• התוכן שלפניכם איננו ייעוץ פיננסי. הוא אולי נחזה ככזה, ואף נשמע ככזה, אבל למרבה הפלא, הוא איננו כזה, וממילא לא יכול להיחשב תחליף לייעוץ מטעם בעל הרישיון המתאים, לרבות ייעוץ מס, ייעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו המיוחדים של כל אדם. מכאן שאין לראות בתכני הפורום המלצה לביצוע פעולות כלשהן בניירות ערך או בנכסים אחרים, וכל הסתמכות עליהם תהיה באחריות הקורא בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחברה בלבד ואין באמור בה כדי לשקף את דעותיה של בעלת האתר.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מוגש כשירות לציבור: אפשרות לרילוקיישן/הגירה לקנדה (כמעט) ללא תנאים

Trevor

משתמש רגיל
דירוג
135
הקדמה:
מטרת הפוסט הינה להנגיש את האינפורמציה לחברי הפורום כאן, מבלי להיכנס לדיונים על יתרונות/חסרונות, עידוד/דה-עידוד הגירה, פוליטיקה ודומיהם.
אני מבקש לא להסיט את הדיון לשם, אני חושב שראיתי מספר שרשורים פעילים בנושא.
אני מקווה שהמידע יהיה שימושי למי (כמוני) שאין ברשותו דרכון זר, ושקל/שוקל לעבור זמנית או לצמיתות לחו"ל.

בעקבות המלחמה, ממשלת קנדה השיקה בדצמבר מסלול/תוכנית לקבלת אישור עבודה פתוח (לא תלוי מעסיק) ל-3 שנים, המיועד לישראלים ופלסטינאים, הנמצאים פיזית בקנדה, על סטטוס חוקי (כולל תייר).
במקור, המסלול היה בתוקף עד לחצות היום (12 ליוני 2024), תוקפו הוארך היום עד ל-31 ליולי 2025.
עריכה: כמובן שהזכות לבטל את המסלול טרם פג תוקפו שמורה לממשלת קנדה.

הנקודה החשובה ביותר להדגיש שוב, היא שהזכאות לאישור העבודה מותנית בכך שבעת הגשת הבקשה, ובעת קבלת ההחלטה בעניין, עליכם להימצא פיזית בקנדה.
המשמעות? עליכם יהיה לשהות בקנדה ללא אפשרות להתפרנס בצורה חוקית בין שבועות, לחודשים ספורים. אאל"ט, זמן הטיפול הממוצע הינו כ-3 חודשים.

מאחר והתוכנית באוויר מספר חודשים, באינטרנט (קבוצות פייסבוק/ וואטסאפ, יוטיוב, וכו') קיים כל המידע לרבות מספר ובינריים, עם כל הפרטים והשאלות הנפוצות שעלו/עולות לאנשים, בכל הנושאים הנלווים.

אנסה לענות על שאלות "טכניות" קונקרטיות כאן בשרשור, בהנחה שאינני עובר על חוקי הפורום.

קישור רשמי להודעה:
https://www.canada.ca/en/immigratio...alestinian-territories-tr-2023-extension.html

על התוכנית ביתר פירוט:
https://www.canada.ca/en/immigratio...l-west-bank-gaza-2023/canada-tr-measures.html

סוף

נערך לאחרונה ב:
תודה מעניין מאוד!
1. האם ניתן להגיש את הבקשה הזאת כתייר וכשיתקבל אישור לחזור לארץ למשך חצי שנה עד שנה בשביל סידורים שונים?
2. מה העלות של הגשת הבקשה?
3. מה האפשרויות אחרי 3 שנים?

אני מכיר כמה אנשים שעובדים באירגון שלי (קורפורייט אמריקאי גדול) שעברו לקנדה בשבועות אחרונים במסלול הנ"ל.
אם אינני טועה, המעסיק שלי מתיר לעבוד מרחוק (תלוש ישראלי) לזמן מסויים לאותם אנשים הנמצאים בקנדה.
שוב, אני לא ממש מעורה בפרטים, אבל נדמה לי שבהמשך הם יבקשו ויזת L1 של ארה"ב ויעברו במעבר פנימי של החברה לארה"ב.

(לא המלצה, לא הכוונה רחמנא ליצלן, המידע לא מדוייק)

תודה מעניין מאוד!
1. האם ניתן להגיש את הבקשה הזאת כתייר וכשיתקבל אישור לחזור לארץ למשך חצי שנה עד שנה בשביל סידורים שונים?
אתחיל בלהדגיש שהנ"ל ושאר המידע שאני מספק בשרשור, אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי, ובהתאם יש לקחתם אותם בערבון מוגבל.

בהחלט אפשר ואף הגיוני במידה מסוימת, הרבה בוחרים לעשות בדיוק ככה.
הסיבה היחידה שבגללה הייתי ממהר לחזור, היא שחלק מהמסלולים לקבלת תושבות בהמשך, קשורים ישירות בתקופת העבודה בקנדה, למשל הגעה לציון דרך של שנת נסיון תעסוקתי בקנדה. אז אם המטרה היא לקבל מעמד קבוע כמה שיותר מהר, עדיף להתחיל לעבוד כמה שיותר מוקדם.

למיטב הבנתי, המסלול פטור מרוב העלויות הנלוות שיש לשלם בדרך כלל, למעט התשלום עבור איסוף המידע הביומטרי (תמונה ותביעות אצבע) בעלות 85 דולר קנדי (דולר קנדי ~= 2.7 ש״ח).

הרבה אנשים בוחרים להיעזר ביועצי הגירה לצורך הגשת הבקשה, מה שיעלה מאות דולרים עד אלפי דולרים בודדים.

ההוצאות הכרוכות הכי גדולות שייפגשו רוב האנשים הן:
- כרטיסי הטיסה (לפחות ~1000 דולר לכרטיס)
- שכירות/Airbnb לחודשי ההמתנה

אחרי 3 שנים, הסטטוס ייפוג, ובכדי להישאר בקנדה עם היכולת לעבוד, צריך יהיה להאריך את אישור העבודה על בסיס תכנית אחרת/המשך, או לעבור לסטטוס אחר, כמו תושב קבע, סטודנט וכו'.
יש מגוון גדול של תכניות הגירה הן פדרליות והן בתמיכת הפרובינציות השונות, שמאפשרות לקבל תושבות קבע די מהר, או לאחר הגעה לציון דרך של שנה/שנתיים של נסיון תעסוקתי בקנדה. חלק מהתוכניות מבוססות על נסיון במקוצועות "מבוקשים" ספציפיים. פקטורים נוספים שיישפיעו יהיו מספר רמת האנגלית ו/או צרפתית, גיל המועמד(ים), משפחה בקנדה, רמת השכלה, שנות נסיון תעסוקתי וכו'.

• אהבתי
Reactions: d4c
Back
למעלה