליש דירה בר"ג שמכניס 2000 ש"ח בחודש.
תיקי השקעות ברמות נזילות שונות בסך של 3.5 מיליון ש"ח
גרים בשכירות? יש נכס על שמכם בארה"ב ועוד שליש דירה בר"ג?

שלום וחג שמח לכולם.
עדכון קצר...
מכרנו את הדירה ברמת גן. אחד האחים רצה לממש. זה הוסיף לנו כמליון ורבע. אנו מחפשים עכשיו דירה להשקעה בתקציב של מליון וחצי. עדיפות לדירה לפני שיפוץ. את רוב השיפוץ אעשה בעצמי.
החלטתי סופית לעזוב את העבודה. עכשיו זה עניין של תזמון. אם אתאפק עד מאי 2020 תשתחרר לי חבילה נאה של מניות וגם אוכל לקבל החזרים ממס הכנסה. בשיערוך גס זה יכול להגיע קרוב למאה אלף. מול זה ניצבת תחושת המיאוס שיש לי מתעשיית ההייטק וממקום העבודה שלי בפרט. פשוט מרגיש שמיציתי את זה אחרי שלושים שנה ובא לי לעזוב מחר.
לאחר הפרישה אני חושב ברצינות לעסוק בעבודות הנדימן קטנות באיזור מגורי. בעיקר אכוון לתחום מצלמות אבטחה ואזעקות, תקשורת מחשבים ובית חכם. יותר בשביל הכיף. אם יביא פרנסה לא אתנגד.
גרים בשכירות? יש נכס על שמכם בארה"ב ועוד שליש דירה בר"ג?
הנכסים הם בתים פרטיים שאנו משכירים.
גרים בבית שלנו.

אם אתאפק עד מאי 2020 תשתחרר לי חבילה נאה של מניות וגם אוכל לקבל החזרים ממס הכנסה. בשיערוך גס זה יכול להגיע קרוב למאה אלף. מול זה ניצבת תחושת המיאוס שיש לי מתעשיית ההייטק וממקום העבודה שלי בפרט. פשוט מרגיש שמיציתי את זה אחרי שלושים שנה ובא לי לעזוב מחר.
תנשום עמוק עמוק... שים Laya Project ב- Youtube ותן למחשבות לחלוף אותך מבלי להישאר ולהיתקע.
מחשבה נכנסת, מחשבה יוצאת. תן למחשבה לחלוף ולאחרת להכנס במקומה.
זה יכול לנקות ממך קצת את כל תחושת התסכול והקבס שתעשיית ההיי-טק שפירנסה אותך יפה כל כך ובמשך כל כך הרבה שנים מעלה בך.
תכיר תודה אמיתית על כל מה שניתן לך, אפילו שבעסקת החבילה הזו מכרת חלק מנשמתך (והיום אתה דורש אותה בחזרה).

אם מדובר ב- 100K בעבור 7 חודשים נוספים, זו כנראה מתנה שלא תוכל להימנע מלהצטרך אותה לפרישה אמיתית, ברמת חיים שאני רק מנחש שאתה לא מתכוון לרדת ממנה בהרבה.
וזאת אני רושם למרות שיש לך 3.5M בתיקי ההשקעות, והכנסות משכירות בארה"ב ועוד...
אפילו שאתה הרבה יותר ממסודר כלכלית לגמרי (וגם פוטנציאל ההשתכרות שלך במידה ותרצה הוא גבוה ממילא), אם אני הייתי אתה (ואני לא), לא הייתי נותן לעוד 7 חודשים שכאלו להסיט אותי מהמטרה..
לדעתי האישית אפילו להיפך, קח את זה כזמן התכוננות אמיתי לקראת הפרישה.
עד היום תיכננת והתכוננת, אבל אם אני מבין נכון לא שמת יעד פרישה מוגדר.
אז הנה - קיבלת מתנה בדמות יעד פרישה מוגדר שאתה יכול לכוון ולהתכווננן אליו - מאי 2020, או אפילו יוני 2020 כדי לכסות כל אופציה שלא לפספס את החבילה הזו.
תסדר את ענייניך טוב טוב עד אז ותדאג שהכל מוכן, ובעוד 7 חודשים תגיד יפה ובצורה מסודרת שלום ולהתראות, ותברך על המוגמר.

אני שוב מדגיש שאני לא אתה, ואני בהחלט שלא מתקרב ללחוות את תחושת המיאוס שאתה חווה מתחום העבודה שלך.
להיפך, אני הצד השני של שמח וטוב ומתעניין לו (מה שיוצא אני מרוצה)...
אז אם כל כך חשוב לך לשים ז** על הכל כי אתה יכול, לומר שלום ולהתראות עם אצבע משולשת וחיוך מעושה כי אתה יכול, ואם זה ירפא את הנפש המקצועית הדחויה והמתסוכלת שלך כי אתה יכול...אז עדיין הייתי אומר לך שזה רק סימפטום ולא הבעיה האמיתית, וש- 100K לא הולכים ברגל, ואין ל"נטישה" שכזו ערך אינטרינזי אמיתי (מבלי להכיר אותך).

לאחר הפרישה אני חושב ברצינות לעסוק בעבודות הנדימן קטנות באיזור מגורי. בעיקר אכוון לתחום מצלמות אבטחה ואזעקות, תקשורת מחשבים ובית חכם. יותר בשביל הכיף. אם יביא פרנסה לא אתנגד.
מתכוון לעשות קורס?...

אם מדובר ב- 100K בעבור 7 חודשים נוספים, זו כנראה מתנה שלא תוכל להימנע מלהצטרך אותה לפרישה אמיתית, ברמת חיים שאני רק מנחש שאתה לא מתכוון לרדת ממנה בהרבה.

מסכים על פניו, אבל במקרה שלו - הוא כתב שיש לו גם קרן פנסיה (כתב שהוא 30 שנה בהייטק), אני בטוח שיש שם עוד כמה מיליוני שקלים בנוסף לתיק ההשקעות שלו. במצב שלו אם הייתי רוצה לפרוש, הייתי פורש בבטחון מלא.

אז אם כל כך חשוב לך לשים ז** על הכל כי אתה יכול, לומר שלום ולהתראות עם אצבע משולשת וחיוך מעושה כי אתה יכול, ואם זה ירפא את הנפש המקצועית הדחויה והמתסוכלת שלך כי אתה יכול...אז עדיין הייתי אומר לך שזה רק סימפטום ולא הבעיה האמיתית, וש- 100K לא הולכים ברגל, ואין ל"נטישה" שכזו ערך אינטרינזי אמיתי (מבלי להכיר אותך).
מתכוון לעשות קורס?...
קראתי בעיון את תגובתך. אני מודה שכאן איבדתי אותך.

מסכים על פניו, אבל במקרה שלו - הוא כתב שיש לו גם קרן פנסיה (כתב שהוא 30 שנה בהייטק), אני בטוח שיש שם עוד כמה מיליוני שקלים בנוסף לתיק ההשקעות שלו. במצב שלו אם הייתי רוצה לפרוש, הייתי פורש בבטחון מלא.
כשאתה כותב את ככה, זה נראה כאילו אני טובל בכסף. לא כך הוא. התייחסתי בכלליות לנכסי בשרשור הפתיחה.

אוסיף ואומר שתחושת המיאוס התגברה אצלי בשנים האחרונות בקורלציה גמורה לכירסום בזמן הפרטי שלי ע"י העבודה. התקדמות הטכנולוגיה והקלות הבלתי נסבלת של להגיע אליך לא משנה היכן תהיה. היכולת לבצע שיחות ועידה, לקבל מיילים, וואטסאפים מהעבודה מכל חור שאהיה בו, אולי נראתה נוחה בהתחלה אך מהר מאוד מבינים שזה לגמרי ההפך.
100K נוספים לא מעלים או מורידים בראי הזמן. אעדכן בהמשך.

כשאתה כותב את ככה, זה נראה כאילו אני טובל בכסף. לא כך הוא. התייחסתי בכלליות לנכסי בשרשור הפתיחה.

100K נוספים לא מעלים או מורידים בראי הזמן.

@unrealx התייחס לפנסיה הצפויה שלכם.... לפי הסכום שציינת: ״פנסיה משותפת בשנת 2033 כ 33 אלף ברוטו (אני בגיל 67 ואשתי 64)״ ובהנחה שהסכום שציינת הוא ללא הפקדות נוספות, אמור להיות שם כ- 4 מליון שקלים...
אז כשמוסיפים לזה: דירה בבעלותך (למגורים), הכנסה חודשית משכירות של כ- 8000₪ נטו ותיק השקעות של 3.5 מליון זה מאוד מכובד ולכן בהחלט מאפשר לך לצאת כבר עכשיו לפנסיה מוקדמת בבטחון מלא, במיוחד לאור שיעור ההוצאה הנמוך יחסית ליכולות הכלכליות שלכם.

לגבי התוספת של 100k נוספים אם תישאר עד מאי 2020... האם זו חבילת RSU שמבשילה?

אני לא הרגשתי שזה המצב... להיפך, אני הרגשתי שדווקא הקושי לעזוב הוא זה שמתווה כאן את הצורך לעשות את זה חד ומהר... אבל אולי אני טועה...
בכל מקרה, אם מדובר אכן ב-RSU שמבשילות נניח כל חצי שנה, הדילמה הזו תחזור לפתחו גם במאי 2020... כך שקביעת תאריך יעד קרוב היא לא מהלך של ״לשים ז** על הכל רק כי הוא יכול״ אלא צורך אמיתי בסיטואציה שבה בכל מקרה הפסקת העבודה משמעותה ויתור על הכנסה מאוד מאוד גדולה (בלי קשר רק ל-RSU).

מה שכן אני מסכימה איתך שקביעת תאריך יעד עתידי (קרוב יותר או פחות) יכולה לעזור לו להתכונן נכון יותר לפרישה שלו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
W זוג בני כמעט 30 שרוצים להתפתח כלכלית- חוסכים כל חודש 14 אלף ורוצים להשקיע שוק ההון 12
שם משתמש בעייתי כמעט מוכן לפתוח תיק השקעות. מה עוד צריך לדעת? שוק ההון 10
א הברזל בחצי שנה אחרונה התיקר כמעט ב 100%, הנחושת נוסקת שוק ההון 0
N השקעה כמעט ללא סיכון שוק ההון 43
always.smile איך להשקיע כמעט בלי לנקוף אצבע...שאלה בעיקבות הפוסט שוק ההון 10
always.smile איך להשקיע (כמעט) מבלי לנקוף אצבע - בחירת חיסכון פנסיוני לטווח ארוך דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 8
ב לא שילמתי מס רווחי הון לפני כמעט 3 שנים, מה עכשיו? צרכנות פיננסית 16
c881 כמעט הייתי עשיר אוף טופיק 0
nmac בנק דיגיטלי כמעט ללא עמלות- Pepper צרכנות פיננסית 1
א s&p בCAPE כמעט 30 שוק ההון 37
breezblock היערכות לקראת פרישה, כמעט בגיל פרישה. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
CarpeDiem אלטרנטיבה אג״חית כמעט סולידית לקניית דירה להשקעה? נדל"ן 76
יערה בניתי תיק והוא כמעט סגור- אשמח להארות שוק ההון 122
Rio כמעט עבדו עלי שוק ההון 24
A איתור מטען במכס לפי ח.פ או שם חברה מיסים 0
I איך מחליפים שם משתמש בפורום? (מצאתי בהגדרות פרופיל) אוף טופיק 1
G פתיחת חשבון בנק בארה"ב ללא נוכחות שם צרכנות פיננסית 5
TheTieMan קרן כספית שקלית - אני סתם מחזיק שם יותר מדיי? שוק ההון 10
R עמלה לא ברורה ושינוי שם נייר ערך בתיק שוק ההון 0
Y העברה לIB מאתר בנק מזרחי - לא נותנים למלא שם מוטב באנגלית? שוק ההון 10
Y רישום דירה על שם ילד (בגיר) - משמעויות מבחינת מיסים והטבות מיסים 4
נ אי שם במזרח אירופה - סיפור בדיוני בהמשכים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 24
מ תיק השקעות בארה״ב במהלך שהות שם שוק ההון 3
נ רישום נכס על שם חבר - היתרונות והחסרנות נדל"ן 18
גימפל קופת גמל להשקעה על שם בני, האם זה כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
א חסכון / השקעה בבורסה על שם קטין עם הגבלת גיל פתיחה שוק ההון 19
M אזרח אמריקאי עם שם שונה - בעיה בפתיחת חשבון בIB? שוק ההון 7
א על שם מי רשומות מניות ואג"חים ישראלים ? שוק ההון 11
D האם יש שם רשמי למפולת של החצי שנה האחרונה? פוסטים מאיכות נמוכה 17
TheOneTech חשבון על שם אחר אצל חברת גז מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
שם משתמש בעייתי איך לקרוא את שם הקרן? איך לבחור מסלול מחקה s&p נכון? שוק ההון 11
B חישוב החזר מקסימלי למשכנתא - דירה רשומה על שם בן זוג יחיד נדל"ן 1
ל פפר אינווסט- האם שווה להשקיע שם מבחינת דמי הניהול פוסטים מאיכות נמוכה 3
Y חברת "סלייס" - מישהו יודע מה קורה שם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
R חשבון ב-ETRADE לצורך מסחר במניות ESPP/RSU שהצטברו שם (על מנת לייצר פיזור) שוק ההון 110
זריקת תבונה האם עצמאי פטור עם הכנסות מעטות יכול להפריש את המקסימום לקרן השתלמות (18,400 ש"ח) מבלי שירימו גבה שם למעלה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 25
S מישהו שם לב לעליות של 400%+ במניות של חברות שילוח המטענים בעולם? פוסטים מאיכות נמוכה 12
Y שאלות לפני שאני שם את הכסף בבית השקעות שוק ההון 4
Tsachi01 חיפוש שם לערוץ יוטיוב מבלי להפר זכויות יוצרים אוף טופיק 1
נ קונה דירה מסרב להעביר חשבונות על שמו, נשארו על שם המוכר אוף טופיק 36
S קל גמל (SLICE) האם בטוח לעשות שם קרן השתלמות IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
שניצלוינאי רישום נכסים על שם המשקיע שוק ההון 10
א מעבר להייטק- מה באמת קורה שם התפתחות אישית 49
י שם בעל חשבון IB שוק ההון 1
c881 ספרים מחודשים של סופרות שנאלצו לפרסם תחת שם גברי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
הסולידית בקשות לשינוי שם והערה לגבי אנונימיות שער הקהילה 29
G [שם החברה נמחק]- מישהו מכיר ? שוק ההון 79
ש תיק השקעות [של שם בדוי] שוק ההון 82
G פתיחת חשבון מסחר משותף או על שם אחד מבני הזוג? שוק ההון 40
U הייטק - מה עושים שם ? אוף טופיק 72

נושאים דומים

Back
למעלה