• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כבר (כמעט) שם

הי, אשמח לדעת, מאחר שאין פה הרבה סולידים עם ילדים בוגרים-

האם חלק מהכספים הנזילים שלכם מיועדים לעזרה לילדים ברכישת דירה או השכלה? האם ייעדתם איזשהו חשבון חיסכון לילדיכם? אם כן אז באיזה היקף ובאיזה מכשיר?

@הנולד
אולי השאלה הכללית לא מתאימה לשרשור של יומן מסע אישי. אבל השאלה הספציפית דווקא כן מעניינת...
לכן גם אותי מעניין האם יש כספים המיועדים לעזרה לילדים והאם זה נכנס בצורה כזו או אחרת לתוכניות לפנסיה מוקדמת?

@unrealx
לגבי התוספת של 100k נוספים אם תישאר עד מאי 2020... האם זו חבילת RSU שמבשילה?
כן

@הנולד
אולי השאלה הכללית לא מתאימה לשרשור של יומן מסע אישי. אבל השאלה הספציפית דווקא כן מעניינת...
לכן גם אותי מעניין האם יש כספים המיועדים לעזרה לילדים והאם זה נכנס בצורה כזו או אחרת לתוכניות לפנסיה מוקדמת?
כן. בהחלט. יש כוונה לעזור להם לרכוש השכלה או בכל דבר אחר שיעזור להם להיות בזכות עצמם. אין כוונה לממן אותם סתם.

כן

כן. בהחלט. יש כוונה לעזור להם לרכוש השכלה או בכל דבר אחר שיעזור להם להיות בזכות עצמם. אין כוונה לממן אותם סתם.

אז לגבי ה- RSU אני מניחה שכל חצי שנה/שנה (כתלות במועד ההבשלה) תהיה שוב הדילמה של ״חבילה״... מה שנקרא ״כלוב של זהב״...
כך במקרה שלך מן הסתם פשוט צריך ״להחליט״ מתי מתאים לך לעזוב וצריך לנסות לנתק את המחשבות על ה- חבילה שממתינה כי אחרת אין לזה ממש סוף...

לגבי העזרה לילדים, האם יש לכם כוונה לעזור להם ברכישת דירה? ואם כן האם זה השפיע עליכם בהחלטה מתי לצאת לפנסיה מוקדמת?

אז לגבי ה- RSU אני מניחה שכל חצי שנה/שנה (כתלות במועד ההבשלה) תהיה שוב הדילמה של ״חבילה״... מה שנקרא ״כלוב של זהב״...
כך במקרה שלך מן הסתם פשוט צריך ״להחליט״ מתי מתאים לך לעזוב וצריך לנסות לנתק את המחשבות על ה- חבילה שממתינה כי אחרת אין לזה ממש סוף...

לגבי העזרה לילדים, האם יש לכם כוונה לעזור להם ברכישת דירה? ואם כן האם זה השפיע עליכם בהחלטה מתי לצאת לפנסיה מוקדמת?
כלוב של זהב זה אכן תאור די ממצה. אני לא לחוץ על הסכום הזה. אני כן מתחבר להצבת יעד קלנדרי שעד להגעתו אסגור את כל הפינות. אבל זה כנראה לא יקרה. לדעתי לא ניתן להיות מוכן נפשית. זה סוג של קפיצה למים קרים. אני גם לא מתכוון לנטוש את מקום העבודה. מעריך שאשאר שם ככל שיבקשו (עד גבול מסויים) על מנת שימצאו מחליף ואוכל לחפוף אותו. מאסתי בהייטק וסגנון החיים שמגיע איתו. לא מאסתי באנשים שעובדים איתי ואשתדל לעזור להם. אני מעריך שברגע שאודיע על עזיבה ונסגור על תאריך העניינים יהיו הרבה יותר רגועים בשבילי.
לגבי עזרה לילדים בדירה, זו דילמה. עדיפות ראשונה לעזור להם לעמוד על הרגליים מבחינה כלכלית. עזרה ברכישה תהיה בהתאם לנסיבות. זאת אומרת שלא יוכלו לבוא לדבר איתי על רכישת דירה לפני שיהיו עם תוכנית כלכלית ומקצועית לגבי עתידם. אבל החיים חזקים מאיתנו.

בלי לייעץ ובלי להמליץ
א. עם הכנסה חודשית של 6000 משכירות ו5 מיליון בתיק ההשקעות (לא כולל פנסיה) אתם אמורים להיות מסוגלים לפרוש ולהמשיך להוציא 16000 בחודש גם אם תמשכו כסף בצורה יחסית זהירה (3% בשנה), כמובן שהעובדה שאתם לא גרים בשכירות תאפשר לכם לצמצם הוצאות במקרי קיצון (מיתון חריף, מלחמה, וכו׳)
ב. כמו שקפיצת הדרך אמרה, כנראה שבונוסים כאלה ואחרים ימשיכו ל״עכב״ אתכם כל עוד תתנו להם ל״עכב״ אתכם. 100000 שח זה ברוטו או נטו? אם זה ברוטו אז במצבכם לא הייתי נותן לזה לעצור אותי מפרישה (ובהתחשב בכך שאתה נשמע מאוד לא מרוצה, אולי גם אם זה נטו לא הייתי מחכה). אולי הייתי ״מחכה״ רק עד שהייתי סגור על תכנית מפורטת של משיכות מהתיק, מקרים ותגובות, וכו׳.

אשתי אמורה להמשיך לעבוד ולהכניס בנוסף כ 7-8 אלפים כל חודש.

אשתי אמורה להמשיך לעבוד ולהכניס בנוסף כ 7-8 אלפים כל חודש.
כן, קראתי את זה. הכוונה שלי היא שגם אם היא הייתה מפסיקה לעבוד היום (וגם אתה) כנראה שברמת ההוצאות הנוכחית שלכם הייתם יכולים לעמוד (גם אם מניחים שלא תראו שקל מהפנסיה, הנחה די מוגזמת)

מכרנו את הדירה ברמת גן. אחד האחים רצה לממש. זה הוסיף לנו כמליון ורבע. אנו מחפשים עכשיו דירה להשקעה בתקציב של מליון וחצי. עדיפות לדירה לפני שיפוץ. את רוב השיפוץ אעשה בעצמי.

לאחר הפרישה אני חושב ברצינות לעסוק בעבודות הנדימן קטנות באיזור מגורי. בעיקר אכוון לתחום מצלמות אבטחה ואזעקות, תקשורת מחשבים ובית חכם. יותר בשביל הכיף. אם יביא פרנסה לא אתנגד.

זו נשמעת תוכנית נהדרת לפנסיה!
שיהיה המון המון בהצלחה.

כמו שכבר אמרו לפני, מבחינה כלכלית, ניראה שאתם מסודרים.
מה שניראה בעיני חשוב, בשלב זה, כהכנה לפרישה:
1. להדק את התוכנית הכלכלית: כמה מושכים ואיך מידי איזו תקופה מאיזה מכשיר פיננסי, כולל חוזה מול עצמי שמתעד טוב טוב כמה תרחישים: אופטימי, סביר, פסימי. מאיפה מושכים להוצאות גדולות בלתי צפויות, אם תהינה? מה עושים עם התיק גדל מעבר לצפיות?
2. להתחיל לגבש בראש איזשהו בסיס לסדר יום/ תוכנית שבועית. הורדת יום עבודה בשבוע. איך אתה מבלה אותו? אפשר להתחיל לנסות התנדבות כדי לראות באיזו מידה היא מדברת אליך, או כמו שהצעת, לנסות להתחיל להתעסק כהנדי-מן בתחום של מצלמות אבטחה. לא כדי להפציץ את עצמך בתעסוקה, כי מזה יש לך בשפע, יותר כדי ללמוד על עצמך: למה אתה מתחבר? מה קשה לך? איך זה בשבילך לעבוד ישירות מול אנשים, וכאלה...

הפוסט האחרון של הסולידית מדבר, בין השאר, על יצירת שגרה מיטיבה, ויש גם שרשור שמתייחס אליו. ניראה לי ממש בעיתוי מתאים - בשבילך. קח את החצי שנה הקרובה כדי להבין מה אתה כן רוצה לעשות עם הזמן שלך, אחרי שהבנת שהייטק לא.

כיום מחזיקים בנכסים בארה"ב שמכניסים כ 6000 ש"ח נטו בחודש.
יש שליש דירה בר"ג שמכניס 2000 ש"ח בחודש.
תיקי השקעות ברמות נזילות שונות בסך של 3.5 מיליון ש"ח
אכן נראה שאתם בהחלט במצב בו גם אם אישתך הייתה מחליטה לפרוש הייתם יכולים להסתדר . האם צפויה להמשיך לעבוד עד גיל 64 ?
כתבת שאתה לא בונה על הפנסיות. מדוע ? שהרי מדובר בסכום מכובד מאד (33 אלף ברוטו בגיל פרישה + קצבאות זקנה של ביטוח לאומי עוד כ- 5K) = כ- 27K נטו בגיל פרישה.
16K הוצאות בניכוי 6K משכ"ד שווה ל- 10K בחודש סכום משיכה חודשי מתיק השקעות בגובה של 5M נראה כי יש לכם הרבה מעבר למה שצריך (כמעט פי 3 מבלי להתחשב בתשואות שוק ההון).
אשמח אם תוכל לפרט על הנכסים בארה"ב , האם נקנו על ידיכם לפני 2008 ? מה שוויים כעת ובאיזה איזור ?

כתבת שאתה לא בונה על הפנסיות. מדוע ? שהרי מדובר בסכום מכובד מאד (33 אלף ברוטו בגיל פרישה + קצבאות זקנה של ביטוח לאומי עוד כ- 5K) = כ- 27K נטו בגיל פרישה.

סביר להניח שהקצבה נטו מהפנסיה שלהם בגיל פרישה תהיה הרבה יותר גבוהה. ה- 33000 ברוטו זה לשניהם. בהנחה שיש חלוקה מסויימת בין בני הזוג (נניח 23000 לו ו- 10000 לה) רק הקצבאות מהעבודה יהיו כ- 28000 נטו, כך שאם מוסיפים 5K מקצבאות הזיקנה מגיעים ל- 33000 נטו...

אם הבנתי נכון הרעיון ״לא להתחשב בכספי הפנסיה״ הוא על מנת לבדוק האם תוכנית הפרישה המוקדמת מאפשרת לשמר את הכספים הקיימים ולחיות רק מהתשואה. כלומר למשל באמצעות משיכה ״בטוחה״ (נניח של 3%) ולא משיכה גבוהה יותר שאפשרית רק אם כן מתחשבים בכספי הפנסיה.
ברור שבמקרה כזה כספי הפנסיה מהווים בכל זאת כרית נחיתה גדולה ורכה גם אם קורית קטסטרופה מצד אחד ומצד שני מאפשרים בעתיד להשתמש בכספים שנשמרו (ואולי אף גדלו) בתיק ההשקעות על מנת, למשל, לעזור לילדים.

טוב, כבר עברה יותר משנה מאז שעדכנתי. אני עדיין עובד, באותו מקום.
בנובמבר שנה שעברה הודעתי על עזיבה ואז החלה מסכת של שכנועים להישאר. סיכמנו שאשאר עד מאי בעצימות נמוכה ואז הגיחה הקורונה לחיינו. מקום העבודה שלי עבר לעבודה מהבית, וזה התאים לי. אז ירדתי בזהירות מהעץ והנה אני עדיין כאן. העבודה מהבית נתנה לי המון אויר, כך שכל עוד זה ממשיך, מסתדר לי להישאר. כשזה יגמר ונצטרך לחזור למשרד, כנראה שניפרד שוב :)
הורדתי הילוך בגדול, לוקח הרבה חופשים ומטיילים הרבה בטבע. מה שמצחיק זה שלמרות זאת עדיין מרוצים ממני והביצועים של הקבוצה שלי עלו בשנה החולפת.

אני רק קופץ בשביל להגיד תודה רבה לכולכםן, הדיון מעורר השראה. @הנולד המון בהצלחה!

אגב, רק אעיר. מה זה הייטק ? בתחום התוכנה ? כי אם כן אתה מרוויח ממש מעט יחסית ל״תפקיד בכיר״. אתה מרוויח פחות ממתכנת מנוסה באותם אחוזי משרה.

לא כל מתכנת מרוויח מה שכתוב בטבלאות השכר.. אז מה זה עושה אותו פחות טוב?

@הנולד, מתוך סקרנות, האם המשכת בעבודה? אם כן, מה מניע אותך להמשיך ולא (לעשות שינוי מפחיד) ולהכריז עצמאות אחרי 30 שנות עבודה?

נראה שמבחינה כלכלית אתה/ם לא חייבים לעבוד ממזמן בסיכון מאד נמוך - הוצאות של 10K לחודש (אחרי 6000 שכ"ד ארה"ב) הן 120K לשנה. כלומר 1.2M לעשור ואפילו עם אפס תשואה (נכון, יש אינפלציה, אבל יש גם תשואה) יש לכם עשרות שנים של גיבוי להוצאות צפויות ולא צפויות אז בטח שעם הפנסיה המכובדת (אם אם תמשוך את כל הפיצויים ותתחיל בגיל 60) אתם מכוסים מעל ומעבר להוצאות שלכם.

@הנולד, מתוך סקרנות, האם המשכת בעבודה? אם כן, מה מניע אותך להמשיך ולא (לעשות שינוי מפחיד) ולהכריז עצמאות אחרי 30 שנות עבודה?

נראה שמבחינה כלכלית אתה/ם לא חייבים לעבוד ממזמן בסיכון מאד נמוך - הוצאות של 10K לחודש (אחרי 6000 שכ"ד ארה"ב) הן 120K לשנה. כלומר 1.2M לעשור ואפילו עם אפס תשואה (נכון, יש אינפלציה, אבל יש גם תשואה) יש לכם עשרות שנים של גיבוי להוצאות צפויות ולא צפויות אז בטח שעם הפנסיה המכובדת (אם אם תמשוך את כל הפיצויים ותתחיל בגיל 60) אתם מכוסים מעל ומעבר להוצאות שלכם.
עדיין באותו מקום ואותו תפקיד. לפני כמעט שנה הקטנתי את המשרה ל-3 ימים בשבוע. קצת קשה לנהל כך ולפעמים אני מפספס דברים.
המצב שלי מרגיש לי קצת כמו כלוב של זהב. מצד אחד אני ממש לא נהנה ממה שאני עושה, אך מצד שני, שבוע של 3 ימים פשוט טס, ונוסיף לזה שההוצאות גדלו מאוד בתקופה האחרונה (שלושה סטודנטים בבית, שני רכבים ישנים שאחד מהם הגדיל לעשות בחודש האחרון), הכל מתוקצב ומחושב, אבל יותר נוח לממן את זה ממשכורת שוטפת מאשר מהכנסות אחרות.
אז אני עדיין שם.

עדיין באותו מקום ואותו תפקיד. לפני כמעט שנה הקטנתי את המשרה ל-3 ימים בשבוע. קצת קשה לנהל כך ולפעמים אני מפספס דברים.
המצב שלי מרגיש לי קצת כמו כלוב של זהב. מצד אחד אני ממש לא נהנה ממה שאני עושה, אך מצד שני, שבוע של 3 ימים פשוט טס, ונוסיף לזה שההוצאות גדלו מאוד בתקופה האחרונה (שלושה סטודנטים בבית, שני רכבים ישנים שאחד מהם הגדיל לעשות בחודש האחרון), הכל מתוקצב ומחושב, אבל יותר נוח לממן את זה ממשכורת שוטפת מאשר מהכנסות אחרות.
אז אני עדיין שם.
השאלה מה קורה ב4 ימים האחרים שאתה לא עובד :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
W זוג בני כמעט 30 שרוצים להתפתח כלכלית- חוסכים כל חודש 14 אלף ורוצים להשקיע שוק ההון 12
שם משתמש בעייתי כמעט מוכן לפתוח תיק השקעות. מה עוד צריך לדעת? שוק ההון 10
א הברזל בחצי שנה אחרונה התיקר כמעט ב 100%, הנחושת נוסקת שוק ההון 0
N השקעה כמעט ללא סיכון שוק ההון 43
always.smile איך להשקיע כמעט בלי לנקוף אצבע...שאלה בעיקבות הפוסט שוק ההון 10
always.smile איך להשקיע (כמעט) מבלי לנקוף אצבע - בחירת חיסכון פנסיוני לטווח ארוך דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 8
ב לא שילמתי מס רווחי הון לפני כמעט 3 שנים, מה עכשיו? צרכנות פיננסית 16
c881 כמעט הייתי עשיר אוף טופיק 0
nmac בנק דיגיטלי כמעט ללא עמלות- Pepper צרכנות פיננסית 1
א s&p בCAPE כמעט 30 שוק ההון 37
breezblock היערכות לקראת פרישה, כמעט בגיל פרישה. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
CarpeDiem אלטרנטיבה אג״חית כמעט סולידית לקניית דירה להשקעה? נדל"ן 76
יערה בניתי תיק והוא כמעט סגור- אשמח להארות שוק ההון 122
Rio כמעט עבדו עלי שוק ההון 24
A איתור מטען במכס לפי ח.פ או שם חברה מיסים 0
I איך מחליפים שם משתמש בפורום? (מצאתי בהגדרות פרופיל) אוף טופיק 1
G פתיחת חשבון בנק בארה"ב ללא נוכחות שם צרכנות פיננסית 5
TheTieMan קרן כספית שקלית - אני סתם מחזיק שם יותר מדיי? שוק ההון 10
R עמלה לא ברורה ושינוי שם נייר ערך בתיק שוק ההון 0
Y העברה לIB מאתר בנק מזרחי - לא נותנים למלא שם מוטב באנגלית? שוק ההון 10
Y רישום דירה על שם ילד (בגיר) - משמעויות מבחינת מיסים והטבות מיסים 4
נ אי שם במזרח אירופה - סיפור בדיוני בהמשכים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 24
מ תיק השקעות בארה״ב במהלך שהות שם שוק ההון 3
נ רישום נכס על שם חבר - היתרונות והחסרנות נדל"ן 18
גימפל קופת גמל להשקעה על שם בני, האם זה כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
א חסכון / השקעה בבורסה על שם קטין עם הגבלת גיל פתיחה שוק ההון 19
M אזרח אמריקאי עם שם שונה - בעיה בפתיחת חשבון בIB? שוק ההון 7
א על שם מי רשומות מניות ואג"חים ישראלים ? שוק ההון 11
D האם יש שם רשמי למפולת של החצי שנה האחרונה? פוסטים מאיכות נמוכה 17
TheOneTech חשבון על שם אחר אצל חברת גז מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
שם משתמש בעייתי איך לקרוא את שם הקרן? איך לבחור מסלול מחקה s&p נכון? שוק ההון 11
B חישוב החזר מקסימלי למשכנתא - דירה רשומה על שם בן זוג יחיד נדל"ן 1
ל פפר אינווסט- האם שווה להשקיע שם מבחינת דמי הניהול פוסטים מאיכות נמוכה 3
Y חברת "סלייס" - מישהו יודע מה קורה שם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
R חשבון ב-ETRADE לצורך מסחר במניות ESPP/RSU שהצטברו שם (על מנת לייצר פיזור) שוק ההון 110
זריקת תבונה האם עצמאי פטור עם הכנסות מעטות יכול להפריש את המקסימום לקרן השתלמות (18,400 ש"ח) מבלי שירימו גבה שם למעלה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 25
S מישהו שם לב לעליות של 400%+ במניות של חברות שילוח המטענים בעולם? פוסטים מאיכות נמוכה 12
Y שאלות לפני שאני שם את הכסף בבית השקעות שוק ההון 4
Tsachi01 חיפוש שם לערוץ יוטיוב מבלי להפר זכויות יוצרים אוף טופיק 1
נ קונה דירה מסרב להעביר חשבונות על שמו, נשארו על שם המוכר אוף טופיק 36
S קל גמל (SLICE) האם בטוח לעשות שם קרן השתלמות IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
שניצלוינאי רישום נכסים על שם המשקיע שוק ההון 10
א מעבר להייטק- מה באמת קורה שם התפתחות אישית 49
י שם בעל חשבון IB שוק ההון 1
c881 ספרים מחודשים של סופרות שנאלצו לפרסם תחת שם גברי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
הסולידית בקשות לשינוי שם והערה לגבי אנונימיות שער הקהילה 29
G [שם החברה נמחק]- מישהו מכיר ? שוק ההון 79
ש תיק השקעות [של שם בדוי] שוק ההון 82
G פתיחת חשבון מסחר משותף או על שם אחד מבני הזוג? שוק ההון 40
U הייטק - מה עושים שם ? אוף טופיק 72

נושאים דומים

Back
למעלה