• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כמעט עבדו עלי

• פותח הנושא Rio
  • פורסם בתאריך

Rio

משתמש רגיל
דירוג
193
אני מספר למיטב דש שאני סוחר קרנות מושבע ולפתע אני מקבל מייל ומרוב שמחה מילאתי טופס מעבר ואז החלטתי לקרוא שוב. נראה אם אתם עולים על הקץ'

"מסחר עצמאי - מסלול קרנות ללא עמלות
מיועד לסוחרים עצמאיים המחפשים לפעול בחשבונם באמצעות קרנות נאמנות בלבד. זהו למעשה תיק קרנות נאמנות ללא עמלות בחשבון!!
אין דמי טיפול חודשיים, אין דמי משמרת ואין עמלות קניה מכירה. החשבון מוגבל להשקעה בקרנות נאמנות בלבד, לא כולל קרנות מחקות, ובשווי תיק מינימאלי של 100,000 ש"ח."

"

אבל למה הם עושים את ההגבלה הזאת?

אני מספר למיטב דש שאני סוחר קרנות מושבע ולפתע אני מקבל מייל ומרוב שמחה מילאתי טופס מעבר ואז החלטתי לקרוא שוב. נראה אם אתם עולים על הקץ'

"מסחר עצמאי - מסלול קרנות ללא עמלות
מיועד לסוחרים עצמאיים המחפשים לפעול בחשבונם באמצעות קרנות נאמנות בלבד. זהו למעשה תיק קרנות נאמנות ללא עמלות בחשבון!!
אין דמי טיפול חודשיים, אין דמי משמרת ואין עמלות קניה מכירה. החשבון מוגבל להשקעה בקרנות נאמנות בלבד, לא כולל קרנות מחקות, ובשווי תיק מינימאלי של 100,000 ש"ח."

"
לא הבנתי במה כמעט עבדו עליך. הכול מוסבר במייל שחור על גבי לבן.
על קניה/מכירה של מחקות יש עמלה של 0.09%. ואלה העמלות היחידות במסלול.
מה לא בסדר?

ז"א, שבגלל שאין עמלת הפצה אז הבית השקעות לא ירוויח כסף מהקרן המחקה אם נשקיע בה ולכן יש עמלה על מחקות ואילו בלא מחקות הוא ייסתפק בעמלת הפצה במקום עמלת פעולה? (רק שאני ייסגר). כמה עמלת הפצה הם מקבלים מהקרן?

ברגע שקונים קרנות מחקות הזכאות לפטור מדמי טיפול חודשיים מתבטלת. ובמקרה שלי אין קרנות אקטיביות/מנוהלות אז הם מציעים לי את המסלול הזה כדי לדרבן מעבר לסוג הזה

ברגע שקונים קרנות מחקות הזכאות לפטור מדמי טיפול חודשיים מתבטלת
ממה שהובהר לי טלפונית זה לא המצב. אני מקווה שהנציג שלהם לא עבד עלי.

ברגע שקונים קרנות מחקות הזכאות לפטור מדמי טיפול חודשיים מתבטלת. ובמקרה שלי אין קרנות אקטיביות/מנוהלות אז הם מציעים לי את המסלול הזה כדי לדרבן מעבר לסוג הזה
שום דבר לא מתבטל. תשלם רק עמלות ק/מ על המחקות וזהו.

שמעו אם ככה אז אני נפלתי על נציג שלא ידע על מה מדובר מצטער על ההטעיה.

אז מדובר על הטבה מעולה ומשמעותית.

ואם כבר מדברים על "כמעט עבדו עליי", זה מה שאני יכול לספר אחרי פחות מחודש במיטב ( @yossik אתה תאהב את זה):
על הרכישה הראשונה של קרן הם גבו יותר עמלה ממה שהיו צריכים. כצפוי גובה העמלה בחשבון שלי היה לא נכון. ידעתי שזה מה שיקרה ובגלל זה וידאתי אחרי הקניה. שיחה אחת עם שירות לקוחות פתרה את הבעיה. גם קיבלתי החזר וגם עודכן אחוז עמלה נכון בחשבון.
עד כאן הכול "טוב".
אתמול אני נכנס לחשבון ורואה "מס לשלם" בתנועות. נראה לי מאוד מוזר, כי אני יודע בוודאות שלא מכרתי כלום. מתקשר לשירות לקוחות. מסתבר שהמערכת אוטומטית (!) גבתה ממני מס על כסף שנכנס לחשבון, למרות שהכסף הזה זה החזר(!) על טעות שלהם!!!
עכשיו בטח תגידו שהמערכת רואה כסף נכנס ולא יודעת מה המקור שלו. אז לא! בשדה "פעולות" בפירוש רשום שזו עמלה (בניגוד ל"קניה" או "משיכה" בפעולות אחרות)!
הבחור מהתמיכה אמר - אין בעיה, נבדוק ונזכה אותך. אמרתי לו - בטח תזכו, והמערכת שוב תיקח מס על הזיכוי החדש.
עם כל הטכנולוגיה וההייטק, בשנת 2015 נעשות טעויות של לפני עידן האינטרנט. זה פשוט מתסכל שצריך לעקוב אחרי החברות האלה, גם אם אין שום כוונה זדונית בטעויות האלה.
ס**ק!

לי הם לקחו כמעט 1000 שקל עמלה שלא היו צריכים לקחת. זה היה נראה חשוד וכששאלתי על הסכומים שכתובים לי ב"סכום" וב"עמלה" הם אמרו לי להתעלם מזה כי זה עניין פנימי (עמלה של המרת שקלים לדולרים). כאשר התעקשתי להבין איך מנגנון ההמרה עובד, אחרי שהסבירו לי וההסבר לא הסתדר עם מה שקרה בפועל, אמרו לי שאכן הייתה טעות ואזוכה. זוכיתי על מלוא הסכום.

לי הם לקחו כמעט 1000 שקל עמלה שלא היו צריכים לקחת. זה היה נראה חשוד וכששאלתי על הסכומים שכתובים לי ב"סכום" וב"עמלה" הם אמרו לי להתעלם מזה כי זה עניין פנימי (עמלה של המרת שקלים לדולרים). כאשר התעקשתי להבין איך מנגנון ההמרה עובד, אחרי שהסבירו לי וההסבר לא הסתדר עם מה שקרה בפועל, אמרו לי שאכן הייתה טעות ואזוכה. זוכיתי על מלוא הסכום.
גם אני זוכיתי על מלוא הסכום. אבל המערכת ראתה את הזיכוי כ"מיועד למס" וגבתה ממני אוטומטית מס 25%.
מכיוון שרק התחלתי לסחור דרכם, עליתי על זה מיד. אם הייתי קונה-מוכר, קונה-מוכר, קונה-מוכר תקופה מסוימת, כנראה שלא הייתי עולה על זה, כי זה היה מתווסף למס שמשלמים במעמד מכירה ברווח בשוטף.

מי אלה?

ואם כבר מדברים על "כמעט עבדו עליי", זה מה שאני יכול לספר אחרי פחות מחודש במיטב ( @yossik אתה תאהב את זה):
ס**ק!
תשמע, זה מזכיר לי משהו מהעבר כשהייתי לקוח של הבינלאומי.
נתנו לי החזר על משהו (לא זוכר ולא רלוונטי) אבל גבו עמלת שורה על ההחזר :)

אם הייתי קונה-מוכר, קונה-מוכר, קונה-מוכר תקופה מסוימת, כנראה שלא הייתי עולה על זה
לכן כדאי להיות משקיע סולידי כי שום כלום לא משתנה ואם משהו כן משתנה עולים על זה מייד כי זה נראה כמו זיקוקי דינור בפורת'-אוף-ג'וליי.

תשמע, זה מזכיר לי משהו מהעבר כשהייתי לקוח של הבינלאומי.
נתנו לי החזר על משהו (לא זוכר ולא רלוונטי) אבל גבו עמלת שורה על ההחזר :)
היה לי CPA שמישהי מהחברה שלו התקשרה אלי לנסות למכור לי תכנון מס לשנת המס הבאה שלא הייתי מעוניין בו. בחשבונית הבאה הם חייבו אותי על רבע שעת שיחה איתה, כלומר שאני אשלם על ה sales pitch שלהם. זה היה הקש ששבר את גב הגמל והחלפתי אותו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
W זוג בני כמעט 30 שרוצים להתפתח כלכלית- חוסכים כל חודש 14 אלף ורוצים להשקיע שוק ההון 12
שם משתמש בעייתי כמעט מוכן לפתוח תיק השקעות. מה עוד צריך לדעת? שוק ההון 10
א הברזל בחצי שנה אחרונה התיקר כמעט ב 100%, הנחושת נוסקת שוק ההון 0
N השקעה כמעט ללא סיכון שוק ההון 43
הנולד כבר (כמעט) שם יומני מסע אישיים 40
always.smile איך להשקיע כמעט בלי לנקוף אצבע...שאלה בעיקבות הפוסט שוק ההון 10
always.smile איך להשקיע (כמעט) מבלי לנקוף אצבע - בחירת חיסכון פנסיוני לטווח ארוך דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 8
ב לא שילמתי מס רווחי הון לפני כמעט 3 שנים, מה עכשיו? צרכנות פיננסית 16
c881 כמעט הייתי עשיר אוף טופיק 0
nmac בנק דיגיטלי כמעט ללא עמלות- Pepper צרכנות פיננסית 1
א s&p בCAPE כמעט 30 שוק ההון 37
breezblock היערכות לקראת פרישה, כמעט בגיל פרישה. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
CarpeDiem אלטרנטיבה אג״חית כמעט סולידית לקניית דירה להשקעה? נדל"ן 76
יערה בניתי תיק והוא כמעט סגור- אשמח להארות שוק ההון 122
adamshalev ספרו איזה השקעות עבדו לכם ב-2021 ואיזה לא? שוק ההון 95
A נניח שיש לי אג"ח האם עלי לשלם מיסים רק על הקופונים או גם מיסים 6
MaorRocky דיבידנים מ-interactive האם חלה עלי חובת דיווח? מיסים 7
tomchoook מחזור משכנתא - מה עלי לשאול בשיחה עם הנציג מהבנק? נדל"ן 20
B רכישת דירה בפרוייקט חדש - מה עלי לדעת? נדל"ן 1
לא חשוב שמות מחשיב את עצמי כא-פוליטי עם נטייה ימינה, האם עלי לשנות כיוון? אוף טופיק 61
ליאור רשימת הספרים האהובים עלי התפתחות אישית 23

נושאים דומים

Back
למעלה